logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 ... 10
1
Szczepionki, GMO i Codex Alimentarius / Jerzy Zięba - o szczepionkach (filmiki)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leszek dnia Lipiec 18, 2019, 14:04:38 »
Cały cykl składa się z 35 filmików o szczepionkach. Poniżej zamieszczam odcinek pierwszy. Dalsze części odnajdziesz na YouTube lub  pod adresem: https://jerzyzieba.com/szczepienia

Jerzy Zięba przedstawia w nich zebrane z całego świata informacje na temat szczepionek i ich działania.

Jerzy Zięba - Szczepionki cz. 1
https://youtu.be/8ixOtzi49cQ

SUBSKRYBUJ: https://ukryte.info/65 
FACEBOOK: https://www.facebook.com/ukryteterapie/
TWITTER: https://twitter.com/AutorJerzyZieba

O mnie: https://jerzyzieba.com/
Fundacja: http://www.polacydlapolakow.pl/
2
Starożytne cywilizacje i zagadka "przybyszy z kosmosu" / Odp: Tajemnice piramid - Igor Witkowski
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leszek dnia Lipiec 18, 2019, 13:34:11 »
No i jeszcze Igor Witkowski o metrze, liczbach Pi i Fi (w odnalezionym piramidionie i nie tylko) oraz egipskim kubicie zakodowanych głównie w Piramidzie Cheopsa.
Najlepiej oglądać od razu od 4:30 min. Tak też ustawiłem poniższy link.
https://youtu.be/Q8W1-_FiU2E?t=266

Generalna teza, że to są dowody na kontakt z cywilizacjami jest dyskusyjna.
3
Starożytne cywilizacje i zagadka "przybyszy z kosmosu" / Odp: Hawara Labyrinth - Egyptian Complex
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Monika dnia Lipiec 16, 2019, 16:38:05 »
Miałam czas. Zrobiłam fragment o labiryncie i rozjaśniłam tekst-kontekst :-)

Herodot: Dzieje, księga Druga, s. 131-132
http://swietageometria.info/ao/di-WN6R.png


Cała książka:
https://docplayer.pl/9149034-Herodot-dzieje-przelozyl-z-jezyka-greckiego-i-opracowal-seweryn-hammer.html
4
Hydepark / Odp: As Above So Below
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Monika dnia Lipiec 16, 2019, 14:54:35 »
Dostałem na PW pytanie skąd wzięły się liczby zaznaczone na spirali czerwono.

Dziękuję! :-)
5
Hydepark / Odp: As Above So Below
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leszek dnia Lipiec 16, 2019, 12:12:14 »
LadyF, nie przesadzaj!  :)
Na Twój link zerknę w tzw. czasie wolnym.

Dostałem na PW pytanie skąd wzięły się liczby zaznaczone na spirali czerwono.

Otóż, idąc od "centrum spirali" każde trzy kolejne liczby redukują się cyklicznie do cyfr składających się na czerwoną liczbę.

Na przykładzie liczby 369:
3,15,27 = 369  39,51,63= 369 75,87,99= 369 111,123,135= 369


Ta sama zasada obowiązuje przy każdym kolejnym ciągu liczbowym.
6
Hydepark / Odp: As Above So Below
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lady F dnia Lipiec 15, 2019, 20:22:10 »
Genialne! :super:

https://www.academia.edu/29869011/Sacred_Geometry_of_the_Platonic_Solids_by_S_M_Phillips

//Ale nikomu nie chcialo sie z angielskiego tlumaczyc :D://

Brawo Leszek!  :super: :brawa:

P.S. Link nawiazuje do troche innej drogi dojscia "do tego samego" - polecam!7
Starożytne cywilizacje i zagadka "przybyszy z kosmosu" / Hawara Labyrinth - Egyptian Complex
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leszek dnia Lipiec 15, 2019, 20:11:36 »
Dr. Carmen Boulter (znana z pięcioodcinkowej serii okumentalnej "Kod Piramid") dołącza do Davida Whiteheada i Christophera Russaka z Modern Knowledge w długim, ilustrowanym wywiadzie na temat najnowszych (w 2015 roku) odkryć dotyczących tajemniczego Labiryntu w Hawara w Egipcie. Rozmowa odbywa się w języku angielskim.

BREAKING NEWS - Hawara Labyrinth Egyptian Complex
https://youtu.be/QsqG8DKq8vA http://swietageometria.info/ao/di-FFDE.jpg

http://swietageometria.info/ao/di-CWNK.jpg
http://swietageometria.info/ao/di-QIUS.png


Athanasius Kircher SJ (1602-1680), niemiecki jezuita i erudyta, nauczał i prowadził badania w Collegium Romanum w Rzymie. Publikował monografie na różne tematy, w tym egiptologiczne, geologiczne, medyczne, matematyczne i z teorii muzyki. Jego prace o egipskich hieroglifach utorowały drogę do późniejszego dzieła Jean-François Champolliona.

http://swietageometria.info/ao/di-ID17.jpg

Źródło: https://www.ancient-origins.net/sites/default/files/geophysical-studies-hawara.pdf


Raport ONLINE z polsko-belgijskiej ekspedycji do Hawary w 2008 roku (j. angielski)

"Podróżujący po Egipcie w V w. p.n.e. grecki kronikarz Herodot pozostawił w swoich Dziejach następujący zapis:

[Egipcjanie] zbudowali labirynt, który leży nieco powyżej Jeziora Mojrisa, całkiem blisko tzw. Miasta Krokodyli.  Ma on mianowicie 12 krytych podwórców, których bramy stoją naprzeciw siebie, 6 zwróconych jest na północ, a 6 na południe, jedna obok drugiej; a od zewnątrz otacza je jeden i ten sam mur. Są w nim dwojakie komnaty, jedne podziemne, drugie nad tymi w górze, w liczbie 3 tysięcy, po 1500 z każdego rodzaju. Otóż nadziemne komnaty widziałem i przeszedłem, mówię też o tym z własnej obserwacji, natomiast o podziemnych dowiedziałem się tylko z opowiadania.

Archeolodzy lokalizują Labirynt w leżącej ok. 100 km na południe od Kairu oazie El Fayum, w pobliżu piramidy Amenemhata III, władcy XII dynastii. Temu faraonowi, żyjącemu na przełomie XVII i XVIII w. p.n.e., przypisuje się zagospodarowanie pustynnej depresji w okolicy Fajum poprzez doprowadzenie wód Nilu kanałem Józefa oraz wybudowanie kompleksu pałacowo-światynnego w Hawara, nazwanego przez Greków Labiryntem.
Budowla wzbudzała podziw swym ogromem. Strabon w swoich Geographica pisze: (…)jest tam tyle otoczonych kolumnadami i przylegających do siebie pałacowych sal, wszystkie w jednym szeregu i wszystkie przy jednej ścianie(…). Przed wejściami znajduje się wiele długich, krytych korytarzy, które mają między sobą kręte połączenia, tak że bez przewodnika żaden obcy nie zdołałby odnaleźć wejścia czy wyjścia z każdej sali. Wtóruje mu Herodot: (?) ściany zaś pełne są wyrytych figur. Każdy podwórzec jest dookoła otoczony kolumnami z białego i jak najściślej spojonego ze sobą kamienia. Inne starożytne teksty mówią o tajemnych komnatach wypełnionych dziełami sztuki i dokumentami po cywilizacji istniejącej na Ziemi przed wieloma tysiącami lat. Nic więc dziwnego, że Labirynt fascynuje zawodowych archeologów, jak i amatorów.
By dostać się z Gizy do Hawary pokonać trzeba 100 kilometrów piaszczystej pustyni. Towarzyszy nam policyjna eskorta. To wynik ostrego konfliktu z islamskimi ekstremistami, którzy nie chcą na egipskiej ziemi turystów. Po dwóch godzinach jazdy pojawiają się pierwsze plantacje i palmowe gaje. Wjeżdżamy do zielonego raju, pustynnej oazy zajmującej 1800 km2, poprzecinanej skomplikowaną siecią kanałów, grobli i śluz, rozłożonej nad brzegami jeziora Karun. To dawne jezioro Morrisa, lecz pozostało z niego zaledwie 1/6 obszaru. Przez starożytnych Egipcjan Fajum uważane było za ziemski odpowiednik Nun – Praoceanu Prapoczątków. Za bóstwo regionu uchodził bóg-krokodyl Sobek, który pilnował, by Słońce wynurzało się codziennie z odmętów Prawody.
Widoczny z daleka wielki ciemny kopiec wskazuje kierunek jazdy. To piramida Amenemhata III. W niczym nie przypomina zbudowanych wcześniej piramid na płaskowyżu w Giza. Pozostał po niej jedynie mocno zniszczony stożek cegły mułowej, pozbawiony wapiennej okładziny. Usytuowane w południowej ścianie wejście prowadzi do komnaty grobowej. Niestety, korytarz zalany jest wodą gruntową. Miejscowy przewodnik opowiada o skomplikowanym systemie zabezpieczeń zastosowanych przez budowniczych. Przemyślne pułapki i wykuty z monolitycznego bloku kwarcytu sarkofag o wadze 110 ton, nie uchroniły grobu faraona przed rabusiami. 40 wieków później, archeologów penetrujących piramidę spotkało rozczarowanie. Grobowiec był pusty. Naszym celem jest jednak Labirynt. Położony nieopodal, zajmuje powierzchnię 28 000 m2. Dziś cały teren pokryty jest dołami – świadectwem pracy archeologów i poszukiwaczy skarbów. Jedynie kilka szczątków rzeźb, fragmentów granitowych kolumn i kapiteli daje świadectwo dawnej świetności. I nie może być inaczej, bo w czasach rzymskich miejsce to traktowano jako kamieniołom. Ostatni kronikarski zapis pochodzi od Strabona, który eksplorował to miejsce w 25 r. p.n.e. Lecz jemu także, podobnie jak Herodotowi, kapłani nie pozwolili zwiedzić podziemi „oświadczając, że są tam groby królów, którzy pierwotnie ten labirynt wybudowali, oraz świętych krokodyli”. W jakim stanie podziemne budowle przetrwały przez całe wieki pod przykrywającymi je piaskami? Gdzie znajduje się wejście do podziemnych korytarzy? Jak dotąd nikomu nie udało się znaleźć odpowiedzi na te pytania. Mieliśmy nadzieję na spenetrowanie tego rejonu za pomocą georadaru, lecz mimo zaangażowania wielu ludzi dobrej woli zostaliśmy pokonani przez egipską biurokrację. Lecz mamy naszą „tajną broń” – Lucynę, która wielokrotnie udowodniła przydatność swych paranormalnych zdolności w zastosowaniu do badań archeologicznych. Przeprowadzone przez nią radiestezyjne badania w sąsiedztwie piramidy wykazały istnienie dwóch stref silnego promieniowania świadczącego o istnieniu podziemnych komór. Jedne przy wschodniej ścianie piramidy i drugie na południe od piramidy, w miejscu wskazywanym przez archeologów jako teren Labiryntu. Co kryje ziemia pod naszymi nogami? Zadawaliśmy sobie to pytanie opuszczając Hawarę. Jednak z zaspokojeniem ciekawości przyjdzie nam poczekać do czasu, gdy pokonamy biurokratyczne przeszkody i przyjedziemy tu ponownie uzbrojeni już w georadar.

– Andrzej Kapłanek
Rybnik, czerwiec 2005"

Źródło: https://projektujawnianiawiedzy.com/artykuly/poszukiwanie-labiryntu/

Zobacz też:
https://innemedium.pl/wiadomosc/w-egipcie-istnieje-niezbadany-labirynt-ktory-moze-zmienic-oblicze-historii

https://www.ancient-code.com/researchers-confirm-giant-ancient-egyptian-underground-labyrinth-exists-and-could-rewrite-history/ (artykuł w j. angielskim)
8
Hydepark / Odp: As Above So Below
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leszek dnia Lipiec 15, 2019, 19:46:09 »
Cytuj
http://swietageometria.info/ao/di-4ABP.jpg

Wyczyściłem kiedyś spiralę z linii i dodałem liczby i cyfry po redukcji numerologicznej ;)
http://swietageometria.info/ao/di-EKZZ.jpg[EDIT]
Skąd wzięły się liczby zaznaczone na spirali czerwono?
Otóż, idąc od "centrum spirali" każde trzy kolejne liczby redukują się cyklicznie do cyfr składających się na czerwoną liczbę.

Na przykładzie liczby 369:
9
Filmy i kącik muzyczny / Odp: Kącik muzyczny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leszek dnia Lipiec 15, 2019, 19:38:26 »
 :soczek:  :-)
10
Starożytne cywilizacje i zagadka "przybyszy z kosmosu" / Piramida Cheopsa i energia elektromagnetyczna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leszek dnia Lipiec 15, 2019, 19:14:26 »
Źródło: Krzysztof Kowalski, Rzeczpospolita, 10.07.2019

Piramida Cheopsa w Gizie pod Kairem (...) potrafi koncentrować energię elektromagnetyczną.

http://swietageometria.info/ao/di-RU62.jpg

shutterstock

Taką rewelacyjną informację zawiera artykuł opublikowany na łamach najnowszego numeru specjalistycznego pisma naukowego „Journal of Applied Physic".

Z tezą taką wystąpili naukowcy z Narodowego Uniwersytetu Naukowo-Technologicznego, Mechaniki i Optyki (ITMO) w Sankt Petersburgu, zespołem kierował prof. Andrej Jewlukin.
Piramida w Gizie nie przestaje zaskakiwać badaczy. Po niedawnym odkopaniu u jej podnóża dwóch domostw sprzed 4,5 tys. lat (podobnie jak wiek piramidy Cheopsa), tym razem niespodzianka kryje się w samej piramidzie.
Badacze stwierdzili, że komory w jej wnętrzu oraz podstawa zdolne są do koncentrowania energii elektromagnetycznej.

STAROŻYTNE FALE

Taką informację o wyraźnie ezoterycznym wydźwięku podali profesjonalni uczeni, którzy z natury rzeczy działają w duchu pragmatyzmu i trzymają się faktów. „Zastosowanie metod współczesnej fizyki do badania właściwości piramid jest ważne i owocne. Umożliwi to dokonanie nowych odkryć i uzyskanie nowych informacji o tych niezwykłych obiektach" – stwierdzają autorzy artykułu w „Journal of Applied Physic". Aby móc analizować zachowanie się fal w piramidzie, badacze najpierw ocenili sposób, w jaki fale radiowe wywołują zjawisko rezonansu wewnątrz tej monumentalnej struktury.
– Przyjęliśmy następujące założenia: nie istnieje żadna nieznana komora wewnątrz obiektu, zaś budulec piramidy o właściwościach zwykłego wapienia został rozmieszczony jednolicie tak wewnątrz, jak i na zewnątrz piramidy – wyjaśnia prof. Andrej Jewlukin.
W oparciu o te założenia, badacze stworzyli model odpowiedzi elektromagnetycznej egipskiego monumentu i oszacowali sposób, w jaki fale rozchodzą się i są absorbowane wewnątrz piramidy. Rezultatem tych poczynań jest stwierdzenie, że pola elektromagnetyczne skoncentrowane są u jej podstawy, ale także na poziomie komór w jej wnętrzu. Stwierdzenie to, choć zaskakujące, nie oznacza jednak, że budowniczowie piramidy Cheopsa opanowali już wtedy wszystkie subtelności elektromagnetyzmu. Raczej mamy w tym przypadku do czynienia ze szczególnym zbiegiem okoliczności.

ARCHEOLOGIA INACZEJ

– Mimo że to studium sprawia wrażenie niezbyt konwencjonalnego, trzeba przypomnieć, że metody współczesnej fizyki były już stosowane. do badania wielkiej piramidy w Gizie i doprowadziły do odkrycia w niej zupełnie nowej struktury. Ponieważ jednak to studium jest całkowicie teoretyczne, trudno jest przewidzieć, do czego ono doprowadzi – komentując prace rosyjskich naukowców powiedziała prof. Antonija Grubisic-Cabo z Monash University w Melbourne.

NOWOCZESNY BÓG

Poza aspektem archeologicznym rosyjskie badania mogą się okazać przydatne w całkiem innej dziedzinie – chodzi o nanocząstki.
– Poszukując materiału o odpowiednich właściwościach elektromagnetycznych, moglibyśmy uzyskać piramidalne nanocząstki przydatne do praktycznego zastosowania w nanoczujnikach i wydajnych ogniwach słonecznych – podkreśla dr Polina Kapitenowa, badaczka z petersburskiego ITMO. Jeżeli do tego dojdzie dzięki badaniom egipskich piramid, będzie to wskazówka, że moc starożytnego egipskiego boga słońca Ra istnieje nie tylko w egipskiej mitologii.

Strony: 1 2 ... 10