logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Leśny

1
Mając na uwadze, że to mają być badania prowadzone "na uczelni" to najlepiej zacząć od pism alchemicznych C. G. Junga ażeby przynajmniej zachować pozory "naukowego podejścia do tematu". Musiałaby to być jednak praca o charakterze historycznym a nie eksperymentalna. 
Jeżeliby Pana interesował wybór odpowiednich cytatów z pism alchemicznych i ich tłumaczenie dla celów naukowych to mogę spróbować jakoś pomóc.


Dziękuję za odzew i propozycję. Jeśli podejmę się tych badań chciałbym pójść z tym 'na całość', wyczerpująco treściwe wprowadzenie historyczne z pewnością będzie na miejscu. Praca C.G.Junga z pewnością dotyka tego tematu. Pierwszym z czym chciałbym się zaznajomić to współczesne prace w tym temacie, których sporo zebrano w temacie podlinkowanym przez Lucyfera, za co serdecznie dziękuję. Paradoksalnie na temat współczesnych prac w tym temacie wiem mniej niż o dawnych pracach alchemicznych.

2
Witajcie, mam pytanie, czy wiadomo komuś o badaniach nad wpływem nastawienia obserwatora, jego emocji na strukturę krzepnących materiałów? Być może też na wywołanie przemian w strukturze materiału w fazie stałej bez podnoszenia temperatury (np. metalu) do stanu ciekłego? Zainspirował mnie oczywiście eksperyment dr Masaru Emoto z wodą. Jestem bardzo tego ciekaw, gdyż noszę się z myślą przeprowadzenia nad tym badań na uczelni.

Pozdrawiam serdecznie,
Leśny.