logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 ... 10
11
W PRAKTYCE / Odp: Mikołajkowa zagadka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leszek dnia Kwiecień 07, 2019, 21:26:32 »
(...) BTW ciekawy zbieg okoliczności, bo śniło mi się wczoraj, że z Tobą rozmawiam, przed tym jak napisałaś tę wiadomość (nie na forum, osobiście "twarzą w twarz"; Leszek też tam był ;) ). Czyżbym wyczuł zaburzenia Mocy? :)
A może to sen prekognicyjny? :-)
12
W PRAKTYCE / Odp: Mikołajkowa zagadka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SasQ dnia Kwiecień 07, 2019, 18:56:53 »
Nie za bardzo rozumiem Twojego posta. Możesz jaśniej?

BTW ciekawy zbieg okoliczności, bo śniło mi się wczoraj, że z Tobą rozmawiam, przed tym jak napisałaś tę wiadomość (nie na forum, osobiście "twarzą w twarz"; Leszek też tam był ;) ). Czyżbym wyczuł zaburzenia Mocy? :)
13
W PRAKTYCE / Odp: Mikołajkowa zagadka i Wielkanocna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lady F dnia Kwiecień 06, 2019, 18:23:40 »
 :pocieszacz:

Cytuj
Czyli jak? Nie wiedziałem, że da się myśleć jeszcze bardziej realnie, niż robię to w tej chwili, więc oświeć mnie jak to robić

Realizuj wg kolejnosci nastepowania swiąt.

Cytuj
Bo z tego co obserwuję, masz skłonność do "wykolejania" wszelkich wątków, które tutaj rozpoczynam, poprzez ściąganie ich na manowce i jałowe dyskusje o niczym. Jeśli tak właśnie zamierzasz robić, to może jednak się powstrzymaj. Na forum wisi i straszy całkiem sporo wątków, które tak właśnie skończyły.

Oby nie straszylo, dokoncz zaczeta mysl.

Jestem ciekawa!

Pozdrawiam  :pocieszacz:

14
W TEORII / Odp: 3. Podstawowe pojęcia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lady F dnia Marzec 10, 2019, 10:11:37 »
Witaj SasQ -

Sa rozne pojecia "konstruowania" i chyba nalezy je najpierw zdefiniowac. Nie tylko rysowanie na kartce papieru z cyrklem itp. itd. lub budowanie z klockow i patyczkow jak robia dzieci juz w zlobku, ale tworzenie modeli, polaczen elementow i ich wzajemnych oddzialywan, wiec ukladow sieciowych. Ojcem tego jest wg mnie sam wielki Euler.
zastosowanie topologii dzis jest wlasnie w tym, automatyka, elektronika, informatyka itp. wielkie dziedziny naszego codziennego zycia.

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,1228.msg9957.html#msg9957

Zachecam do rozwaznego przeanalizowania tego watku, oczywiscie z pominieciem wszelkich zlosliwosci i dygresji nie na temat.

15
W TEORII / Odp: 3. Podstawowe pojęcia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SasQ dnia Marzec 05, 2019, 13:00:38 »
A co ma topologia do konstrukcji geometrycznych?

Konstrukcje euklidesowe nie ograniczają się wcale do dwóch wymiarów. Te same reguły działają także w trzech, czterech, i więcej. (Można to zrozumieć uświadamiając sobie, że każdą figurę 3D da się "rozpłaszczyć" do postaci siatki.) Cyrkiel i kartka papieru to tylko narzędzia. Geometria euklidesowa wcale na nich nie bazuje tak naprawdę – używa za to pojęć abstrakcyjnych, takich jak punkty, linie proste czy okręgi, pozwalając z tych prostych "prymitywów" konstruować różne bardziej skomplikowane figury i przeprowadzać rygorystyczne rozumowania na ich temat (dowody). To właśnie w tym rozumowaniu, dowodzeniu i możliwości symbolicznego/algebraicznego manipulowania tymi figurami i ich właściwościami tkwi potęga geometrii Euklidesa.

A topologia? Zupełnie się nie interesuje faktycznymi kształtami figur. Ba, nie potrafi nawet odróżnić obwarzanka od kubka na kawę :P  (dla niekumatych: oba te kształty z punktu widzenia topologii mają tę samą strukturę dwuspójną, czyli toroidalną; innymi słowy: ma jedną dziurkę). Kształty w niej jako takie nie posiadają żadnej struktury algebraicznej, na której można by operować (z tego co mi wiadomo). Mają ją jedynie punkty i figury na ich powierzchni (grupy Liego i te sprawy), ale ma się to nijak do konstrukcji geometrycznych.

Ale jeśli uważasz nasze myślenie za zbyt szablonowe, to oczywiście zachęcam Cię do przedstawienia nam zalet nieszablonowego podejścia topologicznego i użycia topologii do skonstruowania jakiejś ciekawej figury zawierającej złote proporcje ;)  (jedna wystarczy).
16
Powitania i kawiarenka "Pod Gwiazdami" / Odp: Dzien dobry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kosiarka1971 dnia Marzec 02, 2019, 13:14:19 »
Witam serdecznie i dziękuje za podrzucone materiały.Z prof. Veithem zetknolem się jakiś czas temu.Obejrzałem wszystko co znalazłem w języku polskim.Adwentysta podaje bardzo dużo faktów i prawdy .............ale nie do końca.Zdaje sobie sprawę ze absolutnej prawdy nie znajdę nigdzie.Trochę tu trochę tam .........aby do przodu he he.Mam problemy ze znalezieniem literatury online w języku polskim lub jakieś tłumaczenia, opracowania .Głównie chodzi mi o ezotryke i wszystko co jest z tym związane .Moze tobie gdzies wpaadlo w oko ,jakies linki...? .Serdecznie dziękuje za zainteresowanie i pomoc.Pozdrawiam i dobrego weekendu życzę.
17
W TEORII / Odp: 3. Podstawowe pojęcia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lady F dnia Luty 27, 2019, 20:01:12 »
percepcja -

Cytuj
Myślę o takich konstrukcjach przy użyciu np cyrkla, które dałyby właśnie takie łuki w stosunku złotej proporcji.
Może bałwan ze mnie i do końca nie umiem jasno się wyrazić ale poniżej przedstawiam prostą konstrukcję tego typu opartą o okręgi jeśli ma być cyrki

Twoj "problem" polega na tradycyjnym 2-wymiarowym mysleniu. Cyrkiel i kartka papieru. A tu trzeba zasmakowac innych opcji, o tym prawi np. topologia.

 :pada śnieg:
18
Powitania i kawiarenka "Pod Gwiazdami" / Odp: Dzien dobry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lady F dnia Luty 27, 2019, 19:53:21 »
W tym temacie to Lucyfer /Admin/ jest specjalista. Wystarczy przeanalizowac jego posty, a bedziesz "Oswiecony".

Pozdrawiam!
19
Powitania i kawiarenka "Pod Gwiazdami" / Odp: Dzien dobry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leszek dnia Luty 27, 2019, 13:26:59 »
Teraz na wokandę wrzuciłem rys religijny NWO..........czyli  od faryzeuszy  do dnia obecnego .Rodziny Borgia,Farense,Orsini  itd. Studiuje Biblie i apokryfy,        czytam Ptolemeusza ,Blawatska  .czyli wszystko gdzie można znaleźć okruchy prawdy. Myślę ze dobrze trafiłem tutaj na forum.

W takim razie nie wiem czy widziałeś te materiały:

Wykłady Waltera Veitha
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,484.msg2514.html#msg2514

Prawdziwy rodowód  rodzin "Królewskich"  oraz  "ILUMINACKICH" jest głęboko ukryty (...):
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,917.msg5762.html#msg5762

20
Powitania i kawiarenka "Pod Gwiazdami" / Odp: Dzien dobry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kosiarka1971 dnia Luty 26, 2019, 09:35:02 »
Milo mi cie powitać.  Z tym kosiarzem umysłu to całkiem dobre.he he. A co do twojego pytania to jak najbardziej ,sporo materiału .Teraz na wokandę wrzuciłem rys religijny NWO..........czyli  od faryzeuszy  do dnia obecnego .Rodziny Borgia,Farense,Orsini  itd. Studiuje Biblie i apokryfy,        czytam Ptolemeusza ,Blawatska  .czyli wszystko gdzie można znaleźć okruchy prawdy. Myślę ze dobrze trafiłem tutaj na forum .Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dzionka.
Strony: 1 2 3 ... 10