Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jeff Foster - Koniec szukania  (Przeczytany 9021 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Vortex7
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Marzec 29, 2012, 11:09:10 »

Duży uśmiech

Kaszanka z tym myśleniem o myśleniu - nie, Luc?

Może w "kim jestem?" myślenie za nos wodzi na manowce?

kwiatek

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Lucyfer
Administrator
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Marzec 29, 2012, 11:24:34 »

Cytat: Vortex7
Może w "kim jestem?" myślenie za nos wodzi na manowce?

Kim zechcesz

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

east
Moderator Globalny
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Marzec 29, 2012, 11:47:59 »

Lu , a skąd się biorą myśli ? Od Myśliciela,który je myśli ?

A jak myślisz Uśmiech
Raczej - jakie myśli są teraz.
Nie ma tego ,kto myśli. Nie ma konstruktora konstruującego "Naturę w liczbach" . Żadnego genialnego matematyka tam nie ma. Jest to, co konceptualne "ja" nazywa matematyką i tak to sobie wyobraża.
W "Touch" jest taki moment w którym bohaterowie w jednej z ostatnich scen rozpoznają się nawzajem (nawet ten pies zza rogu) -cóż za przypadek ,że się znaleźli naraz w tym samym miejscu ? Szok.  CO ich tu doprowadziło w tym akurat momencie, skoro nikt z nich tego nie wymyślił ? . Nawet ten dzieciak. A myśleli przez cały czas, że mają na to życie wpływ, w każdej chwili. Liczby ,wzory, przeobrażenia, interakcje .... tak samo i myśli. Po prostu są, jak cała ta matma.
Jeżeli myślisz że nie jesteś tym kim myślisz że jesteś to jeżeli myślisz że jesteś myślicielem to nim nie jesteś   Duży uśmiech
A Jeżeli myślisz, że nie istniejesz...   podejrzliwy
I żadna z tych konceptualnych myśli niczego nie zmieni ,prawda ? Nie sprawi, że ręka przestanie być ręką, albo że palce nie napiszą. Tylko to "ja" się zapętli . I nic się nie stanie więcej. Świat nie przestanie istnieć. Wszystko będzie dalej się kręcić. Nawet myśli nie przestaną płynąć Duzy usmiech Może tylko nie będzie odbiornika "ja",który by je wszystkie przetwarzał. I tyle.

@Igmana
Ważne, że się myśli, czuje, kocha
Skoro nie ma interpretatora, to co zostaje ? Ano  ... czucie jest, miłość jest, myśli są. Miłość nie jest czyjaś ani do odczucia wobec kogoś. Kochanie jest - to stan bycia Duzy usmiech Potrzebny do tego jest jakiś obiekt ? Jak zarezonują dwie częstotliwości to się przyciągną. Nie ma w tym żadnego "kochającego"  ja. Po prostu Mrugnięcie

Bo to sama świadomość
wykształciła sobie (może to był Big Bang świadomości?) wypustki dla własnej satysfakcji oraz zapędów twórczych.
I cieszy się z dotyku samej siebie poprzez proces życia.
To gdzie jest ta Świadomość się konkretnie znajduje ? Jaką ma osobowość ? No bo skoro ma jakąś "własną satysfakcję" , to już sugestia ,że jest jakiś ktoś ,co ma coś i  to własnego, czyli oddzielonego od wszystkiego innego. I że się w dodatku ona cieszy. A może się smuci ? Ma ona jakieś JA ?
No bo co, jeśli rzesze umęczonych „JA” w swojej ewolucji dochodzą do etapu zaprzeczenia samym sobie?
Pozostaje tylko wołanie o eutanazję?
Drzewo nie posiada "ja". Ptak nie posiada. Zwierzę nie posiada "ja". Czy są udręczone ? Czy zaprzeczają czemukolwiek ? Czy świat się rozpada ? Czy wiatr przestaje wiać, a chłód znika ? Cokolwiek dąży do eutanazji ?

To tylko nazwy, koncepcje, które "ja" nadaje bo interpretuje. Bez interpretacji nic się nie zawali. No -prawie nic. Zawali się świat wg. interpretatora .  Duży uśmiech

dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...
Igmana (ptak)
Aktywny użytkownik

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Marzec 29, 2012, 12:47:43 »

No bo widzisz east. Żeby cokolwiek miało sens, musi być zinterpretowane i odczute.
Właśnie poprzez „JA”.  Bez świadomego i czuciowego odbioru życia, życia nie ma.
Jest martwe przewijanie taśmy, ciąg sekwencji. To „JA” je ożywia.

Cóż po śpiewie ptaka, gdy nie zostanie usłyszany? Cóż po pięknie i zapachu róży, gdy nikt
nie zachwyci się jej pięknem? Róża sama nie obejrzy siebie. Dlatego są „JA”, które to zinterpretują.
Odkodują ciągi matematyczne, geometryczne. Tchną życie. 

„JA” przegląda się w lustrze życia.
Gdy nie jest sobą usatysfakcjonowane, zaprzecza swemu istnieniu.

I zapewne będzie miało piękny pogrzeb.  Duży uśmiech

Radosław
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Marzec 29, 2012, 13:08:52 »

Widzę że virus rozprzestrzeniający się ostatnio dość szybko, często dzięki nieznajomości zasad świętej geomterii ma się dobrze Duży uśmiech
Próbowałem nawet kiedyś porozmawiać z kimś kogoś nie ma:
http://davidicke.pl/forum/ja-nie-istniej-jako-szkodliwa-po-prawda-t9176.html

...ale z miernym skutkiem Duży uśmiech

Swoja drogą - ktoś zadał ciekawe pytanie - czy ten filmik z Fosterem byłby dalej taki fajny gdyby pokazać ludobójstwo w Afryce, wycinane lasy Amazonii i takie tam inne obrazki Duży uśmiech

Na koniec zapewniam że parę "ja" jeszcze dycha, a gdy przyjdzie potrzeba nie będą się wahały i powiedzą  "my istniejemy a to jest nasza planeta".

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=WHLIpnpPvu4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=WHLIpnpPvu4</a>

pozdrawiam

squam
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #14 : Marzec 29, 2012, 13:41:13 »

Poswiecilem wreszcie swoj czas i obejrzalem te video, same truizmy, jakbym sluchal kazan moralnych w kosciele, ten sam sposob odwracania kota ogonem, poprzez skupianie sluchacza jedynie na kilku elemantach strukturalnych rzeczywistosci i w ten sposob wprowadzanie go w slepy zaulek.

tak jakby autor chcial powiedziec: to juz koniec zabawy i pora isc spac:) (Usypianie czujnosci i trzezwosci samoswiadomienia naszych prawdziwych mozliwosci)

Slodkie pierdzenie nic wiecej.

Tego wlasnie oni chca abys nie stanowil o swoim JA tylko im sie poddal, na zasadzie: ,,jestem nikim(niewolnicza natura), poddaje sie prawom wyzszym(czyli wplywom innych)''

skadinad znajoma jest ta retoryka, mozna ja tez nazywac demagogia i populizmem, od polityki i walki o wplywy nie da sie uciec, wszystko sie do tego sprowadza:)

« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2012, 14:14:50 wysłane przez squam » Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Marzec 29, 2012, 14:17:51 »

No bo widzisz east. Żeby cokolwiek miało sens, musi być zinterpretowane i odczute.
- sens.. ale dla kogo ? Dla kogoś ma to sens, dla innego kogoś bezsens, a dla rozpoznania wszystko jest takie jakie jest. Bez nazywania ,określania, przylepiania etykietek .

Bez świadomego i czuciowego odbioru życia, życia nie ma.
To może tak .. czy jak Ciebie nie było na świecie .. .życia nie było ? Nie było świadomości ?
Jest martwe przewijanie taśmy, ciąg sekwencji. To „JA” je ożywia.
Ożywia ? Animuje ewolucję ? Naciska guzik i wschodzi Słońce ? Uruchamia ktoś ten Księżyc ? Kręci KTOŚ galaktykami ? Dziecko, które jeszcze nie ma ja - płacze. Jest płacz wyrazem głodu. Uśmiech jest. Chcesz powiedzieć, że to automat, że go nie ma, że nie ma w nim życia ? tylko dlatego, że nie ma poczucia JA ?

Cóż po śpiewie ptaka, gdy nie zostanie usłyszany? Cóż po pięknie i zapachu róży, gdy nikt
nie zachwyci się jej pięknem?
Ptaka słychać. Róża pachnie. Zachwyt jest. Nie ma tylko tego, komu przypisujesz, że on to robi . Odczucie jest. I radość jest Duzy usmiech I uśmiech.
Róża sama nie obejrzy siebie. Dlatego są „JA”, które to zinterpretują.
Ach no nie tylko zinterpretują, ale nawet zerwą i wstawią do wazonika. Zabiją różę  chwaląc jej piękno. To się nazywa KTOŚ !

Odkodują ciągi matematyczne, geometryczne.
- to tylko nazwy. Modele. Tak na prawdę święta geometria może być na przykład dźwiękiem, kolorem, . Nie musi być matematyką
Tchną życie. 
Ja coś tchnie ? Komórki dzielą się . Życie się rozpoczyna. Serce bije. Gdzie tam jest jakieś JA ,które tchnie tchem ?

„JA” przegląda się w lustrze życia.
Gdy nie jest sobą usatysfakcjonowane, zaprzecza swemu istnieniu.
Oczywiście ,że program będzie tak to wyświetlał. Tożsamość ja odtwarza te wyobrażenia non stop. Tylko ,że to iluzja do rozpoznania.

I zapewne będzie miało piękny pogrzeb.  Duży uśmiech
Aaaależ. Nic nie umarło, prócz złudzeń. I nie ma po czym płakać. Bo i komu Duzy usmiech

@JAN
Powitać Duzy usmiech Jak tam teczuszka ? pęcznieje ? Mrugnięcie

Widzę, że ktoś odnosi błyskawiczne sukcesy. Niestety, choć to przykre, tym kimś nie jesteś już Ty, east.

Na JAN-a to zawsze można liczyć. Masz rację. To nie JA Duzy usmiech

Choć bardzo się starałeś, szukałeś i znajdowałeś - teraz znów sukcesy odnosi ktoś inny.

Co racja to racja. Za bardzo się starałem , szukałem ,znajdowałem . Teraz już to nie mój problem. Bo znika, rozprasza się tożsamość, która się tym zajmowała. Którą to zajmowało. Jak cudownie jest po prostu żyć. Nie żyć jakieś życie. Nie czyjeś.
Energia przepływa Duzy usmiech
A wiesz, co jest najbardziej tragikomiczne ? Uważam, że ten ktoś kontroluje Ciebie tak perfidnie, że w pierwszej kolejności przestałeś kontrolować sam siebie. 
JAN ie .. czarujący jesteś jak zawsze. Ty Jesteś Duzy usmiech Jakiż to myśliciel skłonił CIę do doszukiwania się spisku w spisku pomiędzy spiskującymi kontrolerami ?
W swoich obserwacjach zjawisk i zdarzeń dochodziłeś do wniosków wręcz matematycznie potwierdzających istnienie Boga.  Dlaczego więc następnie, dochodząc prawie na szczyt spadasz, zaprzeczając istnieniu podstawy boskiego zamysłu:
 indywidualnej świadomej tożsamości ?
: Bo niczego takiego nie ma jak indwydualna ,boska tożsamość. Boga tam widzi ten,kto patrzy. I nikt nie twierdzi, że matematyczno-geometryczno-fizycznej perfekcji nie ma. Po prostu nie ma komu tego nazwać : Bogiem, świadomością, .. to tylko koncepcje.

Komu może przeszkadzać człowiek, który zyskuje mnóstwo świadomości i dzieli się nią skutecznie z innymi ?  Czyj program nie zostanie zrealizowany, kiedy dobry człowiek, east, będzie zyskiwał i rozpowszechniał prawdę, wiedzę, światło ?
Niechybnie tam musi być czyjś plan, co nie ? Uuuuuu coś musi w tym być... niechybnie. Mrugnięcie Otóż nie ma nic takiego. Czy bez kontrolera kończy się jazda ? Dopiero to - brak czczenia "jednorożców jedynie prawdziwych" - może komuś przeszkadzać Mrugnięcie

I najważniejsze: co zawiera ten program, skoro potrafisz gładko przeskoczyć ze wszystkiego, co dobre: do powielania chamskich, ksenofobicznych zachowań, niewybrednych, głupich dowcipów, łamania prawa w postaci publicznych wyzwisk, znieważających narodowych bohaterów (nawet tych nieżyjących!); kiedy zaczynasz poddawać w wątpliwość podstawy człowieczeństwa, rolę Boga i tego, co stworzył.
Prościej jest  wyjawić to, czego czego nie ma. Nie ma żadnego programu właśnie. Ach... i nie ma w nim oceniania  , powielania itd itp.
Nie ma komu tego robić Duzy usmiech
"Dobry" east, niewolnik programu (patriotycznego , narodowego, nienarodowego, krajowego, zagranicznego, wybrednego, niewybrednego ,ksenofobicznego, mądrego/głupiego, podstawowego, boskiego,szatańskiego itd itp)  -słowem ,programu "ja" - rozpływa się ....

Ty i ten program musicie być niesamowicie ważni dla kogoś...
000011101010100011111100101010000000111111010101011110010 titutitutitititutututut Duzy usmiech
To ten program. Zapisz i rozgłaszaj Mrugnięcie

dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...
Igmana (ptak)
Aktywny użytkownik

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Marzec 29, 2012, 14:52:56 »

Cytat: squam
tak jakby autor chcial powiedziec: to juz koniec zabawy i pora isc spac:) (Usypianie czujnosci i trzezwosci samoswiadomienia naszych prawdziwych mozliwosci)

Trafna uwaga. „Koniec szukania” Jeffa Fostera sugeruje znalezienie odpowiedzi na każde zadane i nie zadane pytanie.
Wskazuje na koniec procesu. A przecież rozwój świadomości jest szukaniem odpowiedzi, gromadzeniem wiedzy
wynikającej z doświadczeń. Zaprzeczenie temu, jest co najmniej wielką ignorancją i indolencją umysłową.
Jeśli komuś nie staje sił i wyobraźni na dalszą penetrację rzeczywistości, może skamienieć oraz zakończyć
swoje życie mentalno-uczuciowe. Może zostać roślinką, odstąpić od swoich możliwości twórczych.
Jak widać, nadal uprawiane jest duchowe harakiri, tylko w imię czego? Lub w imię kogo?

@east
Rozłożyłeś moje zdania na czynniki pierwsze i co? Wyszła kaszana.  smiech2
Ale to nieskończona ilość „JA” organizuje proces życia. Stwarza rzeczywistość, odczuwa ją i koryguje
każdą swoją myślą, uczuciem. Takie jest życie, żywe poprzez świadomość.
Bez zbioru indywidualnych świadomości nie ma nic. Jest niewyrażony potencjał.
Niezliczone rzesze „JA” go urzeczywistniają pisząc różne programy, jak chociażby ten
zapodany przez Ciebie, titutitupitupitu…  Duży uśmiech

Moje "JA" woli taki...   serce kwiatek serce kwiatek serce kwiatek serce kwiatek serce kwiatek serce kwiatek  serce kwiatek serce kwiatek...

east
Moderator Globalny
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Marzec 29, 2012, 15:45:28 »

Cytat: squam

Trafna uwaga. „Koniec szukania” Jeffa Fostera sugeruje znalezienie odpowiedzi na każde zadane i nie zadane pytanie.

Koniec szukania to koniec szukania. Bo nie ma szukającego. Ale to nie koniec informacji ,przepływów, dziania się ... to nie koniec wiedzy ani świata.
Niczego nie sugeruje bo nie ma komu sugerować. Jeff Foster to tylko etykietka przylepiona przejawiającemu się, samoodkrywającemu się Istnieniu.
Wskazuje na koniec procesu.
Jeśli już to koniec procesu tworzenia tożsamości pt JF, oraz interpretowania przez jej zwierciadło tego ,co JEST. To stawianie pytań nie o to co słyszysz, albo co widzisz, ale o to co słychać /widać.

A przecież rozwój świadomości jest szukaniem odpowiedzi,
Rozwój świadomości JEST. Czym jest ? - a to już interpretacja . Przykładowo. Znalezioną  odpowiedzią jest ustrój komunistyczny ,albo .. kapitalizm.... albo inny  -izm .

Jeśli komuś nie staje sił i wyobraźni na dalszą penetrację rzeczywistości, może skamienieć oraz zakończyć
swoje życie mentalno-uczuciowe. Może zostać roślinką, odstąpić od swoich możliwości twórczych.
Jak widać, nadal uprawiane jest duchowe harakiri, tylko w imię czego? Lub w imię kogo?

Pytania o kogo /czego rodzą się w kimś/czymś. Nie ma zaprzeczenia dla rzeczywistości, ani zaprzeczenia dla świadomości. Nie chodzi o stanie się tą rośliną ,czy innym kamieniem, ani o żadną inną wyobrażoną tożsamość. Doświadczanie tak, jak jest. Patrzenie na to co jest. To nie to samo co doklejanie etykietek do obrazków.

@Igmano
@east
Rozłożyłeś moje zdania na czynniki pierwsze i co? Wyszła kaszana.  smiech2
Może i kaszana  .... może nie  Mrugnięcie. Ty to interpretujesz.
Ale to nieskończona ilość „JA” organizuje proces życia. Stwarza rzeczywistość, odczuwa ją i koryguje
każdą swoją myślą, uczuciem

Dogadują się jakoś między sobą te miliardy ludzkich "JA"? Bo nie widać.
Ptak nie ma poczucia tożsamości ani drzewo nie ma i nie ma między nimi konfliktu. Koordynacja pracy ekosystemu zachodzi. Można poszukiwać koncepcji , czy modeli wyjaśniających to w jaki sposób się to dzieje, lecz  pozostaną one tylko koncepcjami dla umysłu. Umysł przyjmie wyjaśnienie, ale to w jaki sposób komórki wymieniają się informacjami jest nie do zobaczenia przez koncepcję pt "JA". Nie te częstotliwości Mrugnięcie
To się po prostu dzieje.

. Takie jest życie, żywe poprzez świadomość. 
Jest żywe i jest świadomość... ale do rozwoju gatunków nie jest potrzebne żadne osobowe ,indywidualne JA. Człowiek ewoluował nie dlatego, że jakieś ja w nim tego zachciało i to zrobiło.

Niezliczone rzesze „JA” go urzeczywistniają pisząc różne programy, jak chociażby ten  , zapodany przez Ciebie, titutitupitupitu…  Duży uśmiech
No ten pitu-pitu zawsze zostaje zapodane przez jakieś "ja" - dla innych "ja". Rozpoznanie jakie to mądre czy głupie też należy do "ja". I tak samo nic to nie wnosi. Bo to ja jest iluzją właśnie, a wszystko inne jest prawdziwe Duzy usmiech

Moje "JA" woli taki...   serce kwiatek serce kwiatek serce kwiatek serce kwiatek serce kwiatek serce kwiatek  serce kwiatek serce kwiatek...
Mówisz i masz   serce Tyle, ze , że w przeciwieństwie do  love2 , za tym sercem nikt nie stoi. Ono jest .

Strony: « 1 2 3 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: