logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Co wam to daje  (Przeczytany 18752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dan el

• Użytkownik
  • **
    • Email
Odp: Co wam to daje
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 16, 2012, 21:31:07 »
3 rok idzie, więc można powiedzieć od 3 lat, skoro już jesteś taka konkretna.

'Wierzę w to, że przyjdzie czas
Wierzę w to, że zmieni się'

Moim zdaniem czas zmieniać.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2012, 22:16:25 wysłana przez Dan el »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 16, 2012, 23:29:41 »
Monika, ma rację. To forum od początku miało charakter wielotematyczny, więc pod tym względem nic się nie zmieniło. Nie zauważyłeś tego wnikliwy czytelniku? ;)

Nie sądzę, aby to co piszesz: "rejestrują się tu ludzie i pytają po co nam to. dlaczego ? no właśnie, odpowiedz została 'zaśmiecona' dotyczyło wielości działów tematycznych na forum. Raczej tego, co daje ludziom "zajmowanie się świętą geometrią". Wskazuje na to pragmatyczny charakter pytań kruka, który zapytał o to wprost.

Piszesz, że od roku pojawia się "masa dezinformacyjna z której nie da się wyciągać konkretnych wniosków". Szczerze, to nie wiem do czego się to odnosi. Mamy tu jakby co dział dotyczący socjotechniki, w którym znajdziesz wiadomości o indoktrynacji, dezinformacji, itp.

Jednak, co najważniejsze, oblicze forum tworzą jego forumowicze, więc zamiast oczekiwać zmian, sam proponuj takie tematy, które Ciebie interesują. Inne tematy, którymi nie jesteś zainteresowany, możesz zawsze pomijać.

Tak więc, w konkluzji, kilka słów od Steve'a Jobsa ;)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=pgdtcyhkEF0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=pgdtcyhkEF0</a>

Pozdrawiam!

P.S
Żałuję, że nie mam wystarczającej ilości czasu, aby częściej tu bywać. Dlatego piszę z doskoku i przepraszam z góry za zwłokę w odpisywaniu. Często mam możliwość jedynie podglądania forum w trasie z Nokii E72... ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2012, 00:21:00 wysłana przez Leszek »

Fair Lady

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 02, 2012, 21:10:38 »
Mnie zawsze cos dawalo. Gdy ukonczylam liceum i otrzymalam egzamin dojrzalosci, ucalowalam ten papier i powiedzialam sobie w myslach--- po to uczylam sie 15 lat, aby dzis uznac, ze jedyne co mi w zyciu pomoze, to znajomosc matematyki i j. angielskiego.
Lecz, po latach zaczela meldowac sie fizyka, chemia i inne siostry (App-olina) - i dlategi TU jestem, aby dalej z Wami odkrywac (walczyc nie moge napisac ;D), ale caly czas trzeba NAWIGOWAC!

P.S. nauk o wektorach malo!

Fair Lady

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 03, 2012, 08:39:10 »
JANie odpowiadam.

Co do Kiary, to znam ja z PCh, wymianiamy sie informacjami. Nie obchodza mnie "plotki" w tej kwestii. Pisze o pewnym systemie bioarchitektonicznym, nawiazala do elementu wody, wiec skierowalam jej uwage na to forum TU, gdzie obszernie opisywana jest technologia Victora Schaubergera, ot cala tajemnica. A to, ze zauwazylam iz nalezy do uzytkownikow, to chyba nie grzech?
Demokracja jest systemem przestarzalym :oczko:
Pozdrawiam.

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 03, 2012, 10:29:16 »
Witaj Fair Lady!
Tak, to forum służy przede wszystkim zgłębianiu różnych obszarów rzeczywistości, w odróżnieniu od takich miejsc, które służą przede wszystkim zgłębianiu różnych przywar osobistych.
Dlatego @JANie mam prośbę, nie przenoś dyskusji na wątki personalne.
Oczywiście, akceptowana jest ironia, ale ironia ŻYCZLIWA. Gorzej jeśli ktoś posługuje się "mniej życzliwą" kpiną... albo atakuje kogoś za poglądy zamiast rzeczowej dyskusji. Oczywiście, tam, gdzie w grę wchodzą przekonania światopoglądowe trudno jest czasem rzeczowo dyskutować. W takim przypadku pozostaje wdrażanie postulatu tolerancji dla odmienności ;)
P.S
Co do osoby, o której piszecie, to nie ma jej na tym forum. Była (przez chwilę) na starym forum, z którego przeniesiono kilka postów z założonego przez nią wątku.

Pozdrawiam! :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2012, 11:54:58 wysłana przez Leszek »

Fair Lady

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 03, 2012, 13:25:42 »
No i sprawa wyjasnila sie. Czytajac watki Kiary tu na forum zauwazylam, ze byly z 2008 roku, ale nie wygladalo na to, ze konto jest "goscinnym". Wysnulam wniosek, ze jest zameldowana, lecz nieaktywna.
Matematyka jest nauka scisla, a Kiara woli filozoficznie dyskutowac, a to sa rozne metody prezentacji :-). Byc moze dlatego nie pozostala tu, a moze sa tego inne przyczyny?
Jako ludzie dorosli mamy mozliwosci komunikowania sie i konfrontowania z watpliwosciami, wiec kazdy moze Kiare spytac osobiscie.

Wracajac do tematu watku, to mysle, ze wiedza daje przede wszystkim satysfakcje z samego jej poznawania. Odkrywania wlasciwie. Ale na wyzszych poziomach pozostaje niewielu, ktorzy dotrwali w zdobywaniu nauki, stad taka chec odnalezienia "tak samo myslacych":)
A praktycznie zawsze bedzie prowadzila do zarabianie wiekszych pieniedzy, dla tego kto na prawde zechce. :-)

Offline Igmana (ptak)

• Aktywny użytkownik
    • Email
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 03, 2012, 14:12:30 »
Cytat: Fair Lady
Matematyka jest nauka scisla, a Kiara woli filozoficznie dyskutowac, a to sa rozne metody prezentacji  . Byc moze dlatego nie pozostala tu, a moze sa tego inne przyczyny?

O ile dobrze pamiętam, Kiara została stąd wyrzucona (tzn. pozbawiona możliwości pisania) za negowanie nauk Wintera
i przypisywanie mu niecnych intencji. Aktualnie nauki Wintera wróciły u Kiary do łask, bo często się na nie powołuje, na Cheopsie.

No bo i jak długo można zaprzeczać oczywistościom bez narażania własnej wiarygodności?  :oczko:

Fair Lady

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 03, 2012, 19:48:39 »
O ile dobrze pamiętam, Kiara została stąd wyrzucona (tzn. pozbawiona możliwości pisania) za negowanie nauk Wintera

Igmana (ptak)

To i mnie wywalcie, bo i ja nie akceptuje wszystkiego co "guru" pisze. Ale o tym mozna podyskutowac.

//Kiedys czytalam J. Haszka - "Przygody dzielnego Wojaka Szwejka" i tam byl moment, w ktorym Dzielny Wojak nawet nie wiedzial, ze zdradzil Najjasniejszego pana... a potem Kacet, hej!//

:tyty:

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 04, 2012, 01:17:31 »
Uff, powiało historią...

Ptaku,
nie chodziło  o nie zgadzanie się z myślą Wintera. O tym, o co chodziło poniżej.

Fair Lady, zlituj się...
nie pytając o to, co w istocie zaszło piszesz na podstawie słów Ptaka "To i mnie wywalcie, bo i ja nie akceptuje wszystkiego co "guru" pisze. Ale o tym mozna podyskutowac."
Jest to dosyć przykre, ponieważ to forum ma właśnie służy wymianie poglądów, a Ty sugerujesz tu inne nastawienie... Traktuję twoje słowa, jako wynikające z nieznajomości zasad tego forum...

W przypadku, o którym mowa zamiast dyskusji mieliśmy do czynienia z ustawicznym, wkładaniem w usta Wintera tego czego nie powiedział i przypisywaniem mu intencji dokładnie odwrotnych do zamierzonych, które wyłożył EXPLICITE!
Taka postawa, zupełnego nieliczenia się z oczywistymi faktami doprowadziła do w konsekwencji do usunięcia konta.
Fragment tego procesu z czerwca 2009 roku (pewnie dlatego Ptaku niedokładnie podałaś powód zbanowania) można podejrzeć na starym forum - jeśli kogoś to interesuje: http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=300.msg890#msg890

Dlatego zawsze apelowałem i apeluję odpowiedzialność za słowa, gdyż swoista niefrasobliwość w posługiwaniu się nimi prowadzi do nawarstwiania się nieścisłości, zafałszowań i niepotrzebnych nieporozumień.
Powtórzę więc raz jeszcze to, co  napisałem w tym wątku: " to forum służy przede wszystkim zgłębianiu różnych obszarów rzeczywistości, w odróżnieniu od takich miejsc, które służą przede wszystkim zgłębianiu różnych przywar osobistych."
I chyba warto się tego trzymać...
Pozdrawiam!

P.S
Fair Lady, a sam mam wiele zastrzeżeń do Dana, o których mówiłem mu zresztą osobiście. Każda krytyczna myśl pod jego adresem i  zresztą w każdej sprawie jest na tym forum mile widziana. Podkreślam jednak słowo krytyczna myśl, aby  odróżnić ją od nieprzemyślanego krytykanctwa, które czasem każdemu się zdarza.

Pozdrawiam! :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2012, 01:36:46 wysłana przez Leszek »

Fair Lady

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 04, 2012, 11:37:49 »
Przeczytalam link podany przez leszka, dotyczacy sentics. Obejrzalam material filmowy, oraz wpisy rozsiane po wielu watkach (nie wiem, czy starego, czy nowego) forum. Przeczytalam dyskusje, a w tym cytat Kiary, nie widze w tym nic nagannego, ani wykraczajacego poza reguly gry, napisala swoje zdanie, ale mniejsza o to. //Kiara jest silna osobowoscia napelniona checia gloszenia swych przekonan, i mysle, ze ma ku temu prawo, to odbiorcy niech wybieraja, czy chca tego sluchac, czytac, czy nie.//

Podejrzewam, ze leszek nieprzypadkowo wskazal akurat ten watek, wiec opisuje moje odczucia.
Dr. Manfred Clynes zapewne zrobil ciekawy eksperyment, jako muzyk, artysta, wirtuoz, zbadal fizycznie emocje gry, sily natezenia w dotyku klawiatury. Zapewne wiecej faktorow badal, bo i temperatura, czas, oswietlenie, rodzaj dotyku, rodzaj czesci dotykajacej, formy ustawienia dloni etc. Znam sie troche na grze na instrumentach klawiszowych i moge sobie wyobrazic i podazyc za mysla dra Clynesa.
Do tego celu badanie fal i weryfikacja jest jak najbardziej zrozumiala.

Zas to co badal, czy bada Dan Winter, to zupelnie co innego!!.

Ale nie wiem, czy moge napisac moja opinie (aby nie narazic sie na negatywne zrozumienie).
Proponuje utworzenie nowego watku (albo wskazanie mi miejsca, bo nie wiem gdzie porozrzucane sa mysli :oczko:, w ktorym moznaby pisac o  DOTYKU (rowniez o mudrach).
Wtedy nawiazalabym do Dana Wintera, tego sentics, oraz innych form zwiazanych wlasnie z tym zmyslem.
To tylko taka propozycja.

P.S. Leszku - a te masaze hawajskie, to na oczach "twej pani", czy nie? :oczko: