Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: UFO - NOL, fotografie i filmy  (Przeczytany 17308 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
chrumtataj
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #18 : Sierpień 24, 2012, 17:08:00 »

Nie wdając się w szczegóły, mogę jednak odpowiedzieć na Twoje pytanie z dużą dozą pewności:  wykluczam wspomniane przez Ciebie zjawisko, ponieważ:

[...] strefa zwana BLURFO w której obraz powstaje zamazany, w bliskiej odległości od obiektywu. Dodając do tego czas naświetlania błony i prędkość przelotu "przedmiotu" przed obiektywem wychodzą nam niezłe cudeńka – w szczególności coś co nazwać możemy „czarnymi plamami”.

a ja odnosiłem się do fotografii cyfrowej, w której takie zjawiska nie zdarzają się. Nie sądzę, aby chanell robiła zdjęcie analogowym aparatem Uśmiech

Jan, nie jestem specem od fotografii, ale przed chwilą wykonałem dwa zdjęcia aparatem Nokia 6303. Jedno z nich to minijack ładowarki tego telefonu, zdjęcie wykonane z odległości ok. 2 cm, w bezruchu. Drugie to machnięcie telefonem nad biurkiem.
Myślę, że jednak blurfo nie należy odrzucać.
  Uploaded with ImageShack.us
  Uploaded with ImageShack.us

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

chanell
Aktywny użytkownik

dorota5920

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Sierpień 24, 2012, 17:57:39 »

no dobra ,ale co chcesz udowodnic ?  że ja niby sobie coś rzuciłam w powietrze  i kliknełam zdjęcie ?

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

chrumtataj
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #20 : Sierpień 24, 2012, 18:13:52 »

Udowodnić nic nie chcę, bo nie mam twardych dowodów, nie chcę po prostu wykluczać blurfo.
Blurfo to nie tylko obiekty wyrzucane z ręki.

chanell
Aktywny użytkownik

dorota5920

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Sierpień 24, 2012, 18:23:00 »

zdaję sobie sprawę i też myślałam że to ptak ,albo mucha ale robiąc zdjęcie nic na niebie nie widziałam oprócz chmur.

chrumtataj
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #22 : Sierpień 24, 2012, 18:33:23 »

A może to było na szybie...
Być może nie zauważyłaś w trakcie robienia zdjęcia, a być może na chwilę się tam pojawiło.
Nie wiem jak długo skupiałaś wzrok w trakcie robienia zdjęcia, ale wydaje mi się, że czasem łatwo przeoczyć takie szczegóły w trakcie krótkiego "rzutu" wzrokiem.

chanell
Aktywny użytkownik

dorota5920

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Sierpień 24, 2012, 19:08:15 »

To na pewno nie było na szybie ,bo własnie myłam okno i miałam go szeroko otwarte,a moją uwagę przyciągnęła  ciekawa chmura

chrumtataj
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #24 : Sierpień 24, 2012, 21:31:46 »

Ja nie wiem czy to było na szybie czy nie. Moje pytanie było retoryczne i niewskazujące, że blurfo objawia się tylko na szybie. Jak dla mnie bezpiecznym jest zasugerować, że to jakiś owad wpadł w obiektyw, kiedy byłaś skupiona na obserwowaniu chmury.
Byłbym raczej ostrożny w mówieniu, że to magnokraft K-4, w wersji medycznej i posiada 12 pędników bocznych.

JAN
Gość
« Odpowiedz #25 : Sierpień 24, 2012, 22:50:48 »

Ale się profesjonalna strona ufologiczna zrobiła smiech2

A ja zrobiłem dokładniejszą analizę fragmentu i po obróbce specjalnym programem zobaczyłem coś takiego:

Jednak pamiętając słuszne uwagi  naszego młodego, bystrego kolegi:

Cytat: chrumtataj
Ja nie wiem czy to było na szybie czy nie. Moje pytanie było retoryczne i niewskazujące, że blurfo objawia się tylko na szybie. Jak dla mnie bezpiecznym jest zasugerować, że to jakiś owad wpadł w obiektyw,

- zrobiłem jeszcze raz analizę i .... wtedy na ekranie pojawiło się miarodajne wyjaśnienie zagadki :

Myślę, że po obejrzeniu powiększenia i informacji tekstowej z analizy specjalnym programem - możemy zakończyć dyskusję co to było  Duzy usmiech

Pozdrawiam

P.S. Chanell! Częściej myj te okna i miej zawsze aparat przy sobie...

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 09:36:42 wysłane przez Leszek » Zapisane
chanell
Aktywny użytkownik

dorota5920

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Sierpień 24, 2012, 23:28:50 »

Dzieki Janie   kochające buziaki

P.S. Chanell! Częściej myj te okna i miej zawsze aparat przy sobie...

Masz to jak w banku  Duzy usmiech

ps;  a co z drugim zdjęciem ?

Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: