logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pierwszy polski Konwent Świadomości Fraktalnej 17-18.III.2012  (Przeczytany 9773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vortex7

• Zaawansowany użytkownik
    • Bezdomny blog
    • Email
Odp: Pierwszy polski Konwent Świadomości Fraktalnej 17-18.III.2012
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2012, 16:54:21 »
Nie.  :D

"Tu i teraz" jest takie, jakie jest, niezależnie od myśli jakie temu mogą towarzyszyć.

Myśl: "Jestem świadomy tu i teraz" nie definiuje ani świadomości, ani myśliciela myśli.
Pojawiająca się myśl oznacza aktywność umysłową, nic więcej.

Offline Michał-Anioł

• między niebem a piekłem
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
    • Imaginarium
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2012, 22:45:39 »
Trzeba być tu i teraz a nie myśleć że jest się tu  i teraz
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Vortex7

• Bezdomny blog
    • Email
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2012, 23:01:44 »
Trzeba być tu i teraz a nie myśleć że jest się tu  i teraz

Tak!
Doświadczanie, akceptacja tego, co jest,  ponad koncepcje.   :super: :super: :super:

Offline divinorum

• Użytkownik
  • **
    • Zakazane Owoce - To o czym media publiczne nie chcą mówić
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 03, 2012, 23:14:57 »
Super uwielbiam rozkminki na poziomie :)  Jasne, trzeba zacząć od tego, że różnie ludzie różnie interpretują to czym jest pojecie świadomość. Perer Russel w swym wystąpieniu Pierwszeństwo Świadomości rozróżniał 2 interpretacje  świadomości.
Mówił tak, że można myśleć o świadomości przez małe i duże Ś. Pierwsze to pojecie określające nasze skupienie bądź rozumienie jakiegoś kawałka informacji z którym się utożsamiamy lub nie, Drugie było określeniem świadomości jako naszego "ja", ale nie tego ja interpretowanego przez umysł jako jan kowalski tylko poczucia istnienia rdzennego ja. Uważam, że te rdzenne ja jest nie podzielne, a jednak potrafi ono stworzyć dla samego siebie iluzje dzielenia. Tak jak fraktal jest całością, a możemy w nim odnajdywać fragmenty i uznawać je za osobne elementy.
Myślę, zę to temat bardzo filozoficzny. Ja uważam, że świadomości się nie posiada tylko się nią jest. I jest to istota interpretacji tego słowa przez duże Ś. :)

Co do konwentu pozostały już 2 tygodnie, z tego co wiem będzie tam kilka zjadów forumowych min. davidicke i obemaniaków :)

A tutaj link do video Peter Russel - Pierwszeństwo świadomości: http://zakazaneowoce.pl/index.php?s=m&id=1052 Myślę, że może on wiele wnieść do waszej rozmowy :)
Zacznijmy w końcu uczyć w szkołach dzieci czym jest FRAKTAL!

Offline Vortex7

• Bezdomny blog
    • Email
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 03, 2012, 23:35:52 »
Ja uważam, że świadomości się nie posiada tylko się nią jest. I jest to istota interpretacji tego słowa przez duże Ś. :)

Super! Wiesz, czym jesteś, gratulacje!
Jak ci ta wiara pomaga na codzień, divinorum?

Offline divinorum

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2012, 20:08:35 »
Nie mam zamiaru tutaj odpowiadać na zabawy w psychologa. Jeżeli Cię to naprawdę zainteresowało to przyjdź na mój wykład na konwencie, będzie o tym sporo.:)

Do konwentu pozostało już tylko 12 dni, tak więc na rezerwowanie miejsc jest to ostatni moment, będą one przyjmowane do 12 marca.
Jest także już uaktualniony program i tak to wygląda: http://konwent.fraktalni.pl/?q=prog :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2012, 20:17:50 wysłana przez divinorum »

Offline Vortex7

• Bezdomny blog
    • Email
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 06, 2012, 01:20:02 »
Nie mam zamiaru [...]
W tym jesteśmy zgodni: też nie mam zamiaru...

Offline Radosław

• Email
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 06, 2012, 13:20:49 »
Zachęcam do przybycia wszystkich fascynatów fraktali oraz badaczy alternatywnych teorii naukowych.
Nie ma o tym wzmianki w programie, ale w czasie trwania konwentu jestem do dyspozycji uczestników i jako wieloletni student tematu chętnie odpowiem na wszelkie szczegółowe pytania, zarówno na tematy "okołohistoryczne" jak i czysto techniczne, jak np "czego nie rozumie Nassim", "czym jest istota zimnej fuzji", czy "z czego zbudowane są fraktale".

pozdrawiam

Offline divinorum

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 12, 2012, 14:31:23 »
Dostępne są już online materiały wideo z konwentu z wykładami, warsztatami, koncertami itp
Materiały skatalogowane są pod tym linkiem:
 http://konwent.fraktalni.pl/?q=materialy

Ciągle dochodzą nowe pozycje, więc będzie tego jeszcze więcej, a widza i doświadczenia ciekawe :)

a tutaj link do recenzji wydarznia: http://lifebalanceplus.wordpress.com/2012/...ylem-widzialem/

Impreza super wypaliła zjechało się łącznie ok. 220 osób tak więc będzie szykowana kolejna 3 dniowa edycja być może już w te wakacje :)
A kto nie był niech żałuje bo integracja z ludźmi i atmosfera były niesamowite :)

no i jeszcze dodam relację pana Janusza Zagórskiego znaną postać w alterkręgach organizatora min. corocznie odbywającej się na Ślęży Harmonii Kosmosu i Wrocławskiego wydarzenia UFO forum. Jest ona pod tym linkiem: http://niezaleznatelewizja.pl/2012/03/janu...ski-18-03-2012/

A tu fragment ze wspólnego grania w jednym z sleeping romów :)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=7qs2fUIq-2M" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=7qs2fUIq-2M</a>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2012, 14:33:42 wysłana przez divinorum »