logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - percepcja

Strony: 1 2 3
1
Fizyka / Szczególna Teoria Eteru a złota proporcja
« dnia: Kwiecień 23, 2017, 14:26:30 »
Szczególna Teoria Eteru (STE) - opracowana została przez Karola Szostek i Romana Szostek (Politechnika Rzeszowska) i wydana w formie książki (monografii) małym nakładem w 2015 roku (można znaleźć w internecie).Piszę o teorii STE ponieważ jak na razie jest to jedyna mi znana teoria napisana przez akademików (heretyków raczej bo nieakceptowanych przez naukowców głównego nurtu),  w której pojawia się złoty podział a teoria dotyczy zagadnień fizycznych na podstawowym poziomie. Złoty podział jest elementem równań wyprowadzonych w pewnych rozważaniach teorii STE.

Na początek więc, panowie zauważają, że w słynnym doświadczeniu Michelson'a-Morley'a nie można było wykazać, że światło porusza się w eterze ponieważ w układzie doświadczalnym wiązki światła poruszały się tam i z powrotem co powodowało, że rolę grała średnia prędkość światła na drodze tam i z powrotem, która mogła być inna w jedną stronę niż w drugą. Na takiej błędnej interpretacji wyników doświadczenia Michelson'a-Morley'a zbudowana została STW przez Einstein'a i w książce autorzy podważają wiele interpretacji wynikających z STW podając swoje interpretacje.

Ponadto różne metody pomiaru prędkości  światła (metoda Fizeau czy Foucault'a) też obarczone są tym samym błędem bo mierzą prędkość średnią światła na drodze tam i z powrotem a nie prędkość światła w jedną stronę. Prędkość światła jest duża w ziemskiej skali więc pomiar prędkości światła w jedną stronę wymagałby znacznych odległości ale współcześnie byłoby to możliwe do przeprowadzenia w przestrzeni kosmicznej. Od niedawna (1983) jednak prędkości światła w próżni się nie mierzy ponieważ została uznana ona za stałą miarę fizyczną podobnie jak np stała Avogadry.

Autorzy teorii dowodzą, że dowolne ciało (inercjalny układ odniesienia) może względem eteru maksymalnie osiągnąć prędkość światła w próżni  - c. Dodatkowo eter może względem inercjalnego układu odniesienia osiągać prędkość dowolnie dużą (nieskończoną - gdy układ inercjalny miałby prędkość równą c względem eteru). I teraz autorzy stawiają pytanie dla jakiej prędkości układu względem eteru obserwator znajdujący się w tym układzie zmierzyłby prędkość eteru względem układu równą prędkości światła c i tu niespodzianka bo jest to 0,61803399c.

Może właśnie z tego względu pewne rezonatory muszą w swej budowie być oparte o złotą proporcję aby fale w specyficzny sposób mogły się w nich odbijać.

Ponadto autorzy szacują prędkość Układu Słonecznego w eterze na 0,00148493c i w związku z tym szacowaniem przewidują różnice dla prędkości światła mierzonej raz w jedną i raz w drugą stronę na około 0,3%c.  

Czy znacie jakieś inne teorie fizyczne w których ktoś wyprowadzałby równania i w nich pojawiała by się złota proporcja? :-)

2
Pan Tomasz Szostak w poniższym filmiku prezentuje bardzo prosty sposób wytwarzania fali skalarnej elektrycznej z jednoczesnym wytłumieniem zwykłej fali e-m. Pokazuje też teorię do tego w oparciu o prawa Maxwella, regułę Lenza itd. Jest to bardzo ciekawe w powiązaniu z tym co odkrył Prof. Konstantin Meyl i opisał w swojej książce "Scalar waves".

Poniżej kolejne strony prezentacji z filmiku:
http://up.programosy.pl/foto/szostak1.gif

http://up.programosy.pl/foto/szostak2.gif

http://up.programosy.pl/foto/szostak3.gif

http://up.programosy.pl/foto/szostak4.gif


Źródło:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=-MzQCrs5Ytk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=-MzQCrs5Ytk</a>

3
1) Falowe podstawy geometrii / Odp: Teoria falowa wg SasQ (kompendium)
« dnia: Kwiecień 30, 2014, 14:25:03 »
Witam Lady F, SasQ,

Z góry przepraszam Lady F i doceniam to, że "poruszasz" to forum.

Myślę, że jednak SasQ ma rację sugerując Lady F aby nie tłumaczyła czegoś czego nie jest pewna tym bardziej, że do takiej pracy potrzebna jest precyzja wyrażania się, której Lady F, mówiąc łagodnie, "kuleje" z fizyki. Jest to spowodowane ewidentnymi brakami jeszcze ze szkoły średniej jak sądzę. I nie ważne jaką wiedzą się zajmujemy, czy jest to nauka akademicka czy z pogranicza to stosowany opis musi być precyzyjny aby wszyscy inni mogli zrozumieć to co chcemy przekazać.

To nie znaczy, że nie możemy stosować opisu innego niż ogólnie przyjęty, ale wtedy konieczna jest możliwie dokładna definicja pojęć, wielkości fizycznych, które stosujemy. Bez tego nie da się prowadzić konstruktywnej dyskusji w szczególności w temacie podstaw działania rzeczywistości.

SasQ - podziwiam Cię za to, że chce Ci się tak cierpliwie, drobiazgowo i rzeczowo odpowiadać i że poświęcasz swój czas na odpowiedzi na tym forum. Też jestem za tym abyś wydał w formie książki czy jakiegoś dłuższego opracowania to co rozpracowałeś jako jedną spójną całość. Chętnie poczytałbym to o czym piszesz razem wzięte, chętnie kupiłbym taką książkę.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i jeszcze raz przepraszam Cię Lady F jeśli powyższa wypowiedź Cię uraziła.

4
Fizyka / Odp: Czarne dziury rozrywają logikę
« dnia: Sierpień 17, 2012, 17:31:57 »
No cóż, w końcu tych inteligentnych ludzi, często naukowców, te zasoby intelektualne, trzeba czymś zająć, ukierunkować, nieważne jakby było absurdalne to czym się zajmują...., bo jeszcze ktoś by coś odkrył.

5
Filozofia / Odp: Czym jest czas
« dnia: Czerwiec 17, 2012, 12:37:24 »
Zgodnie z koncepcją dipolarnej grawitacji CZAS jest przepływem kontroli wykonawczej przez kolejne linijki kodu programu rzeczywistości.

Program ten prócz swej złożoności jest też wysoce interaktywny i każdy po części tworzy w nim kolejne linijki kodu (świadomie lub automatycznie). Jest też wysoce spójny, samouzgodniony z wieloma sprzężeniami pomiędzy zdarzeniami dlatego tak trudno jest układać rzeczywistość (występują tu pewne mechanizmy w formie praw, które zabezpieczają program ten np przed jego destrukcja czy doprowadzeniem do chaosu).

"Bajko"
myślę, że to co opisałaś pokazuje możliwość zmiany przeszłości jako zmiany pewnych linijek kodu programu, jego korekty, ale jednocześnie najprostsze jest to w przypadku zmian zdarzeń dotyczących tylko nas samych (kwestia złożoności korekty).6
Witam!

Polecam Wam postać profesora filozofii Thomas'a Metzinger'a, który udzielił w 2005 roku w Berkeley wykładu pod tytułem: "Being No One: Consciousness, The Phenomenal Self and the First-Person Perspective".

Wykład ten, "Thomas Metzinger - świadomość, fenomenalne Ja, perspektywa pierwszej osoby",  jest dostępny z polskimi napisami tu:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=CseW8lINWhs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=CseW8lINWhs</a>

"ja nie istnieje", "ja jest iluzją", "wszystko jest miłością" - takie stwierdzenia nazywam KOZŁAMI OPOROWYMI, blokującymi rozważanie tematu, blokującymi dalsze poznanie itp., takie stwierdzenia prowadzą do redukcjonizmu w czystej postaci.

np. czy jeżeli coś jest wirtualne to znaczy, że tego nie ma?

Pozdrawiam wszystkich.

7
Hydepark / Odp: Coś tak cicho się zrobiło
« dnia: Wrzesień 12, 2011, 15:51:54 »
Te prace konserwacyjne zostały wymuszone i niestety forum DI już od czwartku nie działa po czyimś ataku hakerskim na nie.
Podobno forum DI padło gdy redmuluc na antenie radia bez cenzury brał udział w dyskusji z LW, więcej informacji na temat na stronach tego radia.

Pozdrawiam

PS. Jackowski na antenie radia zaczął omawiać ćwiczenia "zwiększające intuicję" itd. a to zamieszanie z radiem, LW i Rozbickim spowodowało, że chyba już więcej nie usłyszymy Jackowskiego na tej antenie, a zapowiadało się ciekawie. W tych trzech audycjach z Jackowskim na antenie tego radia zobaczyłem całkiem inny obraz Jackowskiego, zdecydowanie Jackowski jest bardziej autentyczny i całkiem inny niż kreowała go fundacja nautilus. Polecam (pierwsza audycja z Jackowskim miała miejsce w dniu pogrzebu A.Leppera, po jego powrocie z tegoż pogrzebu).

8
dalej poetycko....

Adam Mickiewicz wielkim wieszczem był:

fragment "Ody do Młodości" pasujący tematycznie:

"Młodości!...
Patrz na dół - kędy wieczna mgła zaciemia
Obszar gnuśności zalany odmętem;
To ziemia!..."

Pozdrawiam

9
Ciekawe SasQ to co piszesz.

Aby dołożyć jeszcze jeden puzzel do tej układanki to wrzucę jedną stronę książki Michała Gryzińskiego "Sprawa atomu", na której autor próbuje "dojrzeć" strukturę fotonu.

FOTON wg autora:
"... to coś na kształt dynamicznej pozytronowo-elektronowej pary ...."

więcej tu:


Pozdrawiam

10
Jednak dalej Dariuszowi Kwietniowi nie odpuszczają.
cytat:
"Dariusz Kwiecień, niezależny badacz tajemnic III Rzeszy, demaskator zbrodni Lebensborn wracając samochodem z występów na Harmonii Kosmosu został na skrzyżowaniu w Pabianicach uderzony na skrzyżowaniu przez szybko nadjeżdżający samochód."

źródło: http://januszzagorski.pl/2011/07/01/zdjecia-rozbitego-samochodu-jakim-jechal-dariusz-kwiecien/

Pozdrawiam

Strony: 1 2 3