Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
  W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Remote Mental Scanning czyli Skan. Zdalne postrzeganie.  (Przeczytany 1696 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sirubia
Nowy użytkownik
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2
Zobacz profil WWW
« : Maj 28, 2013, 19:21:07 »


Witam wszystkich;)  Jestem artystką i od lat interesuję się parapsychologią i rozwojem duchowym. Zawsze szczególnie interesowałam mnie właśnie zdalny wgląd.
Biorę udział w projekcie Scanelita, który popularyzuje nową metodę. Poniżej wklejam trochę informacji i zachęcam do dyskusji;)

O metodzie:

"1. Co to jest Skan®?

      Skan® to umiejętność zdalnego postrzegania obiektów, które znajdują się  poza zasięgiem pięciu zmysłów. Obiektem, który można badać przy użyciu metod skanerskich®, może być przedmiot, żywa istota, miejsce, a przy użyciu bardziej zaawansowanych technik także zjawiska naturalne, wydarzenia historyczne czy trendy. Skanowanie® pozwala na opisanie cech fizycznych obiektu, otoczenia w jakim się znajduje, zależności i interakcji z innymi elementami składającymi się na cel. Katalog obiektów jakie można analizować przy użyciu Skanu® jest ograniczony jedynie przez doświadczenie oraz warsztat skanera, w praktyce mogą to być np. zagubione kluczyki do samochodu, stabilność ziemi pod fundamenty przyszłego domu czy przyczyny dolegliwości, której staramy się ustrzec.
Skanowanie® można zaliczyć do zjawisk tzw. postrzegania pozazmysłowego, w skrócie ESP (z jęz. ang. extrasensory perception). Jednak jednym z istotnych wyróżników Skanu®, jest naukowy fundament, na jakim została oparta ta metoda. Autorski system Remote Mental Scanning®, zbiór narzędzi, technik, ćwiczeń oraz procedur, bazuje bowiem na odkryciach światowej klasy naukowców, wśród nich min. fizyków: Harolda E. Puthoffa, dwukrotnie nominowanego do nagrody Nobla oraz Russella Targa, pioniera w dziedzinie laserów. Obaj związani byli w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku z SRI International, czyli  instytutem badawczym uniwersytetu Stanford, drugiej po Harwardzie uczelni w światowym rankingu. Dzięki prekursorom oraz ich następcom poznano fizyczne, a co ważniejsze neurofizjologiczne mechanizmy występujące w organizmie i psychice człowieka, który doświadcza zjawisk ESP. Choć dziedzina ta pozostaje nadal pełna tajemnic, to jednak ich odkrycia pozwoliły na wypracowanie metod pobudzania, stabilizowania, weryfikacji i kontroli nad umiejętnościami zdalnego wglądu. Remote Mental Scanning® jest najnowszą syntezą tych osiągnięć, wzbogaconą o ponad piętnaście lat doświadczeń autora w tym obszarze.2. Jakie korzyści możesz mieć korzystając ze Skanu®?

- zyskujesz niezależny, dostęp do wszelkich niezbędnych Ci informacji, do których możesz mieć dostęp bez naruszania wolności i nietykalności innych ludzi
- dostajesz dodatkowe narzędzie, do weryfikacji swoich planów, przekonań czy pomysłów
- pomoc przy rozwiązywaniu sytuacji konfliktowych oraz poszukiwaniu ekologicznych rozwiązań kryzysów
- metodę stałego pogłębienia kontaktu ze swoją intuicją
- źródło wiedzy o przeciwdziałaniu potencjalnym zagrożeniom
- narzędzie samorozwoju i potencjalnego głębszego poznania
- narzędzie do swobodnej eksploracji otaczającego Cię świata wraz z całym jego bogactwem

…a na poziomie profesjonalnym również:

- możliwość  zdobycia elitarnych umiejętności
- wykorzystania Skanu® w ramach uprawianego zawodu
- dostęp do badań i projektów o ogólnoświatowym zasięgu i tematyce


3. Czy Skan® jest bezpieczny dla mnie i innych

      Absolutnie, ponieważ trening i korzystanie ze Skanu® pobudzają  jedynie zdolności, jakie każdy człowiek posiada z natury. Nowością jest to, że Skan® pozwala na świadome, w pełni kontrolowane korzystanie z zasobów, które  dotąd pozostawały jedynie w gestii nieświadomego umysłu. Co więcej, Skan® pozwala przekształcić predyspozycje w stałą kompetencję. Jednym słowem, to co dotąd było dla Ciebie hipotetycznie możliwe, za sprawą Skanu® staje się praktycznie wykonalne. Skan® jest również bezpieczny ze względu na brak potrzeby korzystania z jakichkolwiek urządzeń, a trening Skanu® jest możliwy z zachowaniem Twojego dotychczasowego stylu i rytmu życia, przy minimalnym nakładzie czasu. W kwestii zakresu i celów wykorzystywania Skanu® po ukończeniu cyklu szkoleń „Skan® 7 zmysł”, to program treningów oraz same techniki zostały tak skonstruowane, aby uniemożliwić – na poziomie narzędziowym - potencjalne nadużycia, czy próby korzystania z metody, które miałyby naruszać wolności gwarantowane prawem. Inwigilacja, próby monitorowania innych osób czy sytuacji są niewykonalne z poziomu szkolenia, a w razie własnych eksperymentów i ewentualnych prób – nadal pozostają skrajnie nieefektywne za sprawą doboru technik.

4. Czy potrzeba specjalnych uzdolnień, aby się tej metody nauczyć?

        Aby nauczyć się Skanu® nie potrzeba kompletnie żadnych zdolności, poza tymi które już posiadasz, a z których nie w pełni korzystasz lub może nawet nie zdajesz sobie jeszcze sprawy z ich istnienia. Natomiast jeśli rozważasz posługiwanie się Skanem® na poziomie zaawansowanym, a tym bardziej jeśli zamierzasz wdrożyć Skan® jako narzędzie w swoim arsenale zawodowym, to wtedy przydatne będą odrobina konsekwencji i regularnych ćwiczeń.

5. Co wyróżnia Skan® na tle klasycznych metod zdalnego postrzegania

Produktem końcowym Skanu® jest konkretna informacja,  wolna od metafor, zawiłej symboliki charakterystycznej dla marzeń sennych, czy mylnych skojarzeń. Skan® jest jak informacja z głównego wydania wiadomości: krótko, zwięźle i na temat.

Skan® jest wykonywany w stanie pełnej uważności i świadomości bez korzystania z urządzeń czy skomplikowanych rekwizytów.

Skan® jest powtarzalny, weryfikowalny i prosty na poziomie procedur.

Skanu® może nauczyć się każdy, ewentualne dodatkowe predyspozycje odkryte w czasie treningu zwiększą natomiast skuteczność i korzyści ze stosowanych narzędzi."W moim przypadku technika ta wpłynęła na moje malarstwo, dopełniła potrzebę tworzenia z zainteresowaniami zdalnym widzeniem.


W najbliższym czasie będziemy szukać osób, które miały by ochotę założyć grupy skanerów w różnych miastach.
Interesuje nas popularyzacja a w przyszłości np wspólne eksploracje, badania itp.

Strona projektu: www.scanelita.com

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Zapisane

„Wolność każdego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka”

www.scan-art.pl
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS