Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jeff Foster - Koniec szukania  (Przeczytany 8624 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Igmana (ptak)
Aktywny użytkownik

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Marzec 29, 2012, 17:06:58 »

Cytat: east
Mówisz i masz   serce   Tyle, ze , że w przeciwieństwie do   love2 , za tym sercem nikt nie stoi. Ono jest .

Ale to „JA” wybiera serce lub je odrzuca. A to rodzi dalsze implikacje. Czy drzewo potrafi kochać?
Drzewo jedynie pełni swoją powinność. Określoną przez twórców rzeczywistości, w której jest miejsce na drzewo.
To wola i świadomość zintegrowanych „JA” podtrzymuje iluzję drzewa.   Duzy usmiech

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

east
Moderator Globalny
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Marzec 29, 2012, 17:28:33 »

Ale to „JA” wybiera serce lub je odrzuca.
Ty masz serce ? Czy ono po prostu jest ? Zauważ - ono było zanim w ogóle jakieś  "ja" się w ciele pojawiło ....

Masz wpływ na to z kim/czym  serce rezonuje ?  Masz wpływ na miłość ? Mrugnięcie Na prawdę jest tam jakaś Ty, która wybiera inne serce ? Mrugnięcie A może to serca się dogadują bez "ja"  Duzy usmiech

Czy drzewo potrafi kochać?

- a co to znaczy znowu  ?
 Potrafić w nim nie ma komu,
a czy miłość w nim jest ... noo
to czuć, albo i  nie Mrugnięcie
Wszak ciało oddycha
tym co ono wydycha.
Mrugnięcie

Drzewo jedynie pełni swoją powinność.
Swoją ? Ono ma coś swojego ? I ma obowiązki ?

Określoną przez twórców rzeczywistości,
..hmhmhm  ,chodzi o tych bogów ,co tam stwarzają coś z niczego  i wymyślają, wymyślają  ?

To wola i świadomość zintegrowanych „JA” podtrzymuje iluzję drzewa.
Poniekąd. Iluzją jest nazwa, etykieta, wola, oraz etykietujące , "zintegrowane ja" , wżarte głęboko w Istnienie.
Świadomość = drzewo. Pierwszeństwo ŚWIADOMOŚCI. Tyle, ze w tym nie ma żadnego "ja". kwiatek

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2012, 18:35:45 wysłane przez east » Zapisane

dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...
Vortex7
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #20 : Marzec 29, 2012, 17:45:32 »

Czy drzewo potrafi kochać?

Ono nie potrafi!
Ono szumi liśćmi na wietrze swą pieśń miłości - kwieciem, owocem i cieniem...
Umiera ciepłym trzaskiem polan w kominku...

I zanim odpowiesz o miłości, Igmano, spytaj się: iluż to ludzi skłonnych jest nakarmić kogoś bezrozumnie, spłonąć dla kogoś...

Drzewo jedynie pełni swoją powinność.

Wiwat, o miłości (nie-?)ludzka!

Określoną przez twórców rzeczywistości,

O! A iluż ich jest, Igmano?

Igmana (ptak)
Aktywny użytkownik

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Marzec 29, 2012, 18:42:19 »

East, rozmijamy się nieco w pojmowaniu rzeczywistości. Kupiłeś jakąś teorię i bronisz jej zawzięcie.
Twój wybór. Nie neguję wcześniejszego istnienia serca. Pojmuję je jako określoną wibrację.
I wszystkie indywidualne świadomości, czyli te negowane przez Ciebie „JA”, które określają się
na poziomie serca - mają wspólną drogę.  love2

„JA” nie jest jakimś pasożytem na życiu, to aktywny kreator życia.
To dar od ewolucji, Boga, Świadomości - nazwij to jak chcesz. Bez „JA” byłbyś jak pies Pawłowa.
Zindywidualizowanie świadomości daje Ci decyzyjność, której pozbawione jest drzewo.
A ścieranie się tychże świadomości tworzy światy i wszechświaty.
Etykiety, to sprawa wtórna, raczej o charakterze inwentaryzacyjnym. 
 kwiatek

Vortex7, człowiek ma rozum, by nie popełniać czynów bezrozumnych. Bo jakiż z tego pożytek?
Jeśli rozum, ostatnie ogniwo ewolucji jest pomyłką, to może wróć do jaskini? Tam rozumu było mniej
a i zjadanie siebie nawzajem, częstsze.
No i szumieć mógłbyś w swojej sytości, jak to drzewo. Bez zbędnych słów i znaczeń. Duży uśmiech
Ot, samosiejka człekokształtna...?   nieee
 kwiatek

Vortex7
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #22 : Październik 12, 2012, 12:30:08 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=xQU3JxUCm-4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=xQU3JxUCm-4</a>

Strony: « 1 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: