logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Goecja  (Przeczytany 15442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 73
 • Płeć: Mężczyzna
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • adamjastrzebski.pl
  • Email
Goecja
« dnia: Luty 20, 2012, 23:13:47 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=biyGvhEJ8po" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=biyGvhEJ8po</a>

Obejrzałem film na temat Goecji. Co z kolei wiąże się z Kabałą i czasami starożytnego Babilonu oraz króla Salomona, który ten z kolei dostał możliwość władania demonami. Wzywanie polegało na inwokacji ich imion. Przypomina mi się jak podczas wykładów Dan Winter opowiadał Jak to John Dee z pomocą Kabalistów w Pradze za pomocą inwokacji wzywali anioły. Czy ktoś może wyjaśnić lub podać link do wypowiedzi Dana jak rozumieć ten podział po między te 72 demony, a anioły. Chodzi mi bardziej tą stronę fizyki, tak jak to opisywał Dan Winter. Bo jak dobrze zauważyłem to z jednej czy z drugiej strony wzywa się za pomocą inwokacji. Czyli za pomocą wibracji. Ciekawą rzeczą jest jeszcze to, że jeden z najpopularniejszych dziecięcych bohaterów  Dżin z Alladyna to był jeden z 72 demonów.
Misy dźwiękowe, gongi, Joga, Masaż, Reiki, NLP, Silva .. Ciągle się rozwijam.

Ania

 • Gość
Odp: Goecja
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2012, 09:22:44 »
Lubię temat częstotliwości i dźwięków. Cieszę się, że powraca pod nową postacią. Ten temat nasuwa mi na myśl chóry anielskie i trąby jerychońskie, a także masę innych rzeczy, jak wywoływanie sztormów, sprowadzanie deszczy, czy słońca. Skąd wzięła się tradycja nadawania imion duchom lasów, duchom ziemi, duchom powietrza, duchom wód? Duchom żywiołów? Skąd taniec, wprawianie w ruch, drgania i wibracje (póki co tańcują tak przeróżnej maści plemiona, co by to było, gdyby przestały). Jak stwarzano świat? No magia, dosłownie Uśmiech

Myślę, że demony i anioły odnosić się będą do sfery ducha i czasu, stąd możliwość podpytywania ich przyszłość/przeszłość. Duchy żywiołów podporządkowane są innej płaszczyźnie, ale mogą współpracować z duchami czasu i przestrzeni - jakoś tak robi się światy i wszechświaty, ale mogę bzdurzyć.

Ogólnie nie o tym chciałam. Ten film mi coś przypomniał. Zdarza mi się być „wzywaną” (jak zwał tak zwał), do tzw. "egzorcyzmów astralnych"- nie znalazłam lepszego określenia.  Zaznaczam, że zawsze jestem pytana o zgodę, i nigdy się sama nie proszę do takich "czynności", zazwyczaj towarzyszy mi opiekun.. Oto znajduję się w jakimś świecie/ klasztorze/ zamku - ewidentnie nawiedzonym, przepełnionym wibracją strachu, lęku, wymieszanego z przerażeniem.. atmosfera takiego miejsca  po prostu zwala z nóg. Próbowałam to do czegoś porównać, ale nie znalazłam dobrego komponentu, myślę, że jego przedsmak mogli poczuć Ci, którzy natknęli się na tzw. „ziemskie szaraki” . Jestem w takim miejscu i co robię? Zaczynam śpiewać. Mój śpiew jednak w niczym nie przypomina ziemskiego śpiewania, łączy mnie z tzw. wyższymi planami, jego wibracje wprawiają w drganie, przenikają ponurą atmosferę i wznoszą całe moje otoczenie, robi się ciepło, lekko i radośnie, włączają się do tego śpiewania kolejne głosy - zakładam, że anielskie  Oczko. Mało tego, śpiew jest tak donośny, że nie raz budzę się z przekonaniem, że właśnie powołałam cały dom na nogi w środku nocy. Jeszcze po przebudzeniu dźwięczy mi w uszach, a powietrze wokół mnie faluje. Na planie fizycznym nigdy takiego czegoś nie doświadczyłam.

Ciekawa jestem, co to takiego  usmiech

edit east : sorki coś mi się nakombinowało, przywracam treść
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 10:58:57 wysłana przez east »

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Goecja
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2012, 10:58:14 »
@Ania
Cytuj
Lubię temat częstotliwości i dźwięków. Cieszę się, że powraca pod nową postacią. Ten temat nasuwa mi na myśl chóry anielskie i trąby jerychońskie, a także masę innych rzeczy, jak wywoływanie sztormów, sprowadzanie deszczy, czy słońca. Skąd wzięła się tradycja nadawania imion duchom lasów, duchom ziemi, duchom powietrza, duchom wód? Duchom żywiołów? Skąd taniec, wprawianie w ruch, drgania i wibracje (póki co tańcują tak przeróżnej maści plemiona, co by to było, gdyby przestały). Jak stwarzano świat? No magia, dosłownie :)

Myślę, że demony i anioły odnosić się będą do sfery ducha i czasu, stąd możliwość podpytywania ich przyszłość/przeszłość. Duchy żywiołów podporządkowane są innej płaszczyźnie, ale mogą współpracować z duchami czasu i przestrzeni - jakoś tak robi się światy i wszechświaty, ale mogę bzdurzyć.

Wspaniale to ujęłaś. Sądzę ,że świat żywiołów ,a szerzej - ENERGII -  poprzez nadawanie jej osobowości (nazw) , a następnie prowadzenie zeń dialogu,   zostaje ujarzmiony. W sumie to nie te nazwy są ważne (one ważne są dla umysłu , są jakby "tłumaczami" ) ale ważne są WIBRACJE , które albo rezonują, albo nie z określonymi żywiołami/energiami.
Zauważmy, że szaman wykonywał taniec i śpiew po to, by wywołać W SOBIE odmienny stan świadomości (niekiedy przy użyciu naturalnych "wspomagaczy" ;) )
Co konkretnie "w sobie" czyni szaman ?
Sądzę, że kwantowe tunelowanie świadomości jest wrażliwe na intencje, wyobraźnię , czyli - jakby to nazwać bardziej tradycyjnie - modlitwę.
Modlitwa, oryginalnie - myślę ,ze tu ktoś jeszcze mógłby wiele dopowiedzieć w temacie - była wibracją, modelowaniem rzeczywistości oddechem, nie tyle w fizycznym akcie śpiewania, co wyzwalająca wewnętrzne przekonania, obrazy, kształty , całe krajobrazy, tak jakby one były rzeczywistością.
O formie modlitwy w "boskiej matrycy" wspomina też  Gregg Braden (aktualnie czytam).
To mogło przypominać oryginalnie to, co piszesz, Aniu :
Cytuj
.. Oto znajduję się w jakimś świecie/ klasztorze/ zamku -(..) - Zaczynam śpiewać. Mój śpiew jednak w niczym nie przypomina ziemskiego śpiewania, łączy mnie z tzw. wyższymi planami, jego wibracje wprawiają w drganie, przenikają ponurą atmosferę i wznoszą całe moje otoczenie, robi się ciepło, lekko i radośnie,

Zatem jest to akt rozwibrowania wewnętrznego "kamertonu", który dosłownie przestraja rzeczywistość tak, że , jak piszesz , masz wrażenie przenikania tych wibracji do wymiaru fizycznego po dekoherencji.
Cytuj
śpiew jest tak donośny, że nie raz budzę się z przekonaniem, że właśnie powołałam cały dom na nogi w środku nocy. Jeszcze po przebudzeniu dźwięczy mi w uszach, a powietrze wokół mnie faluje.
Cytuj
Ciekawa jestem, co to takiego  :-)

szamanizm, modlitwa, przekonstruowywanie rzeczywistości :D . Nie piszę tego bo tak sobie wymyśliłem, lecz dlatego, że o tym wspominają Ci, których można by określić  szamanami na kartach wielu książek.
Oczywiście czym innym jest poczytać a czym innym osobiście doświadczyć .  zeby

edit :
@Adaś
Cytuj
Ciekawą rzeczą jest jeszcze to, że jeden z najpopularniejszych dziecięcych bohaterów  Dżin z Alladyna to był jeden z 72 demonów.
A zauważ, że ten Dżin wyłaził z lampy poprzez jej pocieranie ( wibracja). W jakiś sposób "wiedział" wszystko o życzeniu, które wypowiadał posiadacz lampy . "Lampa" oraz "Dżin" to alegorie bardziej niż jakieś rzeczywiste byty. Być może opowieść o Dżinie z lampy to pokazanie  technologii stwarzania rzeczywistości.

Czym byłaby "lampa" ? Mi kojarzy się ze światłem, z "urządzeniem" które zawiera technologię opartą na modulowaniu światła (mikrotubule ?)
Czym byłby  "dżin" ? Ten, który doskonale zna nasze pragnienia i życzenia, ich formy, takie ,które nam idealnie odpowiadają. Wg. mnie jedyną taką "istotą" jesteśmy my sami, być może jakiś wyższy poziom naszej Istoty. Ktoś w rodzaju "anioła" czy też "wyższej jaźni". Może być mylony z demonem, albo wręcz z nim utożsamiany, w rozumieniu oddzielenia nas od tych wyższych poziomów ( co jest wg mnie błędnie interpretowane, bo rozdzielenie to iluzja).

A jeśli Dżin to jeden z 72 naszych własnych demonów ?
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 11:13:20 wysłana przez east »
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Ania

 • Gość
Odp: Goecja
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2012, 11:19:29 »
O, dobrze, że wspomniałeś o modlitwie, to bardzo ważne. Wiara i modlitwa to podstawa. Wiara w siebie oraz w coś / kogoś poza nami. Kogoś większego, czegoś rodzinnego, opiekuńczego. Wiara, że nie jesteśmy tutaj pozostawieni samym sobie. Że ktoś zawsze czuwa i jak jest trzeba, to otworzy drzwi czy okno. To uczucie zawsze mi towarzyszy w trakcie "śpiewania" . Że jest nadzieja :)

Ależ się wyrobiłeś east :) swoim podejściem i wiedzą wnosisz tutaj wiele światła i tej nadziei właśnie, dziękuję ! :kwiatek:

PS. Mam nadzieję, że ktoś wspomoże Adasia  :oczko:

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Goecja
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2012, 11:52:36 »
Ania , inspirujesz :D
To ja Ci dziękuję, bo Ty żyjesz tym , o czym ja dopiero czytam ( nieśmiało eksperymentując ) ;)

A propos modlitwy , to Greg Braden pisze o niej jak o zapomnianej i nie  docenianej technologii .

Pisze on ( w książce "boska matryca" ) ,że powinno się pracować z modlitwą, czyli modlić (wyobrażać dźwiękiem ?) , ale bez przywiązywania ważności do swojej wizji. Tak jakby patrzeć na coś przenikając to coś na wskroś. Wtedy moc modlitwy jest podobno najbardziej skuteczna :D
W książce pisze, że modlitwą się stajesz ,a nie odmawiasz ją.

O tym stawaniu się modlitwą bardzo ciekawy  fragment analizy oryginalnej, aramejskiej , modlitwy ... ( za "boską matrycą")

We współczesnej , skondensowanej wersji Biblii Króla Jakuba czytamy :
cytat :
O cokolwiek poprosisz ojca w mym imieniu,
da on tobie. Jak dotąd, nie prosiłeś o nic w mym imieniu: Proś , a otrzymasz, aby twoja radość była pełna
(a)

Porównując to z tekstem oryginalnym , widzimy, że klucz został pominięty. ... podkreślona brakująca część
Cytat :
Wszystko, o co prosisz wprost, bezpośrednio...
z wnętrza Mego Imienia -
Będzie ci dane. Jak dotąd tego nie uczyniłeś ...
A więc proś bez ukrytych motywów
I bądź otoczony swoją odpowiedzią -
bądź otulony swoim pragnieniem ,
aby twe zadowolenie było pełne
"

(b)

źródła :
(a)Ewangalie św. Jana 16:23-24  w Holy Bible: Authorized Kong James Version , World Publishing , rand Rapids MI , 1989, s.80
(b) Prayers of the Cosmos: Meditations on the Aramaic Words of Jesus Neul Douglas-Kotz, Harper San Francisco , CA ,1994, s. 86-87

Hmmm  czyżby OTULIĆ SIĘ  i OTOCZYĆ śpiewem/brzmieniem/ wibracją  ?

Według mnie można by to przyrównać do "stawania się" uczucia wszechogarniającej miłości, ale takiej, która nie przywiązuje się do kogoś/czegoś, tylko przenika ,ale jednocześnie obdarza. Trudno to jednoznacznie wyrazić.

Odpowiednikiem w świecie fizyki być może byłyby neutrina po wybuchu supernowej. One przenikają przez wszystko , a kiedy trafią na jądro gwiazdy to "zostawiają" jej część swojej energii tym samym ją zasilając. "Oskubane" nieco z energii , trafiają potem na jądro planety i tam pozostawiają kolejną porcję energii, ale same są nie do zatrzymania tak czy inaczej (potrzeba by było ściany ołowianej grubości wszechświata by je wyhamować do zera).
 :love2:
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Lucyfer

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 618
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Goecja
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2012, 13:19:03 »
Cytat: Adaś
Czy ktoś może wyjaśnić lub podać link do wypowiedzi Dana jak rozumieć ten podział po między te 72 demony, a anioły.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=PXivFRVKHxc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=PXivFRVKHxc</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=LB7QakBNKNk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=LB7QakBNKNk</a>

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Goecja
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2012, 13:43:06 »
No tak, jakie to proste ;)
Zagnieżdżanie ładunku wg sekwencji cienia torusa na pięciu połączonych sześcianach tworzy alfabet hebrajski z którego ułożyć można po kolei anielskie imiona ;) .... cały Dan :D
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Adaś

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 73
 • Płeć: Mężczyzna
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • adamjastrzebski.pl
  • Email
Odp: Goecja
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2012, 22:55:37 »
Czyli można powiedzieć, że ten podział na dobre anioły i złe anioły to podział sztuczny. Stworzony przez człowieka. A bardziej jest to fizyka dwóch przenikających się czworościanów. Tworzących w sobie równowagę, ze wspólną sumą 144. Tylko dla czego od wieków umysł ludzki spostrzegał jedne operacje na symetrii jako brzydkie i straszne stwory. Jak to w sztuka je przedstawia, a inne jako piękne anioły?
Misy dźwiękowe, gongi, Joga, Masaż, Reiki, NLP, Silva .. Ciągle się rozwijam.

Offline Lucyfer

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 618
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Goecja
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2012, 18:27:50 »
Cytat: Adaś
Czyli można powiedzieć, że ten podział na dobre anioły i złe anioły to podział sztuczny. Stworzony przez człowieka.
Można  ;)

Baal (ugar. 𐎁𐎓𐎍, fenic. 𐤁𐤏𐤋, hebr. בעל Ba`al, akad. Bēlu, arab. بعل) – semickie bóstwo, którego ośrodkiem kultu było miasto Ugarit.

W mitologii ugaryckiej porywczy, pełen młodzieńczego zapału bóg burzy i życiodajnego deszczu, władca świata. Co roku ginął w wyniku walki toczonej z Motem – bogiem śmierci i wysuszonej letnim skwarem ziemi – i zstępował do świata podziemnego, aby z nastaniem wiosny powstać z martwych.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Baal

Bael – w tradycji okultystycznej, demon, król piekła (wschodniej części), znany również pod imieniem Baal. Włada 66 legionami duchów piekielnych. W Lemegetonie i Pseudomonarchii Daemonum jest pierwszym duchem.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bael

Pieczęci Voodo i Goecji
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2014, 18:13:28 wysłana przez Leszek »

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Goecja
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2012, 10:13:50 »

W mitologii ugaryckiej porywczy, pełen młodzieńczego zapału bóg burzy i życiodajnego deszczu,


Burza i deszcz , hmhm, czyżby wywoływał zmiany klimatyczne przy pomocy tej czapki-antenki przypominającej wieżę, którą wybudował onegdaj Tesla ? ;)
Wzmacniacz fal Schumanna ? ... wyładowania elektr w postaci piorunów mają wiele wspólnego z częstotliwosciami fal Schumanna , właściwie je generują.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2014, 18:11:11 wysłana przez Leszek »
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Lucyfer

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 618
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Goecja
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2012, 22:14:19 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=lf9IZgT3dSk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=lf9IZgT3dSk</a>

Baal - Kananejski bóg przyrody i płodności. Epitety Baala określały jego funkcje, np. Baal-Hadad był bogiem burzy, deszczu i urodzaju. Baal - Alijan był bogiem źródeł i pory deszczowej. Baal-Melkart opiekun Tyru (żeglaży i kolonistów), Baal-Szamin bóg nieba, Baal-Szemasz bóg słońca. W mitologii egipskiej bóstwo pochodzenia syryjsko-palestyńskiego, czasem utożsamiane z Setem.
http://www.vernier.republika.pl/bog.html

W sztuce wyobrażano Baala jako wojownika w szpiczastym hełmie ozdobionym rogami. W jednej ręce dzierży maczugę, w drugiej błyskawicę – jego boski atrybut. Zwierzęciem symbolizującym potęgę Baala jest byk, przy czym niektóre teksty ukazują go w tej postaci, zapładniającego stada jałówek, co miało ilustrować jego niespożytą seksualną siłę.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Baal<a href="http://www.youtube.com/watch?v=tliBfYdddhU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=tliBfYdddhU</a>
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2012, 22:34:10 wysłana przez Lucyfer »

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1792
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: Goecja
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2012, 10:45:07 »
Lucyfer, możesz napisać o co chodzi w ostatnim poście?
Co to za rysunki w drugiej kolumnie od lewej, czyjego autorstwa i co oznaczają?

Rozumiem trop -  że "to coś" po lewej (co to jest i jakie jest tego źródło?) jest podobne do formy ukształtowanej przez określoną częstotliwość,


ale co to za forma i dlaczego naniosłeś symbole na kwadraty z cyframi?« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2012, 10:56:29 wysłana przez Leszek »

Offline Lucyfer

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 618
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Goecja
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2012, 18:10:40 »
Cytat: Leszek
Lucyfer, możesz napisać o co chodzi w ostatnim poście?
Zacznę od "Hieroglificznej Monady"

1)Można ją znaleźć w jednym z pierwszych dzieł różokrzyżowców
"Alchemiczne Zaślubiny Christiana Rosenkreutza anno 1459"
2) W książce jezuity Athanasius'a Kircher "Obelisk"
3) Oraz szczegółową analizę okultysty  John'a Dee w książce "Hieroglificzna Monada"
1)http://swietageometria.info/ao/di-7TVH.jpg
Goecja
2)http://swietageometria.info/ao/di-PBPL.jpg
Goecja
3)http://swietageometria.info/ao/di-YZ7Y.gif
GoecjaJohn Dee interpretuje "Hieroglificzną Monadę" jako syntezę 7 symboli: Saturna, Jowisza, Marsa, Wenus, Księżyca, Merkurego i Słońca
http://swietageometria.info/ao/di-V800.gif
Goecja


Cytat: Leszek
Co to za rysunki w drugiej kolumnie od lewej, czyjego autorstwa i co oznaczają?

Po lewej stronie znajdują się planetarne pieczęci, które można znaleźć w książce Heinrich'a Cornelius Agrippa  "Filozofia okultystyczna tom II"

Planetarne pieczęci naniesione na odpowiadające im magiczne kwadraty znajdują swoje matematyczne uzasadnienie

Przykładowa pieczęć księżycaCytat: Leszek
Rozumiem trop -  że "to coś" po lewej (co to jest i jakie jest tego źródło?) jest podobne do formy ukształtowanej przez określoną częstotliwość,
Dokładnie można zauważyć podobieństwo pieczęci księżyca do jednej z figur Chladniego.
Pytanie tylko czy owa częstotliwość ma związek z księżycem ?  :-)

A teraz ciekawostka z filmu "The Last Mimzy" :oczko:

1)Co ten pan ma na szyi ?

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,1007.msg6641.html#msg6641

2)Dlaczego te kwadraciki są do siebie podobne?« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2014, 18:07:31 wysłana przez Leszek »

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1792
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: Goecja
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 04, 2012, 09:58:11 »
Czyli można powiedzieć, że ten podział na dobre anioły i złe anioły to podział sztuczny. Stworzony przez człowieka. (..)

There are two different types of magic (...) completely opposite of each other. The first is γοητεια, Goëtia, black magic reliant upon an alliance with evil spirits (i.e. demons). The second is Theurgy, divine magic reliant upon an alliance with divine spirits (i.e. angels, archangels, gods).[39]

Theurgy translates to "The Science or art of Divine Works" and is the practical aspect of the Hermetic art of alchemy.[40] Furthermore, alchemy is seen as the "key" to theurgy,[41] the ultimate goal of which is to become united with higher counterparts, leading to the attainment of Divine Consciousness.[40]
http://en.wikipedia.org/wiki/Hermeticism#The_.22Prisca_Theologia.22
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2012, 09:59:59 wysłana przez Leszek »

Offline Lucyfer

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 618
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Goecja
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2012, 19:02:40 »
Cytat: Leszek
http://en.wikipedia.org/wiki/Hermeticism#The_.22Prisca_Theologia.22

Polska wiki  :-)

Teurgia (gr. θεουργία = "cud") – praktykowanie rytuałów niekiedy o magicznym charakterze, występujące w późnej starożytności i średniowieczu.

Słowo "teurgiczny" pojawia się dopiero w II wieku i wydaje się być tworem autora lub autorów Wyroczni chaldejskich, używanym na oznaczenie wysiłków zdolnych oczyścić duszę i jej "pojazd", ciało astralne – w celu umożliwienia jej kontemplacji bogów. Rytuały te składają się z ablucji, ofiar, inwokacji zawierających słowa rytualne. Teurgię od magii różni fakt, że ta pierwsza służy celom religijnym, spełniając wymogi rytuałów, co do których sądzi się, że mogą oddziaływać na bogów i wręcz "przymuszać" ich do działania (podczas gdy magia ma na celu wykorzystywanie formuł religijnych w celach z gruntu świeckich). Później pod pojęciem teurgii rozumiana była wiara w możność ożywiania posągów lub obrazów.
Teurgię uprawiał m.in. Proklos.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Teurgia

Chaldejczycy – starożytny lud semicki posługujący się dialektem języka aramejskiego.
Chaldejczykami nazywa się także współczesny chrześcijański lud zamieszkujący głównie w Iraku, Turcji, Syrii i Iranie.

Chaldejczycy stworzyli wysoko rozwiniętą kulturę; mieli znaczne osiągnięcia w dziedzinie astronomii – obliczyli długość roku astronomicznego z dokładnościa do 2 sekund. Wierzenia Chaldejczyków pokrywały się z wierzeniami starożytnego Bliskiego Wschodu, opisane zostały w dziele Bitu Ellim czyli kosmogonii chaldejskiej.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chaldejczycy

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=BusGGiIN4sk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=BusGGiIN4sk</a>Appendix
By G.H. FRATER D.D.C.F.

The Talismanic symbols -- or Telesmatic Emblems as they are sometimes called -- are formed from the Geomantic Figures by drawing various lines from point to point of each.

These characters are then attributed to their ruling Planets and Ideas. For example, the most simple forms will be:

http://swietageometria.info/ao/di-PBX2.gif
Goecja

The characters of Saturn and Zazel taken from Carcer equals Capricorn.

http://swietageometria.info/ao/di-KJCW.gif
Goecja

MODE OF FORMATION OF TALISMANS AND PANTACLES

The mode of using these Talismanic Characters drawn from the Talismanic Figures in the construction of a Talisman or Pantacle, is to take those formed by the figures under the Planet required, and to place them either at the opposite ends of a wheel of eight radii as shown, or to place them in the compartments of a Square. A versicle suitable to the matter is then to be written within the double line.
Źródło: Flying Roll XIV Talismans & Flashing Tablets By Frater Sapere Aude
http://www.golden-dawn.org/gd_fr14.htm
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2014, 18:10:21 wysłana przez Leszek »

Offline Lady F

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 301
 • Merlin
  • Zobacz profil
Odp: Goecja - Ksiega Magii i Przyzywania Demonow
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 26, 2014, 10:10:51 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XsZS8_rd118" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=XsZS8_rd118</a>

edit: sorry, nie zauwazylam, ze dokladnie ten sam film otwiera watek. Jest tam bardzo duzy ladunek informacji np. w min. 46:16 pojawia sie wzmianka o Manuskryptach Voynicha, jako podrecznikach magicznych.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=fpZD_3D8_WQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=fpZD_3D8_WQ</a>
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2014, 16:17:09 wysłana przez Lady F »