Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: UFO - NOL, fotografie i filmy  (Przeczytany 17309 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
chanell
Aktywny użytkownik

dorota5920

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Sierpień 23, 2012, 16:55:14 »

Witaj Janie Uśmiech faktycznie swiat jest mały  Mrugnięcie ale ja na tym forum nie pierwszy raz jestem.Miałam małą przerwę ,ale wróciłam  Duzy usmiech

Dziekuję za zainteresowanie moim zdjęciem,to był jego debiut w internecie.Po za tym mam też inne zdjęcia i juz dawno dokładnie przeglądnełam domowe archiwum ze zdjęciami  Oczko Niestety zrobiłam błąd bo nie wszystkie skopiowałam ,a oryginały pozostały na starym kompie w którym padł mi dysk.Moze uda się je odzyskać ( spróbuje ) .Jedno z nich ,które zrobiłam w 2010 mam do tej pory w  telefonie i zaraz je zaprezentuję ,chociaż nie wiem czy już tu gdzieś go nie wklejałam ( nie pamietam ) To które jest wyzej też zrobiłam tym samym telefonem.Uwielbiam robić zdjęcia chmur i nieba i od czasu do czasu coś mi się trafi ciekawego.

W tym przypadku ,spodobała mi się dziura w chmurach :

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

chrumtataj
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #10 : Sierpień 24, 2012, 08:08:25 »

Po niewielkim powiększeniu obiektu tej mało doskonałej fotografii widać jednak sporo... Nie jest to ptak (ani Ptak;),
balon, mucha, Wenus, ani gaz błotny.
Jan, czyli wykluczasz blurfo?
http://ufozone.blox.pl/2008/07/I-to-ma-byc-dowod.html
http://rense.com/general49/blurfo.htm

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

JAN
Gość
« Odpowiedz #11 : Sierpień 24, 2012, 10:45:02 »

Cytat: chrumtataj
Jan, czyli wykluczasz blurfo ?

Cześć Uśmiech
Stosuję kilka prostych zasad postępowania, również w podobnych sytuacjach. Jedna z nich to:

"Na początku zajmowania się sprawą nie wykluczaj niczego"  

Potem, w miarę przyrostu zestawu informacji i ich analiz - zmniejsza się ilość możliwych wątpliwości. Ale to bardziej skomplikowany proces, bo - po dziesiątkach lat modyfikacji - współczesne metody analiz są już bardzo rozbudowane.  

Dlatego napisałem

To coś, wygląda po wstępnym przeglądzie na UFO typ K-4. Żeby coś bliżej powiedzieć, trzeba by zrobić dokładniejszą analizę fotografii, ale z oryginalnego pliku.

Nie wdając się w szczegóły, mogę jednak odpowiedzieć na Twoje pytanie z dużą dozą pewności:  wykluczam wspomniane przez Ciebie zjawisko, ponieważ:

[...] strefa zwana BLURFO w której obraz powstaje zamazany, w bliskiej odległości od obiektywu. Dodając do tego czas naświetlania błony i prędkość przelotu "przedmiotu" przed obiektywem wychodzą nam niezłe cudeńka – w szczególności coś co nazwać możemy „czarnymi plamami”.

a ja odnosiłem się do fotografii cyfrowej, w której takie zjawiska nie zdarzają się. Nie sądzę, aby chanell robiła zdjęcie analogowym aparatem Uśmiech

Przy okazji przypomniała mi się sytuacja z czasów, kiedy nie było fotografii cyfrowej, a my analizowaliśmy dziesiątki bardziej oczywistych zdjęć. Były też robione prywatnie i bardzo po cichu konsultacje np. z laborantami Kodaka itp. aby mieć jakiś stopień pewności, doświadczenie na przyszłość...  
Oni już wtedy oceniali szansę poważnej wady kliszy na dziesiąte części procenta całości partii klisz, a Zeiss wręcz prawie wykluczał wady soczewek (setne części precenta partii) które dawałyby takie powtarzalne efekty. Suma badań robionych (niezależnie na całym świecie) praktycznie wyklucza przyczyny tzw. "wad i błędów technicznych".

To było w czasach "analogowych". Po dojściu do technologii matryc cyfrowych i zaawansowanych technik optycznych - problemy techniczne są możliwe już w zakresie tysięcznych procenta lub jeszcze mniej.  O dzisiejszych możliwościach analizy tak powstałych obrazów, nawet nie wspominam.

Temat - rzeka... Myślę, że nie ma większego sensu na tym forum zagłębianie się w dokładne analizy faktów dość powszechnie znanych.  Na szczęście procent ludzi mających wiedzę na temat UFO rośnie i mało kto dziś ma wątpliwości czy i z czym mamy do czynienia.

Uważam, że większy sens na tym forum ma wyciąganie wszelkich wniosków z istnienia tych pojazdów na Ziemi, stosowanych w nich technologii oraz tożsamości, intencji i działania ich twórców.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2012, 10:55:44 wysłane przez JAN » Zapisane
chanell
Aktywny użytkownik

dorota5920

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Sierpień 24, 2012, 10:59:43 »

Cześć Janie Uśmiech

Nie odpowiedziałeś na mojego posta ,a napisałam w nim że zdjęcia które wstawiłam robiłam telefonem komórkowym ,choć mam analogowy aparat Mrugnięcie.Jest to model Nokia 6303 classic z dosyć dobrym aparatem. Mam w domu dosyć dobry sprzęt ( a właściwie to syn ma ) do fotografowania z  bardo dobrymi obiektywami ,ale nigdy nie udało się nam zrobić tymi aparatami zjdjęć NOL-i .  Zarówno ja ja i syn zrobilismy zdjęcia tel.kom. oraz jeden raz zwykłym małym cyfrowym kodakiem. Jesli chcesz mogę ci przesłać oryginały  zdjęć.
Pozdr. Uśmiech

JAN
Gość
« Odpowiedz #13 : Sierpień 24, 2012, 11:44:04 »

Przepraszam, chanell, dzieje się w ostanim czasie dużo i, choć chciałbym pisać więcej - nie zawsze się udaje.
W sumie aparat to dla mnie drugorzędna sprawa, bo odróżnienie fot. cyfrowej od analogu nie jest bardzo trudne Uśmiech

Polecam robienie zdjęć czym się da najlepszym, a głównie poleganie na intuicji. Masz ochotę nagłą zrobić fotkę "byle czego" - RÓB Uśmiech A potem się okaże co tam widać...

Zjawisko wiąże się statystycznie bardziej z osobami i miejscami niż sprzętem i technologią.

Oczywiście, jeśli możesz przesłać mi oryginały plików z EXIFF - to prześlij wszystko co masz ciekawego (adres masz na PW). I, jeśli możesz - publikuj w tym wątku.

Wskazane  jest podanie: miejsca, czasu, okoliczności, rodzaju sprzętu i czy była obróbka (jaka). Oczywiście z zachowaniem zasad poufności, bo czasem takie dane nie powinny być upublicznione.   Przy korzystaniu z hostingów typu imageshack.us - lepiej używać opcji oryginalnego rozmiaru.

Pozdrawiam Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2012, 12:21:19 wysłane przez JAN » Zapisane
Igmana (ptak)
Aktywny użytkownik

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Sierpień 24, 2012, 12:51:48 »

Cytat: JAN
Masz ochotę nagłą zrobić fotkę "byle czego" - RÓB  A potem się okaże co tam widać...

No i właśnie wczoraj, po wernisażu w jednej z galerii na Długim Targu, w Gdańsku,
naszła mnie taka ochota na pstrykanie byle czego… i co potem zobaczyłam?  Oczko

Co to jest? Lądujący ufoludek? Tylko jakiś taki mały…   Duży uśmiech

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 09:33:45 wysłane przez Leszek » Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #15 : Sierpień 24, 2012, 13:36:27 »

naszła mnie taka ochota na pstrykanie byle czego… i co potem zobaczyłam?  Oczko
Co to jest? Lądujący ufoludek? Tylko jakiś taki mały…   Duży uśmiech

Oczywiście Ptaku,
jest to faza ponownej materializacji humanoida, który przyszedł tutaj w vesice piscis dzięki procesowi dematerializacji i ponownej materializacji Mrugnięcie

Na powiększeniu twojej fotki widać jak materializuje mu się główka, rączki i nóżki Mrugnięcie

Hasłowy opis podróży Uśmiech

„(...) Opis podróży istot pozaziemskich, dokonany przez Armstronga, istotnie przypomina akt stworzenia. Nie przemieszczają one statku kosmicznego, lecz tylko jego plan konstrukcyjny, wyobrażenie, które za nim stoi. (…) Plan konstrukcyjny statku kosmicznego albo członków jego załogi nie jest jednak niczym innym jak tylko polem morfogenetycznym w rozumieniu Sheldrake’a.  Zgodnie z tą zasadą istoty pozaziemskie miałyby możność sztucznego wytwarzania czarnych i białych dziur przez zagęszczanie siły grawitacji i powodowana w ten sposób znikania lub pojawiania się materii. W tym celu potrzebny im byłby tylko docelowy punkt podróży (biała dziura) i pole morfogenetyczne statku kosmicznego, aby po dotarciu do celu ponownie nadać mu pożądaną postać (...).”

„(...) Prędkość światła, stanowiąca znaną nam granicę szybkości poruszania się wszelkich ciał materialnych  przestrzeni, czyni odległości dzielące gwiazdy niemalże niemożliwymi do pokonania. Ludzie sceptycznie nastawieni do UFO z pewnością mają rację, kiedy przytaczają ten argument.

Kimkolwiek jest, kto przybywa do nas a z głębi Wszechświata, ma dokładniejsze wiadomości o sile ducha, dysponuje wiedzą, które niegdyś u nas król Salomon kazał zamknąć w dobrze zabezpieczonej Arce, aby wiedzę tę uchronić przed niepowołanymi osobami. Ten, kto odbywa podróże międzygwiezdne, musi znać tajemny trzeci wymiar katedry w Chartres, stanowiący klucz do czwartego wymiaru, który  czyni go panem czasu (...).”

Więcej tutaj:
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,500.msg3970.html#msg3970

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 09:34:00 wysłane przez Leszek » Zapisane

chanell
Aktywny użytkownik

dorota5920

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Sierpień 24, 2012, 13:47:19 »

Ciekaw zdjęcie Ptaku Uśmiech jest jeszcze nad ty ufoludkiem przepiekny Orb Mrugnięcie czy to zdjecie jest do góry nogami ?

Igmana (ptak)
Aktywny użytkownik

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Sierpień 24, 2012, 14:59:22 »

Cytat: Chanell
Ciekaw zdjęcie Ptaku  jest jeszcze nad ty ufoludkiem przepiekny Orb  czy to zdjecie jest do góry nogami ?

Nie Chanell, zdjęcie było zrobione normalnie, czyli do góry, ale na fotosiku wgrało się poziomo i nie ma go jak przekręcić.

Co do orbów (pyłki kurzu?) to mam ich pokaźną kolekcję na różnych fotkach.
Np. tu, podczas wschodu słońca, widzianego z kuchennego okienka. Orb z serduszkiem w środku.  Oczko

Leszku, a Ty poważnie, czy żartujesz?  Tzn, z tą materializacją ufoludka.  Oczko

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 09:34:48 wysłane przez Leszek » Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: