Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: UFO obok Merkurego. Niezwykły obiekt  (Przeczytany 3417 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« : Grudzień 08, 2011, 14:16:19 »

UFO obok Merkurego. Niezwykły obiekt

KOSMOS MERKURY UFO KSIĘŻYC

To zaskoczyło wszystkich astronomów.

Gigantyczny obiekt wielkości planety pojawił się w pobliżu Merkurego. Zarejestrowały go teleskopy NASA - donosi "Daily Mail".
Czy to dowód na to, że nie jesteśmy sami w kosmosie? Obraz z teleskopu analizowali już specjaliści z United States Naval Research Laboratory.

Porównywaliśmy te zdjęcia, ze zrobionymi dzień wcześniej. To niezwykłe zjawisko. Nigdy wcześniej nie zarejestrowane wokół tej planety - powiedział inżynier Nathan Rich.
Niektórzy sugerują, że zdjęcia to dowód na istnienie obcych. Pokazują bowiem ich statek kosmiczny. Ale bardziej sceptyczny jest serwis space.com.

To prawdopodobnie nie jest statek kosmiczny, lecz inny niezwykły obiekt. Jest ogromny jak nasz Księżyc – pisze.
T
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=6X96xI1gLdQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=6X96xI1gLdQ</a>

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
Acidizer69
Gość
« Odpowiedz #1 : Grudzień 08, 2011, 17:38:16 »

Interesujące.

Mnie zastanawia kilka rzeczy. Jedną z nich jest czarna ( pusta ) przestrzeń oddzielająca tarczę Merkurego od owego obiektu. Druga to tylko podejrzewam efekt przejścia światła przez filtry polaryzayjne, które są niezbędne w obserwacji światła o ogromnym kontraście wstęg w pasmie emisyjnych jakie mają miejsce przy obserwacjach koronalnych Słońca - to owa pionowa kreska, którą jak często obserwatorzy o praktycznie zerowej wiedzy zjawisk falowych biorą za jakieś "kosmiczne windy" lub inne struktury o długości milionów kilometrów. Swoją drogą ciekawe, że tym razem nikt na tą kosmiczną "windę" nie zwraca uwagi gdy skupiono się na czymś co może być interferencyjnym "halo" jakiegoś obszaru o zwiększonej gęstości ( ślad po komecie ? ), który wzbudzony w tym paśmie daje efekt rozświetlenia akurat w momencie gdy zostaje uderzony strumieniem z podmuchu Słonecznego. Jeśli długości fali pasma, w którym przeprowadzono tą obserwację są zbliżone do rozmiarów cząsteczek gazowych, stawiałbym na efekt emisji wymuszonej przez cząstki pochodzącego z tego podmuchu słonecznego, który widać wyraźnie.

Zdaję sobie sprawę, że kwestionowanie postulatu jakoby to mógł być statek "obcych" dyskwalifikuje mnie w oczach wielu obserwatorów. Mogę nawet z pewnością stwierdzić, że bardzo szybko to się odbije na mojej reputacji gdyż należę również do bardzo wąskiego grona osób mocno powiętpiewających w tak szybkie i dosyć daleko idące założenia co do interpretacji takich zjawisk. W zwiazku z tym proszę o "lekki wymiar kary" gdyż nadal nie wykluczam możliwości istnienia obecności "obcych" aczkolwiek tego typu dowody wciąż uważam za conajmniej dyskusyjne.

Dodam tylko, dla dobra samej dyskusji, że stwierdzenie osoby komentujące, iż bez wątpienia obserwujemy "manufactured object" ( objekt wytworzony sztucznie ) jest daleko idącym założeniem. Tego typu sugestie praktycznie zawsze przemykają niezauważane i prawie zawsze cechują się jedną tendencyjną interpretacją by widzieć we wszelkich artefaktach tego typu tylko i wyłącznie statki "obcych". To zdecydowanie uważam za kolejny przykład jak łatwo można manipulować opinią, co się tyczy nawet tych, których podejrzewalibyśmy na samym końcu. I to często za sprawą nieświadomego działania !

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2011, 17:51:17 wysłane przez Acidizer69 » Zapisane
Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : Grudzień 08, 2011, 20:14:32 »

Zdaję sobie sprawę, że kwestionowanie postulatu jakoby to mógł być statek "obcych" dyskwalifikuje mnie w oczach wielu obserwatorów.

Jest dokładnie na odwrót
Informacja jest tylko informacją
interpretacja czyjąś interpretacją
a sobie zostawiamy kompilację
 super

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Grudzień 08, 2011, 20:57:01 »

(...)nadal nie wykluczam możliwości istnienia obecności "obcych"(...)
To podobnie jak towarzystwo z Royal Society w Londynie, które zorganizowało w styczniu 2010 roku konferencję z okazji 350-lecia swego istnienia. Odbyła się ona pod hasłem "co mielibyśmy zrobić jako ludzkość gdyby odkryto inteligentne życie pozaziemskie" ... Mrugnięcie
Info tutaj:
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,351.msg2031.html#msg2031

W tym temacie siedzi Jose Escamilla, twórca "UFO Interstellar" [PL] Mrugnięcie
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,129.msg647.html#msg647

« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2011, 21:26:16 wysłane przez Leszek » Zapisane

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: