Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Święta geometria i własne jej tworzenie wokół nas.  (Przeczytany 29386 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
.
Ekspert

« Odpowiedz #18 : Sierpień 22, 2010, 21:59:09 »

brahman napisał:

Pomyślałem kiedyś, że to co otacza nas i zostało wykonane ręką ludzką przeważnie nie ma w sobie świętej geometrii.Bardzo często lepiej czujemy się w lesie itp, czyli w otoczeniu przyrody niż w budynkach, marketach, przedmiotach itp.Postanowiłem to trochę zmienić przynajmniej w moim najbliższym otoczeniu. Przykład tych zmian na załączonym zdjęciu.
Jakie są efekty:
- radiestezyjne promieniowanie tła wynosi w pokoju 10500 jednostek Bovisa
(SKALA BOVISA - skala pomiaru natężenia promieniowań oparta na założeniu, że ogólna wartość promieniowania ciała dorosłego zdrowego człowieka wynosi 6500 jednostek. Wartości poniżej tej wielkości są dla ludzi szkodliwe a powyżej korzystne.
-  sen w takim otoczeniu jest pełniejszy i krótszy - lepiej się wypoczywa
- nawet dźwięki lepiej brzmią

To co jest przymocowane do ściany i to co wisi jest wykonane wg świętej geometrii.

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

.
Ekspert

« Odpowiedz #19 : Sierpień 22, 2010, 21:59:33 »

Leszek napisał:

Brahman, mam 2 pytania i jedną prośbę.

1. Mierzyłeś ile jednostek Bovisa było przed dokonanymi zmianami?
2. Zwracasz uwagę na materiały jakie stosujesz ?

3. Jeśli masz czas, to zamiast pisać "to co wisi jest wykonane wg świętej geometrii" napisz proszę bardziej szczegółowo "co względem czego jest w jakiej proporcji", aby osoby nieobeznane złapały o co chodzi i mogły same ocenić czy to jest św. geometria czy nie.

P.S
Obrazek z twego ostatniego posta nie wyświetla się. Może tylko mi. Nie wiem.

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

.
Ekspert

« Odpowiedz #20 : Sierpień 22, 2010, 21:59:59 »

brahman napisał:

Brahman, mam 2 pytania i jedną prośbę.

2. Zwracasz uwagę na materiały jakie stosujesz ?

3. Jeśli masz czas, to zamiast pisać "to co wisi jest wykonane wg świętej geometrii" napisz proszę bardziej szczegółowo "co względem czego jest w jakiej proporcji", aby osoby nieobeznane złapały o co chodzi i mogły same ocenić czy to jest św. geometria czy nie.

P.S
Obrazek z twego ostatniego posta nie wyświetla się. Może tylko mi. Nie wiem.

1. Przed dokonanymi zmianami w pokoju było 7000 jednostek Bovisa
2. Nie stosuję żadnego metalu tylko drewno. Z metalu tylko aluminium magazynuje energię piramidy a w tym przypadku drewno było łatwe do obróbki i nie wiem jak metal działa przy złotym podziale...pewnie teraz to sprawdzę.
3. "To co wisi" nazwałem stalaktytem i stosunek średnicy do długości każdego "jaja" wynosi 1,618 a rozstawienie jest równe długości mniejszego "jaja". Każdy mniejszy element ma długość równą średnicy elementu większego
4. Rozstawienie półeczek na ścianie wynosi 1,618 rozstawienia mniejszego.
5. "To co stoi" na stole nazwałem stalakmit  i stosunek średnicy do długości każdego "jaja" wynosi 1,618 a długość mniejszego "jaja" jest równa średnicy większego

Ostatnie moje zdjęcie to półeczki z kieliszkami i wyświetlają się prawidłowo. Widoczne też były dla MEM HEI SHIN bo pisał swoje propozycje i uwagi.

Pozdrawiam.

.
Ekspert

« Odpowiedz #21 : Sierpień 22, 2010, 22:00:17 »

MEM HEI SHIN napisał:

Jest jakiś konkretny i dokładny przyrząd do pomiaru tych jednostek Bovisa ?
Pytam, bo nie wiem czy można go kupić ?
Zyskałeś 3000 jednostek Bowisa, ale nie wiem, czy nie potrzeba dokonać większej ilości pomiarów, celem sprawdzenia, czy przypadkiem nie zmienia się to w czasie.
Pozatem nie wiemy, czy ten wzrost jednostek powodowany jest tym, że w pokoju znalazły się naturalne materiały, których wcześniej nie było, czy spowodowany jest ich rozmieszczeniem w/g złotego podziału ?

Dlatego trzeba bardzo dokładnie podchodzić do doświadzczenia i sprawdzać wszystko ! Czyli pasowało by jeszcze choć na  krótką chwilę poprzemieszczać wszystkie rzeczy i wtedy zmierzyć, ile jest jednostek.
Wtedy wiedzielibyśmy już na 100% jaki autentycznie wpływ ma tutaj złoty podział ?

.
Ekspert

« Odpowiedz #22 : Sierpień 22, 2010, 22:01:47 »

thozo napisał:

@brahman

Zachwycające pomieszczenie! Aż miło popatrzeć.

W związku z budową urządzeń orgonitowych natknąłem się na tzw. Królewski Łokieć Egipski wynoszący 524mm:

http://educate-yourself.org/dc/orgonegenindex.shtml

Potem tą samą informację znalazłem w książce:

http://grab.by/4ZUf

Podłoga w Komnacie Królewskiej ma 10x20 takich łokci. Zgodnie z moimi obliczeniami, przyjmując za cal 2.54 cm uzyskujemy długość królewskiego łokcia egipskiego: 52,324 cm, czyli całkowicie zgodna z podaną 524mm (+-2) na powyższej stronie.

Ta długość może być ważna i rezonować z czymś, a z czym to spytajcie Harameina Duzy usmiech , pewnie z przestrzenią, albo z jej geometrią. Wycinałem druty miedziane tej i innej długości i trzymając je w dłoni badałem swoje odczucia. Moim zdaniem właśnie ta długość bądź jej wielokrotności promieniują przyjemną zdrową energią.

Kiedy już to zbadałem to huzia na Juzia pomyślałem o zrobieniu fraktala opartego na Złotym Podziale z drutu o takiej długości. Idea była taka. Skoro od długości drutu może zależeć energia jego rezonansu, prawdopodobnie we fraktalnej zależności z CZYMŚ, to jako że jest to naturalne zjawisko to pewnie wyginając drut wg. Złotego Podziału uzyska się dalsze poziomy tego fraktala, każdy o coraz wyższej wibracji, jednak w harmonii. A całość będzie miała długość tego łokcia. Części w całości, w częściach całości, fraktal, pewnie łapiecie o co chodzi. ;-) (to jest żart, żeby się ktoś nie obraził, wiem jaka jest tematyka tego forum  Duzy usmiech )

Drut o długości 524mm wygięty we fraktal zgodnie ze Złotym Podziałem:

http://grab.by/50t9

Obliczenia:
524x0.618=324
200, 124, 76, 47, 29, 18, 11, 7, 4, 2.6 (mm)
Kąt intuicyjnie dobrałem, tak by zawijało się do środka. Przy kącie rozwartym nie będzie się zawijać.

Najpierw zrobiłem ten z długą nóżką. A potem ten podwójny. Dzięki właściwościom matematycznym Złotego można zacząć od pierwszego i akurat starczy drutu by zawinąć symetrycznie drugą część... Ach ten Złoty. Osobiście wolę ten z długą nóżką jeśli chodzi o promieniowanie energią. Ta długa nóżka daje długą falę. Ale ten symetryczny też jest niczego sobie.

Trudno uwierzyć jakie są efekty trzymania takiego drutu w ręce lub blisko ciała jeśli jest się wrażliwym na energię i przyzwyczajonym do obserwacji siebie i swego umysłu. Tak wiem, że to dziwne.  Duży uśmiech

Tak więc tworząc wokół świętą geometrię, myślę że warto wziąć pod uwagę Egipski Łokieć Królewski, bo Złoty Podział można zastosować na dowolnej długości, natomiast to czyni zabawę ciekawszą!!! Natomiast któż jest w stanie zaprzeczyć, że budowniczowie Wielkiej Piramidy znali się na świętej geometrii w stopniu co najmniej zaawansowanym...

Pozdrawiam

ps. Zmierzyłem kiedyś standardową paczkę papierosów: 89/55mm. Złoty Podział z dokładnością do trzeciego miejsca po przecinku. 1,618... Przypadek, czy zachęta podświadoma? Ktoś to przecież projektuje, a przy takich pieniądzach raczej nie zostawia się takich szczegółów przypadkowi. Architekci to wiadomo, ale wychodzi na to, że producenci opakowań też.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2010, 22:03:31 wysłane przez . » Zapisane
.
Ekspert

« Odpowiedz #23 : Sierpień 22, 2010, 22:02:21 »

Lucyfer napisał:

Cytat: thozo
Trudno uwierzyć jakie są efekty trzymania takiego drutu w ręce lub blisko ciała jeśli jest się wrażliwym na energię i przyzwyczajonym do obserwacji siebie i swego umysłu. Tak wiem, że to dziwne.

Nietrudno uwierzyć  Mrugnięcie

Francesco di Giorgio Martini(1439 -1502) Swoją koncepcje harmonii w architekturze opierał na porównaniu z funkcjami organów i części ciała człowieka.

Zbudował m.im. fortecę w Mondavio i Sassocorvaro oraz w Sienie. Zaprojektował również wiele budowli cywilnych, przede wszystkim kościołów, pałaców, zamków-rezydencji i placów. Ponadto zajmował się problemami teoretycznymi w architekturze. Tworzył projekty całych miast wg klasyfikacji topograficznej i funkcjonalnej,

Adaś
Aktywny użytkownik

2680916

http://www.facebook.com/a
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #24 : Sierpień 22, 2010, 22:03:44 »

Wzór wokół drzewa; pięciokąt rozchodzący się zgodnie ze złotym podziałem.

Całkowita szerokość korowej dróżki to wysokość płotu podzielona przez Phi. (krótsza część). Tu też podział jest przez phi.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2010, 00:48:20 wysłane przez Adaś » Zapisane

Misy dźwiękowe, gongi, Joga, Masaż, Reiki, NLP, Silva .. Ciągle się rozwijam.
OmAmO
Użytkownik
**

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : Sierpień 23, 2010, 16:29:26 »

za cytuje te dobre informacje ze strony http://www.educate-yourself.org/dc/orgonegenindex.shtml

3. Coils:
    When you cut a piece of wire to a specific length known as the "cubit" length, that wire will resonate or act as a transformer to special cosmic energies and draw that energy into the wire. There are many different "cubit' lengths used by advanced civilations down through the ages. In a phone conversation with Slim Spurling in February of 2005, Slim mentioned that he found that the ancient Egyptian Royal cubit (524mm +/- 2mm) to be more useful for bio-physical energies and Hans Becker's "Lost" cubit (596.6714mm or 23.491") more useful for emotional and mental energies. Since I'm adding at least two coils to the larger orgone generators, I've decided to make one coil based on the Royal cubit length and the second coil based on Hans Becker's Lost cubit length. I designate a multible of the original cubit unit by use of the letter "X". For example, a 3X Lost Cubit coil equals 3 x 596.6714mm or 1790.01mm. Any multible length of the cubit unit will produce the desired results. You can also use a 1/2, 1/3, or 1/4 fraction of the cubit length to give you a similar resonant effect, but usually not as stong as the whole cubit unit length. Depending on the gauge of the wire used, I can usually fit a double or triple multible cubit into the TB or HHg. When you coil the wire, you force the orgone energy into a spiral movement. If the coil is laid out in a flat plane, the energy will spread both laterally and vertically. If you stretch the coil into the vertical plane, you have a vertical cone shaped spiral which drives the energy towards the tip of the spiral in a vortex fashion. For the HHg's, I add both a wide cone-shaped spiral coil that encloses the 5 crystals as well as a flat plane coil (sometimes called a 'pancake' coil) placed at the bottom of the HHg. For TB's, I add a single flat coil at the bottom. The two coils shown on the right are wrapped in a configuration known as a SBB coil, or Saint Buster's Button coil , a name coined by Don Croft

« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 18:02:14 wysłane przez Leszek » Zapisane

Be Vegan, Go Green 2 Save The Planet!
Adaś
Aktywny użytkownik

2680916

http://www.facebook.com/a
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #26 : Sierpień 23, 2010, 18:33:17 »

Kat zwijania się drutu można dać 42,5 stopnia. Czyli lustrzane odbicie 137,5 stopnia. Tak myślę osobiście.

Misy dźwiękowe, gongi, Joga, Masaż, Reiki, NLP, Silva .. Ciągle się rozwijam.
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: