Święta Geometria

POWITANIA, HYDEPARK, FILMY i MUZYKA, NEWSY, TŁUMACZENIA, OGŁOSZENIA => Nowe wiadomości z kraju i ze świata => Wątek zaczęty przez: Leszek w Listopad 27, 2010, 16:04:08

Tytuł: Wikileaks ujawnia tajne akta...
Wiadomość wysłana przez: Leszek w Listopad 27, 2010, 16:04:08
W weekend Wikileaks ujawni tajne akta dotyczące Polski?    
2010-11-27

Amerykańska dyplomacja poinformowała polskie MSZ, że w dokumentach, jakie w ciągu weekendu zamierza opublikować portal internetowy WikiLeaks mogą znaleźć się obszerne fragmenty dotyczące Polski - powiedział rzecznik MSZ Marcin Bosacki.

- Dyplomacja amerykańska poinformowała nas, zarówno w Warszawie jak i w Waszyngtonie, że w dokumentach, które ma opublikować WikiLeaks mogą znaleźć się obszerne fragmenty dotyczące Polski. W tej chwili czekamy na to, co rzeczywiście znajdzie w tych materiałach - powiedział Bosacki.

Źródła rządowe poinformowały nieoficjalnie, że w dokumentach tych mają znaleźć się m.in. materiały z przebiegu "burzliwych" negocjacji polsko-amerykańskich ws. tarczy antyrakietowej.

Bosacki pytany o te nieoficjalne informacje powiedział, że nie chce spekulować na temat zawartości dokumentów przed ich ujawnieniem.

Administracja USA ostrzegła kilka sojuszniczych państw, że tajne materiały, których ujawnienie w czasie weekendu zapowiedział portal internetowy WikiLeaks, mogą zawierać informacje szkodzące stosunkom USA z tymi krajami.

Rzecznik Departamentu Stanu Philip Crowley powiedział, że nie wiadomo dokładnie, co WikiLeaks zamierza opublikować. Dodał jednak, że chodzi o ujawnienie, iż niektórzy przedstawiciele rządów obcych państw udzielają USA poufnych informacji o poczynaniach tych rządów, co narazi na szwank amerykańskie źródła wywiadowcze w tych krajach.

Według dotychczasowych doniesień prasowych, ostrzeżono rządy Wielkiej Brytanii, Australii, Kanady, Danii, Norwegii i Izraela.

Oczekuje się, że WikiLeaks ujawni m.in. tysiące meldunków dyplomatycznych z informacjami o zarzutach korupcyjnych przeciwko politykom w Rosji, Afganistanie i krajach Azji Środkowej.

Według wydawanego w Londynie arabskiego dziennika "al-Hayat", światło dzienne ujrzą także dokumenty ujawniające, że Turcja pomaga Al-Kaidzie w Iraku, a USA wspiera Partię Pracujących Kurdystanu (PKK) - stosującą metody terrorystyczne separatystyczną organizację Kurdów w Turcji.

WikiLeaks zapowiada, że w czasie weekendu ujawni siedem razy więcej materiałów niż w październiku, kiedy opublikował prawie 400 tysięcy tajnych dokumentów na temat wojny w Iraku.

W lipcu portal udostępnił opinii publicznej ponad 70 tysięcy tajnych raportów wojskowych na temat wojny w Afganistanie.

Swoje rewelacje WikiLeaks, portal kierowany przez byłego hakera komputerowego Australijczyka Juliana Assange, ujawniał dotychczas, przekazując materiały niektórym znanym gazetom, m.in. dziennikowi "New York Times".

Administracja amerykańska ostro potępiła działalność WikiLeaks. Twierdzi ona, że publiczne ujawnianie tajnych materiałów naraża na szwank bezpieczeństwo USA i życie osób, które dostarczają informacji wywiadowi.

Assange jest oskarżony w Szwecji o gwałt i molestowanie seksualne. Zaprzecza tym zarzutom, utrzymując, że są one częścią kampanii oszczerstw przeciw niemu, rozpętanej przez rząd USA.

http://konflikty.wp.pl/kat,1020229,title,W-weekend-Wikileaks-ujawni-tajne-akta-dotyczace-Polski,wid,12893303,wiadomosc.html?ticaid=1b519&_ticrsn=3
Tytuł: Odp: W weekend Wikileaks ujawni tajne akta dotyczące Polski?
Wiadomość wysłana przez: Leszek w Listopad 28, 2010, 13:06:04
Amerykański Pentagon ostrzegł media, by nie publikowały tajnych dokumentów, jakie mają być ujawnione przez portal WikiLeaks, znany z zamieszczenia w internecie w lipcu dokumentów na temat wojny w Afganistanie.

- Należy przestrzec media, by nie ułatwiały przecieku tajnych dokumentów przy udziale tej podejrzanej organizacji, znanej jako WikiLeaks - powiedział rzecznik Pentagonu David Lapan.

Wyraził też niepokój o to, by "WikiLeaks jako organizacja nie stała się bardziej wiarygodna dzięki temu, że wiarygodne media ułatwiają to, co ona robi". Podkreślił, że armia amerykańska "absolutnie" nalega na portal, by "zwrócił rządowi ukradzione dokumenty i nie publikował ich".

Jak podaje agencja Reutera, WikiLeaks według oczekiwań ma opublikować wkrótce 500 tys. tajnych dokumentów dotyczących wojny w Iraku. Władze USA w lipcu potępiły ujawnienie dokumentów na temat Afganistanu, które - jak przypomina Reuters - przedstawiły mroczny obraz wojny w tym kraju, trwającej od 2001 roku.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-ostrzezenie-przed-podejrzana-organizacja,1,3737534,wiadomosc.html

No cóż, teraz WikiLeaks już "jest podejrzaną organizacją". Ciekawe kiedy USA ogłosi, że działa ona na zlecenie "środowisk terrorystycznych"...
Tytuł: Odp: W weekend Wikileaks ujawni tajne akta dotyczące Polski?
Wiadomość wysłana przez: Tijavar w Listopad 28, 2010, 14:20:10
A mi to wygląda na "przeciek kontrolowany"  ;) to będzie teraz taki "gorący towar", każdy będzie chciał wiedzieć, co tak "rozpaczliwie" Pentagon chce ukryć... Gdyby nie ta akcja, to ile osób by się tym zainteresowało (oprócz kilku pasjonatów)? Mogę się mylić, ale dlaczego nie pobawić się trochę faktami. W końcu to i tak musi kiedyś wyjść na "zewnątrz". A coś mi się wydaje, że tych wycieków będzie teraz coraz więcej. I dobrze, niech się prostuje nam historia...w końcu.
Tytuł: Wikileaks cd
Wiadomość wysłana przez: Tijavar w Grudzień 03, 2010, 18:33:20
A tu coś takiego

Założyciel demaskatorskiego portalu Wikileaks Julian Assange oświadczył dziś, że jemu i jego współpracownikom grożono śmiercią po publikacji poufnych depesz dyplomacji amerykańskiej. Zapowiedział, że kluczowe dokumenty i tak zostaną przekazane opinii publicznej. Zdradził również, że portal posiada depesze amerykańskich dyplomatów o... UFO.

- Groźby odebrania nam życia mają charakter publiczny, ale podejmujemy odpowiednie środki ostrożności w stopniu, jaki jest możliwy, gdy ma się do czynienia z supermocarstwem - oznajmił Assange podczas czatu on-line z czytelnikami dziennika "Guardian".

Kluczowa dokumentacja w rękach 100 tys. osób

Zaznaczył, że jeśli coś stanie się jemu lub jego kolegom, kluczowe dokumenty poufnej korespondencji dyplomacji amerykańskiej, które jeszcze nie zostały opublikowane, trafią do opinii publicznej.

(...)

WikiLeaks ma depesze o UFO

Assange'a zapytano też, czy kiedykolwiek otrzymał dokumenty dotyczące UFO. - Wielu czubków przysyła nam e-maile o UFO. Jak dotąd nie spełniły one dwóch naszych zasad umożliwiających publikację: że dokumenty nie mogą być własnego autorstwa i że muszą być oryginalne - odparł. Jak dodał, "są wzmianki o UFO w części poufnych depesz amerykańskiej dyplomacji, które Wikileaks dopiero udostępni".

cd http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8764340,Assange__Grozono_nam_smiercia__Jesli_cos_nam_sie_stanie.html (http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8764340,Assange__Grozono_nam_smiercia__Jesli_cos_nam_sie_stanie.html)
Tytuł: Odp: Wikileaks ujawnia tajne akta cd.
Wiadomość wysłana przez: Leszek w Grudzień 04, 2010, 01:09:30
Rząd Francji bada, jak usunąć WikiLeaks z francuskich serwerów...

WikiLeaks od czwartku częściowo był obsługiwany przez serwer francuskiej firmy OVH, ale rząd Francji poinformował, że bada, w jaki sposób może zakazać "goszczenia" portalu na serwerach we Francji. (...)
"Rozpętała się teraz ta pierwsza poważna wojna informatyczna. Polem walki jest WikiLeaks. A wy jesteście wojskiem" - napisał na Twitterze http://twitter.com/wikileaks  John Perry Barlow, który jest współzałożycielem organizacji zwolenników wolności słowa w internecie Electronic Frontier Foundation.

Nowe adresy Wikileaks
http://wikileaks.nl/
http://wikileaks.de/
http://wikileaks.fi/
pojawiły się w piątek, w dniu, w którym portal był niedostępny przez kilka godzin, kiedy działał na domenie szwajcarskiej
http://wikileaks.ch Na tej domenie tej ponownie pojawił się po południu.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8765711,WikiLeaks_ma_nowe_adresy__w_Holandii__Niemczech_i.html (http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8765711,WikiLeaks_ma_nowe_adresy__w_Holandii__Niemczech_i.html)

Przez jakiś czasu WikiLeaks działał jedynie pod numerem IP. "Wolne słowo jest pod numerem 213.251.145.96" - napisali przedstawiciele tego portalu na Twitterze.
http://213.251.145.96/ oraz http://46.59.1.2/

Czat z założycielem WikiLeaks, Julianem Assange na stronach: [ENG]
http://www.guardian.co.uk/world/blog/2010/dec/03/julian-assange-wikileaks

Depesze na torrentach
http://www.torrentz.com/85d3c7b9eacae2c26464c77d56359b16b3d7221b

Reporterzy bez granic potępiają blokowanie Wikileaks:
"Reporters Without Borders condemns the blocking, cyber-attacks and political pressure being directed at cablegate.wikileaks.org, the website dedicated to the US diplomatic cables. The organization is also concerned by some of the extreme comments made by American authorities concerning WikiLeaks and its founder Julian Assange.(...)"
http://en.rsf.org/wikileaks-hounded-04-12-2010,38958.html

Co ciekawsze depesze wybrane przez guardian.co.uk
http://www.guardian.co.uk/news/blog/2010/dec/03/wikileaks-us-embassy-cables-live-updates

Tytuł: Odp: Wikileaks ujawnia tajne akta...
Wiadomość wysłana przez: Leszek w Grudzień 06, 2010, 23:26:31
Czyjaś akcja...

(http://www.swietageometria.info/images/stories/Leszek/FORUM/wiki.gif)
http://konflikty.wp.pl/title,Kolejny-atak-hakerow-na-serwery-WikiLeaks,wid,12921202,wiadomosc.html


i Wikileaks reakcja...

"In order to make it impossible to ever fully remove Wikileaks from the Internet, you will find below a list of mirrors of Wikileaks website and CableGate pages. Wikileaks is currently mirrored on 507 sites (updated 2010-12-06)"
http://wikileaks.ch/mirrors.html


Obecnie Wikileaks istnieje pod  507 adresami...
i każdy kto ma możliwość, może dodać nową lokalizację...


Tytuł: Odp: Wikileaks ujawnia tajne akta...
Wiadomość wysłana przez: Leszek w Grudzień 10, 2010, 18:45:43
Założyciel WikiLeaks aresztowany w Wielkiej Brytanii
Założyciel WikiLeaks Juliana Assange'a zostaje w brytyjskim areszcie przynajmniej do 14 grudnia. Sąd w Londynie odrzucił jego prośbę o zwolnienie za kaucją.

(http://i.wp.pl/a/f/jpeg/25790/assange_afp_krotkie_wlosy_180.jpeg)
Julian Assange
(fot. AFP / Fabrice Coffrini)

Brytyjska policja aresztowała założyciela WikiLeaks Juliana Assange - podaje brytyjskie dziennik "The Guardian". Assange jest oskarżony w Szwecji o gwałt oraz molestowanie seksualne.

 Podczas przesłuchania Assange zaprzeczył wszystkim stawianym mu zarzutom i zadeklarował, że nie zgadza się na ekstradycję do Szwecji. Zdaniem założyciela WikiLeaks oraz jego adwokatów zarzuty wynikają ze "sporu dotyczącego seksu za zgodą, lecz bez zabezpieczenia" - pisze agencja AP.


http://konflikty.wp.pl/title,Zalozyciel-WikiLeaks-aresztowany-w-Wielkiej-Brytanii,wid,12922766,wiadomosc.html?ticaid=1b604

Tytuł: Odp: Wikileaks ujawnia tajne akta...
Wiadomość wysłana przez: Leszek w Grudzień 10, 2010, 18:59:28
To the U.S. and other governments and corporations involved in the crackdown on WikiLeaks:
We call on you to stop the crackdown on WikiLeaks and its partners immediately. We urge you to respect democratic principles and laws of freedom of expression and freedom of the press. If WikiLeaks and the journalists it works with have violated any laws they should be pursued in the courts with due process. They should not be subjected to an extra-judicial campaign of intimidation.

Tłumaczenie powyższego tekstu przy pomocy forumowego  tłumacza http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,392.msg2952.html#msg2952  (bez poprawek poprawek) Myślę, że jak na automat, to spełnia swoje zadanie...

W USA i innych krajów i przedsiębiorstw zaangażowanych w prześladowanie Wikileaks:
Wzywamy do zaprzestania represji wobec Wikileaks i jej partnerów natychmiast. Zachęcamy do poszanowania zasad demokratycznych i praw wolności słowa i wolności prasy. Jeśli Wikileaks i dziennikarzy współpracuje z naruszył przepisy prawa powinny one być realizowane w sądach z powodu procesu.  Nie powinny być one poddane pozasądowych kampanii zastraszania.

Tu można podpisać petycję
http://www.avaaz.org/en/wikileaks_petition/95.php?CLICKTF (http://www.avaaz.org/en/wikileaks_petition/95.php?CLICKTF)

Ponad 300 tys podpisów w ciągu doby!


Tytuł: Odp: Wikileaks ujawnia tajne akta...
Wiadomość wysłana przez: Tijavar w Grudzień 10, 2010, 19:44:44
A ja myślę - spieszmy się powoli... w zamęcie łatwo zgubić właściwy kierunek, w zamęcie wszystko można ludziom wmówić.
Zwolnijmy, rozejrzyjmy się i pomyślmy, do czego to wszystko, w tak szybkim tempie, zmierza i... wybierzmy własny kierunek. Heads up!   :slonko:
Tytuł: Odp: Wikileaks ujawnia tajne akta...
Wiadomość wysłana przez: Lucyfer w Grudzień 11, 2010, 19:35:51
http://www.youtube.com/v/mN-GeItL5LY?fs=1&
Tytuł: Odp: Wikileaks ujawnia tajne akta...
Wiadomość wysłana przez: Leszek w Grudzień 19, 2010, 11:48:32
Assange: ten bank odbiera mi pieniądze na adwokatów
2010-12-19 (PAP)


Twórca portalu Wikileaks Julian Assange powiedział w wywiadzie dla agencji Ansa, że odkąd Bank of America przyłączył się do instytucji odmawiających przyjmowania przelewów dla portalu WikiLeaks, trudno będzie mu będzie bronić się przed ekstradycją do Szwecji.
(http://i.wp.pl/a/f/jpeg/25166/julian_assange_wikileaks_afp_180.jpeg)

Assange podkreślił, że nie jest winny gwałtu, o który został oskarżony przez dwie obywatelki Szwecji.

Mówiąc o decyzji Bank of America Assange powiedział: - To nowa forma maccarthyzmu finansowego. Postępując tak, pozbawia się naszą organizację funduszy koniecznych do przeżycia i odbiera się pieniądze dla adwokatów, którzy walczą, by nie dopuścić do mojej ekstradycji do Szwecji czy do Ameryki.

- Na szczęście te działania wywołały w Ameryce silne protesty - dodał Assange.

Założyciel demaskatorskiego portalu skrytykował sposób, w jaki traktowany jest w USA młody analityk amerykańskiej armii, kapral Bradleya Manninga, który został aresztowany pod zarzutem przekazanie Assange'owi tajnych dokumentów.

- Smutno patrzeć, jak amerykański wymiar sprawiedliwości upada tak nisko przy próbach ścigania WikiLeaks - podkreślił Assange odnosząc się do sytuacji Manninga.

- Według nas, warunki jego przetrzymywania w izolacji w celi są bardzo ciężkie, nie ma nawet prześcieradła. Ja to postrzegam, jako ocierającą się o tortury próbę zmuszenia go, by przyznał, że wraz ze mną wziął udział w operacji szpiegowskiej. To nie jest prawda - stwierdził Australijczyk w wywiadzie dla włoskiej agencji prasowej.

Zapytany zaś o to, czy Manning był jego źródłem, Assange odparł: - Tak powiedziano. Ale nasze systemy są tak zaprojektowane, by zagwarantować anonimowość naszym informatorom. Zatem prawda jest taka, że ja nie mam pojęcia.

Wypowiadając się na temat postawionych przez dwie Szwedki oskarżeń o gwałt, szef WikiLeaks powiedział, że nadzieję dają słowa jednej z nich o tym, że nie chciała, aby "doszło do tego wszystkiego", dodając: - Może te dziewczyny działały z osobistych pobudek, a potem zostały wykorzystane albo chodzi tu o spisek.

- Jestem niewinny i uważam, że te osoby powinny wycofać oskarżenia - podkreślił Assange.

Zapytany o to, co chciałby powiedzieć władzom Wielkiej Brytanii, gdzie został zatrzymany, a następnie warunkowo zwolniony, odpowiedział: - Niech posłuchają z wielką uwagą woli ludzi. I niech strzegą pewnych aspektów brytyjskiej demokracji, która często udzieliła schronienia dysydentom politycznym, w wielu przypadkach z Rosji.

- Byłoby pięknie zobaczyć stosowanie tej zasady w sposób bezstronny - oznajmił szef WikiLeaks.Za: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Assange-ten-bank-odbiera-mi-pieniadze-na-adwokatow,wid,12961261,wiadomosc.html
Tytuł: Odp: Wikileaks ujawnia tajne akta...
Wiadomość wysłana przez: Leszek w Grudzień 24, 2010, 10:12:38
Podsumowanie postawy USA...
(http://c0834752.cdn.cloudfiles.rackspacecloud.com/1_txt_gQZExwfzx0Hq5e2fBU0yiTCzky27e6AD.jpg)
http://www.wykop.pl/artykul/561655/cala-prawda-o-wikileaks/
Tytuł: Odp: Wikileaks ujawnia tajne akta...
Wiadomość wysłana przez: Lebowski w Grudzień 24, 2010, 10:52:08
http://www.youtube.com/watch?v=WHfYtvYRgdk


http://www.youtube.com/watch?v=Zok8yMxXEwk

http://www.youtube.com/watch?v=s8jw-ifqwkM