logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze  (Przeczytany 38071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SasQ

 • Collegium Invisible
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 304
 • Płeć: Mężczyzna
 • Quanta rhei... :-)
  • Jabber/AQQ
  • Zobacz profil
  • Naukowy kącik kwantowy
  • Email
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« dnia: Listopad 05, 2012, 01:11:43 »
Siemka :)

Było już o świętej geometrii i innych przekazach w bajkach ze stajni Disneya, to teraz może czas na coś z innej... stajni :D
Najpierw może kilka słów wprowadzenia...

Wprowadzenie, czyli o co biega

Przyglądając się różnym internetowym memom natknąłem się ostatnio na pewien serial animowany, który ponoć oryginalnie był kierowany do małych dziewczynek, jednak ku zdumieniu producentów zaczął on bić rekordy popularności wśród... starszej młodzieży, głównie płci męskiej :P: a nawet dorosłych facetów, którzy mięczakami to raczej nie są ;) (np. żołnierzy zawodowych). Ten serial to "My Little Pony: Friendship is Magic" wyprodukowany dla Hasbro. Jednak od razu uprzedzam, że nie mówię tu o tej starej przesłodzonej wersji, tylko zupełnie nowej, odświeżonej przez rysowniczkę "Atomówek" ("Power Puff Girls"), Lauren Faust. (Swoją drogą, "Atomówki" też wywoływały podobne efekty, więc coś jest na rzeczy). W serialu przedstawiona jest kraina zwana Equestrią (zapewne od łac. equus = koń), zamieszkiwaną przez najróżniejsze magiczne stworzenia, na czele z pegazami (skrzydlate konie), jednorożcami (jak sama nazwa wskazuje: z jednym rogiem ;) ) i zwykłymi ziemskimi kucykami, oraz ich przeróżne przygody i zmagania z różnymi przeciwnościami.

Pierwsza myśl: "WTF? Twardziele oglądają bajki z kucykami? Coś tu musi być ostro nie tak" :D
No ale z reguły mam tak, że wolę czegoś sam spróbować na własnej skórze, zanim wyrobię sobie zdanie, więc i tym razem postanowiłem tak zrobić. Po przejrzeniu kilku recenzji w Sieci postanowiłem obejrzeć jeden czy dwa odcinki, na próbę. I tak próbowałem, i próbowałem, aż jakoś tak wyszło, że jestem już przy dwudziestym czwartym odcinku i wciąż oglądam :D


Nadal nie wiem, co jest w nim takiego hipnotyzującego (choć mam już kilka podejrzeń), ale coś jest na rzeczy, i jeśli faktycznie jest tam jakaś psychomanipulacja, to musi być na iście wyrafinowanym poziomie, bo nie mogłem wyłowić żadnych oczywistości. Za to znalazłem w nim sporo ciekawej symboliki, która wygląda podejrzanie znajomo :-> Nie tylko z punktu widzenia ezoteryki czy świętej geometrii, ale także nauki, bo okazuje się, że w wielu odcinkach w różnych dziwnych miejscach można się natknąć na jakieś równania, łudząco przypominające te znane z fizyki, lub jakieś geometryczne rysunki :-> Więc wygląda na to, że ktoś tu nas nieźle podpuszcza ;) I właśnie to mnie skłoniło, by podzielić się z Wami swoimi przemyśleniami na ten temat :) Zanim jednak przejdę do rzeczy, krótki trailer na podpałkę ;)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=m3_6Ai-hWqU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=m3_6Ai-hWqU</a>

Symbolizm

Pewnie wielu z Was już wyłapała w nim kilka znajomych symboli. Ale jeśli nie, to nic nie szkodzi, bo poniżej opisuję wszystko, co udało mi się wyłowić.
Sprawy naukowe zostawię na koniec, bo podejrzewam, że te najmniej Was zainteresują, a zacznę od tych bardziej ezo ;-)

Równowaga

Już na wstępie pierwszego odcinka dowiadujemy się, że światem Equestrii kierują dwie przeciwstawne siły, reprezentowane przez dwie księżniczki: Celestię (z łac. caelestia = niebiańska, boska; od caelum = niebiosa, wszechświat) i Lunę (łac. luna = księżyc). Jedna włada Słońcem i dniem, druga Księżycem i nocą. Starożytne księgi tak oto przedstawiają tę sytuację:

http://swietageometria.info/ao/di-HZ0V.jpg
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


A więc wyraźne i oczywiste odwołanie do równowagi przeciwstawnych sił, Yin i Yang, jako Słońca i Księżyca, dnia i nocy. Słońce i Księżyc można też często spotkać w sztuce masońskiej w podobnym układzie jak poniżej. Po lewej obrazek z księgi z serialu, po prawej witraż z masońskiej świątyni. Jak widać, nawet strony się zgadzają.

http://swietageometria.info/ao/di-NE9J.jpg
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


Nie jest to jednak symbolika wyłącznie masońska. Rzekłbym, że jest jedną z najbardziej starożytnych i towarzyszy nam od tysiącleci. Używana była także w Hermetyzmie i Alchemii, gdyż nauki te bazowały na równowadze przeciwieństw jako podstawie działania Wszechświata.

Okazuje się jednak, że ta idealna równowaga wkrótce ma zostać zachwiana, gdyż jedna z sióstr, kierowana zazdrością i żądzą zemsty za dawne upokorzenia, buntuje się przeciw drugiej i postanawia przejąć władzę całkowitą, sprowadzając wieczną noc. Tę odwieczną wojnę dnia z nocą i bóstw solarno-lunarnych z nimi powiązanych można spotkać praktycznie we wszystkich mitologiach na całym świecie, np. pojedynek Seta i Horusa u Starożytnych Egipcjan.

Elementy Harmonii

Za każdym razem, gdy równowaga świata zostaje zaburzona, istnieje tylko jedna moc zdolna ją przywrócić. Aktywują ją tzw. Elementy Harmonii, które przedstawiane są jako pięć klejnotów (kryształów, czyli geometrycznie uporządkowanych struktur) w różnych kształtach i kolorach:

http://swietageometria.info/ao/di-DZSJ.jpg
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
http://swietageometria.info/ao/di-2T0A.jpg
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


Trudno się oprzeć wrażeniu, że jest to kreskówkowa wersja pięciu brył platońskich, które Starożytni Grecy nazywali Elementami i wiązali je z żywiołami (ziemia, woda, powietrze, ogień, kwintesencja). Zielony trójkąt na obrazku kojarzy się z czworościanem. Żółty romb przypomina ośmiościan. Niebieski klejnot przypomina sześcian (choć ma trochę przycięte krawędzie, ale ogólny kształt jest w dużej mierze kwadratowy). Czerwony klejnot wygląda trochę jak dwudziestościan, gdyby nie to, że ma sześciokątne ścianki, zamiast trójkątnych (choć oczywiście trójkąty foremne zawierają się w sześciokątach). Ostatni kamyk (fioletowy) jest najbardziej okrągły, więc można by go uznać za dwunastościan (najbardziej "piłkowatą" z brył platońskich), choć i on ma niewłaściwy kształt ścianek (ośmiokąty zamiast pięciokątów).
Jest to pięć możliwości stworzenia uporządkowanych struktur (a więc harmonii) w trzech wymiarach przestrzeni.

Szósty element

W bajce jest jednak jeszcze jeden Element Harmonii, który pozostaje ukryty. Aby go znaleźć, należy najpierw zgromadzić pięć pozostałych, a następnie użyć "iskry magii", by je aktywować. Wtedy ten szósty się ujawnia. Przypomina mi to znów greckie żywioły, których jednak było cztery (ziemia, woda, powietrze i ogień), a każdy z nich był skojarzony z jakimś stanem skupienia materii: stanem stałym, ciekłym, gazowym i plazmą. Istniał jednak też piąty, ukryty i niewidoczny, który spajał wszystkie pozostałe: tzw. kwintesencja, czyli piąty element. Kojarzono go z Eterem, Wszechświatem, przestrzenią (próżnią) i umysłem.

W bajce o kucykach działa to dość podobnie, tylko Elementów Harmonii jest sześć. Jeszcze tego nie rozgryzłem, dlaczego tak jest. Być może te pięć widocznych należałoby skojarzyć z żywiołami chińskimi, których było 5, a wtedy tym szóstym byłby ten ukryty, związany z magią, czyli mocą twórczą.

Nie chcę zanadto spoilerować, więc wspomnę tylko, że klejnoty Harmonii nie posiadają mocy same w sobie. Ich moc jest aktywowana za pośrednictwem każdego z kucyków, i każdy ma przypisany jeden z kamieni w zależności od jego cech charakteru.

http://swietageometria.info/ao/di-UNSF.png
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


Więc możliwe też, że przyjrzenie się tym charakterom mogłoby jakoś pomóc w rozwiązaniu tej zagadki, ale jescze się w to nie zagłębiałem. Niektórzy z fanów już zauważyli ten związek i próbowali powiązać poszczególne kucyki i ich charaktery z greckimi żywiołami, ale co jeden to robił to inaczej, więc sprawa wciąż jest otwarta.

Na ostatnim obrazku widać też, że pięć widocznych Elementów Harmonii ułożone jest w wierzchołkach pięciokąta, a szósty element Magii (ukryty) znajduje się w centrum i spaja pozostałe. Wiąże się to w dość ciekawy sposób ze znaczkiem, jaki Twilight Sparkle (jednorożec-czarodziejka, odpowiedzialna za szósty element) nosi na swoim boku:oraz z historią z jej dzieciństwa, podczas której ten znaczek otrzymała (patrz odc. 23 "Z kronik Znaczkowej Ligi"). Pięć białych gwiazdek dookoła odpowiada pięciu klejnotom Harmonii, kontrolowanym przez jej pięć przyjaciółek. Sześcioramienna gwiazda w samym centrum to ona sama, czyli szósty klejnot reprezentujący moc magiczną.

Kształt tej gwiazdy może budzić skojarzenia z kształtem wirującej Merkaby (połączenia dwóch przeciwstawnych czworościanów), i wygląda na to, że te skojarzenia nie są wcale takie od czapki ;) Bo oto na jednym z witraży okiennych w pałacu księżniczki Celestii widzimy taką oto instrukcję użycia Elementów Harmonii (Można go wypatrzeć przez ułamek sekundy w trailerze, który Wam zapodałem; stopklatka na 1:40):

http://swietageometria.info/ao/di-I9G4.png
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


Na witrażu widać jakąś konstrukcję przypominającą drzewo, z grubym pniem i gałęziami/koroną, co nasuwa skojarzenia z kabalistycznym Drzewem Życia. Kilka z sefirotów (sfer) nawet pasuje na swoje miejsca na tym witrażu :) a w centrum drzewa, gdzie znajduje się szósty element, widać wyraźnie coś, co wygląda zupełnie jak Merkaba :) Dodam, że na wielu rysunkach Drzewa Życia to pole jest puste, "domyślne", co znów zgadza się z bajką: centralny szósty element jest ukryty.

OK, czas więc teraz zobaczyć co się dzieje, gdy kucyki aktywują wszystkie Elementy Harmonii i uwalniają ich moc :->

Aktywacja

Tu niestety muszę trochę pospoilerować, jeśli macie cokolwiek zrozumieć z tego co piszę :-\
Kucyki w końcu odkrywają, że Klejnoty Harmonii (jak to z kryształami bywa) są tylko wzmacniaczami/transformatorami energii, której źródło znajduje się jednak w samych kucykach i wypływa z ich serc. Czasami w sposób niekontrolowany (np. w sytuacjach zagrożenia; patrz odc. 23 "Z kronik Znaczkowej Ligi", 12:22), a czasami w kontrolowany (gdy używają Magii lub aktywują Elementy Harmonii). Fani teorii Dana Wintera o polu elektromagnetycznym serca, nasilającym się podczas emocjonujących przeżyć, na pewno znajdą tu sporo smaczków dla siebie ;) Bo oto gdy przepływ energii zostanie zsynchronizowany, każda z postaci rozświetla się jasnym światłem (także z oczu), po czym wystrzela z nich potężny promień tęczowego światła:Tęcza to nic innego jak pełne, ciągłe spektrum elektromagnetyczne, zawierające wszystkie składowe białego światła, a więc można to uznać za efekt aktywowania wszystkich czakr (Hindusi każdej z nich przypisują jeden z kolorów widma, czyli częstotliwość wibracji fal światła) i otwarcie swobodnego przepływu dla energii Kundalini.

Odwołanie do Kundalini staje się jeszcze bardziej widoczne, gdy przyjrzymy się, jak to wygląda pod koniec 2 odcinka ("Klejnoty Harmonii", 16:18):Widać wyraźnie dwa strumienie tęczowego światła, splecione ze sobą w kształt podwójnej helisy! Pokrywa się to z teoriami Dana Wintera o tym, że cząsteczki DNA w naszych komórkach (które również mają kształt podwójnej helisy), synchronizowane przez pole elektromagnetyczne serca i aktywowane, zaczynają tworzyć spójne pole magnetyczne wewnątrz swoich spirali niczym w nadprzewodzącej cewce indukcyjnej, wytwarzając strumień spójnego światła. Spójne zsynchronizowanie wszystkich cząsteczek powoduje świecenie całego ciała (aurę, lub nimb, jak na obrazach ze świętymi postaciami).

Pokrywa się to też z hinduskimi opisami pełnej aktywacji przepływu Kundalini przez wszystkie kolejne czakry: Kundalini przepływa dwoma strumieniami splecionymi wokół siebie wzdłuż centralnej osi organizmu i wystrzela przez czakrę korony na czubku głowy. Aktywacja wszystkich czakr, z których każda stroi na innej częstotliwości światła (kolorze), daje w sumie ciągłe widmo elektromagnetyczne, czyli tęczę.Potrafię sobie wyobrazić, że mogłoby to wyglądać właśnie tak, jak na tych animacjach z kucykowym Siddhi ;D Na trzecim z obrazków widać też przy okazji kolejny związek ze Słońcem i Księżycem jako oznaczenie dwóch przeciwstawnych kanałów energii Kundalini :)

Heksagram

Na koniec rozważań ezoterycznych rzuciło mi się w oczy jeszcze takie coś:

http://swietageometria.info/ao/di-489T.jpg
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


Twilight Sparkle ma na swojej torbie znak, który wygląda zupełnie jak heksagram Crowleya:Crowley rysował jeszcze w jego centrum zwyczajny pentagram, łącząc w ten sposób liczbę 5 pentagramu i 6 heksagramu w liczbę 11 symbolizującą boską jedność (podwójne jeden). To zupełnie jak 5 widocznych Klejnotów Harmonii (5 wierzchołków pentagramu) + szósty ukryty (sześcioramienna gwiazda).

OK, teraz pora na kwestie naukowe. Przedstawię je w następnym poście, bo ten zrobił się już dość długi...
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 15:47:46 wysłana przez Leszek »
Naukowy kącik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  :-)
Ostatnio dodane artykuły: Splątanie kwantowe rozplątane

JAN

 • Gość
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2012, 02:41:50 »
 :-)  

Cytat: SasQ
Okazuje się jednak, że ta idealna równowaga wkrótce ma zostać zachwiana, gdyż jedna z sióstr, kierowana zazdrością i żądzą zemsty za dawne upokorzenia, buntuje się przeciw drugiej i postanawia przejąć władzę całkowitą, sprowadzając wieczną noc.

Ech, te Kobiety...   :)

Cytat: SasQ
Za każdym razem, gdy równowaga świata zostaje zaburzona, istnieje tylko jedna moc zdolna ją przywrócić. Aktywują ją tzw. Elementy Harmonii

Cytat: SasQ
jest to kreskówkowa wersja pięciu brył platońskich, które Starożytni Grecy nazywali Elementami i wiązali je z żywiołami (ziemia, woda, powietrze, ogień, kwintesencja)

Cytat: SasQ
piąty element. Kojarzono go z Eterem, Wszechświatem, przestrzenią (próżnią) i umysłem.


SasQ, genialnie i przystępnie zreferowałeś właśnie znaczną część informacji o Dziele Stworzenia...   Może się okaże, że wszystko zaczyna się od jakiejś bajki ?  :-)

Albo baśniOK. Zabaczymy w dzień, a teraz mogę iść spać :)


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 10:16:38 wysłana przez Leszek »

Offline SasQ

 • Collegium Invisible
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 304
 • Płeć: Mężczyzna
 • Quanta rhei... :-)
  • Jabber/AQQ
  • Zobacz profil
  • Naukowy kącik kwantowy
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2012, 03:55:43 »
@JAN:
Ale z Ciebie combo-breaker :-P Nie mogłeś zaczekać, aż dokończę? Miałem nadzieję, że o tak późnej porze nikt mi się nie będzie wtryniać.

---

Dobra, jedziemy dalej z tą patatajnią :D

Nauka vs. Magia

Świat Equestrii przepełniony jest Magią. Ale nie chodzi o jakieś tam czary-mary :-P Magia jest dla kucyków najwyraźniej tym, czym dla nas jest Nauka: Jednorożce studiują Magię w szkołach magicznych. Uczą się ją budzić w sobie i kanalizować w przewidywalny i kontrolowany sposób, by za jej pomocą wpływać na otaczającą je rzeczywistość (co jest dość przydatne, gdy się nie ma rąk ;) ), wykorzystując prawa rządzące Wszechświatem. Oczywiście magiczne manipulacje są na dużo bardziej zaawansowanym poziomie, niż potrafią nasi naukowcy ;) bo jak mawiał Carl Sagan, "Dostatecznie zaawansowana technologia niczym się nie różni od magii" :)

Podobieństwa ich Magii do naszej Nauki można zauważyć po tym, jak o niej opowiadają. Polecam szczególnie odcinek 15 "Różowa intuicja" (4:32), gdzie Magia zestawiana jest z intuicją w podobny sposób, jak my zestawiamy z nią naszą Naukę. Widać też, że gdy Twilight chce przebadać zdolności intuicji Pinkie Pie, używa aparatury wyglądającej bardziej naukowo, niż magicznie ;)

Podobieństwo to staje się jeszcze bardziej oczywiste, gdy zauważymy, że w serialu w różnych dziwnych miejscach pojawiają się rysunki geometryczne i matematyczne równania, głównie dotyczące fizyki :P Niektóre są dość wyrafinowane. (Przypominam, że mowa o serialu ponoć dla małych dziewczynek <bez> Nie wiedziałem, że małe dziewczynki interesują się wzorami z fizyki ,:) ). Poniżej kilka przykładów, jakie udało mi się znaleźć, od najbardziej błahych, aż po skomplikowane równania.

Sekret trygonometrii

W odcinku 23 "Z kronik Znaczkowej Ligi", w którym Twilight wspomina swoje dzieciństwo, ukazana jest taka oto scenka:

http://swietageometria.info/ao/di-ORLE.png
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


Na ścianie tuż za małą Twilight studiującą mądre księgi magii, wisi plakat ukazujący sekret trygonometrii: koło jednostkowe, wraz z osiami układu współrzędnych, na których przecięciu to koło jest wycentrowane. Często używam podobnego rysunku, gdy wyjaśniam komuś tajniki trygonometrii, ponieważ pozwala ująć wszystkie funkcje trygonometryczne i zależności między nimi na tym jednym rysunku 8*)

Związek z trygonometrią potwierdzają dwa trójkąty prostokątne poniżej, oraz elegancka sinusoida wykreślona na samym dole :)

Oświecające dekoracje

Tu jeszcze przy okazji warto się przyjrzeć motywowi dekoracyjnemu na suficie. Czy to na pewno jedynie dekoracja? A może to powtórzony kilkukrotnie symbol Chandrabindu?Jego nazwa w Sanskrycie oznacza dosłownie "Punkt Księżyca" (lub "Księżycowy Punkt"). Jest to znak diakrytyczny, który stanowi też część sylaby "Om"/"Aum", który ponoć oznacza pierwotny dźwięk słyszany przy stwarzaniu Wszechświata:OK, ale miało być o nauce, więc trzasku prasku do tematu wraca SasQ ;)

---

Chwilę później możemy zobaczyć kolejny plakat wiszący w domu Twilight:

http://swietageometria.info/ao/di-HGRW.png
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


Ten sam obrazek pojawia się w tym odcinku jeszcze w dwóch innych miejscach, wraz z jeszcze jednym:

http://swietageometria.info/ao/di-3MCK.png
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
http://swietageometria.info/ao/di-AKD7.png
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


więc omówię je teraz, od końca.

Kolebka heliocentryzmu

Ostatni z obrazków (ten po prawej) przedstawia kilka kółek połączonych liniami. Co to może być? Dałbym głowę, że już gdzieś go widziałem, i po krótkim przekopywaniu notatek znalazłem go :) Oto on:

http://swietageometria.info/ao/di-9PWF.jpg
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


Taki rysunek pojawia się w manuskrypcie Arystarcha z Samos, który żył ponad 200 lat przed naszą erą. Studiował w Aleksandii i zajmował się głównie matematyką i astronomią. Był pierwszym znanym w historii uczonym, który głosił, że to Słońce jest centrum naszego Układu Słonecznego, a wszystko inne (włącznie z Ziemią) krąży wokół niego. Prawie 1000 lat przed Kopernikiem! Sam Kopernik zresztą wspominał, że swój model heliocentryczny zaczerpnął z dzieł starożytnych Greków, które studiował; między innymi właśnie z prac Arystarcha.

Arystarch był też pierwszym, który zmierzył (metodą porównawczą) wzajemne proporcje rozmiarów Słońca, Ziemi i Księżyca, oraz obliczył odległości między nimi. Używał w tym celu zjawisk zaćmienia Słońca i Księżyca.

Zaćmienia

Motywy związane z zaćmieniami również występują u kucyków. Np. w Bibliotece Ponyville, w której urzęduje Twilight, znajdują się takie oto "dekoracje":

http://swietageometria.info/ao/di-WD2N.jpg
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


Można je potraktować jak zwyczajne dekoracje, albo zinterpretować je bardziej dosłownie:

http://swietageometria.info/ao/di-AOLD.jpg
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


Poprzez czas i przestrzeń

Drugi z obrazków, z równoległymi liniami ukośnymi między jakimiś prostopadłymi osiami, to nic innego, jak diagram czasoprzestrzenny Minkowskiego :-> I to nie byle jaki: przedstawiający słynny Paradoks Bliźniąt i względność jednoczesności:

http://swietageometria.info/ao/di-6SFZ.png
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


Jest to znany paradoks w Teorii Względności, mówiący o tym, że jeśli jeden z bliźniaków oddzieli się od brata i poleci w rakiecie niemal z prędkością światła, po czym zawróci, to po ponownym spotkaniu odkryje, że jest o kilka lat młodszy od swego brata.

Jak widać, diagram został oddany bardzo dokładnie :) Ukazuje linie jednoczesności (te ukośne) spotykające się w jednym punkcie, prostopadłe osie czasu i przestrzeni, oraz oznaczenia. Kwestie czasoprzestrzenne powracają jeszcze w innym odcinku w drugim sezonie, faktycznie dotyczącym podróży w czasie ;) Oto one:

http://swietageometria.info/ao/di-1GO9.jpg
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


Jak widać, wzory pokrywają się idealnie z faktycznym wyprowadzeniem wzoru na dylatację czasu z przekształceń Lorentza, jakie można znaleźć np. na Wikipedii. Ktoś tu jeszcze wierzy, że to wszystko z myślą o małych dziewczynkach? :P: Czy starali by się tak wiernie odtwarzać te równania, bo przecież jeszcze jakaś 5-letnia dziewczynka wyłapie błąd i co wtedy? :-X  Dla mnie bardziej przekonująco brzmi wersja, że ktoś użył tej bajki jako swego rodzaju "Konia Trojańskiego", w którym przemyca różne ciekawe rzeczy do (pod)świadomości dzieci (tych młodszych i tych całkiem starszych ;-J), by powiązać w ich mózgach te wszystkie symbole i wzory gdzieś w sąsiednich neuronach aniolek  Pytanie tylko w jakim celu? ;-J

Równania Maxwella

Zaawansowane wzory z fizyki pojawiają się częściej. Najczęściej przewijającym się wzorem jest ten:

http://swietageometria.info/ao/di-FZZZ.png
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


Na pierwszy rzut oka nie wygląda mi na nic znanego, jednak przypomina trochę budową równania Maxwella dla elektromagnetyzmu. Symbole w nim użyte są też całkiem sensowne. Odwrócony trójkąt w liczniku to operator różniczkowy zwany "nabla", poniżej rozpisany dla trzech wymiarów przestrzennych:Dużej litery D używa się w równaniach Maxwella do oznaczenia pola przemieszczenia elektrycznego (ang. electric displacement field). Oto jedna z postaci równań Maxwella, w której to widać (pierwsze z równań, prawo Gaussa dla elektryczności):Dwa inne symbole z tej tablicy również występują w równaniach Maxwella: grecką literą epsilon oznacza się w nich stałą przenikalności elektrycznej, a litera mu to stała przenikalności magnetycznej. Można je zobaczyć w poniższej wersji równań Maxwella:Obie te stałe wymnożone przez siebie dają kwadrat prędkosci światła, który pojawia się też np. w równaniu falowym, albo w słynnym wzorze Einsteina na równoważność masy i energii (E = m c^2).

Również mały trójkąt dodany do ułamka na tej tablicy ma podobne powiązania. Oznacza się nimi operator różniczkowy Laplace'a (laplasjan), który jest używany do obliczania pól potencjału elektrycznego dla podanego rozmieszczenia ładunków elektrycznych.

Widać więc, że to równanie ma sporo powiązań z równaniami Maxwella. Niestety nie jest żadną z jego znanych postaci. Nie udało mi się też go przekształcić do żadnej z nich. No chyba że jest to jedno z tych zaginionych równań Maxwella dla grawitacji? :-P Rysunek planety z orbitą poniżej wydaje się to lekko sugerować ;) Będę musiał nad tym jeszcze trochę pokminić...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2018, 12:06:59 wysłana przez Leszek »
Naukowy kącik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  :-)
Ostatnio dodane artykuły: Splątanie kwantowe rozplątane

Offline jolkaz

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 74
  • Zobacz profil
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2012, 09:20:56 »
Sas0 bardzo Ci dziekuje za zwrocenie uwagi na ten serial
Podziwiam Twoją spostrzegawczosc i analityczny umysł <bez> <bez>
W trakcie czytania uświadomiłam sobie w jak ciekawych czasach zyjemy ,ze wiedza jest prekazywana dzieciom w tak łatwy i przyjemny sposób tak bardzo różniących sie od nudnej nauki szkolnej
Obserwuje to co sie teraz dzieje z młodzieżą i zauwazam coraz większą niechęć do tak nieciekawie przekazywanej wiedzy a tutaj prosze lekko łatwo i przyjemnie
Gdy ja wiele lat temu uczylam sie geometri to nie mialam pojecia czemu to służy i dopiero wiele lat później mój kontakt ze święta geometria pozwolil mi zrozumieć istote rzeczy
Teraz rodza sie inne madrrzejsze dzieci z większymi możliwościami umysłowymi które te wiedzę będą mogły przyswoić bez problemu a swieta geometria jes najważniejsze do zrozumienia bo na niej opiera sie Wszechświat wiec nie dziwi mnie to ze w taki sposób jest przekazywana już od małego
Mysle ze Twoje zwrocenie na to uwagi jest bardzo cenne i wielkie dzieki za to i czekam na dalsze Twoje ciekawe rozkminki
Buziaczki

Fair Lady

 • Gość
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2012, 11:09:08 »
SUPER!
SasQ piekna analiza bajek rysunkowych dla dziewczynek :oczko:
Nie jestes jedyny, ktory to zauwazyl, wlasciwie nie robi sie juz z tego tajemnicy - dostep do wiedzy ma kazdy.
A tak na prawde to cel tego "magicznego swiata" polega na sprzedazy artykulow, filmow, gadzetow, komiksow, domkow, grzebykow, ozdob, laleczek w nieskonczonosc tak mozna wyliczac. Idz do sklepu z zabawkami i zobacz jakie laleczki zajmuja polki - (kroluje oczywiscie Barbie :), ale kucyki, czarodziejki, oraz w mniejszym stopniu krolewny sniezki z krasnoludkami.
Dzisiejsze dziewczynki nie sa juz chowane na kury domowe, lalki niemowlaki z pieluszkami, albo wolajace "ma-ma" sa passe! :oczko:
Teraz przedszkolaczki ucza sie rownan Maxwella! ... z co(s)micsow! I dobrze tak!

Od siebie dodam, ze jest to swietny pomysl na zrobienie kasy, bo dzieciaki bawia sie w te anime (na prawde!) w necie. Nie w pokoiku i domku z piernika, tylko siadaja grzdyle male do kompow i pisza takie programy, ze galy z orbit wychodza!
//Sama wkrecilam sie do tego oczywiscie pod pseudonimem, aby obserwowac porzadek ... udalo mi sie namierzyc 3 podejrzanych typow i po zwroceniu uwagi znikneli...ktos musi trzymac reke na pulsie, no nie? zeby//

SasQ polecam jako nastepny serial ten:

edit : nie trwalo 1,5 godzinki i juz mi moj rysunek skasowali:) wiec wsadzam nowy!

http://swietageometria.info/s/di-5HO3.jpg
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2012, 13:12:20 wysłana przez Leszek »

Offline Lucyfer

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 618
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2012, 15:16:22 »
Cytat: SasQ
Za to znalazłem w nim sporo ciekawej symboliki, która wygląda podejrzanie znajomo  :->Nie tylko z punktu widzenia ezoteryki czy świętej geometrii, ale także nauki, bo okazuje się, że w wielu odcinkach w różnych dziwnych miejscach można się natknąć na jakieś równania, łudząco przypominające te znane z fizyki, lub jakieś geometryczne rysunki podejrzliwy Więc wygląda na to, że ktoś tu nas nieźle podpuszcza  ;)

To ich sprawka   :->

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=c5SDv1l9DCo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=c5SDv1l9DCo</a>

Offline SasQ

 • Collegium Invisible
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 304
 • Płeć: Mężczyzna
 • Quanta rhei... :-)
  • Jabber/AQQ
  • Zobacz profil
  • Naukowy kącik kwantowy
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2012, 15:41:44 »
Cytat: jolkaz
SasQ bardzo Ci dziekuje za zwrocenie uwagi na ten serial. Podziwiam Twoją spostrzegawczosc i analityczny umysł <bez> <bez>

Dzięki ;) Mój umysł jest także syntetyczny: lubi łączyć różne z pozoru niezwiązane rzeczy w jedną spójną całość ;) No bo przecież musi być równowaga i harmonia :)

Cytat: jolkaz
W trakcie czytania uświadomiłam sobie w jak ciekawych czasach zyjemy ,ze wiedza jest prekazywana dzieciom w tak łatwy i przyjemny sposób tak bardzo różniących sie od nudnej nauki szkolnej. Obserwuje to co sie teraz dzieje z młodzieżą i zauwazam coraz większą niechęć do tak nieciekawie przekazywanej wiedzy a tutaj prosze lekko łatwo i przyjemnie.
Co do nauki szkolnej, to masz rację. W edukacji systemowej zepsuli już wszystko, co tylko dało się zepsuć (co oczywiście nie przeszkadza im psuć dalej ;-J). Kiedyś łudziłem się, że to wynik głupoty urzędników, braku kompetencji, różnych zaniedbań itp. Ale im dłużej przyglądałem się tej sprawie, ich metodom, głodnym kawałkom wiedzy które nam serwują, oraz które z nich skrzętnie omijają, zacząłem dochodzić do nieuniknionego wniosku, że ktoś to wszystko robi celowo. To nie efekt głupoty, bo potrzeba dużo sprytu i organizacji, by to wszystko tak ustawić. Oni dobrze wiedzą, jakie informacje nam przekazywać (by obrzydzić nam zgłębianie tajemnic Wszechświata i zepsuć mechanizm samodzielnego uczenia się), a jakie ukrywać (byśmy zbyt szybko się w tym wszystkim nie połapali).

Na szczęście brak informacji to też informacja. Jak to mówią, "Uderz w stół, a nożyce się odezwą". Wystarczy się uważnie przyglądać jakie tematy wywołują najgłośniejszy sprzeciw "Kapłanów Nauki" i które najaktywniej zwalczają. Co próbują cenzurować. (A historia jes tpełna takich przypadków.) Jeśli widzisz w książce wyrwaną stronę, sprawdź w spisie treści co mogło na niej być. Jeśli widzisz wyciętą dziurę na zdjęciu, która przypomina sylwetkę człowieka, to już wiesz, że ktoś chciał ukryć jej tożsamość. Przyglądając się temu, jakie tematy pomija się w szkołach, można ułożyć z nich kompletny i spójny obraz tego, co próbują przed nami ukrywać. Bo najwyraźniej przeoczyli jeden drobiazg: że każda ingerencja zostawia ślady. W świecie kwantowym nie da się usunąć informacji nie wprowadzając na jej miejsce innej, i nie zostawiając tropu do siebie, bo wszystko jest ze sobą splątane.

Natomiast jeśli chodzi o przekazywanie wiedzy w bajkach:
Dawniej było tego o wiele więcej. Teraz robi się dzieciom głównie kisiel z mózgu, albo skrzywia rozumienie kluczowych pojęć takimi oto wkrętami:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=UpGueBDAPiI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=UpGueBDAPiI</a>
WTF? 'co' Masakra niet  Toż to śmierdzi demonami na kilometr !!

Nie od dziś wiadomo o przeróżnej symbolice Illuminatów w bajkach, filmach czy teledyskach. Ale zauważyłem, że istnieją dwa fronty. Jasna Strona Mocy też ma swoje wtyki w Hollywoodzie i od czasu do czasu pojawiają się filmy/bajki z mocno pozytywnymi przekazami i symboliką, ujawniające metody działania tych drugich i poszerzające świadomość. Przykładowo "Ostatnia Mimzy", "Złoty Kompas", czy właśnie kucyki.

Jednak najczęściej jest to działanie na niejawnych poziomach, gdzieś między wierszami, w tle, niepostrzeżenie. Jakieś "dekoracje", krótkie migawki, mistrzowie drugiego planu itp. (Dlatego tak lubię zwracać uwagę na drugi plan i nieraz wyłapuję sporo rzeczy, które uchodzą uwadze pozostałych widzów. Każdemu to polecam ;)) Więc nie jestem pewien, czy tu chodzi o uczenie kogoś w łatwy i przyjemny sposób. Raczej obstawiałbym na podprogowe przemycanie różnych treści, by powiązać je ze sobą w podświadomości widzów lub używać ich jako kotwic, odwołując się do nich w późniejszym czasie. Zestawienie symboli w jednym miejscu może powodować moim zdaniem, że zapiszą się one w sąsiednich połączeniach neuronalnych w mózgach odbiorców, co ułatwi ich kojarzenie ze sobą i może inspirować później różne "odkrycia" ;)

Tak też było w moim przypadku. Ale zanim powiem o co chodzi, krótkie wyjaśnienie:

Gdy byłem dzieckiem, trzymałem wszystkie owoce mojej twórczości w jednym miejscu: moim biurku. Później dorosłem i zmieniłem miejsce zamieszkania. Biurko już nie istnieje, podobnie jak dom z dzieciństwa. No, przynajmniej w świecie rzeczywistym ;-J Bo istnieje nadal w moim umyśle i pojawia się często w moich snach. To biurko to takie moje "miejsce wiedzy", z którego nieraz czerpię inspirację (np. w snach udaję się do tego miejsca i znajduję w nim notatki i projekty, które później inspirują moje działania na jawie).

Jakże się zdziwiłem, gdy wkrótce po oglądaniu Kucyków opanowały one moje biurko :D Np. zacząłem mieć sny związane z tym biurkiem i znajdowałem na nim naklejki z kucykami. A w środku znajdowałem komiksy z nimi, w których czytałem o ich Magii  :mysl:

Gdy się obudziłem, przyszła mi więc do głowy taka dzika myśl:
"Skoro ktoś umieszcza w tym serialu te symbole, wzory fizyczne itp., to dlaczegóż by tego nie wykorzystać?" :->
Gdyby tak np. rzeczywiście stworzyć komiks, posklejany z jakichś kadrów z bajki, i w miejscu tych wzorów powsadzać ich jeszcze więcej 8*) Niech kucyki faktycznie nauczą swoich fanów czegoś o Magii (=Nauce), prawach rządzących Wszechświatem (=prawach Fizyki), języka Wszechświata (=Matematyki), jego strukturze (=Geometrii), a wszystko to osadzone w realiach Equestrii i z zachowaniem oryginalnego klimatu tej bajki :) A później strollować tym kucykową fanbazę >:D Niech się dzieciaki (młodsze i starsze) czegoś nauczą hehe :slonko:

Muszę jeszcze pomyśleć trochę jak to wszystko ułożyć, ale już mniej więcej mam zarys jak ten przekaz mógłby wygladać ;) Odezwę się, gdy już coś będzie :)

Cytat: jolkaz
Gdy ja wiele lat temu uczylam sie geometri to nie mialam pojecia czemu to służy i dopiero wiele lat później mój kontakt ze święta geometria pozwolil mi zrozumieć istote rzeczy
Tak. Bo nikt nam nie powiedział o co w tym wszystkim chodzi i jak wiele od tego zależy. Zamiast tego próbowali nam to obrzydzić na wszelkie możliwe sposoby, by już nigdy nawet przez myśl nam nie przeszła żadna "idiotyczna" myśl, by się uczyć Języka Wszechświata i próbować go rozumieć.

Nieraz widzę ten strach w oczach wymieszany z odrazą, gdy ktoś pyta mnie, czym się zajmuję, a ja odpowiadam, że matematyką, geometrią, fizyką, historią starożytną i zgłębianiem tajemnic Wszechświata. "Matematyka? Brrr... nienawidzę cyferek i wzorów :s" Ludziom wtedy z automatu odpalają się najgorsze kotwice zanim zdążą pomyśleć. Nie pamiętają już, z czym konkretnie mieli problemy i dlaczego, ale pamiętają, że było to dla nich traumatyczne przeżycie, do którego nie chcą wracać.

Ale wychodzę z założenia, że jeśli dało się im zaprogramować takie wkręty, to da się też zaprogramować inne. Iluminaci bez przerwy instalują nam różne kotwice, ale przecież nie są one "podpisane kryptograficznie" ;) więc nie tylko oni mogą z nich korzystać >:D Jeśli się o nich wie, można spróbować je "wyhackować" i wykorzystać w innych celach, bardziej pozytywnych ;) I tak właśnie mam zamiar zrobić z kucykami :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2012, 15:54:03 wysłana przez SasQ »
Naukowy kącik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  :-)
Ostatnio dodane artykuły: Splątanie kwantowe rozplątane

JAN

 • Gość
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2012, 17:54:29 »

Cytat: SasQ
Jasna Strona Mocy też ma swoje wtyki w Hollywoodzie
Między innymi, w Hollywoodzie też ;)

Cytat: SasQ
Gdy się obudziłem, przyszła mi więc do głowy taka dzika myśl:
"Skoro ktoś umieszcza w tym serialu te symbole, wzory fizyczne itp., to dlaczegóż by tego nie wykorzystać?"

8*) Byle zgodnie z Prawami i prawem, SasQu...  Każdy pomysł jest dobry, jeśli nie przeciągnie Cię na tę drugą stronę ;)
Lepiej zaproponować autorom / wytwórni współpracę... Niewiele więcej pracy, ale efekt lepszy i bez ryzyka, że Cię wyciągną  rano panowie w kominiarkach  ;D


Ale ogólnie: aż miło  czytać to forum od 5 dni...
 :-)

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2012, 11:52:37 wysłana przez Michał-Anioł »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 05, 2012, 21:28:02 »
Lucek jak zwykle trafiłeś w sedno :D
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Ania

 • Gość
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 06, 2012, 00:29:29 »
SasQ, czuję, że dzięki Tobie znów odnajdę dziecko w sobie  :-) odżyły wspomnienia, kiedy byłam dziewczynką zapatrzoną w kucyki, troskliwe misie i różne inne wytwory, które puszczało RTL7 oraz Polonia 1. Czarodziejka z Księżyca była kiedyś moim nr 1, serial obejrzałam od deski do deski  :super: Jakieś kilka m-cy temu zagapiłam się, przez przypadek, na jeden z jej końcowych odcinków na youtube, i nagle złapałam, że to nie jest zwykła bajka dla dzieci. Zamiast znanej fabuły, widziałam same symbole, których przedtem kompletnie nie zauważałam. Czas powraca  :oczko: I pomyśleć, ile takich symboli jest w naszym codziennym życiu? Ukrytych na wierzchu. Kto ma oczy, do patrzenia...Dzięki SasQ  :tyty:

Offline SasQ

 • Collegium Invisible
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 304
 • Płeć: Mężczyzna
 • Quanta rhei... :-)
  • Jabber/AQQ
  • Zobacz profil
  • Naukowy kącik kwantowy
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 06, 2012, 01:34:28 »
@Anna i @Fairy Lady:
"Czarodziejki z Księżyca" jak najbardziej znam, też kiedyś oglądałem ;) z podobnych pobudek, co teraz kucyki: całego tego astrologicznego symbolizmu. Choć "Czarodziejki" to jednak troszkę inne klimaty ;) wiadomo, Japońce, więc można się spodziewać piskliwych rozwrzeszczanych postaci i sporej dawki absurdu :grin:

"Troskliwe Misie" też oglądałem, jednak ze wszystkich filmów i seriali z misiami tylko jeden przypadł mi do gustu, ze względu na świetne jak na tamte czasy efekty, muzykę, i scenariusz: "Care Bears Movie 2: The New Generation". Zrobiłem do niego napisy ze słuchu, bo żadne wtedy nie istniały. I nieźle się do tego przyłożyłem, bo starałem się przetłumaczyć także teksty piosenek w taki sposób, by zachowały oryginalny sens i nadal się rymowały ;)

Cieszę się, że mogłem przypomnieć Wam trochę czasy Waszego dzieciństwa i podejrzewam, że bajki, jakie każde z nas oglądało jako dziecko, mogły mieć spory wpływ na nasze obecne życie :) Zainteresowania ezoteryką, tajemnicami Wszechświata, świętą geometrią, symboliką... to nie mogło się wziąć z nikąd ;)
A może na odwrót? Każdy z nas wiedział już od małego, jaką drogą chce przejść, i wybierał takie bajki, które mu w tym jakoś pomagały? :->

Natomiast co do laleczek i gadżetów, to jasna sprawa, że wokół takich rzeczy zawsze kręci się biznes. Ale to akurat nie ma nic do rzeczy w temacie symboliki ;)

A co do symboliki, to masz rację, Anna, że to wszystko zawsze leży na wierzchu, ale co innego widzieć, a co innego rozumieć ;) Z symbolami to tak już jest, że ich znaczenie jest w oku patrzącego. Im więcej wiesz na temat danego symbolu, tym więcej powiązań jesteś w stanie z niego wyczytać. (Dlatego warto wiedzieć jak najwięcej :)). Dla jednego to może być po prostu "motyw dekoracyjny", a dla innego cała lawina skompresowanej informacji.

Kiedyś pokazałem znajomemu obraz Rafaela Santiego "Szkoła Ateńska" (pojawia się w czołówce wykładu Harameina). On widział tam zgraję dziadków w sukienkach pośród jakichś ruin, a ja widziałem słynnych greckich filozofów i ich wiedzę. On na tabliczce Pitagorasa (gdy już dowiedział się, że to Pitagoras) widział tylko jakieś niezrozumiałe okultystyczne rysunki, a ja widziałem tam esencję pitagorejskiej wiedzy o harmonicznej budowie Wszechświata. (Na szczęście na koniec już oboje widzieliśmy to samo ;)).

@Michał-Anioł:
Fajnie zrobiony ten filmik o Teorii Względności :) Całkiem przejrzyście wyjaśnione to wszystko i w większości zgadza się z tym, jak to widzi mainstreamowa fizyka. Jedyny problem w tym, że sporo z tego to bzdury ;) ale o to już raczej nie można winić autora tego filmiku (on tylko powtarza po innych), ani Ciebie (bo tylko powtarzasz po autorze filmiku ;)).
Zastanawiam się tylko nad jednym: Co ten filmik ma wspólnego z tematem tego wątku? :-P  Bo filmik wrzuciłeś, ale nie napisałeś co ma pierdnik do wiatraka ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2012, 01:44:24 wysłana przez SasQ »
Naukowy kącik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  :-)
Ostatnio dodane artykuły: Splątanie kwantowe rozplątane

Offline SasQ

 • Collegium Invisible
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 304
 • Płeć: Mężczyzna
 • Quanta rhei... :-)
  • Jabber/AQQ
  • Zobacz profil
  • Naukowy kącik kwantowy
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 06, 2012, 03:00:31 »
Leszek słusznie zauważył na privie, że nie podałem linków do odcinków, a przydałyby się, więc niniejszym je zamieszczam :-)

Niektóre odcinki to typowe "wypełniacze" (nawet Mulder i Scully czasami uganiali się za potworami z bagien zamiast rozgryzać kosmitów hehe ;)), ale i tak w każdym jest sporo humoru i pozytywnych emocji :slonko: więc ja tam i tak oglądałem wszystkie (zwłaszcza, że nigdy nie wiesz, w którym natkniesz się na jakieś ukryte przekazy ;D).

Wszystkie z polskim dubbingiem (bo z tego, co porównywałem, to jest zrobiony całkiem dobrze, głosy postaci są prawie identyczne, czasami tylko gubią się jakieś nieprzetłumaczalne gry słów), ale jakby ktoś wolał napisy, to pewnie też się znajdą.
Kilka ostatnich odcinków nie ma opcji HD do wyboru, ale da się oglądać ;-J

SEZON 1

01. "Klacz w Księżycu" ("Mare in the Moon")
02. "Klejnoty Harmonii" ("Elements of Harmony")
03. "Biletomistrzyni" ("The Ticket Master")
04. "Sezon na jabłka" ("Applebuck Season")
05. "Sposób na gryfa" ("Griffon the Brush-Off")
06. "Chwalipięta" ("Boast Busters")
07. "Wyjście smoka" ("Dragonshy")
08. "Dziewczyński wieczór" ("Look Before You Sleep")
09. "Końska plotka" ("Bridle Gossip")
10. "Rój stulecia" ("Swarm of the Century")
11. "Pożegnanie Zimy" ("Winter Wrap Up")
12. "Znaczkowa Liga" ("Call of the Cutie")
13. "Jesienna przyjaźń" ("Fall Weather Friends")
14. "Sukces spod igły" ("Suited for Success")
15. "Różowa intuicja" ("Feeling Pinkie Keen")  (bez HD)
16. "Ponaddźwiękowe Bum" ("Sonic Rainboom")  (bez HD)
17. "Mistrzyni spojrzenia" ("Stare Master")  (bez HD)
18. "Konkurs talentów" ("The Show Stoppers")  (bez HD)
19. "Kucyki i psy" ("A Dog and Pony Show")  (bez HD)
20. "W zielonym ci nie do twarzy" ("Green Isn't Your Color")  (bez HD)
21. "Impas" ("Over a Barrel")  (bez HD)
22. "Ptaszek na uwięzi" ("A Bird in the Hoof")  (bez HD)
23. "Z kronik Znaczkowej Ligi" ("The Cutie Mark Chronicles")  (bez HD)
24. "Sowa mądra głowa" ("Owl's Well That Ends Well")  (bez HD)
25. "Samotna imprezka" ("Party of One")  (bez HD)
26. "Niezapomniany wieczór" ("The Best Night Ever")  (bez HD)

Linki do drugiego sezonu dorzucę tutaj, gdy znajdę dobre linki. Aktualnie i tak dopiero wychodzi w Polsce, bo u nas to wszystko spóźnione o rok :-P więc pewnie będą tylko wersje z napisami jeśli już...  Ale myślę, że na jakiś czas i tak macie zajęcie :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2012, 03:07:46 wysłana przez SasQ »
Naukowy kącik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  :-)
Ostatnio dodane artykuły: Splątanie kwantowe rozplątane

Fair Lady

 • Gość
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 06, 2012, 11:33:13 »
SasQ
Cytuj
"Czarodziejki z Księżyca" jak najbardziej znam, też kiedyś oglądałem z podobnych pobudek, co teraz kucyki: całego tego astrologicznego symbolizmu. Choć "Czarodziejki" to jednak troszkę inne klimaty wiadomo, Japońce, więc można się spodziewać piskliwych rozwrzeszczanych postaci i sporej dawki absurdu :grin:

Tak to odbierasz?
Te "Japonce" sa o lata "swietlne" do przodu. "Czarodziejki" i inne animes sa kompatybilne z ... systemem nerwowym "malych dziewczynek" :oczko:
Tam, gdzie kucyki jeszcze po lakach hasaja, Czarodziejki atakuja galaktyke.
Widziales kiedys na wlasne oczy takie male Japoneczki? zrozumialbys od razu.

Japonia ma wielka stara kulture rysunku (kreacji) tzw. manga. Te komiksy°°  :tuptup: byly juz od zarania tak konstruowane, ze nastepcy poprzez kopiowanie ich zamyslu osiagali stan polaczenia ze zrodlem tworczym. To sie nazywa miec plan!

Co do gadzetow czy Czarodziejek, czy innych konikow, to nie sa one przypadkowe! Tam dopiero jest symbolika ;D A jak myslisz, po co uczy sie dzieciaki symboliki, aby potem nie stosowaly jej w 3D? Podzespoly w mozgownicy podpowiadaja dalszy scenariusz wystarczy tylko wziac odpowiednie "tools" do raczki i ... pojechali! :D:

P.S. Poczytam ten artykul o kolorach, wczoraj juz nie zdazylam.

Offline SasQ

 • Collegium Invisible
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 304
 • Płeć: Mężczyzna
 • Quanta rhei... :-)
  • Jabber/AQQ
  • Zobacz profil
  • Naukowy kącik kwantowy
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 15, 2013, 14:45:30 »
Muszę się pochwalić, że podrzuciłem tłumaczenie tego artykułu o symbolice w kucykach na zagraniczne forum kucykowe:
Symbolism in MLP:FIM and hidden knowledge
i rozsadziło im mózgi ;) Temat dostał blachę "popular" i w dwa dni pobytu na forum zarobiłem ponad 60 brohoofs ;)
Może to zainteresuje ludzi tematem świętej geometrii. Szkoda, że nie znają polskiego, bo bym im podesłał więcej rzeczy z tego forum :(

Troszkę go nawet rozszerzyłem jeszcze, bo nie wszyscy tam pewnie wiedzą co to święta geometria i co znaczą te symbole ;) (w zasadzie tylko jedna osoba się znalazła, która miała podobne pokminy co ja: dekutree64). Dodałem też parę dodatkowych obrazków i treści. Jak znajdę trochę czasu, to zmerge'uję te poprawki także z polską wersją tutaj na forum.

No i przymierzam się do opisania co znalazłem w drugim i trzecim sezonie ;-J więc jeśli ktoś jeszcze nie oglądał, to radzę się pospieszyć, bo nie chcę nikomu spoilować ;-J A muszę przyznać, że atmosfera się zagęszcza: królowa Podmieńców, Kryształowe Imperium, król Sombra, Ciemna Strona Magii zaczyna się coraz bardziej panoszyć ;->

Wszystkie odcinki można pobrać w wersji angielskiej bez logosów stacji w jakości HD (720p lub 1080p) np. stąd albo stąd.

Widziałem w innych wątkach, że Lucyfer już się w to nieźle wkręcił hehe ;) Nie galopuj za szybko, Lucek, bo jak za szybko dogonisz teraźniejszość, to nastanie wieeelka pustka ;-> (no ale zawsze można obejrzeć raz jeszcze, albo zapoznać się z fanami, którzy mają sporo ciekawych kąsków do zaoferowania hehe ;) ).

A może ktoś chce mi pomóc rozszyfrowywać hieroglify jednorożców? :->
Alphabet of the Unicorns
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2013, 14:57:38 wysłana przez SasQ »
Naukowy kącik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  :-)
Ostatnio dodane artykuły: Splątanie kwantowe rozplątane

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1792
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 15, 2013, 20:25:37 »
SasQ, jesteś niemożliwy  :taaak:
Faktycznie zbierasz tam entuzjastyczne recenzje.  Brawo! :super:
A "Jessper" jest niereformowalny ;-)
Yes, fajnie byłoby to wrzucić in polish here, a jeśli chodzi o "Szkoda, że nie znają polskiego, bo bym im podesłał więcej rzeczy z tego forum",
to zawsze można wskazać na forumowego google translatora - czyli flagi na ramce na górze każdej strony wątku:
http://www.swietageometria.info/images/stories/Leszek/FORUM/translatorg.gif
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,392.msg2952.html#msg2952
 mogą kliknąć a amerykańska flagę i mają forum in english -- zawsze to lepsze niż nic, a czasami naprawdę można złapać o co chodzi na tym polskim forum ;)
Swoją drogą ciekawe kto to tam "zakodował", no i po co? Niezależnie od wartości samego przesłania.


« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2013, 20:37:24 wysłana przez Leszek »

Fair Lady

 • Gość
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 15, 2013, 20:40:41 »
Cytuj
Troszkę go nawet rozszerzyłem jeszcze, bo nie wszyscy tam pewnie wiedzą co

Wyskocze z troszke starsza "wiedza" w dziedzinie... punktowania:)


http://swietageometria.info/ao/di-RAWI.jpg
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


Absolutnie OSWOJONY :slonko:


P.S. To moj Glurak!
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 15:57:41 wysłana przez Leszek »

Fair Lady

 • Gość
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 16, 2013, 10:50:14 »
SasQ - swietny material wsadziles na to forum ww wymienione. :brawa:
Zadales sobie nie lada trudu. Odnosze jednak wrazenie, po przeczytaniu komentarzy, ze publiczka rodem z "przedszkola", choc oczywiscie moge sie mylic.
Zycie jest brutalne i nie lubi rozdawania za darmo.

http://hiperfizyka.pl/pl/hiperfizyka-artykuly/item/21-dlug-nulifikacyjny

Z forum "kucykowego" jeden post przykul moja uwage. Bo reszta to byla w stylu "wow"!!

That being said, not even pegasus ponies are limited. With flying being a critical part of their lives, what kind of physics do they need to conquer to stay safe in the air? For athletes like the Wonderbolts, they no doubt need to study up on concepts like the sound barrier. You need to travel faster than 344 meters per second, but even that's moot - depending on the temperature your surrounding environment is, you'll either have to fly faster (if it's a colder environment) or slower (if needed - if it's a warmer environment). Here is the equation:
 
 
 
v = 331m/s + 0.6m/s/C * T
 
 
 
"V" refers to the velocity of the speed of sound derived from the speed of sound at 0 degrees celsius (331 m/s), added up with surrounding temperature. So if you're flying in a desert where it's like 45 degrees C, you'll probably end up flying at around 358 m/s, which is enough to break the sound barrier. Good luck trying to do that, though.
 
 
 
Mathematics, it's not just something for scientists.

Offline Lucyfer

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 618
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 28, 2013, 22:26:49 »Offline SasQ

 • Collegium Invisible
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 304
 • Płeć: Mężczyzna
 • Quanta rhei... :-)
  • Jabber/AQQ
  • Zobacz profil
  • Naukowy kącik kwantowy
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 28, 2013, 23:13:09 »
Widzę, że Cię wzięły te kucyki :-D

http://swietageometria.info/ao/di-Z600.png
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


Sówkę też wypatrzyłem ;-) Ale to nie tylko logo Bohemian Club. Ta sama sówka jest używana w wielu innych kontekstach około-masońskich, bo była też np. symbolem greckiej bogini Ateny i symbolizowała jej mądrość (szczególnie tę "ukrytą w ciemnościach", czyli okultystyczną, tajemną). Była też symbolem miasta Ateny i pojawiała się na greckich monetach. Współćześnie pojawia się też na banknocie dolarowym. Bohemian Club, jak większość tych "mrocznych" organizacji, zwyczajnie "zagarnął" ten symbol dla swoich potrzeb, podobnie jak Hitlerowcy zagarnęli swastykę (symbol szczęścia i dostatku u Hindusów), czy sataniści pentagram ;-J

Hehe to jeszcze rzuć okiem na odcinek "Magic Duel" ;-) Oto jedna ciekawa scenka, która była podejrzanie długo i szczegółowo eksponowana ;-J

http://swietageometria.info/ao/di-2I4T.gif
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


Najwyraźniej Twilight dotarła już do poziomu Maga w Tarocie ;-)A więc potrafi już władać wszystkimi czterema żywiołami i zyskała nieskończoną władzę nad materią. Ale czy to już koniec? Przecież to dopiero druga karta głównego arcanum ;-)

Hmm... Sówka to z "Owl's well that ends well", więc obstawiam, że właśnie kończysz pierwszy sezon i wiesz już, w jaki sposób losy naszych głównych bohaterek zostały ze sobą splecione w ich przeszłości, zanim jeszcze się poznały ;-) ("Touch" style hehe ;-) ). Oraz o tym, jak Twilight obudziła w sobie ponadnormalny talent do Magii ;-) W drugim sezonie będzie jeszcze ciekawiej, gdy Discord zacznie robić rozpierduchę, siejąc dysharmonię (jak jego imię wskazuje) i chaos ;-)
http://swietageometria.info/ao/di-4DYA.jpg
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze

Ale prawdziwa jazda zaczyna się na przełomie drugiego i trzeciego sezonu, gdy do akcji dołącza się armia Podmieńców, a Kryształowe Imperium powraca z tysiącletniego zawieszenia w niebycie na granicy światów ;-)
http://swietageometria.info/ao/di-PFQA.jpg
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze

http://images3.wikia.nocookie.net/

Rzuć też okiem na anglojęzyczne forum kucykowe, o którym tu wspominałem, do tego mojego wątku o symbolice. Dopisałem tam trochę więcej szczegółów. Choć niestety na tego typu forach łatwo się zaplątać w dyskusje z userami, szczególnie gdy kwestionują lub zaczepiają, dlatego chyba przeniosę cały ten tekst (same istotne informacje) na swoją stronę, żeby to było wszystko w jednym kawałku i w jednym miejscu, a nie takie porozrzucane i poprzeplatane bzdurami ;-J

Edit:
Aha, udało mi się skontaktować z jedną ze scenarzystek (Amy Keating Rogers), która potwierdziła, że sporo z tych symboli faktycznie było tam użyte celowo (np. symbolika Yin/Yang i Słońca/Księżyca). Mało tego, Lauren Faust (główna scenarzystka I i II sezonu) przyznaje otwarcie w wywiadach, że sporo czerpała z mitologii i symboliki, i ponoć zachęcała pozostałych scenarzystów i storyboardzistów, by robili tak samo. Często też storyboardziści i graficy tworzący tła wplatają różne symbole i odwołania, by wszystko było 20% cooler ;-) (dla własnej satysfakcji, bo mają z tego niezłą zabawę), nawet jeśli nie było tego w scenariuszu. To odnośnie np. wzorów z fizyki ;-) Jednak scenariusze do poszczególnych odcinków piszą różne osoby, często nie wiedząc o tym co piszą pozostali. Mają jedynie ogólne wytyczne od głównego scenarzysty, który dba o spójność wszystkich szczegółów i często nanosi różne poprawki. Więc jeśli gdzieś szukać źródeł tych odwołań i symboli, i ludzi odpowiedzialnych za ich ostateczne pojawianie się w serialu, to właśnie tam: u głównych scenarzystów. Obecnie jest to Meghan McCarthy, niestety nie udało mi się z nią skontaktować. Lauren Faust, która już nie pracuje nad serialem (pogryzła się z Hasbro o parę spraw), też jak dotąd nie odpowiedziała. Ale próbuję nadal do nich jakoś trafić, więc może w końcu się uda coś wydębić ;-)
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 15:32:01 wysłana przez Leszek »
Naukowy kącik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  :-)
Ostatnio dodane artykuły: Splątanie kwantowe rozplątane

Offline Lucyfer

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 618
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 29, 2013, 10:49:29 »
Cytat: Sasq
Sówkę też wypatrzyłem ;-) Ale to nie tylko logo Bohemian Club. Ta sama sówka jest używana w wielu innych kontekstach około-masońskich, bo była też np. symbolem greckiej bogini Ateny i symbolizowała jej mądrość (szczególnie tę "ukrytą w ciemnościach", czyli okultystyczną, tajemną). Była też symbolem miasta Ateny i pojawiała się na greckich monetach.

Oczywiście masz racje odnośnie różnych kontekstów symbolu sowy.
Ale sowa o tym charakterystycznym kształcie występuje tylko jako logo Clubu Bohemian.Cytat: SasQ
Współćześnie pojawia się też na banknocie dolarowym.

Zgadza się, myślę że to "Sowo - Pająk"  :-)Cytat: SasQ
Więc jeśli gdzieś szukać źródeł tych odwołań i symboli, i ludzi odpowiedzialnych za ich ostateczne pojawianie się w serialu, to właśnie tam: u głównych scenarzystów.

Trafiłeś na ciekawy trop Rob'a Renzetti http://en.wikipedia.org/wiki/Rob_Renzetti

Cytat: SasQ
There's one more factor in this equation which can be involved into putting these symbols there (if not the most important one): the head story editors, which in this case was Lauren Faust and Rob Renzetti (this other guy seems to be deep into occult symbolism, as I pointed out from his new work on "Gravity Falls")..

Gravity Falls Shriners? :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Shriners

« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2013, 10:51:10 wysłana przez Lucyfer »

Offline SasQ

 • Collegium Invisible
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 304
 • Płeć: Mężczyzna
 • Quanta rhei... :-)
  • Jabber/AQQ
  • Zobacz profil
  • Naukowy kącik kwantowy
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 29, 2013, 14:00:15 »
Tjaa... "Gravity Falls" to cała osobna historia, zasługująca na odrębny wątek. Może chciałbyś taki założyć? Ja na razie tego nie ruszam, bo kody tam zawarte są zbyt rozległe i wielopoziomowe, wymagają więcej myślenia:
http://swietageometria.info/ao/di-9IGQ.jpg
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze

Symbole alchemiczne, okultystyczne, matematyka (algebra liniowa, macierze), starożytne alfabety, szyfry przestawieniowe...
Obawiam się, że rozpracowywanie tego wciągnęłoby mnie zbyt głęboko i już na nic innego nie pozostałoby mi czasu ;-) Bo tam praktycznie w każdej klatce coś można znaleźć. Poza tym wygląda mi to na przekaz raczej od tej Ciemnej Strony ;-P
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 15:35:57 wysłana przez Leszek »
Naukowy kącik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  :-)
Ostatnio dodane artykuły: Splątanie kwantowe rozplątane

Offline SasQ

 • Collegium Invisible
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 304
 • Płeć: Mężczyzna
 • Quanta rhei... :-)
  • Jabber/AQQ
  • Zobacz profil
  • Naukowy kącik kwantowy
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 01, 2013, 00:48:57 »
Wesołych Świąt Wielkanocnych :-)
Moje świąteczne pisanki właśnie zyskały 20% do fajności ;-)
http://swietageometria.info/ao/di-JMDZ.jpg
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 15:36:10 wysłana przez Leszek »
Naukowy kącik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  :-)
Ostatnio dodane artykuły: Splątanie kwantowe rozplątane

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1792
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 16, 2013, 17:32:23 »
Hello Kitty i Kucyki Pony zakazane w pewnej szkole...


7 września na stronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 prowadzonej przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców ukazał się komunikat:

„W związku z mroczną scenerią i praktykami okultystycznymi, jakie niosą ze sobą bajki „Monster Hight” [pisownia oryginalna – przyp. ZK], „Hello Kitty” oraz seria „Kucyki Pony”, apeluję, by wychowawcy odnotowali w dzienniku lekcyjnym na czerwono pogadankę z dziećmi/młodzieżą na w/w temat (satanizm, okultyzm, wampiryzm, magia).

Jednocześnie informuję, żeby na terenie szkół KSW bezwzględnie zakazać dzieciom/młodzieży przynoszenia gadżetów z w.w bohaterami bajek (plecaki, piórniki, okładki zeszytów przedmiotowych, woreczki na kapcie, itp.).” (...)

Całość: http://wiadomosci.onet.pl/poznan/hello-kitty-i-kucyki-pony-zakazane-w-szkole-promuja-okultyzm/dbxj4
za: http://www.mmpoznan.pl/459280/2013/9/13/hello-kitty-i-kucyki-pony-w-szkole-zakazane-bo-promuja-okultyzm?category=news

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2013, 17:34:21 wysłana przez Leszek »

Offline SasQ

 • Collegium Invisible
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 304
 • Płeć: Mężczyzna
 • Quanta rhei... :-)
  • Jabber/AQQ
  • Zobacz profil
  • Naukowy kącik kwantowy
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 16, 2013, 19:35:26 »
No cóż... nie pierwszy i nie ostatni raz, choć coraz bardziej mnie zaskakuje, jak bardzo niewinne i pozytywne kreskówki potrafią szkalować, nie przejmując się zupełnie tymi potwornościami, do których nikt się nie przyczepia.

Pozwoliłem sobie przekazać ten artykuł mojej przyjaciółce, Twilight Sparkle. Niestety nie miałem pod ręką Spike'a, więc po prostu przepisałem wszystko na pożółkłym papierze pachnącym atramentem, po czym spaliłem ;-J Parę chwil później tuż przed moim nosem coś błysnęło i z dziwnego zielonego dymu wypadł zwój papieru. Oto, co na nim pisało:

Wy, Ludzie, moglibyście się sporo nauczyć o Magii Przyjaźni i Harmonii z kreskówek, które o nas powstały. Kiedyś byłam zatopioną w książkach cyniczką, której nie w głowie było szukanie sobie przyjaciół; uważałam to za zbędne. Całe szczęście, że Księżniczka Celestia wiedziała, co jest o wiele ważniejsze w życiu młodego kucyka, niż książki, i zesłała mnie na prowincję do Ponyville, gdzie miałam okazję poznać moje przyjaciółki, z którymi łączyła mnie magiczna więź jeszcze zanim się poznałyśmy. Gdyby nie ich dobroć, wierność, szczerość, szczodrość i radość -- cechy, których wam, Ludziom, coraz częściej brakuje -- nigdy nie udałoby mi się sprostać wyzwaniom, z którymi przyszło mi się zmierzyć (nieczęsto przecież dowiadujesz się, że nad światem wisi groźba wiecznej nocy). Gdyby nie moje przyjaciółki, nie udałoby nam się odnaleźć Klejnotów Harmonii, które -- jak się okazało -- odnalazłyśmy tylko dzięki temu, że same reprezentujemy ich cechy, i mogliśmy z ich pomocą pokonać siły ciemności. Jak myślicie: dlaczego w waszym chaotycznym i mrocznym świecie jeszcze nikomu nie udało się odnaleźć Klejnotów Harmonii? Uczcie się od nas; wierzę, że wy też możecie je odnaleźć i pokonać siły ciemności, które panują obecnie nad waszym światem i okłamują was na każdym kroku, byście nigdy nie poznali Magii Przyjaźni i nie mogli ich pokonać.

Ksiądz, który tak podle i płytko opisał nasz świat, nie ma o nim najwyraźniej zielonego pojęcia, i nigdy nie spędził w Equestrii ani jednego dnia! Kult Szatana? Nawet nie wiem, kto to taki! Zaręczam wam, że w Equestrii nikt o kimś takim nie słyszał. Jasne, zawsze możecie twierdzić, że "on" działa z ukrycia, manipuluje, kusi, i jest władcą zła (widziałam, jak podobne kichy wkręca się ludziom w waszym świecie). Cóż... nie mogę zaprzeczyć, że zło istnieje także u nas. Ale gdyby ksiądz przyjrzał się uważniej, zobaczyłby, że my się z nim nie patyczkujemy: pokazujemy złu, gdzie jego miejsce i zwalczamy go całymi naszymi kucykowymi serduszkami. Dzięki Magii Przyjaźni udało nam się pokonać Klacz z Koszmarów -- złego demona, który opanował biedną Księżniczkę Lunę. Udało nam się też pokonać Discorda -- potężnego ducha Chaosu. A nawet mrocznego Króla Sombrę, który władał Kryształowym Imperium i utrzymywał Kryształowe Kucyki w swojej niewoli. Czy to waszym zdaniem jest nakłanianie do zła, czy może wręcz przeciwnie? Przecież my wam wyraźnie pokazujemy, jak należy ZWALCZAĆ zło! I to w taki sposób, by nie wyrządzać przy tym jeszcze więcej zła! :-P (co często się zdarza w waszym świecie). Gdy pokonałyśmy Klacz z Koszmarów, opętanej przez nią Księżniczce Lunie nie stała się żadna krzywda. Ja wierzyłam, że w głębi serca Luna jest dobra, i dziś Luna jest moją przyjaciółką. Gdy pokonaliśmy Discorda, który manipulował nami i zmieniał nasze charaktery na przeciwne, wykorzystując nasze słabości -- tak, NASZE! to my same byłyśmy sobie winne temu, że daliśmy się mu przekabacić -- pokonałyśmy go dzięki przypomnieniu sobie, jak wielką moc ma nasza przyjaźń i że tej więzi nie może zerwać nawet władca Chaosu. Nie unicestwiłyśmy go za to, lecz zamieniłyśmy go w kamień, bo wierzyłyśmy, że być może kiedyś zrozumie, co złego uczynił, i że nawet on może się zmienić. Nie chcę wam zdradzać zbyt wiele, bo być może nie widzieliście jeszcze trzeciego sezonu, ale powiem wam, że zło nie bierze się znikąd, i zwalanie jego przyczyny na kogoś innego (np. Szatana) jest dziecinne i nieodpowiedzialne. Jeśli uważnie się przyjrzycie symbolice naszego świata, to zobaczycie, że Harmonia polega na równoważeniu przeciwieństw. W każdym z nas istnieje zarówno jasna i ciemna strona, ale to my decydujemy, której z nich folgujemy. Czarne charaktery, z którymi walczyłyśmy, kiedyś były dobre. Zeszły na złą drogę z własnego wyboru, który co prawda był ograniczony ich zaślepieniem, ale to niewielkie wytłumaczenie. Jednak skoro można wybierać złą drogę, można też dobrą. I właśnie tego uczymy naszych widzów.

Niezgodność z doktryną kalolicką? To prawda, nie wiem czym jest wiara katolicka, kim jest ten Bóg czy Szatan, o którym tak wiele się u was mówi. Nie znalazłam nic na ich temat w naszej bibliotece w Ponyville, ani w Canterlot, ani nawet w przepastnych archiwach Kryształowego Imperium. Jednak czytając komentarze wielu ludzi odnoszę wrażenie, że to są jedne z głównych przyczyn waszych problemów. Bo gdyby coś było dobre, nie nakłaniałoby do nienawiści, walki, zakazywania czegokolwiek, nie mówiłoby ludziom co mają myśleć, lubić, czuć, jakie filmy oglądać i z kim wolno im się przyjaźnić, a z kim nie. Choć kilka zaprzyjaźnionych ludzi mówiło mi, że ten wasz Bóg jest bogiem miłości, wybaczania, dobra. Jeśli tak, to są to bardzo pozytywne cechy, i bardzo zgodne z Magią Przyjaźni. Więc może wasz Bóg też coś wie na jej temat i chciał was o niej czegoś nauczyć? Najwyraźniej ktoś mocno wypaczył jego obraz i przekręcił wszystko, jeśli wiara w niego mogła doporowadzić do wojen na tle religijnym, kłótni na forach, zakazów w szkołach, czy pozbawiania wolnej woli uczniów szkół i ich rodziców.

U nas w Equestrii takie coś by nie przeszło, bo tutaj wierzymy, że każdy Kucyk jest wyjątkowy i ma swój szczególny talent, który symbolizuje znaczek na jego zadku. Każdy z nas może odkryć ten talent tylko sam, nikt nie może mu powiedzieć co ma robić. Każdy uczy się myśleć samodzielnie i być za swe decyzje odpowiedzialny już od najmłodszych lat, i dzięki temu wszyscy są szczęśliwi. A co robi system edukacji w waszym świecie? Zabrania samodzielnego myślenia i decydowania, tłamsi wasze szczególne talenty i produkuje armię bezmyślnych robotów, wszystkich jednakowych i wypranych z nadzieji i pozytywnych emocji. Zobaczcie, do jakiej ruiny doprowadziliście wasz świat takim postępowaniem. Czy tego chciał wasz Bóg, gdy go stwarzał? W jednej z waszych książek o religii przeczytałam, że kiedyś Ziemia była rajem, a ludzie i zwierzęta żyli w Harmonii. Może czas najwyższy, by do tego raju powrócić? Nasza Equestria może nie jest idealna, ale na pewno żyje nam się w niej o wiele spokojniej i przyjemniej, niż na waszej Ziemi. Inaczej tak wiele ludzi nie uciekałoby od tego zgiełku do oglądania kreskówek o nas. Najwyraźniej tęsknota za utraconym rajem skłania ich do tego. Więc wszystkim tym, którzy to robią, mówię: głowa do góry! Jeśli u nas mogliśmy odnaleźć Harmonię, u was też jest to możliwe. Musicie się tylko postarać.

 Okultyzm? Ciekawe, czy ktoś z was w ogóle wie, co oznacza to słowo. Zajrzyjcie czasem do starych książek, tak jak ja. Można się z nich wiele dowiedzieć. Słowo "occultus" pochodzi z Łaciny i oznacza "ukryty przed wzrokiem, niewidoczny". Wiedza okultystyczna to po prostu wiedza, którą ktoś ukrył przed wami. Wiedza, która MOŻE być niebezpieczna dla kogoś, kto nie wie, jak się z nią obchodzić, bo nie dorósł jeszcze do tego. W naszym świecie istnieją księgi, które są ukryte przed nami. Jedną z takich ksiąg Księżniczka Luna ukrywała przede mną. I dobrze, ponieważ wiedza w niej zawarta była bardzo potężna i mogłaby komuś zaszkodzić, gdybym użyła jej beztrosko. Jednak gdy przyszedł właściwy moment i gdy byłam na to gotowa, Luna dała mi tę książkę. Kiedy to się stało? Kiedy już była pewna, że wiem o Magii Przyjaźni wystarczająco dużo, by nie zaszkodzić sobie i innym używając tej potężnej wiedzy. Było to coś, czego brakowało Starswirlowi Brodatemu -- czarodziejowi, który próbował użyć tej wiedzy przede mną.

W waszym świecie też istnieje całe mnóstwo ukrytej wiedzy. Jednak ukrywa się ją przed wami z zupełnie innych powodów: władzy i kontroli. Wiedza w nich zawarta mogłaby otworzyć wam oczy na harmonię Wszechświata i otaczającej was Natury, którą z taką pasją niszczycie i zaśmiecacie. Wiedzy, która zdjęłaby wam kajdany z tych waszych dziwacznych pięciopalczastych rąk. Tego wasi przywódcy (także religijni) nie chcą. Za to wiedza, która powinna być w ukryciu, w waszym świecie jest powszechnie znana. O tym, jak nienawidzić, zabijać, zadawać ból, obrażać, kłamać, manipulować, możecie się dowiedzieć po prostu włączając te wasze mrugające skrzyneczki wyświetlające obrazki. Wasza technologia niszczy waszą planetę, wasze ciała, i wasze umysły. I wy boicie się okultyzmu? Ludzie! Wszystkie najgorsze demony już dawno wywołaliście i aktualnie tańczą one sobie po waszym świecie, śmiejąc się wam w oczy! Może teraz pora zajrzeć do zakazywanych przez nich ksiąg i dowiedzieć się, jak przywrócić Harmonię i jak je pokonać?

Tego właśnie wam wszystkim życzę.

-- Twilight SparkleP.S.: Jednorożec symbolem ruchu New Age? Nie wiedziałam, że jestem symbolem jakiegoś ruchu o_O W moich książkach pisze raczej, że symbolem tego ruchu był Wodnik (znak Zodiaku). No ale co ja tam wiem...
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 15:36:40 wysłana przez Leszek »
Naukowy kącik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  :-)
Ostatnio dodane artykuły: Splątanie kwantowe rozplątane

Offline Lucyfer

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 618
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 17, 2013, 09:37:38 »
Cytuj
W związku z mroczną scenerią i praktykami...

http://swietageometria.info/ao/di-4H73.jpg
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


Wielka Sobota jest dniem ciszy, spokoju, zamyślenia i refleksji nad sensem męki Zbawiciela. W tym dniu tradycyjnie wielu rodziców lub opiekunów odwiedza z dziećmi Boże Groby w okolicznych świątyniach. Na Śląsku spotyka się jeszcze zwyczaj obdarowania dzieci słodyczami po wyjściu ze świątyni jako nagrodę Pana Jezusa za całowanie krzyża.
źródło: http://www.raciborz.com.pl/art19627.html
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 15:37:33 wysłana przez Leszek »

Offline Lady F

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 301
 • Merlin
  • Zobacz profil
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 19, 2013, 12:08:48 »
Twilight Sparkle
Cytuj
Okultyzm? Ciekawe, czy ktoś z was w ogóle wie, co oznacza to słowo. Zajrzyjcie czasem do starych książek, tak jak ja. Można się z nich wiele dowiedzieć. Słowo "occultus" pochodzi z Łaciny i oznacza "ukryty przed wzrokiem, niewidoczny". Wiedza okultystyczna to po prostu wiedza, którą ktoś ukrył przed wami. Wiedza, która MOŻE być niebezpieczna dla kogoś, kto nie wie, jak się z nią obchodzić, bo nie dorósł jeszcze do tego. W naszym świecie istnieją księgi, które są ukryte przed nami.

Dokladnie o to chodzi, aby czasem nie byc madrzejszym, mogloby to zachwiac tronem, ktory "ktos" zarezerwowal wylacznie dla siebie.

Ale dzieki ludziom dobrej woli, o czystych intencjach i odwadze udaje sie jednak przekazac wiedze ogolowi. Wiedza ta wymaga pewnego przygotowania na jej przyjecie oraz wysilku i checi poznania, co oczywiscie kosztuje czas na zmudne studia.

Oto moja ksiega  :nauka:, ktora przekazuje Wam w celach pokojowych.

Lady F.
http://smphillips.8m.com/

Offline Lady F

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 301
 • Merlin
  • Zobacz profil
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 20, 2013, 10:39:42 »
Lucyfer
Cytuj
Na Śląsku spotyka się jeszcze zwyczaj obdarowania dzieci słodyczami po wyjściu ze świątyni jako nagrodę Pana Jezusa za całowanie krzyża.

Ciekawe, czy gdyby zamienic Y na X, to calowanie ofiary nie zyskaloby na atrakcyjnosci.  :o
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2013, 20:57:09 wysłana przez Leszek »

Offline SasQ

 • Collegium Invisible
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 304
 • Płeć: Mężczyzna
 • Quanta rhei... :-)
  • Jabber/AQQ
  • Zobacz profil
  • Naukowy kącik kwantowy
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 20, 2013, 10:59:55 »
Nawrócony :D
Naukowy kącik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  :-)
Ostatnio dodane artykuły: Splątanie kwantowe rozplątane

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1792
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 20, 2013, 20:58:49 »
Proponowałbym szanować uczucia innych ludzi, niezależnie od wyznania i tego jak się inni zachowują...
Dlatego usunąłem obrazek...

Offline SasQ

 • Collegium Invisible
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 304
 • Płeć: Mężczyzna
 • Quanta rhei... :-)
  • Jabber/AQQ
  • Zobacz profil
  • Naukowy kącik kwantowy
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 20, 2013, 21:14:40 »
A to ktoś był urażony? Bo jakoś nie zauważyłem. Może i ktoś faktycznie mógłby być urażony, ale wtedy po czym to rozpoznać? Jak to przewidzieć? Przecież jak ktoś chce być urażony, to będzie, i jakiś powód sobie zawsze znajdzie, choćby i najbardziej absurdalny (widziałem to już nie raz). Nie wiem, czy cenzurowanie to dobry sposób, bo raz, że i tak nie zabezpiecza tyłka w 100%, a dwa, że ogranicza wolność tych drugich, których takie obrazki nie rażą.

A może by jakiś kompromis? Np. na niektórych forach widziałem da się wstawiać takie tagi "Spoiler", które ukrywają daną treść dopóki ktoś nie kliknie przycisku, świadomie godząc się zobaczyć to, co jest tam ukryte. Wtedy już trudniej się wytłumaczyć, że ktoś nie chciał tego zobaczyć ;-J bo widział ostrzeżenie i wlazł na własną odpowiedzialność.
Naukowy kącik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  :-)
Ostatnio dodane artykuły: Splątanie kwantowe rozplątane

Offline Lady F

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 301
 • Merlin
  • Zobacz profil
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 21, 2013, 10:27:17 »
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 15:37:56 wysłana przez Leszek »

Offline Monika

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 80
  • Zobacz profil
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 24, 2013, 15:47:13 »
To ja napisałam do Leszka, bo pomyślałam, że pomyliłam forum. Myślę, że nie ma nawet czego komentować.
Symbol cierpienia w imię miłości, godności każdego człowieka i zmartwychwstania jest poniewierany w wielu miejscach.
Musicie dopisywać się do tego nieludzkiego nurtu?
A może trzeba ukrzyżować kucyka, aby to do was dotarło, że to było niesmaczne?
Nie chcę dyskutować. Napisałam, bo miałam taką potrzebę.  :kwiatek:
Dziękuję Leszek za zdrową reakcję.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 15:50:31 wysłana przez Monika »

Offline SasQ

 • Collegium Invisible
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 304
 • Płeć: Mężczyzna
 • Quanta rhei... :-)
  • Jabber/AQQ
  • Zobacz profil
  • Naukowy kącik kwantowy
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 24, 2013, 16:09:14 »
Symbol cierpienia w imię miłości, godności każdego człowieka i zmartwychwstania jest poniewierany w wielu miejscach. Musicie dopisywać się do tego nieludzkiego nurtu?

O jakim poniewieraniu mówisz? Bo nie za bardzo rozumiem.

A może trzeba ukrzyżować kucyka, aby to do was dotarło, że to było niesmaczne?

Kwestia gustu. Widzisz, różnica między nami polega na tym, że na mnie ukrzyżowanie kucyka nie zrobiłoby wrażenia, mimo że lubię kucyki. Kiedyś byłem Katolikiem, i takie rzeczy jak obrazek zamieszczony przez Lady F też nie robiły na mnie wrażenia. Choćby dlatego, że obrazek Jezusa nie jest tym samym, co Jezus we własnej osobie (symbol nie jest tym, co symbolizuje). Do tego nawet jako Katolik liczyłem się z tym, że ktoś może mieć odmienne zdanie na temat mojej religii, może nawet jej nie lubić, albo nawiązywać do niej w jakichś celach artystycznych (a taki był jak sądze zamysł artysty, który stworzył tamten obrazek), i mnie nic do tego, bo nie tylko Katolicy dostali od swego Boga wolną wolę. Dziś już od bardzo dawna nie jestem Katolikiem, i jednym z powodów ku temu był fakt, że Katolicy mają jakąś dziwną skłonność do umartwiania się na wszelkie możliwe sposoby, i we wszystkim dopatrują się diabła lub ataków na swoją wiarę. Przy okazji nadmienię, że atak na wiarę katolicką nie jest tym samym, co atak na samego Katolika, albo na jego Boga. O ile oczywiście można tu mówić o jakimkolwiek ataku, bo nie sądzę, żeby taki właśnie był zamysł Lady F, gdy zacytowała ten obrazek nie zrobiony nawet przez nią.

Dziękuję Leszek za zdrową reakcję.

A ja nie uważam tej reakcji za "zdrową", gdyż ogranicza np. wolność Lady F do wyrażania swoich poglądów, oraz moją wolność do czytania o nich. Znacznie lepiej bym się czuł, gdyby obrazek po prostu został ukryty, w taki sposób, by osoby o "słabych nerwach" czy jak to mówią Amerykańce "easily offended" nie musiały sobie nim psuć dobrego humoru, a osoby, którym to nie przeszkadza, mogły sobie tam wejść na swoją własną odpowiedzialność. Bo nie chcę żyć w świecie, w którym nie mogę zrobić nic, by się przypadkiem komuś nie narazić, i gdzie bym się nie ruszył, mogę obrazić czyjeś uczucia religijne. Jest przecież tyle różnych religii, których wyznawców można przypadkiem obrazić...

Tak nawiasem to ciekaw jestem co by było, gdyby zamiast osadzać ten obrazek w swoim poście, Lady F zamieściła do niego link? Czy wtedy też ów link obrażałby uczucia religijne i zostałby ocenzurowany? Czy napisałabyś także do właściciela strony, na której ten obrazek się znajduje? A jeśli ów właściciel nie chciałby go zdjąć? "Każdy pies może obsikać Ci buty." Taki już jest Internet, pogódź się z tym. Bo spotkasz w nim jeszcze nie takie rzeczy (wiem, bo sam nieraz na jakieś natrafiam). I w większości przypadków nic na to nie będziesz mogła poradzić (poza oczywiście nie oglądaniem ich).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 16:17:03 wysłana przez SasQ »
Naukowy kącik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  :-)
Ostatnio dodane artykuły: Splątanie kwantowe rozplątane

Offline Lady F

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 301
 • Merlin
  • Zobacz profil
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 26, 2013, 10:38:09 »
Monika
Cytuj
A może trzeba ukrzyżować kucyka, aby to do was dotarło, że to było niesmaczne?

http://swietageometria.info/ao/di-LZOI.jpg
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze


Zdjecie przedstawia konia w sloikach, nie wiem, czy byl krzyzowany, czy cwiartowany. Cale zwierze zostalo posegregowane do sloikow i jest ozdoba muzeum sztuki w Aarhus drugiego co do wielkosci miasta Danii, na Jutlandii. Kto chce widzi w tym sztuke, inni zamykaja oczy, sztuka dada.

Jesli chodzi o moj post, to bez tego zdjecia, ktore wykasowano, traci sens. Fotografia pochodzila ze zbiorow znanego artysty, ktory wlasnie pasjonuje sie pieknem pod roznymi postaciami m.in. lansuje slynne modelki.

Na tym polega transformacja, o ktorej tyle sie czyta i doznaje, ze uwzglednia rozne aspekty, rozne spojrzenia, cos na wzor kotka Schrödingera.
Gdyz nie ma jednej jedynej prawdy, jednego prawa, jednej sprawiedliwosci - jeden moze byc WYROK!

SasQ
- niezmiernie trafnie odebrales moje przeslanie, wiec nie mam nic do dodania na swa "obrone". Jak milo czyta sie madre slowa. Dziekuje!


EDIT:

Cierpienie w religiach jest balka nosna posluszenstwa.
Ten obrazek nie wywolalby az takich emocji, bo jest dobrze znany z "comicsow" katolickich (i nie tylko koscielnych).

http://swietageometria.info/ao/di-6923.jpg
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze

http://www.gerichtsmuseum-wolkenstein.de

Mnie zas nie o cierpienie chodzilo, lecz symbol calowania ofiary.

« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 15:38:47 wysłana przez Leszek »

Offline Lucyfer

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 618
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 02, 2014, 13:27:34 »
Końkurencja  :oczko:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=8OeDauLeQ3A" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=8OeDauLeQ3A</a>

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1792
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 02, 2014, 23:24:14 »
Zrobiło się surrealistycznie  :D
Dalej jest podobnie?

Offline SasQ

 • Collegium Invisible
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 304
 • Płeć: Mężczyzna
 • Quanta rhei... :-)
  • Jabber/AQQ
  • Zobacz profil
  • Naukowy kącik kwantowy
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 03, 2014, 00:08:19 »
"Charlie the Unicorn" to zupełnie inna bajka ;-J ale tak, dalej jest tylko gorzej i jeszcze bardziej surrealistycznie :D Trzeba palić niezły towar żeby to skumać ;-J

BTW ten odcinek został już oficjalnie sponifikowany przez Silly Filly Studios ;-)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=HBZPPsX6CHI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=HBZPPsX6CHI</a>

I jest nawet śmieszniejszy, gdy ktoś zna "Cupcakes" (a jak ktoś nie zna, to lepiej, żeby nigdy nie poznał :-s ;-J )
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2014, 00:21:39 wysłana przez SasQ »
Naukowy kącik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  :-)
Ostatnio dodane artykuły: Splątanie kwantowe rozplątane

Offline Lucyfer

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 618
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 16, 2014, 00:43:00 »
Pierwsza Satanistyczna kolorowanka dla dzieci >:D

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Z25UfjSUArM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Z25UfjSUArM</a>


Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1792
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 19, 2014, 00:44:38 »