Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co wam to daje  (Przeczytany 13695 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #18 : Listopad 04, 2012, 01:17:31 »

Uff, powiało historią...

Ptaku,
nie chodziło  o nie zgadzanie się z myślą Wintera. O tym, o co chodziło poniżej.

Fair Lady, zlituj się...
nie pytając o to, co w istocie zaszło piszesz na podstawie słów Ptaka "To i mnie wywalcie, bo i ja nie akceptuje wszystkiego co "guru" pisze. Ale o tym mozna podyskutowac."
Jest to dosyć przykre, ponieważ to forum ma właśnie służy wymianie poglądów, a Ty sugerujesz tu inne nastawienie... Traktuję twoje słowa, jako wynikające z nieznajomości zasad tego forum...

W przypadku, o którym mowa zamiast dyskusji mieliśmy do czynienia z ustawicznym, wkładaniem w usta Wintera tego czego nie powiedział i przypisywaniem mu intencji dokładnie odwrotnych do zamierzonych, które wyłożył EXPLICITE!
Taka postawa, zupełnego nieliczenia się z oczywistymi faktami doprowadziła do w konsekwencji do usunięcia konta.
Fragment tego procesu z czerwca 2009 roku (pewnie dlatego Ptaku niedokładnie podałaś powód zbanowania) można podejrzeć na starym forum - jeśli kogoś to interesuje: http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=300.msg890#msg890

Dlatego zawsze apelowałem i apeluję odpowiedzialność za słowa, gdyż swoista niefrasobliwość w posługiwaniu się nimi prowadzi do nawarstwiania się nieścisłości, zafałszowań i niepotrzebnych nieporozumień.
Powtórzę więc raz jeszcze to, co  napisałem w tym wątku: " to forum służy przede wszystkim zgłębianiu różnych obszarów rzeczywistości, w odróżnieniu od takich miejsc, które służą przede wszystkim zgłębianiu różnych przywar osobistych."
I chyba warto się tego trzymać...
Pozdrawiam!

P.S
Fair Lady, a sam mam wiele zastrzeżeń do Dana, o których mówiłem mu zresztą osobiście. Każda krytyczna myśl pod jego adresem i  zresztą w każdej sprawie jest na tym forum mile widziana. Podkreślam jednak słowo krytyczna myśl, aby  odróżnić ją od nieprzemyślanego krytykanctwa, które czasem każdemu się zdarza.

Pozdrawiam! Uśmiech

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2012, 01:36:46 wysłane przez Leszek » Zapisane

Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #19 : Listopad 04, 2012, 11:37:49 »

Przeczytalam link podany przez leszka, dotyczacy sentics. Obejrzalam material filmowy, oraz wpisy rozsiane po wielu watkach (nie wiem, czy starego, czy nowego) forum. Przeczytalam dyskusje, a w tym cytat Kiary, nie widze w tym nic nagannego, ani wykraczajacego poza reguly gry, napisala swoje zdanie, ale mniejsza o to. //Kiara jest silna osobowoscia napelniona checia gloszenia swych przekonan, i mysle, ze ma ku temu prawo, to odbiorcy niech wybieraja, czy chca tego sluchac, czytac, czy nie.//

Podejrzewam, ze leszek nieprzypadkowo wskazal akurat ten watek, wiec opisuje moje odczucia.
Dr. Manfred Clynes zapewne zrobil ciekawy eksperyment, jako muzyk, artysta, wirtuoz, zbadal fizycznie emocje gry, sily natezenia w dotyku klawiatury. Zapewne wiecej faktorow badal, bo i temperatura, czas, oswietlenie, rodzaj dotyku, rodzaj czesci dotykajacej, formy ustawienia dloni etc. Znam sie troche na grze na instrumentach klawiszowych i moge sobie wyobrazic i podazyc za mysla dra Clynesa.
Do tego celu badanie fal i weryfikacja jest jak najbardziej zrozumiala.

Zas to co badal, czy bada Dan Winter, to zupelnie co innego!!.

Ale nie wiem, czy moge napisac moja opinie (aby nie narazic sie na negatywne zrozumienie).
Proponuje utworzenie nowego watku (albo wskazanie mi miejsca, bo nie wiem gdzie porozrzucane sa mysli Oczko, w ktorym moznaby pisac o  DOTYKU (rowniez o mudrach).
Wtedy nawiazalabym do Dana Wintera, tego sentics, oraz innych form zwiazanych wlasnie z tym zmyslem.
To tylko taka propozycja.

P.S. Leszku - a te masaze hawajskie, to na oczach "twej pani", czy nie? Oczko

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Igmana (ptak)
Aktywny użytkownik

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Listopad 04, 2012, 13:11:22 »

Cytat: Leszek
Uff, powiało historią...

Ptaku,
nie chodziło  o nie zgadzanie się z myślą Wintera. O tym, o co chodziło poniżej.
[…]
W przypadku, o którym mowa zamiast dyskusji mieliśmy do czynienia z ustawicznym, wkładaniem w usta Wintera tego czego nie powiedział i przypisywaniem mu intencji dokładnie odwrotnych do zamierzonych, które wyłożył EXPLICITE!
Taka postawa, zupełnego nieliczenia się z oczywistymi faktami doprowadziła do w konsekwencji do usunięcia konta.
Fragment tego procesu z czerwca 2009 roku (pewnie dlatego Ptaku niedokładnie podałaś powód zbanowania) można podejrzeć na starym forum - jeśli kogoś to interesuje: http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=300.msg890#msg890

Faktycznie, powiało historią…  usmiech

Kiara, chociażby w tym wątku  http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=306.0 zarzucała ludziom
zajmującym się świętą geometrią niecne praktyki obciążając ich niejako za kształt obecnej rzeczywistości i jeszcze gorszej, która
miała urzeczywistnić się przy pomocy świętej geometrii.
A przecież święta geometria to odwzorowanie natury, zaś ta jest doskonała, łącznie z naturą człowieka w pierwotnym zamyśle i postaci.

Skąd zatem zniekształcenia? Myślę, że to wolna wola trochę zaszalała i poszła niewłaściwymi ścieżkami prowadząc niejednego
na manowce. Także w zapomnienie o starej wiedzy, złotych podziałach, proporcjach, itp.

Na szczęście są tacy, co przywracają zapomnianą wiedzę i dzięki im za to. 
Zaś, jaki kto zrobi z tego użytek?  bezradny

Generalnie nóż służy do krojenia chleba.  usmiech

Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #21 : Listopad 04, 2012, 14:22:13 »

@Igmano
historię pozostawiam historii. Całość rozgrywała się w "ko(s)micznym kontekście", a ja obecnie żyje w zupełnie innym nurcie.

Podejrzewam, ze leszek nieprzypadkowo wskazal akurat ten watek, wiec opisuje moje odczucia.
Dr. Manfred Clynes zapewne zrobil ciekawy eksperyment, jako muzyk, artysta, wirtuoz, zbadal fizycznie emocje gry, sily natezenia w dotyku klawiatury. (...)
Zas to co badal, czy bada Dan Winter, to zupelnie co innego!!.
Oczywiście, że Clynes i WInter robili różne rzeczy. Niemniej korespondowali ze sobą (również e-mailowo)

Proponuje utworzenie nowego watku (albo wskazanie mi miejsca, bo nie wiem gdzie porozrzucane sa mysli Oczko, w ktorym moznaby pisac o  DOTYKU (rowniez o mudrach).
Wtedy nawiazalabym do Dana Wintera, tego sentics, oraz innych form zwiazanych wlasnie z tym zmyslem.
O dotyku jest w tym wątku: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,21.msg613.html#msg613
a o mudrach możesz założyć oddzielny jeśli chcesz.
Może tutaj: http://forum.swietageometria.info/index.php?PHPSESSID=369da166ed6737a02507379585c338d0&board=6.0
Sama wybierz miejsce, które Ci pasuje.

P.S. Leszku - a te masaze hawajskie, to na oczach "twej pani", czy nie? Oczko
Jeśli Lady uważa to za Fair to dlatego, że wolę właśnie Lady. Mrugnięcie
A tak ogólnie, to w każdym układzie ma być Fair. Reszta to... kultura dotyku.

« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2012, 14:41:48 wysłane przez Leszek » Zapisane

Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #22 : Listopad 04, 2012, 20:04:40 »

Igmana (ptak) -
A przecież święta geometria to odwzorowanie natury, zaś ta jest doskonała, łącznie z naturą człowieka w pierwotnym zamyśle i postaci.

Gdzies ostatnio wyczytalam, pytanie kogos nie wazne szczegoly, ale tresc. Facet pytal uczciwie co to wlasciwie jest ta Sw. Geometria, i czym rozni sie od Geometrii.

I teraz pozwole sobie odpowiedziec, ze bez podstaw matematyki, ....... i geometrii nie mozna osiagnac tego stanu poznania, ktorym jest wlasnie Sw. Geometria (nie mylic z nazwa forum, tu jest arena). Ale ktos, kto chce UCZYC sie powinien dostac pakiet mozliwosci, i do tego sluzy K A Z D E M U nauka w formie zwyklej szkolnej matematyki i geometrii, a potem rozwija sie na inne projekty, fizyke, chemi, biologie, sztuke......

To jest wlasnie ta matryca, a natura probuje do niej sie dostosowac. Nie odwrotnie.

P.S. Leszku odpowiem juz w nowym watku o roli zmyslow w tym DOTYKU, troche cierpliwosci, i ja nie mam zawsze czasu teniec

« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2012, 20:07:11 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : Listopad 04, 2012, 20:40:00 »

"To jest wlasnie ta matryca, a natura probuje do niej sie dostosowac." jest dokładnie  na odwrót Mrugnięcie
Dowód - co było pierwsze nauka  czy natura ?
czy Przyroda próbuje opisać naukę czy nauka próbuje opisać przyrodę ?

« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2012, 20:43:08 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
Ania
Gość
« Odpowiedz #24 : Listopad 05, 2012, 00:15:00 »

Zanim rozwinął się umysł (tu: umysł człowieka), który byłby w stanie opisać naturę, ta już sobie była i rozwijała wg konkretnego wzoru. Człowiek i Natura ewoluują, można więc założyć, że i człowiek i natura próbują w swojej ewolucji dorównać/sprostać jakiemuś wciąż modyfikującemu się wzorowi/planowi. Wszak ziarno jest ziarnem, ale ma zapakowany w sobie plan dalszego rozwoju, do którego będzie dążyło/wzrastało - np dębu. Skąd ten plan się u niego wziął? Oto jest pytanie.

Igmana (ptak)
Aktywny użytkownik

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Listopad 05, 2012, 01:31:19 »

Cytat: Fair Lady
To jest wlasnie ta matryca, a natura probuje do niej sie dostosowac. Nie odwrotnie.

Cytat: Michał-Anioł
"To jest wlasnie ta matryca, a natura probuje do niej sie dostosowac." jest dokładnie  na odwrót   

Cytat: Anna
Wszak ziarno jest ziarnem, ale ma zapakowany w sobie plan dalszego rozwoju, do którego będzie dążyło/wzrastało - np dębu. Skąd ten plan się u niego wziął? Oto jest pytanie.

Tak sobie myślę, że idea, plan (bez względu na to, pierwotne, czy wtórne) stworzyły wzorce, wg których
rozwija się to, co ma się rozwijać. Umysł człowieka odkrył pewne prawidła, zgodnie z którymi się to dzieje.
Sam umysł również podlega odkrytym prawidłom, zatem jest ziarnem, siewem i plonem. 

Pozostał jeszcze żniwiarz-planista. I tu jest pytanie, a nawet dwa, albo i trzy.  Oczko

Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #26 : Listopad 05, 2012, 09:42:27 »

(...)bez podstaw matematyki, ....... i geometrii nie mozna osiagnac tego stanu poznania, ktorym jest wlasnie Sw. Geometria (...). Ale ktos, kto chce UCZYC sie powinien dostac pakiet mozliwosci, i do tego sluzy K A Z D E M U nauka w formie zwyklej szkolnej matematyki i geometrii, a potem rozwija sie na inne projekty, fizyke, chemi, biologie, sztuke......

Jeśli chodzi o pierwszą część wypowiedzi, dotyczącej nauki, to zgoda, z zastrzeżeniem, że krytycznie podchodzimy także do treści podawanych w szkole...

Jeśli chodzi o drugą część, to myślę, że Fair Lady chodziło raczej o to, że przy pomocy naukowej matrycy staramy się opisać rzeczywistość.
Inaczej mielibyśmy tu do czynienia z pewnym założeniem ("natura próbuje dostosować się do jakieś matrycy") dotyczącym natury rzeczywistości, które w takiej lub innej postaci przyjmuje każda nauka.
Swoją drogą nie odbiega to daleko od podstawowego założenia tzw. świętej geometrii, w której przyjmuje się istnienie matematycznego porządku we wszechświecie, co nawiązuje pitagorejskiej zasady iż "światem rządzi liczba". Trzeba jednak pamiętać, iż z perspektywy nauki akademickiej będzie to zawsze założenie - fundament, na którym buduje się teorię opisującą rzeczywistość.
Jeśli dla kogoś jest to czymś więcej niż założeniem, jest np. "żywą rzeczywistością", którą opisuje on obrazem, dźwiękiem, tudzież poetycką prozą, to niech pamięta, że na gruncie obowiązujących paradygmatów naukowych, póki co jest to tylko założenie, generujące różne teorie i hipotezy.

Stąd ładne zdanie Igmany: "A przecież święta geometria to odwzorowanie natury, zaś ta jest doskonała, łącznie z naturą człowieka w pierwotnym zamyśle i postaci", którym można by np. zaczarować przestrzeń podczas wieczornego spaceru, analityczny umysł poszatkowałby bezlitośnie na klika założeń:
- święta geometria to odwzorowanie natury
- natura jest doskonała - łącznie z naturą człowieka
- to wszystko istniało wcześniej w pierwotnym zamyśle i postaci
Z pierwszego założenia zapewne uczyniłby hipotezę, z drugiego jakiś postulat etyczny i estetyczny Mrugnięcie a trzecie przypisałby pewnie bliżej nieokreślonej "tęsknocie egzystencjalnej"

No i mamy, @Anno, oba pierwiastki - męski i żeński. Mrugnięcie
I fanie jest jak jest. Niech każdy pisze sobą Uśmiech

Pozdrówka! Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2012, 09:48:36 wysłane przez Leszek » Zapisane

Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: