Święta Geometria

POWITANIA, HYDEPARK, FILMY i MUZYKA, NEWSY, TŁUMACZENIA, OGŁOSZENIA => Blockchain i kryptowaluty => Wątek zaczęty przez: Leszek w Kwiecień 12, 2018, 21:47:42

Tytuł: Smart contracts - inteligentne kontrakty
Wiadomość wysłana przez: Leszek w Kwiecień 12, 2018, 21:47:42
Wybrane definicje - bez wchodzenia w szczegóły technologiczne

1) Smart Contract (inteligentny kontrakt) to więź prawna, która ma możliwość samodzielnego funkcjonowania w przestrzeni cyfrowej. Jest to kolejny krok naprzód w technologii blockchain, umożliwiający wdrażanie warunków umów w sposób zautomatyzowany, pozwalając minimalizować ryzyko jakichkolwiek manipulacji i błędu. (...) Inteligentne kontrakty to nic innego jak cyfrowe umowy, skrypty oraz aplikacje, które w przypadku sieci Ethereum są zapisywane w jej łańcuchu bloków (smart contracty oferują również inne kryptowaluty). (...)
https://www.kryptoportal.pl/ico/czym-smart-contract-inteligentne-kontrakty-pigulce/


2) (...) Inteligentne umowy to cyfrowe wersje tych tradycyjnych. Są to najzwyczajniej programy, które działają na platformie Ethereum w ramach technologii blockchain i mają to samo znaczenie: prawnie związać każdą osobę, która ma zamiar uczestniczyć w zawarciu umowy. To nic innego jak linie kodu napisanego w języku Solidity porównywalnym do języka Java Script. Kod ten jest następnie przekształcany w kod bajotowy i wydany do blokady jako inteligentny kontrakt.(...)
https://cryptonews.pl/czym-smart-contract/