logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - bajka107

Strony: 1 2 ... 5
1
Ktoś się wybiera?
Jeśli tak, to proszę o komentarze po wykładzie.  :-)


2
Saturn jest chyba najciekawszą planetą naszego układu.
I jeszcze jedna ciekawostka - dwa księżyce Saturna tańczą. Jeden jest większy od drugiego i od czasu do czasu zmieniają się miejscami, ten z orbity wewnętrznej zamienia się z tym z zewnętrznej. Jakiś czas tak trwają, po czym znów się zamieniają.
Dziwna sprawa. Wygląda to, jakby Stwórca chciał abyśmy się drapali w brodę, mówiąc: "hmm … nie".
http://newworldorder.com.pl/post,1847,0#21355

Dobrze, ze jest sonda Cassini i można coś takiego zobaczyć.  :-)

http://www.nasa.gov/jpl/cassini/saturn-north-pole-hexagon-20131204.html#.UqSJzid_taQ

Sonda Cassini przesłała na Ziemię najlepsze dotąd zdjęcia huraganowych wiatrów wiejących wokół bieguna północnego Saturna. Ku zdumieniu naukowców układają się one w idealny sześciobok, niczym komórka gigantycznego plastra miodu.

Najbardziej zdumiewa zdumienie naukowców.

Czy ktoś mógłby wstawić filmik  :D:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=8P5gI9JERDs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=8P5gI9JERDs</a>

3
Nie powiedział nic co by już nie było wiadome. Nie dziwi to, bo wywodzi się z wywiadu. Może został "ukierunkowany", żeby "ujawniać" prawdę.
Bardzo jestem teraz sceptyczna w tych sprawach.
Zderzacz jest dziwny, ale po co istotom mądrzejszym portale podziemne. Mogliby mieć coś na wyższym poziomie, np. dla nas niewidocznego. :mysl:
A ludzie żyją w letargu i nic ich nie obchodzi. Nie zadają pytań. :-X
Pożyjemy, zobaczymy.  :figielek:


4
Fizyka / Odp: Testowanie holograficznego wszechświata
« dnia: Styczeń 31, 2013, 16:03:23 »
Dowodem na zaplanowanie świata jest święta geometria. :mysl:

Gdyby był WW to wszystko byłoby przypadkowe. Zresztą ktoś (jakaś siła) musiałby zapalić lont, czyli zainicjować wybuch  :hahahaha:


5
Filmy i kącik muzyczny / Odp: Kącik muzyczny
« dnia: Styczeń 31, 2013, 10:04:45 »
 @Lucyferze - naprawdę nie chciałam wklejać piosenki, żeby jej nie reklamować ;)

Nie znam angielskiego, ale na początku myślałam, że jest to tłumaczenie piosenki Dylana, bo nawet organki słychać w tej naszej polskiej piosneczce.

Co do Wyszkoni to już ją zaczęto promować. Chyba po to, żeby pokazać, że pakt z d się opłaca.
Zwykły młody człowiek źle znosi anonimowość, a co dopiero artysta.
Pozdrawiam  :serduszka:


6
Fizyka / Odp: Testowanie holograficznego wszechświata
« dnia: Styczeń 31, 2013, 00:46:32 »
Przypomnijmy, że zakładano, że nic nie może się poruszać szybciej niż światło a skoro dwa elektrony dzieli ogromny dystans i w tym samym momencie zdają się ze sobą komunikować to, o czym to świadczy jak nie o dowodzie na to, że wszechświat jest symulacją.

Moim zdaniem ten eksperyment potwierdza, że wszystko jest ze sobą połączone. Nie ma mowy tu o komunikowaniu się, raczej o natychmiastowej wiedzy co się dzieje. Mózg człowieka wie co robi jego prawa ręka czy lewa noga. Nie ma tu straty czasu ani pokonywania przestrzeni. Każda cząstka wie co robi reszta.  :D

7
Filmy i kącik muzyczny / Odp: Kącik muzyczny
« dnia: Styczeń 31, 2013, 00:34:38 »
Czy ktoś zauważył nową piosenkę T.Love o Lucy ferze? Nawet była na szczycie jakiejś listy przebojów. Słowa są straszne, o uwodzeniu i oddaniu siebie złu. Za sławę.
Wiele rzeczy się dzieje, a nikt się nad tym nie zastanawia.
Pozdrawiam  :buziaki:

8
Hydepark / Odp: Gra w poorządkowanie liczb :-)
« dnia: Styczeń 31, 2013, 00:30:24 »
Lubię takie zabawy <dens.

Robiłam ten test tylko jeden raz i wyszło mi 25. Ma się to nijak do mojego wieku. To raczej test na spostrzegawczość.

Dziękuję za odprężenie :brawa: :serce:

9
Kluczem do zrozumienia jest wiedza / Odp: Prawda (emet, אמת)
« dnia: Listopad 30, 2012, 15:45:06 »
Dziękuję tej Pani za zdradzenie wielkiej tajemnicy. Czeka mnie jeszcze wiele pracy, żeby pozbyć się tego ze mnie.

Nie mogłam żyć, zamartwiając się codziennie losem ludzkości i okropieństwami historii. Nie ma przymusu, każdy ma wolną wolę.

Przez kilka lat channelingu jej się wydaje że może go kontrolować. Błąd. świata duchowego (innego niż nasz) nie można kontrolować. Wiem, co mówię. Zapytajcie Jackowskiego lub innego jasnowidza, ale prawdziwego.
"Kasjopeanie" mówią, że jest wybrana i wyjątkowa. Ego puchnie. Oj niedobrze. Stąd tylko krok do wartościowania i oceniania ludzi. Teraz wszyscy wszystkich oceniają, powodując coraz większe zamieszanie i chaos. Czy nie o to tu chodzi?
Wczoraj obejrzałam wywiad z tą panią, jak się zamartwia, bo na ulicach spotyka tylu pustych ludzi. Proszę nie napełniaj ich. Każdy ma prawo do życia na tej ziemi., nawet jak jest pusty.
Skoro Kasjopeanie do niej mówią, to znaczy, że świat będzie istniał hurra jupi jupi jupi

Ten system jest naszym wrogiem ?????? Tak mówi Morfeusz do Neo, czyli Bóg Snu do Nowej Idei. :obloki:

Chcą odłączać ludzi od systemu, ale ludzie sobie tego nie życzą.  >:D  A ci chcą robić to wbrew ich woli. Zbawcy, przestańcie.  :buziaki:

Nie będę walczyć w jego obronie, bo sam się rozpadnie. Największe kłamstwo to walka dobra ze złem. To jakieś kuriozum, dobro z niczym nie walczy, bo każda walka jest przegrana. Wolę zostać pusta niż napełniać się pseudonaukowym bełkotem udającym prawdę.

Myślicie, że się obudziliście  <spi>, a tu niespodzianka. Pa pa  :papapa: :papa:

Pozdrawiam z Niebytu, jak zawsze pusta   :-X


10
Hydepark / Światowy unikat
« dnia: Sierpień 30, 2012, 11:40:26 »
Ciekawa informacja o człowieku, który 148 dni żyje bez serca. Zamiast niego ma dwie pompy.

art ze sfory, czeski oryginał http://www.lidovky.cz/v-cesku-zije-muz-uz-148-dni-bez-srdce-jde-o-svetovy-unikat-piq-/ln_veda.asp?c=A120829_072638_ln_veda_sk

Wielki sukces lekarzy.

Pierwszy pacjent zmarł po 7 dniach.Czescy lekarze pochwalili się swoim osiągnięciem: pacjentem, który od 148 dni żyje z dwoma pompami zamiast serca. 37-letni pacjent nie ma pulsu, mimo to twierdzi, że czuje się doskonale - informuje portal lidovky.cz.

Jakub Halik był strażakiem. Podczas badań stwierdzono u niego guz na sercu. Lekarze dawali mu najwyżej rok życia. Mężczyzna nie poddał się, postanowił walczyć o życie. Jedynym ratunkiem dla Halika był przeszczep serca. Problem w tym, że średni okres oczekiwania to minimum 8 miesięcy: przy tego typu przeszczepach ważna jest nie tylko zgodność tkankowa, ale także wiek i wzrost dawcy. Na szczęście trafił w ręce specjalistów z praskiego Instytutu Medycyny Klinicznej i Eksperymentalnej. Zaproponowali mu nowatorskie rozwiązanie: wszczepienie zamiast serca dwóch pomp, tzw. HeartMate II (Kumpel Serca II).

Zabieg przeprowadzono 3 kwietnia. Skończył się sukcesem. Pacjent, mimo że jeździ na wózku inwalidzkim, twierdzi, że czuje się dobrze. Ćwiczy mięśnie, jest w stanie pójść na krótki spacer.

    Praktycznie nie czuję żadnej różnicy, choć wiem, że mam w środku te urządzenia. Tyle tylko, że nie mam tętna - mówi Halik.

HeartMate II w przeciwieństwie do innych tego typu urządzeń nie tłoczy krwi cyklicznie, stymuluje jednostajny przepływ krwi. Stąd brak tętna.

    To jest pierwszy pacjent w świecie, który nie ma wyczuwalnego tętna. Uważano do tej pory, że ludzie nie mogą żyć bez niego, że jest to ważny impuls stymulujący do działania wątrobę, nerki. Będą musieli zmienić podręczniki, ponieważ okazuje się, że nie jest to prawda - twierdzi szef Centrum Kardiologicznego i zespołu, który operował 37-latka - Jan Pirk.

Pompa HeartMate II używana jest od wielu lat do wspomagania pracy serca osób oczekujących na przeszczep. Do tej pory jednak używano jednej pompy - Halikowi wszczepiono dwie, zamiast serca. To drugi taki przypadek na świecie. Po raz pierwszy przeprowadzili taki zabieg kardiochirurdzy z Houston. Ich pacjent jednak zmarł po 7 dniach.


Bardzo ciekawe dokąd zaprowadzi człowieka współczesna medycyna i nauka. :-)

Strony: 1 2 ... 5