Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy Pitagorejczycy potrzebowali ułamków  (Przeczytany 2163 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
SasQ
Collegium Invisible
Zaawansowany użytkownik
*

Quanta rhei... :-)

5127368

Saskachewan sasq
Zobacz profil WWW Email
« : Grudzień 11, 2011, 20:37:52 »

Siemka usmiech

Napisałem właśnie nowy artykuł na swojej stronce naukowej, tym razem o ułamkach, z pitagorejskiego punktu widzenia ;-)  Kiedyś dyskutowaliśmy o tym z Leszkiem na Gadu-Gadu. Czy Pitagorejczycy mieli rację, że jedyne liczby, jakie istnieją, to liczby naturalne? (1,2,3,4,5,... itd.) Czy ułamki są do czegoś potrzebne? Czy może świat da się jednak opisać tylko samymi liczbami naturalnymi? Czy ułamki wnoszą coś nowego do systemu liczbowego, czy może jednak nic nie wnoszą? usmiech

Artykuł znajduje się tutaj: "Czy ułamki są potrzebne?"

Podejrzewam, że odpowiedź na to pytanie może co niektórych zaskoczyć ;-) Mnie zaskoczyła, gdy sobie ją uświadomiłem :-D I ta świadomość sprawiła, że teraz już zupełnie inaczej postrzegam ułamki krzywy

A jak ktoś lubi geometryczne podejście do liczb i równań, to polecam też rzucić okiem na poprzedni artykuł, o tym jak geometria może pomóc w rozwiązywaniu równań kwadratowych usmiech (nawet w głowie! :-D )

Życzę więc miłego czytania usmiech

Aha, ponieważ nie uruchomiłem jeszcze komentowania, zachęcam do komentowania tutaj na forum ;-) Chętnie rozwieję jakieś ewentualne wątpliwości ;-)

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Naukowy kącik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  usmiech
Ostatnio dodane artykuły: Splątanie kwantowe rozplątane
Lebowski
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #1 : Styczeń 01, 2012, 13:05:06 »

Siemano Big Foot - Sasquatch  Oczko

Dobra robota;

^^ Bump ^^

Podbijam z Nowym Rokiem.

"More you know, more the universe shrinks"

PS
http://www.hyperflight.com/pythagoreans.htm

Arigato

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2012, 16:47:02 wysłane przez Medium Lebowski » Zapisane
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: