logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: UFO - NOL, fotografie i filmy  (Przeczytany 24840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chanell

• Aktywny użytkownik
    • Email
Odp: UFO - NOL, fotografie i filmy
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 26, 2012, 19:40:31 »
Chanell, masz chyba wyjątkowe szczęście do robienia dobrych ujęć...  Jeśli chodzi o drugie zdjęcie - jest jeszcze bardziej ciekawe. Potrzeba jednak więcej czasu, żeby zbadać i coś napisać. I Twojej zgody na ew. publikacj

Oczywiście że masz moją zgodę Janie :) Przecież juz go zamieściłam na forum ,ale umknęło ono twojej uwadze w ferworze  "walki " z chrumtataj   .Jestem niesamowicie ciekawa.:)
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,1174.9.html

JAN

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 26, 2012, 21:17:27 »
 :-)

Faktycznie, nie zauważyłem tej fotki na forum poprzednio. I nawet domyślam się dlaczego:

http://img11.imageshack.us/img11/604/20120826205236.jpg
UFO - NOL, fotografie i filmy

Po prostu nie za każdym razem się ładuje (akurat ta fotografia, bo inne raczej bez problemu). Dopiero po użyciu funcji "otwórz na nowej karcie" za trzecim razem się otworzyła. Takie rzeczy się zdarzają. Utrudnienia i wszelkiego rodzaju "dziwne przypadki" związane z UFO i obcymi - to dość powszechne zjawisko. Bronią się, choć, jak widać wyżej - coraz gorzej im to wychodzi - w miarę naszego postępu technologicznego.

To, że mamy coraz lepszą technologię ujawniania - właśnie uważam za największe zagrożenie. Oni po prostu nigdy nie dopuszczają do ujawnienia pełnej prawdy o swojej obecności tutaj. Zawsze tak było.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 21:23:11 wysłana przez JAN »

Offline chrumtataj

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 27, 2012, 14:34:32 »
Jan,
przyznam, że nie wyczytałem jakiej techniki użyłeś.
Ja natomiast pokażę Ci bardzo prosty filtr.
Z pierwszego, Twojego powiększonego zdjęcia uzyskałem to:
http://img109.imageshack.us/img109/1290/ufoiy.jpg

Wydaje mi się, że kształt widoczny na zdjęciu bardzo przypomina to, co Ty osiągnałeś.
Dodam, że jest to filtr Gaussian blur, używany do zmniejszania ilości szczegółów.
Czy uważasz, że po zastosowaniu filtru, który cechuje się powyższym i daje efekt prawie identycznym z Twoim, można zdjęcie uważać za podatne do dalszej analizy?

Offline nocny

• Nowy użytkownik
  • *
    • Email
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 27, 2012, 14:51:00 »
generalnie każdą fotografię poddaje się badaniu wg. dość skomplikowanych procedur. Nie ma sensu opisywać, bo to nudne. W każdym razie zapewniam Cię, że to gwarantuje dużą rzetelność wyników.

Załamania falowe na prezentowanym zdjęciu to uśrednienie przejścia tonalnego pikseli jakiego dokonuje silnik programu graficznego np Photoshopa. Nie ma to nic wspólnego z częstotliwościami jakie generuje obiekt. Kompresja obrazu fotograficznego w elektronicznej matrycy może spowodować dodanie tzw "echa" wokół mocno kontrastowych bloków pikseli co jest typowym parametrem zmiękczającym obraz w trybie 8/16/32 bitowym, jak również negatywną konsekwencją silnika kompresyjnego. Niekoniecznie musi to odpowiadać fotografowanemu obiektowi. Wysnuwanie tak daleko idących wniosków na tej podstawie jest bardzo ryzykowne i zalecam tutaj ostrożność, której brak może owocować tworzeniem zjawisk, które nie mają miejsca wobec zobrazowanego obiektu.
Nie o to przecież w rzetelnej postawie badacza chodzi, czego naturalnie autorowi nie zarzucam, ale nakłaniam do przedstawienia bardziej szczegółowych danych.
Żeby uzyskać obraz spectrum magnetycznego należy użyć specjalnego sprzętu pomiarowego, takiego jaki instaluje się na satelitach mierzących aktualnie koronę słoneczną. Matryca aparatu zapisuje wyłącznie obraz świetlny w typowym dla siebie widmie światła widzialnego, wszelkie działanie promieniowania elektromagnetycznego mogą co najwyżej spowodować wyłącznie dyfrakcję obrazu świetlnego. Matryce aparatów na podstawie zniekształconego pod takim wpływem zdjęcia nie pozwalają na zbadanie natury takiego odchylenia. Myślę, że każdy specjalista zajmujący się obróbką materiału cyfrowego zgodzi się w/w stanowiskiem.
W odpowiedzi proszę użytkownika Jana o podanie nazwy sprzętu oraz softwaru użytego do pomiaru zamieszczonego materiału.

@Chrumtataj

wskazałeś na bardzo istotny szczegół, który jak napisałeś bardziej dyskwalifikuje materiał niż daje możliwości badawcze.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2012, 14:53:02 wysłana przez nocny »

Offline chanell

• Aktywny użytkownik
    • Email
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 27, 2012, 15:17:53 »
Z całym szacunkiem panowie ,nie znam się na tych wszystkich technikach o których piszecie ,nie jestem zawodowym fotografem.Zrobiłam zdjęcie telefonem komórkowym,przy przy szeroko otwartym oknie, w celu sfotografowania chmury w kształcie samolotu.Proszę weźcie jednak pod uwagę że JAN dostał ode mnie oryginał zdjęcia.
pozdr. :oczko:

Offline nocny

• Nowy użytkownik
  • *
    • Email
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 27, 2012, 15:34:50 »
ależ wszystko jest ok, bierzemy to pod uwagę :)

JAN

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 30, 2012, 23:56:55 »
Cytat: nocny
Załamania falowe na prezentowanym zdjęciu to uśrednienie przejścia tonalnego pikseli jakiego dokonuje silnik programu graficznego np Photoshopa. Nie ma to nic wspólnego z częstotliwościami jakie generuje obiekt.

I właściwie na tym cytacie mógłbym poprzestać... Nie wnikam, czy mamy tu przykład niewiedzy, czy próby podważenia tego, co "widzi" matryca każdego współczesnego aparatu. Nie wnikam...

Każdy, kto był choćby na kilku lekcjach fizyki wie, jak i z czego powstaje obraz, niezależnie czy dociera on do ludzkiego oka, czy na płaszczyznę optyczno-cyfrowego przetwornika. Różnica polega głównie na czułości (ilości odbieranych informacji), jakości uzyskanych obrazów i szybkości przetwarzania. Różnica na korzyść matrycy aparatu, oczywiście.
O tym, że matryce odbierają większe spektrum częstotliowści niż rejesteruje oko wiadomo od dawna. Tak więc obraz tego, co dzieje się z wszelkimi cząsteczkami wokół obiektu na tym zdjęciu jest utrwalony w zakresie częstotliwości "widzianych" przez matrycę. Czy i jaki kształt mają zaburzenia zależy od tego, co robi pole wytwarzane przez pędniki UFO, a nie matryca i program.

Tak można jeszcze długo dyskutować, czy matryca widzi coś więcej, niż ludzkie oko... I, gdyby nie chodziło o UFO, to nie byłoby wątpliwości, że widzi :)  

Koń, jaki jest - każdy widzi, nie ? A UFO ?  I tu jest pole do popisu (albo nawet samego -pisu, kosmicznego tym razem, ale tak samo negującego wszystko, co niewygodne)  :D:

Cytat: chrumtataj
Czy uważasz, że po zastosowaniu filtru, który cechuje się powyższym i daje efekt prawie identycznym z Twoim, można zdjęcie uważać za podatne do dalszej analizy?

Oczywiście, że można, bo chodzi właśnie o odfiltrowanie "ukrytego" obrazu różnych częstotliwości, często widocznych dla matrycy, ale nie bezpośrednio dla  ludzkiego oka.  To jest cel eksperymentów z różnymi narzędziami. Warto to robić, próbować i nie zwracać uwagi na "opinie fachowców" (a specjalistów od "nieistniejących" fotografii "nieistniejącego" UFO - zwłaszcza).

P.S.
Program, którego używam, został napisany na zamówienie. Zawiera jednak także takie moduły, które występują w dobrych programach powszechnego użytku, a więc możliwe do uzyskania efekty będą podobne.

ależ wszystko jest ok, bierzemy to pod uwagę

8*) I tak trzymać... Weźcie też pod uwagę, że to nie jest forum specjalizujące się w sprawach UFO ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2012, 00:38:59 wysłana przez JAN »

Offline chrumtataj

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 31, 2012, 21:59:59 »
Jan,
o ile dobrze zrozumiałem to nocny pisał o obrazie źródłowym. Wspomniał też o efektach jakie daje kompresja stratna. Poniżej przykład:
http://swietageometria.info/ao/di-URH6.jpg

Z jednego piksela na białym tle, przy kompresji  JPEG o stopniu 12 (1 - najmniej stratna, 100 - najbardziej stratna), uzyskaliśmy szum. Czyli już mamy zakłócony obraz źródłowy, który najpierw powinniśmy poddać odszumianiu aby uzyskać próbkę podatną do badań. Poddanie tego obrazu dalszej analizie (w takiej postaci) może skutkować różnymi efektami końcowymi. Zdjęcie z telefonu było poddane kompresji JPEG, jeśli było przerzucane na hosting mogło być (ale nie musiało) powtórnie skompresowane i / lub przeskalowane.

Idąc dalej. To co uzyskałeś z obrazu źródłowego jest wynikiem przetwarzania obrazu źródłowego w cyfrowej postaci, tam nie ma ukrytych częstotliwości. Analiza takiego obrazu to analiza/przetwarzanie jego składowych RGB (które są wartościami dyskretnymi z zakresu 0-255).

Nadal obstaję przy swoim, że analizę przeprowadziłeś nieodpowiednimi narzędziami - zadziałałeś trochę jak przy wróżeniu z wosku.

Chciałbym jeśli to możliwe, abyś wyjaśnił jednak jakich filtrów /  narzędzi użyłeś.

P.S. Jak to możliwe, że obiekt oddalony na taką odległość (zakładam, że spora) wpłynął na matrycę CCD?
P.P.S. Oko ludzkie jest czulsze na składową zieloną niż matryca CCD.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 10:39:49 wysłana przez Leszek »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 23, 2014, 22:05:48 »
Przejażdżka? Testowanie nowego napędu? Videomontaż?
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=TK9eCWMYlNI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=TK9eCWMYlNI</a>
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2014, 22:13:30 wysłana przez Leszek »

Offline chrumtataj

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 24, 2014, 13:17:37 »