Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kanał YT BO  (Przeczytany 2283 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Vortex7
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil WWW Email
« : Czerwiec 04, 2012, 00:04:44 »

Jak wielu sybskrybentom wiadomo, kanał YT BO nie prezentuje czegoś doktrynalnie, nie foruje postaci.
Tych pojawia się wiele w różnych tradycjach.
Pobudza jedynie do pytań, do rozpoznania natury rzeczywistości, o kwintesencję postrzegania ponad wyobrażeniami.

Kij w mrowisko? Czemu by nie?

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=5GH2un_mYBc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=5GH2un_mYBc</a>

Duzy usmiech

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Echnaton
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 04, 2012, 16:21:34 »

Jak wielu sybskrybentom wiadomo, kanał YT BO nie prezentuje czegoś doktrynalnie
Pobudza jedynie do pytań
postrzegania ponad wyobrażeniami

Myslisz, że powinieneś stać się oświeconym ?
- DARUJ SOBIE, już nim jesteś.

- NIE MĘCZ SIĘ, nie ma żadnych ścieżek.
- ODPUŚĆ SOBIE, nie ma żadnego celu.
- WYLUZUJ SIĘ, nie masz niczego do zrobienia.
- MYLISZ SIĘ...

Nie prezentuje czegoś doktrynalnie ? Przecież to w żywe oczy kłująca filozofia nihilizmu. Doktryna o porzuceniu bytu.
Ponad wyobrażeniami powiadasz ?
To co ja robie w rękach jakiegoś ŹRÓDŁA ? - to jakaś pochodna Wielkiego Elektronu, forma Boga, czy innych NASZYCH WYOBRAŻEŃ o tym gdzie nie jestesmy jeszcze oświeceni ?

Pobudza do pytań ? W którym miejscu ? Wszędzie mam sobie darować, wyluzować, albo MYLĘ SIĘ...

VORTEX kto wam pisze te teksty? one sa okrutnie poniżej normy... ale faktycznie, o jakiej normie ja mówie - "nie męcz się, odpuść sobie" ... no tak. Wszystko jedno Vortexie, czy JAŹŃ dała nam natura, Bóg, czy jestesmy w jakims "polu" nie podcinajmy gałęzi na której siedzimy.

PS.widze, że tam na YT  komentarze też sa na poziomie.

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Vortex7
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 05, 2012, 00:13:04 »

Cytat: Echnaton
VORTEX kto wam pisze te teksty?

Które konkretnie?
Ten popełnił niejaki Satyam Nadeen, zawierając w nim esencję "nauk" Niasargadatty Maharaj'a.

Nie ma tam mowy o żadnym "porzuceniu bytu", co sugerujesz.
Rozpoznając wyobrażenia na temat "twojego bytu", nie zasialając ich, nic realnego nie znika.  Uśmiech

"Zabawiasz się osądami,radujesz ocenami,
lubujesz w porównaniach. Zamęczasz preferencjami.

Zatrzymaj się wreszcie,
wszystko jest dokładnie takie, jakie być powinno."

Cytat: Echnaton
Wszystko jedno Vortexie, czy JAŹŃ dała nam natura, Bóg, czy jestesmy w jakims "polu" nie podcinajmy gałęzi na której siedzimy.

Na jakiej gałęzi siedzimy, Echnatonie?

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2012, 00:23:25 wysłane przez Vortex7 » Zapisane

Igmana (ptak)
Aktywny użytkownik

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 05, 2012, 14:36:14 »

No tak… niektórzy na usprawiedliwienie własnych niepowodzeń (chociażby braku oświecenia) szukają wroga.  
By na niego scedować odpowiedzialność, winę.  Duży uśmiech

Negując JA (w psychologii nazywa się to wyparciem), skazujesz je na partyzantkę.
I możesz być bardzo zaskoczony, gdy któregoś ranka obudzisz się w jego objęciach.  usmiech
Ono kocha cię bowiem miłością bezwarunkową. Jest tobą nade wszystko. Jest również cząstką całości,
z którą ma połączenie.
Jedynie twoja nieznajomość, bądź nie akceptacja swojej najgłębszej istoty odcina połączenie,
zastępując je koncepcjonizmem. No może nie tym w formiźmie kubistycznym, ale zbliżonym.  Duży uśmiech

Nie akceptując JA, stajesz się nie akceptacją. Będąc w opozycji wytracasz energię, a to na pewno nie zbliża Cię
do pojęcia istoty rzeczy. Bardziej, do świata braci niższych, z grupowym ja. Gdzie wszystko dzieje się
na zasadzie programu odtwórczego, ale nie twórczego.

Tylko JA, jako element duchowej ewolucji ma możliwości twórcze. Niekoniecznie zaraz od razu super fantastyczne,
lecz metodą prób i błędów… produkt nieharmoniczny i tak w końcu musi ulec destrukcji. Siły wiążące zbyt słabe.

Czy warto odpaść od swojej macierzy? Czym to skutkuje? Czyż nie wielkim zagubieniem?  bezradny

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2012, 14:39:05 wysłane przez Igmana (ptak) » Zapisane
Vortex7
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 05, 2012, 18:43:36 »

Hmm...
Jest tu jakieś niezrozumienie: nie można negować JA (byłoby to poniekąd jego negatywnym potwierdzeniem), tylko rozpoznać je jako twór pusty, niesubstancjonalny - wyobrażenie jakim jest w istocie.

Brniesz w wyobrażenia, Igmano, z całym szacunkiem: piszesz o połączeniu na najgłębszym poziomie istoty.
Nie wiem co masz na myśli. Czyż nie to, że u podstawy wszelkiej istoty jest niepodzielna jedność, to samo jedyne źródło (Bóg, jednolite pole, energia, miłość, brahman - wpisz cokolwiek uważasz za pierwotną kreację).
Pytanie więc CO z CZYM ma się łączyć?CO?

Nie dostrzegasz w tym schizofrenii nieświadomości oddzielenia jakiej ulega ludzki umysł?

Cytat: Igmana (ptak)
Czy warto odpaść od swojej macierzy? Czym to skutkuje? Czyż nie wielkim zagubieniem?  bezradny

No właśnie! Świetne pytanie!

Co jest tą macierzą?
"Kim jestem?"
Co powoduje cierpienie zagubienia?

Warto / nie warto, bez dualistycznego wartościowania nie da się? Ţo nie deal żaden...

Odnaleźć "źródło", ulec mu bezwarunkowo, poddać się...

Nie warto, nic nie można zyskać, można jedynie stracić... Duży uśmiech

serce

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2012, 10:31:58 wysłane przez Vortex7 » Zapisane

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: