logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - bou

1
„Każda choroba jest krzykiem duszy, jest wołaniem naszego prawdziwego „ja” o to, aby zacząć wreszcie żyć w zgodzie z tym, kim jesteśmy naprawdę!”

(....................)
Prawdopodobne przyczyny niektórych chorób i dolegliwości wg Louise Hay.

 

Anemia – postawa „tak, ale”, brak radości, lęk przed życiem, poczucie bycia „nie dość dobrym”

Artretyzm – poczucie bycia niekochanym, krytycyzm, uraza

Astma –nadmierna i przytłaczająca miłość, uczucie przyduszenia, niemożność wytchnienia

Biegunka – strach przed zmianami, odrzucanie samego się, strach przed odrzuceniem

Ból gardła – niemożność wypowiedzenia swojego „ja”, zdławiona złość, Odmowa zmiany.

Ból kolana – uparte ego i duma,  niezdolność do ugięcia się, mała elastyczność, brak tolerancji.

Ból kręgosłupa – brak wiary w życie, brak oparcia, przytłoczenie odpowiedzialnością za innych.

Ból nóg – lęk przed przyszłością, niechęć ruszenia na przód.

Choroby kobiece – odrzucanie swojej kobiecości, pielęgnowanie urazy do partnera.

Choroby nerek – krytykowanie innych, ciągłe niezadowolenie.

Choroby żołądka – przerażenie, obawa przed nowym

Dolegliwości oczu – niechęć oglądania tego co się widzi dookoła, strach przed przyszłością.

Depresja – Skupianie się wyłącznie na sobie, zablokowanie kanałów komunikacyjnych.

Gorączka – oznaka wewnętrznego gniewu

Kaszel – poczucie zagrożenia, poczucie dławienia przez życie

Migrena – niechęć do bycia kierowanym, opieranie się rytmowi życia

Nadciśnienie – długotrwały nierozwiązany problem emocjonalny

Nerwobóle – karanie się za winę, udręka z powodu trudności w porozumiewaniu się.

Niestrawność – odczuwany na poziomie wnętrzności lęk, przerażenie, niepokój.

Rak – głęboka rana, długo utrzymująca się uraza ,  skrywana tajemnica lub żal zżerający od środka,  noszenie w sobie nienawiści.

Serce – długotrwałe kłopoty emocjonalne, brak radości.

Zaparcia – zbytnie przywiązanie do swoich poglądów, trudności z przyjmowaniem innych punktów widzenia.

zawal serca – wyciskanie z serca całej radości na rzecz kariery, stanowiska i pieniędzy.

http://sekrety-zdrowia.org/choroby-mowia/

2
Okazuje sie ze inwazyjne metody leczenia raka przynosza wiecej szkodu niz pozytku co twierdza juz sami lekarze

Wydaje się wiec być rozsądne, ze w przypadku raka należy przede wszystkim wzmacniać układ immunologiczny oraz ograniczyć narażanie organizmu na toksyny do minimum. Z powietrza ciężko jest je wyeliminować jeśli się nie wyjedzie w czyste regiony , natomiast z żywności przy odrobinie wysiłku jak najbardziej.

http://sekrety-zdrowia.org/rak-naturalnie-konwencjonalnie/

3
Obecnie antybiotyki sa jednym z najczęściej przepisywanych lekarstw na świecie. Istnieją nieliczne przypadki kiedy faktycznie antybiotyk może ocalić życie, ale w większości podanie antybiotyku jest zbędne, a wręcz szkodliwe dla organizmu powodując olbrzymie skutki uboczne w perspektywie czasu.
Niestety lekarze przepisują je na niewyobrażalną masową skale nawet w przypadkach banalnych przeziębień. Dodatkowym problemem jest masowe dodawanie „prewencyjnie” antybiotyków do żywności i pasz dla zwierząt hodowlanych.
Infekcja, gorączka, katar, kaszel sa sygnałem który organizm do nas wysyła mówiąc: „….hej mój drogi, nie traktowałeś mnie zbyt dobrze dlatego mamy przejściowy kryzys, teraz potrzebuję trochę wsparcia z twojej strony, wzmocnienia, spokoju, odpoczynku i przede wszystkim czasu, aby rozprawić się z bakteriami, mikrobami, zarazkami, wirusami, toksynami– wysłałem już siły obronne na linie frontu dlatego pojawiła się gorączka i inne symptomy”
A my co robimy ? zamiast wypoczywać, wzmacniać siły obronne organizmu, dać mu szanse na zdrowienie we własnym naturalnym tempie – idziemy do lekarza po receptę, aby natychmiast temperatura spadła, natychmiast nas postawiła na nogi! Przecież nie możemy czekać jak świat w takim tempie pędzi na przód, prawda?
Niestety, antybiotyk to nie cudowne panaceum a nasz organizm nie działa w ten sposób.
Cała długość naszego przewodu pokarmowego jest pokryta warstwą bakterii które są naturalną bariera dla najeźdźców ze strawionego pokarmu, toksyn, zarazków i pasożytów. Jeśli ta „powłoka” zostaje uszkodzona poprzez podanie antybiotyku, który przecież nie wybiera i zabija wszystkie bakterie, nasza flora bakteryjna traci zdolność do neutralizacji substancji toksycznych z żywności i środowiska, inaktywacji histaminy, usuwania metali ciężkich i innych trucizn. Bez dobrze funkcjonującej flory bakteryjnej ścianki jelit nie tylko tracą właściwości ochronne, ale w dużym stopniu tracą zdolność przyswajania składników odżywczych.
Obecnie zdecydowana większość ludzi ma uszkodzona florę jelitowa, a głównym winowajcą sa antybiotyki!
Co powodują ?
- Niszczą korzystne bakterii w ludzkim organizmie, nie tylko w jelitach, ale w innych narządach i tkankach,
- Zmieniają strukturę bakterii, wirusów i grzybów z łagodnych na patogenne, dając im możliwość inwazji w tkankach i powodować choroby
- Uodparniają bakterie na antybiotyki, wiec przemysł farmaceutyczny musi pracować pełną para nad nowymi antybiotykami
- Mają bezpośredni szkodliwy wpływ na układ odpornościowy, czyniąc nas bardziej podatnymi na infekcje, co prowadzi do błędnego koła – więcej antybiotyków – więcej infekcji

Penicyliny i inne antybiotyki z koncowka „-cilin” mają zgubny wpływ na główne grupy naszych bakterii: Lactobacilli i Bifidobacteria. Ta grupa antybiotyków jest główną przyczyna zespołu jelita drażliwego i innych zaburzeń trawiennych.
Tetracykliny i inne „-cykliny” mają szczególne działanie toksyczne na ścianki jelita, zmieniając strukturę białka błony śluzowej, przez co narażają na inwazję drobnoustrojów i zmuszają układ immunologiczny do atakowania zmienionych białek – czyli reakcji autoimmunologicznej. Pobudzają również wzrost patogenów jak Candida, gronkowców i Clostridia.
Aminoglikozydy (gentamycyna, kanamycyna, erytromycyna) ma druzgocący wpływ na pożyteczne bakterie takie jak E. coli i fizjologiczne enterokoki. Długotrwały proces leczenia tego typu antybiotykami może całkowicie wyeliminować te pożyteczne bakterie z układu pokarmowego, pozostawiając je otwarte do inwazje gatunków patogennych.


Co możemy robić aby utrzymać właściwa florę bakteryjna przewodu pokarmowego a tym samym zdrowie ?

Po pierwsze antybiotyk to ostateczność – przy infekcjach i stanach zapalnych zdecydowanie zdrowiej jest opierać się na babcinych metodach, na skutecznych, bezpiecznych i naturalnych antybiotykach np. propolis, olejek oregano, echinacea, czosnek, i wiele innych.

Jeśli już naprawdę antybiotyk jest niezbędny w trakcie kuracji trzeba używać probiotyki, a po jej zakończeniu od razu zacząć odbudowywać florę bakteryjna np. poprzez spożywanie jogurtów – ale naturalnych najlepiej własnej roboty.
Jeść w miarę możliwości produkty naturalne, a jeśli mięso jaja i nabiał to tylko od zwierząt, które nie były karmione antybiotykami.
Unikać stosowania agresywnych środków czyszczących w domu, kosmetyków zawierających duzo chemii i mydła antybakteryjnego.

http://sekrety-zdrowia.org/naprawde-sie-dzieje-przyjmujesz-antybiotyk/

4
Jest jeszcze jedna pułapka, na która niewiele osób zwraca uwagę, myśląc ze skoro dana substancja została dopuszczona do obrotu w przemyśle spożywczym, nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia. To prawda – bezpośrednio nie. Ale środków chemicznych dodawanych do żywności przetworzonej jest ponad 2000. Każdy z nich przeznaczony jest do spożycia w ilości ograniczonej na 1kg masy ciała dziennie !

 
Co to oznacza ? Ano to ze jeśli zjemy np. jedna bułkę kupiona w supermarkecie dostarczymy dzienna dopuszczalna dawkę tych substancji (pod warunkiem ze jesteśmy osoba dorosłą, a nie dzieckiem ważącym 12kg). Ale jeśli tego dnia zjemy x razy więcej porcji rożnych innych wysoko przetworzonych produktów – przekroczymy dzienna dawkę a substancje te będą się odkładać w wątrobie i tkankach. Po wielu dniach i latach, będziemy zatoksycznieni i zakwaszeni.

wiecej na

http://sekrety-zdrowia.org/359/