logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Florentczyk

1
Powitania i kawiarenka "Pod Gwiazdami" / Odp: Hej. Trening umysłu
« dnia: Grudzień 06, 2018, 20:36:10 »
Lady F, dziękuję za post i przepraszam, że czynię to tak późno. Wstydziłem się naiwności swojego pytania i potrzebowałem tych kilku dni na zdystansowanie się. Ostatecznie gdybym go nie zadał, również Twój post by nie powstał, a czytałem go z ciekawością (zwłaszcza, że kiedyś pasjonował mnie temat nauki walki). W moim drugim wątku zasugerowałaś, że zadałem te kilka pytań na Waszym forum i uciekłem nie zadawszy sobie trudu, by zagłębić się w odpowiedzi. Wskazywałoby na to również to, że swój wątek pozostawiłem bez odpowiedzi. Ale podchodzę poważnie do tej sprawy, tylko że na wszystko potrzeba mi więcej czasu. Otrzymałem już tyle wskazówek, że aż trudno uwierzyć.

Cytuj
Chodzilo o wyrobienie w sobie dyscypliny i szybkosci refleksu, niemal blyskawicznego. Tu nie ma czasu na rozkminy i gdybania, dlatego SasQ np. nie nadawalby sie do tego fachu, bo wszystko analizuje.

Sądzę, że pieniądze za nagrody za odkrycia naukowe przysporzą mu dostatecznych pieniędzy, by zatrudnić ochroniarza.

2
Hydepark / Kabała
« dnia: Listopad 27, 2018, 18:43:41 »
Czołem. Czy w ogóle można zdobyć księgi kabalistyczne w oryginale? Próbowałem na perseuszu, ale tam nie ma. Jeśli nie można ich nigdzie kupić, to może chociaż w internecie gdzieś są? Myślałem też, że ortodoksyjni żydzi mogą posiadać w swych bibliotekach te lektury, mniemam jednak, że nikomu z ulicy ich nie udostępnią?

3
Powitania i kawiarenka "Pod Gwiazdami" / Odp: Hej. Trening umysłu
« dnia: Listopad 26, 2018, 15:29:37 »
Dziękuję.  :-)

W takim razie...

 :nauka: :nauka: :nauka:

4
Powitania i kawiarenka "Pod Gwiazdami" / Hej. Trening umysłu
« dnia: Listopad 25, 2018, 12:08:14 »
Cześć, witajcie. Chciałbym zapytać o Wasze przemyślenia w kwestii "rozciągania wyobraźni", "potęgowania inteligencji". Czy ćwiczenie rozumu w wieku dorosłym może zwiększyć możliwości intelektu, czy też tylko w okresie dzieciństwo-młodość jest to możliwe, jeśli zostanie spełniony warunek sumiennej nauki (treningu umysłowego)?

Pozdrówka Florentczyk

Edytuję, ponieważ pragnę dodać coś jeszcze.

Mianowicie, w jednym z wątków użytkownicy napisali o swoich własnych odkryciach. Że samodzielnie doszli do prawidłowości w matematyce, które już kiedyś odkryto. Czy aby "bawić się" w tego rodzaju rzeczy, trzeba ukończyć matematyczne studia? Czy w ogóle możliwe jest, aby poznać wyższą matematykę studiując samodzielnie (w domu)?

Chciałbym zostać mędrcem i szukam wskazówek. Mędrzec to w mojej definicji człowiek bardzo głęboko myślący. Jak dojść do takiego poziomu rozumowania?