logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Florentczyk

1
Hydepark / Kabała
« dnia: Listopad 27, 2018, 18:43:41 »
Czołem. Czy w ogóle można zdobyć księgi kabalistyczne w oryginale? Próbowałem na perseuszu, ale tam nie ma. Jeśli nie można ich nigdzie kupić, to może chociaż w internecie gdzieś są? Myślałem też, że ortodoksyjni żydzi mogą posiadać w swych bibliotekach te lektury, mniemam jednak, że nikomu z ulicy ich nie udostępnią?

2
Powitania i kawiarenka "Pod Gwiazdami" / Hej. Trening umysłu
« dnia: Listopad 25, 2018, 12:08:14 »
Cześć, witajcie. Chciałbym zapytać o Wasze przemyślenia w kwestii "rozciągania wyobraźni", "potęgowania inteligencji". Czy ćwiczenie rozumu w wieku dorosłym może zwiększyć możliwości intelektu, czy też tylko w okresie dzieciństwo-młodość jest to możliwe, jeśli zostanie spełniony warunek sumiennej nauki (treningu umysłowego)?

Pozdrówka Florentczyk

Edytuję, ponieważ pragnę dodać coś jeszcze.

Mianowicie, w jednym z wątków użytkownicy napisali o swoich własnych odkryciach. Że samodzielnie doszli do prawidłowości w matematyce, które już kiedyś odkryto. Czy aby "bawić się" w tego rodzaju rzeczy, trzeba ukończyć matematyczne studia? Czy w ogóle możliwe jest, aby poznać wyższą matematykę studiując samodzielnie (w domu)?

Chciałbym zostać mędrcem i szukam wskazówek. Mędrzec to w mojej definicji człowiek bardzo głęboko myślący. Jak dojść do takiego poziomu rozumowania?