logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: UFO - NOL, fotografie i filmy  (Przeczytany 24803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chrumtataj

• Aktywny użytkownik
UFO - NOL, fotografie i filmy
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 24, 2012, 19:13:52 »
Udowodnić nic nie chcę, bo nie mam twardych dowodów, nie chcę po prostu wykluczać blurfo.
Blurfo to nie tylko obiekty wyrzucane z ręki.

Offline chanell

• Aktywny użytkownik
    • Email
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 24, 2012, 19:23:00 »
zdaję sobie sprawę i też myślałam że to ptak ,albo mucha ale robiąc zdjęcie nic na niebie nie widziałam oprócz chmur.

Offline chrumtataj

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 24, 2012, 19:33:23 »
A może to było na szybie...
Być może nie zauważyłaś w trakcie robienia zdjęcia, a być może na chwilę się tam pojawiło.
Nie wiem jak długo skupiałaś wzrok w trakcie robienia zdjęcia, ale wydaje mi się, że czasem łatwo przeoczyć takie szczegóły w trakcie krótkiego "rzutu" wzrokiem.

Offline chanell

• Aktywny użytkownik
    • Email
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 24, 2012, 20:08:15 »
To na pewno nie było na szybie ,bo własnie myłam okno i miałam go szeroko otwarte,a moją uwagę przyciągnęła  ciekawa chmura

Offline chrumtataj

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 24, 2012, 22:31:46 »
Ja nie wiem czy to było na szybie czy nie. Moje pytanie było retoryczne i niewskazujące, że blurfo objawia się tylko na szybie. Jak dla mnie bezpiecznym jest zasugerować, że to jakiś owad wpadł w obiektyw, kiedy byłaś skupiona na obserwowaniu chmury.
Byłbym raczej ostrożny w mówieniu, że to magnokraft K-4, w wersji medycznej i posiada 12 pędników bocznych.

JAN

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 24, 2012, 23:50:48 »
Ale się profesjonalna strona ufologiczna zrobiła zeby

A ja zrobiłem dokładniejszą analizę fragmentu i po obróbce specjalnym programem zobaczyłem coś takiego:

http://swietageometria.info/ao/di-KJSH.jpg

Jednak pamiętając słuszne uwagi  naszego młodego, bystrego kolegi:

Cytat: chrumtataj
Ja nie wiem czy to było na szybie czy nie. Moje pytanie było retoryczne i niewskazujące, że blurfo objawia się tylko na szybie. Jak dla mnie bezpiecznym jest zasugerować, że to jakiś owad wpadł w obiektyw,

- zrobiłem jeszcze raz analizę i .... wtedy na ekranie pojawiło się miarodajne wyjaśnienie zagadki :

http://swietageometria.info/ao/di-IXOY.jpg

Myślę, że po obejrzeniu powiększenia i informacji tekstowej z analizy specjalnym programem - możemy zakończyć dyskusję co to było  :D

Pozdrawiam

P.S. Chanell! Częściej myj te okna i miej zawsze aparat przy sobie...

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 10:36:42 wysłana przez Leszek »

Offline chanell

• Aktywny użytkownik
    • Email
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 25, 2012, 00:28:50 »
Dzieki Janie   :buziaki:

P.S. Chanell! Częściej myj te okna i miej zawsze aparat przy sobie...

Masz to jak w banku  :D

ps;  a co z drugim zdjęciem ?

Offline chrumtataj

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 25, 2012, 08:48:21 »
A ja zrobiłem dokładniejszą analizę fragmentu i po obróbce specjalnym programem zobaczyłem coś takiego:[/color]
Czyli co właściwie tam zobaczyłeś? Na czym polegała dokładniejsza analiza?

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 25, 2012, 14:10:46 »
Leszku, a Ty poważnie, czy żartujesz?  Tzn, z tą materializacją ufoludka.  :oczko:
Z tym ze zdjęcia to żart, a co do "technologii podróży" to już pół żartem pół serio ;)
Na początek sztuka latania ;)  ;D

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=rzSFLOzZRIA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=rzSFLOzZRIA</a>
Więcej tutaj: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,500.msg7903.html#msg7903

Pozdrawiam!  :-)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 00:49:34 wysłana przez Leszek »

JAN

• Gość
Odp: UFO - NOL, fotografie i filmy
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 26, 2012, 18:32:41 »
Cytat: chrumtataj
Czyli co właściwie tam zobaczyłeś? Na czym polegała dokładniejsza analiza?

Chrumtataj, generalnie każdą fotografię poddaje się badaniu wg. dość skomplikowanych procedur. Nie ma sensu opisywać, bo to nudne. W każdym razie zapewniam Cię, że to gwarantuje dużą rzetelność wyników.

W dużym skrócie każdy obraz zawiera mnóstwo informacji niedostępnych "gołym okiem", bo narząd ten jest bardzo słabym przetwornikiem.
Dlatego, używa się odpowiedniego oprogramowania, aby "wyciagnąć" z dostarczonej fotografii (między innymi) obrazy zachowania się cząsteczek gazów w pobliżu obiektu.

Na początku, obraz  fragmentu  powiększa się do odpowiednich rozmiarów i... jeszcze niewiele widać:

http://swietageometria.info/ao/di-RJ5O.jpg

Po dalszym odpowiednim filtrowaniu / obróbce - ukazują się poszczególne obrazy odpowiadające różnym częstotliwościom docierającym do matrycy aparatu.

W pewnym zaresie tych częstotliwości pokazują się obrazy wpływu analizowanego obiektu na otoczające środowisko (zmian jakie powoduje on swoją obecnością/poruszaniem się w tym środowisku):

http://swietageometria.info/ao/di-56XA.jpg

KLIKNIJ, aby powiększyć

Na fotografii widać (między innymi):

=> obszar gwałtownych zmian i największego zagęszczenia pola magnetycznego w pobliżu obiektu [największe białe koło]

=> kształt i rozkład pola magnetycznego wokół górnej części i dolnej obiektu (zgodnie z kształtem konstrukcji zewnętrznego płaszcza poszycia, tzw. nadbudówka i powłoki dolnej części):  

A - pole wokół nadbudówki (biegun N pędnika głównego)

B - pole wokół powłoki dolnej (biegun S pędnika głównego) oraz zawirowania powietrza powodowane ruchem pojazdu

C
- pole wokół krawędzi zewnętrznej obiektu (obszar działania wieńca pędników bocznych - również 2 białe koła małej średnicy)  

=>  zarys kształtu, proporcji,  osie symetrii konstrukcji obiektu, oraz obszary usytuowania elementów napędu i położenie obiektu w przestrzeni ( D )

Myślę, że powyższy przykład dobrze pokazuje, dlaczego ludzie mają wątpliwości nt. tego, co jest na fotografiach.
Sama fotografia do dopiero początek, ale cała reszta wiedzy jest dziś osiągalna dla każdego.

Polecam też wszelkie eksperymenty nawet  z ogólnie dostępnymi aparatami i programami graficznymi. Zawsze można samodzielnie zobaczyć i dowiedzieć się więcej, choć (nic za darmo) kosztuje to sporo czasu i wysiłku :) Lepiej się przekonać na własne oczy, zbadać, zweryfikować - niż negować bez sprawdzenia czegokolwiek i bez żadnej pewności...

Chanell, masz chyba wyjątkowe szczęście do robienia dobrych ujęć...  Jeśli chodzi o drugie zdjęcie - jest jeszcze bardziej ciekawe. Potrzeba jednak więcej czasu, żeby zbadać i coś napisać. I Twojej zgody na ew. publikację.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 10:38:28 wysłana przez Leszek »