logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - spirytus_sanctus

1
W PRAKTYCE / święta geometria i wino ^^ ...ale jak?
« dnia: Lipiec 16, 2013, 11:11:52 »
Witam!
   Od pewnego czasu nurtuje mnie pewien problem natury technicznej. Czasami na różnych stronach internetowych natykałem się na informacje dotyczące wpływu tzw. "energii kształtu" bądź "promieniowania kształtu" na procesy biologiczne. A przede wszystkim chodzi  różnego rodzaju twierdzenia oraz opisy eksperymentów które miałyby dowodzić że np. kawałek mięsa ułożony w punkcie ogniskującym małej piramidki stawionej np. na parapecie nie zepsuje się bądź proces ten zajdzie w dużo wolniejszym tempie niż bez piramidki. Ja z tego typu tekstów wnioskuje że gdyby tak wstawić zacier np. na winko to będzie on dochodzić ...wolniej niż zazwyczaj.
   Nie trzeba być Scherlockiem żeby nie wpaść na to do czego zmierzam prawda?   zeby  A gdyby tak dało się zbudować układ geometryczny którego "promieniowanie kształtu" działa na odwrót czyli przyśpiesza procesy biologiczne? Z czym to może być związane i jak się do tego zabrać?
   Na stronie świętageometria.info tam gdzie były pojęcia podstawowe było coś napisane że w przyrodzie występują powtarzające się wzorce pięciokątne w materii ożywionej i sześciokątne w nieożywionej. Tak się właśnie zastanawiam czy nie mogłoby to stanowić wyjaśnienia eksperymenty piramidka-mięsko.
   Piramidka ma pięć wierzchołków, a więc pięć takich kątów skierowanych do wewnątrz w 3d. Pięciokątna energia kształtu rezonuje z mięskiem i nie pozwala mu zgnić utrzymując go w ...życiu. Pobudza żywy kawałek. Ale takie wyjaśnienie mi nie pasuje. Bo skoro pobudza mięsko to pobudza również bakterie i grzyby które powinny to mięsko szybciej sfermentować.
   Na chłopski rozum (mój oczysićie) odwrotne zjawisko MOGŁOBY zachodzić w konstrukcji przypominającej dwie piramidy zetknięte podstawami (sześciokąt  3d) ale nie jestem pewien czy dobrze myśle.
   Szczerze mówiąc pojęcia nie mam jak do tego podejść, a chciałbym zgłębić te zagadnienia ponieważ mam ochote przetestować je w praktyce... czyli wytworzyć dobre winko w przyśpieszonym tempie xD
   Może ktoś na forum już o tym myślał albo ma doświadczenia w tym zakresie? Abo wie jak rozwiązać ten problem?   
   Po prostu proszę doświadczonych żeby napisali tutaj co o tym myślą :)