Choose fontsize:
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: 安i皻a geometria dla najm這dszych raz jeszcze  (Przeczytany 26962 razy)
0 u篡tkownik闚 i 1 Go嗆 przegl康a ten w徠ek.
Lucyfer
Administrator
Ekspert
Wiadomo軼i: 575

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Marzec 28, 2013, 23:26:49 »

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

SasQ
Collegium Invisible
Zaawansowany u篡tkownik
*
P貫: M篹czyzna
Wiadomo軼i: 270

Quanta rhei... :-)

5127368

Saskachewan sasq
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #19 : Marzec 29, 2013, 00:13:09 »

Widz, 瞠 Ci wzi窸y te kucyki :-D

S闚k te wypatrzy貫m ;-) Ale to nie tylko logo Bohemian Club. Ta sama s闚ka jest u篡wana w wielu innych kontekstach oko這-maso雟kich, bo by豉 te np. symbolem greckiej bogini Ateny i symbolizowa豉 jej m康ro嗆 (szczeg鏊nie t "ukryt w ciemno軼iach", czyli okultystyczn, tajemn). By豉 te symbolem miasta Ateny i pojawia豉 si na greckich monetach. Wsp馧獝e郾ie pojawia si te na banknocie dolarowym. Bohemian Club, jak wi瘯szo嗆 tych "mrocznych" organizacji, zwyczajnie "zagarn掖" ten symbol dla swoich potrzeb, podobnie jak Hitlerowcy zagarn瘭i swastyk (symbol szcz窷cia i dostatku u Hindus闚), czy satani軼i pentagram krzywy

Hehe to jeszcze rzu okiem na odcinek "Magic Duel" ;-) Oto jedna ciekawa scenka, kt鏎a by豉 podejrzanie d逝go i szczeg馧owo eksponowana krzywy

Najwyra幡iej Twilight dotar豉 ju do poziomu Maga w Tarocie ;-)

A wi璚 potrafi ju w豉da wszystkimi czterema 篡wio豉mi i zyska豉 niesko鎍zon w豉dz nad materi. Ale czy to ju koniec? Przecie to dopiero druga karta g堯wnego arcanum ;-)

Hmm... S闚ka to z "Owl's well that ends well", wi璚 obstawiam, 瞠 w豉郾ie ko鎍zysz pierwszy sezon i wiesz ju, w jaki spos鏏 losy naszych g堯wnych bohaterek zosta造 ze sob splecione w ich przesz這軼i, zanim jeszcze si pozna造 ;-) ("Touch" style hehe ;-) ). Oraz o tym, jak Twilight obudzi豉 w sobie ponadnormalny talent do Magii ;-) W drugim sezonie b璠zie jeszcze ciekawiej, gdy Discord zacznie robi rozpierduch, siej帷 dysharmoni (jak jego imi wskazuje) i chaos ;-)

Ale prawdziwa jazda zaczyna si na prze這mie drugiego i trzeciego sezonu, gdy do akcji do陰cza si armia Podmie鎍闚, a Kryszta這we Imperium powraca z tysi帷letniego zawieszenia w niebycie na granicy 鈍iat闚 ;-)

http://images3.wikia.nocookie.net/

Rzu te okiem na angloj瞛yczne forum kucykowe, o kt鏎ym tu wspomina貫m, do tego mojego w徠ku o symbolice. Dopisa貫m tam troch wi璚ej szczeg馧闚. Cho niestety na tego typu forach 豉two si zapl徠a w dyskusje z userami, szczeg鏊nie gdy kwestionuj lub zaczepiaj, dlatego chyba przenios ca造 ten tekst (same istotne informacje) na swoj stron, 瞠by to by這 wszystko w jednym kawa趾u i w jednym miejscu, a nie takie porozrzucane i poprzeplatane bzdurami krzywy

Edit:
Aha, uda這 mi si skontaktowa z jedn ze scenarzystek (Amy Keating Rogers), kt鏎a potwierdzi豉, 瞠 sporo z tych symboli faktycznie by這 tam u篡te celowo (np. symbolika Yin/Yang i S這鎍a/Ksi篹yca). Ma這 tego, Lauren Faust (g堯wna scenarzystka I i II sezonu) przyznaje otwarcie w wywiadach, 瞠 sporo czerpa豉 z mitologii i symboliki, i pono zach璚a豉 pozosta造ch scenarzyst闚 i storyboardzist闚, by robili tak samo. Cz瘰to te storyboardzi軼i i graficy tworz帷y t豉 wplataj r騜ne symbole i odwo豉nia, by wszystko by這 20% cooler ;-) (dla w豉snej satysfakcji, bo maj z tego niez陰 zabaw), nawet je郵i nie by這 tego w scenariuszu. To odno郾ie np. wzor闚 z fizyki ;-) Jednak scenariusze do poszczeg鏊nych odcink闚 pisz r騜ne osoby, cz瘰to nie wiedz帷 o tym co pisz pozostali. Maj jedynie og鏊ne wytyczne od g堯wnego scenarzysty, kt鏎y dba o sp鎩no嗆 wszystkich szczeg馧闚 i cz瘰to nanosi r騜ne poprawki. Wi璚 je郵i gdzie szuka 廝鏚e tych odwo豉 i symboli, i ludzi odpowiedzialnych za ich ostateczne pojawianie si w serialu, to w豉郾ie tam: u g堯wnych scenarzyst闚. Obecnie jest to Meghan McCarthy, niestety nie uda這 mi si z ni skontaktowa. Lauren Faust, kt鏎a ju nie pracuje nad serialem (pogryz豉 si z Hasbro o par spraw), te jak dot康 nie odpowiedzia豉. Ale pr鏏uj nadal do nich jako trafi, wi璚 mo瞠 w ko鎍u si uda co wyd瑿i ;-)

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 15:32:01 wys豉ne przez Leszek » Zapisane

Naukowy k帷ik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  usmiech
Ostatnio dodane artyku造: Spl徠anie kwantowe rozpl徠ane
Lucyfer
Administrator
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Marzec 29, 2013, 11:49:29 »

Cytat: Sasq
S闚k te wypatrzy貫m ;-) Ale to nie tylko logo Bohemian Club. Ta sama s闚ka jest u篡wana w wielu innych kontekstach oko這-maso雟kich, bo by豉 te np. symbolem greckiej bogini Ateny i symbolizowa豉 jej m康ro嗆 (szczeg鏊nie t "ukryt w ciemno軼iach", czyli okultystyczn, tajemn). By豉 te symbolem miasta Ateny i pojawia豉 si na greckich monetach.

Oczywi軼ie masz racje odno郾ie r騜nych kontekst闚 symbolu sowy.
Ale sowa o tym charakterystycznym kszta販ie wyst瘼uje tylko jako logo Clubu Bohemian.

Cytat: SasQ
Wsp馧獝e郾ie pojawia si te na banknocie dolarowym.

Zgadza si, my郵 瞠 to "Sowo - Paj彗"  usmiech

Wi璚 je郵i gdzie szuka 廝鏚e tych odwo豉 i symboli, i ludzi odpowiedzialnych za ich ostateczne pojawianie si w serialu, to w豉郾ie tam: u g堯wnych scenarzyst闚.

Trafi貫 na ciekawy trop Rob'a Renzetti http://en.wikipedia.org/wiki/Rob_Renzetti

There's one more factor in this equation which can be involved into putting these symbols there (if not the most important one): the head story editors, which in this case was Lauren Faust and Rob Renzetti (this other guy seems to be deep into occult symbolism, as I pointed out from his new work on "Gravity Falls")..

Gravity Falls

Shriners? U鄉iech

http://en.wikipedia.org/wiki/Shriners

« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2013, 11:51:10 wys豉ne przez Lucyfer » Zapisane
SasQ
Collegium Invisible
Zaawansowany u篡tkownik
*

5127368

Saskachewan sasq
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #21 : Marzec 29, 2013, 15:00:15 »

Tjaa... "Gravity Falls" to ca豉 osobna historia, zas逝guj帷a na odr瑿ny w徠ek. Mo瞠 chcia豚y taki za這篡? Ja na razie tego nie ruszam, bo kody tam zawarte s zbyt rozleg貫 i wielopoziomowe, wymagaj wi璚ej my郵enia:

Symbole alchemiczne, okultystyczne, matematyka (algebra liniowa, macierze), staro篡tne alfabety, szyfry przestawieniowe...
Obawiam si, 瞠 rozpracowywanie tego wci庵n窸oby mnie zbyt g喚boko i ju na nic innego nie pozosta這by mi czasu ;-) Bo tam praktycznie w ka盥ej klatce co mo積a znale潭. Poza tym wygl康a mi to na przekaz raczej od tej Ciemnej Strony ;-P

« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 15:35:57 wys豉ne przez Leszek » Zapisane

SasQ
Collegium Invisible
Zaawansowany u篡tkownik
*

5127368

Saskachewan sasq
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #22 : Kwiecie 01, 2013, 00:48:57 »

Weso造ch 安i徠 Wielkanocnych usmiech
Moje 鈍i徠eczne pisanki w豉郾ie zyska造 20% do fajno軼i ;-)

« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 15:36:10 wys豉ne przez Leszek » Zapisane

Leszek
Administrator
Ekspert
Wiadomo軼i: 1642

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #23 : Wrzesie 16, 2013, 17:32:23 »

Hello Kitty i Kucyki Pony zakazane w pewnej szkole...

7 wrze郾ia na stronie internetowej Publicznej Szko造 Podstawowej nr 1 prowadzonej przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawc闚 ukaza si komunikat:

„W zwi您ku z mroczn sceneri i praktykami okultystycznymi, jakie nios ze sob bajki „Monster Hight” [pisownia oryginalna – przyp. ZK], „Hello Kitty” oraz seria „Kucyki Pony”, apeluj, by wychowawcy odnotowali w dzienniku lekcyjnym na czerwono pogadank z dzie熤i/m這dzie膨 na w/w temat (satanizm, okultyzm, wampiryzm, magia).

Jednocze郾ie informuj, 瞠by na terenie szk馧 KSW bezwzgl璠nie zakaza dzieciom/m這dzie篡 przynoszenia gad瞠t闚 z w.w bohaterami bajek (plecaki, pi鏎niki, ok豉dki zeszyt闚 przedmiotowych, woreczki na kapcie, itp.).” (...)

Ca這嗆: http://wiadomosci.onet.pl/poznan/hello-kitty-i-kucyki-pony-zakazane-w-szkole-promuja-okultyzm/dbxj4
za: http://www.mmpoznan.pl/459280/2013/9/13/hello-kitty-i-kucyki-pony-w-szkole-zakazane-bo-promuja-okultyzm?category=news

« Ostatnia zmiana: Wrzesie 16, 2013, 17:34:21 wys豉ne przez Leszek » Zapisane

SasQ
Collegium Invisible
Zaawansowany u篡tkownik
*

5127368

Saskachewan sasq
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #24 : Wrzesie 16, 2013, 19:35:26 »

No c騜... nie pierwszy i nie ostatni raz, cho coraz bardziej mnie zaskakuje, jak bardzo niewinne i pozytywne kresk闚ki potrafi szkalowa, nie przejmuj帷 si zupe軟ie tymi potworno軼iami, do kt鏎ych nikt si nie przyczepia.

Pozwoli貫m sobie przekaza ten artyku mojej przyjaci馧ce, Twilight Sparkle. Niestety nie mia貫m pod r瘯 Spike'a, wi璚 po prostu przepisa貫m wszystko na po鄴趾造m papierze pachn帷ym atramentem, po czym spali貫m krzywy Par chwil p騧niej tu przed moim nosem co b造sn窸o i z dziwnego zielonego dymu wypad zw鎩 papieru. Oto, co na nim pisa這:

Wy, Ludzie, mogliby軼ie si sporo nauczy o Magii Przyja幡i i Harmonii z kresk闚ek, kt鏎e o nas powsta造. Kiedy by豉m zatopion w ksi捫kach cyniczk, kt鏎ej nie w g這wie by這 szukanie sobie przyjaci馧; uwa瘸豉m to za zb璠ne. Ca貫 szcz窷cie, 瞠 Ksi篹niczka Celestia wiedzia豉, co jest o wiele wa積iejsze w 篡ciu m這dego kucyka, ni ksi捫ki, i zes豉豉 mnie na prowincj do Ponyville, gdzie mia豉m okazj pozna moje przyjaci馧ki, z kt鏎ymi 陰czy豉 mnie magiczna wi篥 jeszcze zanim si pozna造鄉y. Gdyby nie ich dobro, wierno嗆, szczero嗆, szczodro嗆 i rado嗆 -- cechy, kt鏎ych wam, Ludziom, coraz cz窷ciej brakuje -- nigdy nie uda這by mi si sprosta wyzwaniom, z kt鏎ymi przysz這 mi si zmierzy (niecz瘰to przecie dowiadujesz si, 瞠 nad 鈍iatem wisi gro嬌a wiecznej nocy). Gdyby nie moje przyjaci馧ki, nie uda這by nam si odnale潭 Klejnot闚 Harmonii, kt鏎e -- jak si okaza這 -- odnalaz造鄉y tylko dzi瘯i temu, 瞠 same reprezentujemy ich cechy, i mogli鄉y z ich pomoc pokona si造 ciemno軼i. Jak my郵icie: dlaczego w waszym chaotycznym i mrocznym 鈍iecie jeszcze nikomu nie uda這 si odnale潭 Klejnot闚 Harmonii? Uczcie si od nas; wierz, 瞠 wy te mo瞠cie je odnale潭 i pokona si造 ciemno軼i, kt鏎e panuj obecnie nad waszym 鈍iatem i ok豉muj was na ka盥ym kroku, by軼ie nigdy nie poznali Magii Przyja幡i i nie mogli ich pokona.

Ksi康z, kt鏎y tak podle i p造tko opisa nasz 鈍iat, nie ma o nim najwyra幡iej zielonego poj璚ia, i nigdy nie sp璠zi w Equestrii ani jednego dnia! Kult Szatana? Nawet nie wiem, kto to taki! Zar璚zam wam, 瞠 w Equestrii nikt o kim takim nie s造sza. Jasne, zawsze mo瞠cie twierdzi, 瞠 "on" dzia豉 z ukrycia, manipuluje, kusi, i jest w豉dc z豉 (widzia豉m, jak podobne kichy wkr璚a si ludziom w waszym 鈍iecie). C騜... nie mog zaprzeczy, 瞠 z這 istnieje tak瞠 u nas. Ale gdyby ksi康z przyjrza si uwa積iej, zobaczy豚y, 瞠 my si z nim nie patyczkujemy: pokazujemy z逝, gdzie jego miejsce i zwalczamy go ca造mi naszymi kucykowymi serduszkami. Dzi瘯i Magii Przyja幡i uda這 nam si pokona Klacz z Koszmar闚 -- z貫go demona, kt鏎y opanowa biedn Ksi篹niczk Lun. Uda這 nam si te pokona Discorda -- pot篹nego ducha Chaosu. A nawet mrocznego Kr鏊a Sombr, kt鏎y w豉da Kryszta這wym Imperium i utrzymywa Kryszta這we Kucyki w swojej niewoli. Czy to waszym zdaniem jest nak豉nianie do z豉, czy mo瞠 wr璚z przeciwnie? Przecie my wam wyra幡ie pokazujemy, jak nale篡 ZWALCZA z這! I to w taki spos鏏, by nie wyrz康za przy tym jeszcze wi璚ej z豉! J瞛yk (co cz瘰to si zdarza w waszym 鈍iecie). Gdy pokona造鄉y Klacz z Koszmar闚, op皻anej przez ni Ksi篹niczce Lunie nie sta豉 si 瘸dna krzywda. Ja wierzy豉m, 瞠 w g喚bi serca Luna jest dobra, i dzi Luna jest moj przyjaci馧k. Gdy pokonali鄉y Discorda, kt鏎y manipulowa nami i zmienia nasze charaktery na przeciwne, wykorzystuj帷 nasze s豉bo軼i -- tak, NASZE! to my same by造鄉y sobie winne temu, 瞠 dali鄉y si mu przekabaci -- pokona造鄉y go dzi瘯i przypomnieniu sobie, jak wielk moc ma nasza przyja潯 i 瞠 tej wi瞛i nie mo瞠 zerwa nawet w豉dca Chaosu. Nie unicestwi造鄉y go za to, lecz zamieni造鄉y go w kamie, bo wierzy造鄉y, 瞠 by mo瞠 kiedy zrozumie, co z貫go uczyni, i 瞠 nawet on mo瞠 si zmieni. Nie chc wam zdradza zbyt wiele, bo by mo瞠 nie widzieli軼ie jeszcze trzeciego sezonu, ale powiem wam, 瞠 z這 nie bierze si znik康, i zwalanie jego przyczyny na kogo innego (np. Szatana) jest dziecinne i nieodpowiedzialne. Je郵i uwa積ie si przyjrzycie symbolice naszego 鈍iata, to zobaczycie, 瞠 Harmonia polega na r闚nowa瞠niu przeciwie雟tw. W ka盥ym z nas istnieje zar闚no jasna i ciemna strona, ale to my decydujemy, kt鏎ej z nich folgujemy. Czarne charaktery, z kt鏎ymi walczy造鄉y, kiedy by造 dobre. Zesz造 na z陰 drog z w豉snego wyboru, kt鏎y co prawda by ograniczony ich za郵epieniem, ale to niewielkie wyt逝maczenie. Jednak skoro mo積a wybiera z陰 drog, mo積a te dobr. I w豉郾ie tego uczymy naszych widz闚.

Niezgodno嗆 z doktryn kalolick? To prawda, nie wiem czym jest wiara katolicka, kim jest ten B鏬 czy Szatan, o kt鏎ym tak wiele si u was m闚i. Nie znalaz豉m nic na ich temat w naszej bibliotece w Ponyville, ani w Canterlot, ani nawet w przepastnych archiwach Kryszta這wego Imperium. Jednak czytaj帷 komentarze wielu ludzi odnosz wra瞠nie, 瞠 to s jedne z g堯wnych przyczyn waszych problem闚. Bo gdyby co by這 dobre, nie nak豉nia這by do nienawi軼i, walki, zakazywania czegokolwiek, nie m闚i這by ludziom co maj my郵e, lubi, czu, jakie filmy ogl康a i z kim wolno im si przyja幡i, a z kim nie. Cho kilka zaprzyja幡ionych ludzi m闚i這 mi, 瞠 ten wasz B鏬 jest bogiem mi這軼i, wybaczania, dobra. Je郵i tak, to s to bardzo pozytywne cechy, i bardzo zgodne z Magi Przyja幡i. Wi璚 mo瞠 wasz B鏬 te co wie na jej temat i chcia was o niej czego nauczy? Najwyra幡iej kto mocno wypaczy jego obraz i przekr璚i wszystko, je郵i wiara w niego mog豉 doporowadzi do wojen na tle religijnym, k堯tni na forach, zakaz闚 w szko豉ch, czy pozbawiania wolnej woli uczni闚 szk馧 i ich rodzic闚.

U nas w Equestrii takie co by nie przesz這, bo tutaj wierzymy, 瞠 ka盥y Kucyk jest wyj徠kowy i ma sw鎩 szczeg鏊ny talent, kt鏎y symbolizuje znaczek na jego zadku. Ka盥y z nas mo瞠 odkry ten talent tylko sam, nikt nie mo瞠 mu powiedzie co ma robi. Ka盥y uczy si my郵e samodzielnie i by za swe decyzje odpowiedzialny ju od najm這dszych lat, i dzi瘯i temu wszyscy s szcz窷liwi. A co robi system edukacji w waszym 鈍iecie? Zabrania samodzielnego my郵enia i decydowania, t豉msi wasze szczeg鏊ne talenty i produkuje armi bezmy郵nych robot闚, wszystkich jednakowych i wypranych z nadzieji i pozytywnych emocji. Zobaczcie, do jakiej ruiny doprowadzili軼ie wasz 鈍iat takim post瘼owaniem. Czy tego chcia wasz B鏬, gdy go stwarza? W jednej z waszych ksi捫ek o religii przeczyta豉m, 瞠 kiedy Ziemia by豉 rajem, a ludzie i zwierz皻a 篡li w Harmonii. Mo瞠 czas najwy窺zy, by do tego raju powr鏂i? Nasza Equestria mo瞠 nie jest idealna, ale na pewno 篡je nam si w niej o wiele spokojniej i przyjemniej, ni na waszej Ziemi. Inaczej tak wiele ludzi nie ucieka這by od tego zgie趾u do ogl康ania kresk闚ek o nas. Najwyra幡iej t瘰knota za utraconym rajem sk豉nia ich do tego. Wi璚 wszystkim tym, kt鏎zy to robi, m闚i: g這wa do g鏎y! Je郵i u nas mogli鄉y odnale潭 Harmoni, u was te jest to mo磧iwe. Musicie si tylko postara.

Okultyzm? Ciekawe, czy kto z was w og鏊e wie, co oznacza to s這wo. Zajrzyjcie czasem do starych ksi捫ek, tak jak ja. Mo積a si z nich wiele dowiedzie. S這wo "occultus" pochodzi z ζciny i oznacza "ukryty przed wzrokiem, niewidoczny". Wiedza okultystyczna to po prostu wiedza, kt鏎 kto ukry przed wami. Wiedza, kt鏎a MO浩 by niebezpieczna dla kogo, kto nie wie, jak si z ni obchodzi, bo nie dor鏀 jeszcze do tego. W naszym 鈍iecie istniej ksi璕i, kt鏎e s ukryte przed nami. Jedn z takich ksi庵 Ksi篹niczka Luna ukrywa豉 przede mn. I dobrze, poniewa wiedza w niej zawarta by豉 bardzo pot篹na i mog豉by komu zaszkodzi, gdybym u篡豉 jej beztrosko. Jednak gdy przyszed w豉軼iwy moment i gdy by豉m na to gotowa, Luna da豉 mi t ksi捫k. Kiedy to si sta這? Kiedy ju by豉 pewna, 瞠 wiem o Magii Przyja幡i wystarczaj帷o du穎, by nie zaszkodzi sobie i innym u篡waj帷 tej pot篹nej wiedzy. By這 to co, czego brakowa這 Starswirlowi Brodatemu -- czarodziejowi, kt鏎y pr鏏owa u篡 tej wiedzy przede mn.

W waszym 鈍iecie te istnieje ca貫 mn鏀two ukrytej wiedzy. Jednak ukrywa si j przed wami z zupe軟ie innych powod闚: w豉dzy i kontroli. Wiedza w nich zawarta mog豉by otworzy wam oczy na harmoni Wszech鈍iata i otaczaj帷ej was Natury, kt鏎 z tak pasj niszczycie i za鄉iecacie. Wiedzy, kt鏎a zdj窸aby wam kajdany z tych waszych dziwacznych pi璚iopalczastych r彗. Tego wasi przyw鏚cy (tak瞠 religijni) nie chc. Za to wiedza, kt鏎a powinna by w ukryciu, w waszym 鈍iecie jest powszechnie znana. O tym, jak nienawidzi, zabija, zadawa b鏊, obra瘸, k豉ma, manipulowa, mo瞠cie si dowiedzie po prostu w陰czaj帷 te wasze mrugaj帷e skrzyneczki wy鈍ietlaj帷e obrazki. Wasza technologia niszczy wasz planet, wasze cia豉, i wasze umys造. I wy boicie si okultyzmu? Ludzie! Wszystkie najgorsze demony ju dawno wywo豉li軼ie i aktualnie ta鎍z one sobie po waszym 鈍iecie, 鄉iej帷 si wam w oczy! Mo瞠 teraz pora zajrze do zakazywanych przez nich ksi庵 i dowiedzie si, jak przywr鏂i Harmoni i jak je pokona?

Tego w豉郾ie wam wszystkim 篡cz.

-- Twilight Sparkle

P.S.: Jednoro瞠c symbolem ruchu New Age? Nie wiedzia豉m, 瞠 jestem symbolem jakiego ruchu o_O W moich ksi捫kach pisze raczej, 瞠 symbolem tego ruchu by Wodnik (znak Zodiaku). No ale co ja tam wiem...

« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 15:36:40 wys豉ne przez Leszek » Zapisane

Lucyfer
Administrator
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Wrzesie 17, 2013, 09:37:38 »

W zwi您ku z mroczn sceneri i praktykami...

Wielka Sobota jest dniem ciszy, spokoju, zamy郵enia i refleksji nad sensem m瘯i Zbawiciela. W tym dniu tradycyjnie wielu rodzic闚 lub opiekun闚 odwiedza z dzie熤i Bo瞠 Groby w okolicznych 鈍i徠yniach. Na 奸御ku spotyka si jeszcze zwyczaj obdarowania dzieci s這dyczami po wyj軼iu ze 鈍i徠yni jako nagrod Pana Jezusa za ca這wanie krzy瘸.
廝鏚這: http://www.raciborz.com.pl/art19627.html

« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 15:37:33 wys豉ne przez Leszek » Zapisane
Lady F
Zaawansowany u篡tkownik
Wiadomo軼i: 272

Merlin

« Odpowiedz #26 : Wrzesie 19, 2013, 12:08:48 »

Twilight Sparkle
Okultyzm? Ciekawe, czy kto z was w og鏊e wie, co oznacza to s這wo. Zajrzyjcie czasem do starych ksi捫ek, tak jak ja. Mo積a si z nich wiele dowiedzie. S這wo "occultus" pochodzi z ζciny i oznacza "ukryty przed wzrokiem, niewidoczny". Wiedza okultystyczna to po prostu wiedza, kt鏎 kto ukry przed wami. Wiedza, kt鏎a MO浩 by niebezpieczna dla kogo, kto nie wie, jak si z ni obchodzi, bo nie dor鏀 jeszcze do tego. W naszym 鈍iecie istniej ksi璕i, kt鏎e s ukryte przed nami.

Dokladnie o to chodzi, aby czasem nie byc madrzejszym, mogloby to zachwiac tronem, ktory "ktos" zarezerwowal wylacznie dla siebie.

Ale dzieki ludziom dobrej woli, o czystych intencjach i odwadze udaje sie jednak przekazac wiedze ogolowi. Wiedza ta wymaga pewnego przygotowania na jej przyjecie oraz wysilku i checi poznania, co oczywiscie kosztuje czas na zmudne studia.

Oto moja ksiega  nauka, ktora przekazuje Wam w celach pokojowych.

Lady F.
http://smphillips.8m.com/

Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do: