Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: UFO - NOL, fotografie i filmy  (Przeczytany 16533 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
chrumtataj
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #27 : Sierpień 25, 2012, 08:48:21 »

A ja zrobiłem dokładniejszą analizę fragmentu i po obróbce specjalnym programem zobaczyłem coś takiego:[/color]
Czyli co właściwie tam zobaczyłeś? Na czym polegała dokładniejsza analiza?

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #28 : Sierpień 25, 2012, 14:10:46 »

Leszku, a Ty poważnie, czy żartujesz?  Tzn, z tą materializacją ufoludka.  Oczko
Z tym ze zdjęcia to żart, a co do "technologii podróży" to już pół żartem pół serio Mrugnięcie
Na początek sztuka latania Mrugnięcie  Duży uśmiech

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=rzSFLOzZRIA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=rzSFLOzZRIA</a>
Więcej tutaj: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,500.msg7903.html#msg7903

Pozdrawiam!  usmiech

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 00:49:34 wysłane przez Leszek » Zapisane

JAN
Gość
« Odpowiedz #29 : Sierpień 26, 2012, 18:32:41 »

Cytat: chrumtataj
Czyli co właściwie tam zobaczyłeś? Na czym polegała dokładniejsza analiza?

Chrumtataj, generalnie każdą fotografię poddaje się badaniu wg. dość skomplikowanych procedur. Nie ma sensu opisywać, bo to nudne. W każdym razie zapewniam Cię, że to gwarantuje dużą rzetelność wyników.

W dużym skrócie każdy obraz zawiera mnóstwo informacji niedostępnych "gołym okiem", bo narząd ten jest bardzo słabym przetwornikiem.
Dlatego, używa się odpowiedniego oprogramowania, aby "wyciagnąć" z dostarczonej fotografii (między innymi) obrazy zachowania się cząsteczek gazów w pobliżu obiektu.

Na początku, obraz  fragmentu  powiększa się do odpowiednich rozmiarów i... jeszcze niewiele widać:

Po dalszym odpowiednim filtrowaniu / obróbce - ukazują się poszczególne obrazy odpowiadające różnym częstotliwościom docierającym do matrycy aparatu.

W pewnym zaresie tych częstotliwości pokazują się obrazy wpływu analizowanego obiektu na otoczające środowisko (zmian jakie powoduje on swoją obecnością/poruszaniem się w tym środowisku):

KLIKNIJ, aby powiększyć

Na fotografii widać (między innymi):

=> obszar gwałtownych zmian i największego zagęszczenia pola magnetycznego w pobliżu obiektu [największe białe koło]

=> kształt i rozkład pola magnetycznego wokół górnej części i dolnej obiektu (zgodnie z kształtem konstrukcji zewnętrznego płaszcza poszycia, tzw. nadbudówka i powłoki dolnej części):  

A - pole wokół nadbudówki (biegun N pędnika głównego)

B - pole wokół powłoki dolnej (biegun S pędnika głównego) oraz zawirowania powietrza powodowane ruchem pojazdu

C
- pole wokół krawędzi zewnętrznej obiektu (obszar działania wieńca pędników bocznych - również 2 białe koła małej średnicy)  

=>  zarys kształtu, proporcji,  osie symetrii konstrukcji obiektu, oraz obszary usytuowania elementów napędu i położenie obiektu w przestrzeni ( D )

Myślę, że powyższy przykład dobrze pokazuje, dlaczego ludzie mają wątpliwości nt. tego, co jest na fotografiach.
Sama fotografia do dopiero początek, ale cała reszta wiedzy jest dziś osiągalna dla każdego.

Polecam też wszelkie eksperymenty nawet  z ogólnie dostępnymi aparatami i programami graficznymi. Zawsze można samodzielnie zobaczyć i dowiedzieć się więcej, choć (nic za darmo) kosztuje to sporo czasu i wysiłku Uśmiech Lepiej się przekonać na własne oczy, zbadać, zweryfikować - niż negować bez sprawdzenia czegokolwiek i bez żadnej pewności...

Chanell, masz chyba wyjątkowe szczęście do robienia dobrych ujęć...  Jeśli chodzi o drugie zdjęcie - jest jeszcze bardziej ciekawe. Potrzeba jednak więcej czasu, żeby zbadać i coś napisać. I Twojej zgody na ew. publikację.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 10:38:28 wysłane przez Leszek » Zapisane
chanell
Aktywny użytkownik

dorota5920

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #30 : Sierpień 26, 2012, 19:40:31 »

Chanell, masz chyba wyjątkowe szczęście do robienia dobrych ujęć...  Jeśli chodzi o drugie zdjęcie - jest jeszcze bardziej ciekawe. Potrzeba jednak więcej czasu, żeby zbadać i coś napisać. I Twojej zgody na ew. publikacj

Oczywiście że masz moją zgodę Janie Uśmiech Przecież juz go zamieściłam na forum ,ale umknęło ono twojej uwadze w ferworze  "walki " z chrumtataj   .Jestem niesamowicie ciekawa.Uśmiech
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,1174.9.html

JAN
Gość
« Odpowiedz #31 : Sierpień 26, 2012, 21:17:27 »

usmiech

Faktycznie, nie zauważyłem tej fotki na forum poprzednio. I nawet domyślam się dlaczego:

Po prostu nie za każdym razem się ładuje (akurat ta fotografia, bo inne raczej bez problemu). Dopiero po użyciu funcji "otwórz na nowej karcie" za trzecim razem się otworzyła. Takie rzeczy się zdarzają. Utrudnienia i wszelkiego rodzaju "dziwne przypadki" związane z UFO i obcymi - to dość powszechne zjawisko. Bronią się, choć, jak widać wyżej - coraz gorzej im to wychodzi - w miarę naszego postępu technologicznego.

To, że mamy coraz lepszą technologię ujawniania - właśnie uważam za największe zagrożenie. Oni po prostu nigdy nie dopuszczają do ujawnienia pełnej prawdy o swojej obecności tutaj. Zawsze tak było.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 21:23:11 wysłane przez JAN » Zapisane
chrumtataj
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #32 : Sierpień 27, 2012, 14:34:32 »

Jan,
przyznam, że nie wyczytałem jakiej techniki użyłeś.
Ja natomiast pokażę Ci bardzo prosty filtr.
Z pierwszego, Twojego powiększonego zdjęcia uzyskałem to:

Wydaje mi się, że kształt widoczny na zdjęciu bardzo przypomina to, co Ty osiągnałeś.
Dodam, że jest to filtr Gaussian blur, używany do zmniejszania ilości szczegółów.
Czy uważasz, że po zastosowaniu filtru, który cechuje się powyższym i daje efekt prawie identycznym z Twoim, można zdjęcie uważać za podatne do dalszej analizy?

nocny
Nowy użytkownik
*

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #33 : Sierpień 27, 2012, 14:51:00 »

generalnie każdą fotografię poddaje się badaniu wg. dość skomplikowanych procedur. Nie ma sensu opisywać, bo to nudne. W każdym razie zapewniam Cię, że to gwarantuje dużą rzetelność wyników.

Załamania falowe na prezentowanym zdjęciu to uśrednienie przejścia tonalnego pikseli jakiego dokonuje silnik programu graficznego np Photoshopa. Nie ma to nic wspólnego z częstotliwościami jakie generuje obiekt. Kompresja obrazu fotograficznego w elektronicznej matrycy może spowodować dodanie tzw "echa" wokół mocno kontrastowych bloków pikseli co jest typowym parametrem zmiękczającym obraz w trybie 8/16/32 bitowym, jak również negatywną konsekwencją silnika kompresyjnego. Niekoniecznie musi to odpowiadać fotografowanemu obiektowi. Wysnuwanie tak daleko idących wniosków na tej podstawie jest bardzo ryzykowne i zalecam tutaj ostrożność, której brak może owocować tworzeniem zjawisk, które nie mają miejsca wobec zobrazowanego obiektu.
Nie o to przecież w rzetelnej postawie badacza chodzi, czego naturalnie autorowi nie zarzucam, ale nakłaniam do przedstawienia bardziej szczegółowych danych.
Żeby uzyskać obraz spectrum magnetycznego należy użyć specjalnego sprzętu pomiarowego, takiego jaki instaluje się na satelitach mierzących aktualnie koronę słoneczną. Matryca aparatu zapisuje wyłącznie obraz świetlny w typowym dla siebie widmie światła widzialnego, wszelkie działanie promieniowania elektromagnetycznego mogą co najwyżej spowodować wyłącznie dyfrakcję obrazu świetlnego. Matryce aparatów na podstawie zniekształconego pod takim wpływem zdjęcia nie pozwalają na zbadanie natury takiego odchylenia. Myślę, że każdy specjalista zajmujący się obróbką materiału cyfrowego zgodzi się w/w stanowiskiem.
W odpowiedzi proszę użytkownika Jana o podanie nazwy sprzętu oraz softwaru użytego do pomiaru zamieszczonego materiału.

@Chrumtataj

wskazałeś na bardzo istotny szczegół, który jak napisałeś bardziej dyskwalifikuje materiał niż daje możliwości badawcze.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2012, 14:53:02 wysłane przez nocny » Zapisane
chanell
Aktywny użytkownik

dorota5920

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #34 : Sierpień 27, 2012, 15:17:53 »

Z całym szacunkiem panowie ,nie znam się na tych wszystkich technikach o których piszecie ,nie jestem zawodowym fotografem.Zrobiłam zdjęcie telefonem komórkowym,przy przy szeroko otwartym oknie, w celu sfotografowania chmury w kształcie samolotu.Proszę weźcie jednak pod uwagę że JAN dostał ode mnie oryginał zdjęcia.
pozdr. Oczko

nocny
Nowy użytkownik
*

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #35 : Sierpień 27, 2012, 15:34:50 »

ależ wszystko jest ok, bierzemy to pod uwagę Uśmiech

Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: