logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze  (Przeczytany 34791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
Odp: Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 29, 2013, 10:49:29 »
Cytat: Sasq
Sówkę też wypatrzyłem ;-) Ale to nie tylko logo Bohemian Club. Ta sama sówka jest używana w wielu innych kontekstach około-masońskich, bo była też np. symbolem greckiej bogini Ateny i symbolizowała jej mądrość (szczególnie tę "ukrytą w ciemnościach", czyli okultystyczną, tajemną). Była też symbolem miasta Ateny i pojawiała się na greckich monetach.

Oczywiście masz racje odnośnie różnych kontekstów symbolu sowy.
Ale sowa o tym charakterystycznym kształcie występuje tylko jako logo Clubu Bohemian.

Cytat: SasQ
Współćześnie pojawia się też na banknocie dolarowym.

Zgadza się, myślę że to "Sowo - Pająk"  :-)

Więc jeśli gdzieś szukać źródeł tych odwołań i symboli, i ludzi odpowiedzialnych za ich ostateczne pojawianie się w serialu, to właśnie tam: u głównych scenarzystów.

Trafiłeś na ciekawy trop Rob'a Renzetti http://en.wikipedia.org/wiki/Rob_Renzetti

There's one more factor in this equation which can be involved into putting these symbols there (if not the most important one): the head story editors, which in this case was Lauren Faust and Rob Renzetti (this other guy seems to be deep into occult symbolism, as I pointed out from his new work on "Gravity Falls")..

Gravity Falls

Shriners? :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Shriners

« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2013, 10:51:10 wysłana przez Lucyfer »

Offline SasQ

• Collegium Invisible
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Quanta rhei... :-)
    • Jabber/AQQ
    • Naukowy kącik kwantowy
    • Email
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 29, 2013, 14:00:15 »
Tjaa... "Gravity Falls" to cała osobna historia, zasługująca na odrębny wątek. Może chciałbyś taki założyć? Ja na razie tego nie ruszam, bo kody tam zawarte są zbyt rozległe i wielopoziomowe, wymagają więcej myślenia:
http://swietageometria.info/ao/di-9IGQ.jpg
Święta geometria dla najmłodszych raz jeszcze

Symbole alchemiczne, okultystyczne, matematyka (algebra liniowa, macierze), starożytne alfabety, szyfry przestawieniowe...
Obawiam się, że rozpracowywanie tego wciągnęłoby mnie zbyt głęboko i już na nic innego nie pozostałoby mi czasu ;-) Bo tam praktycznie w każdej klatce coś można znaleźć. Poza tym wygląda mi to na przekaz raczej od tej Ciemnej Strony ;-P
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 15:35:57 wysłana przez Leszek »
Naukowy kącik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  :-)
Ostatnio dodane artykuły: Splątanie kwantowe rozplątane

Offline SasQ

• Collegium Invisible
  • *
    • Jabber/AQQ
    • Naukowy kącik kwantowy
    • Email
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 01, 2013, 00:48:57 »
Wesołych Świąt Wielkanocnych :-)
Moje świąteczne pisanki właśnie zyskały 20% do fajności ;-)
http://swietageometria.info/ao/di-JMDZ.jpg
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 15:36:10 wysłana przez Leszek »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 16, 2013, 17:32:23 »
Hello Kitty i Kucyki Pony zakazane w pewnej szkole...

7 września na stronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 prowadzonej przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców ukazał się komunikat:

„W związku z mroczną scenerią i praktykami okultystycznymi, jakie niosą ze sobą bajki „Monster Hight” [pisownia oryginalna – przyp. ZK], „Hello Kitty” oraz seria „Kucyki Pony”, apeluję, by wychowawcy odnotowali w dzienniku lekcyjnym na czerwono pogadankę z dziećmi/młodzieżą na w/w temat (satanizm, okultyzm, wampiryzm, magia).

Jednocześnie informuję, żeby na terenie szkół KSW bezwzględnie zakazać dzieciom/młodzieży przynoszenia gadżetów z w.w bohaterami bajek (plecaki, piórniki, okładki zeszytów przedmiotowych, woreczki na kapcie, itp.).” (...)

Całość: http://wiadomosci.onet.pl/poznan/hello-kitty-i-kucyki-pony-zakazane-w-szkole-promuja-okultyzm/dbxj4
za: http://www.mmpoznan.pl/459280/2013/9/13/hello-kitty-i-kucyki-pony-w-szkole-zakazane-bo-promuja-okultyzm?category=news

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2013, 17:34:21 wysłana przez Leszek »

Offline SasQ

• Collegium Invisible
  • *
    • Jabber/AQQ
    • Naukowy kącik kwantowy
    • Email
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 16, 2013, 19:35:26 »
No cóż... nie pierwszy i nie ostatni raz, choć coraz bardziej mnie zaskakuje, jak bardzo niewinne i pozytywne kreskówki potrafią szkalować, nie przejmując się zupełnie tymi potwornościami, do których nikt się nie przyczepia.

Pozwoliłem sobie przekazać ten artykuł mojej przyjaciółce, Twilight Sparkle. Niestety nie miałem pod ręką Spike'a, więc po prostu przepisałem wszystko na pożółkłym papierze pachnącym atramentem, po czym spaliłem ;-J Parę chwil później tuż przed moim nosem coś błysnęło i z dziwnego zielonego dymu wypadł zwój papieru. Oto, co na nim pisało:

Wy, Ludzie, moglibyście się sporo nauczyć o Magii Przyjaźni i Harmonii z kreskówek, które o nas powstały. Kiedyś byłam zatopioną w książkach cyniczką, której nie w głowie było szukanie sobie przyjaciół; uważałam to za zbędne. Całe szczęście, że Księżniczka Celestia wiedziała, co jest o wiele ważniejsze w życiu młodego kucyka, niż książki, i zesłała mnie na prowincję do Ponyville, gdzie miałam okazję poznać moje przyjaciółki, z którymi łączyła mnie magiczna więź jeszcze zanim się poznałyśmy. Gdyby nie ich dobroć, wierność, szczerość, szczodrość i radość -- cechy, których wam, Ludziom, coraz częściej brakuje -- nigdy nie udałoby mi się sprostać wyzwaniom, z którymi przyszło mi się zmierzyć (nieczęsto przecież dowiadujesz się, że nad światem wisi groźba wiecznej nocy). Gdyby nie moje przyjaciółki, nie udałoby nam się odnaleźć Klejnotów Harmonii, które -- jak się okazało -- odnalazłyśmy tylko dzięki temu, że same reprezentujemy ich cechy, i mogliśmy z ich pomocą pokonać siły ciemności. Jak myślicie: dlaczego w waszym chaotycznym i mrocznym świecie jeszcze nikomu nie udało się odnaleźć Klejnotów Harmonii? Uczcie się od nas; wierzę, że wy też możecie je odnaleźć i pokonać siły ciemności, które panują obecnie nad waszym światem i okłamują was na każdym kroku, byście nigdy nie poznali Magii Przyjaźni i nie mogli ich pokonać.

Ksiądz, który tak podle i płytko opisał nasz świat, nie ma o nim najwyraźniej zielonego pojęcia, i nigdy nie spędził w Equestrii ani jednego dnia! Kult Szatana? Nawet nie wiem, kto to taki! Zaręczam wam, że w Equestrii nikt o kimś takim nie słyszał. Jasne, zawsze możecie twierdzić, że "on" działa z ukrycia, manipuluje, kusi, i jest władcą zła (widziałam, jak podobne kichy wkręca się ludziom w waszym świecie). Cóż... nie mogę zaprzeczyć, że zło istnieje także u nas. Ale gdyby ksiądz przyjrzał się uważniej, zobaczyłby, że my się z nim nie patyczkujemy: pokazujemy złu, gdzie jego miejsce i zwalczamy go całymi naszymi kucykowymi serduszkami. Dzięki Magii Przyjaźni udało nam się pokonać Klacz z Koszmarów -- złego demona, który opanował biedną Księżniczkę Lunę. Udało nam się też pokonać Discorda -- potężnego ducha Chaosu. A nawet mrocznego Króla Sombrę, który władał Kryształowym Imperium i utrzymywał Kryształowe Kucyki w swojej niewoli. Czy to waszym zdaniem jest nakłanianie do zła, czy może wręcz przeciwnie? Przecież my wam wyraźnie pokazujemy, jak należy ZWALCZAĆ zło! I to w taki sposób, by nie wyrządzać przy tym jeszcze więcej zła! :-P (co często się zdarza w waszym świecie). Gdy pokonałyśmy Klacz z Koszmarów, opętanej przez nią Księżniczce Lunie nie stała się żadna krzywda. Ja wierzyłam, że w głębi serca Luna jest dobra, i dziś Luna jest moją przyjaciółką. Gdy pokonaliśmy Discorda, który manipulował nami i zmieniał nasze charaktery na przeciwne, wykorzystując nasze słabości -- tak, NASZE! to my same byłyśmy sobie winne temu, że daliśmy się mu przekabacić -- pokonałyśmy go dzięki przypomnieniu sobie, jak wielką moc ma nasza przyjaźń i że tej więzi nie może zerwać nawet władca Chaosu. Nie unicestwiłyśmy go za to, lecz zamieniłyśmy go w kamień, bo wierzyłyśmy, że być może kiedyś zrozumie, co złego uczynił, i że nawet on może się zmienić. Nie chcę wam zdradzać zbyt wiele, bo być może nie widzieliście jeszcze trzeciego sezonu, ale powiem wam, że zło nie bierze się znikąd, i zwalanie jego przyczyny na kogoś innego (np. Szatana) jest dziecinne i nieodpowiedzialne. Jeśli uważnie się przyjrzycie symbolice naszego świata, to zobaczycie, że Harmonia polega na równoważeniu przeciwieństw. W każdym z nas istnieje zarówno jasna i ciemna strona, ale to my decydujemy, której z nich folgujemy. Czarne charaktery, z którymi walczyłyśmy, kiedyś były dobre. Zeszły na złą drogę z własnego wyboru, który co prawda był ograniczony ich zaślepieniem, ale to niewielkie wytłumaczenie. Jednak skoro można wybierać złą drogę, można też dobrą. I właśnie tego uczymy naszych widzów.

Niezgodność z doktryną kalolicką? To prawda, nie wiem czym jest wiara katolicka, kim jest ten Bóg czy Szatan, o którym tak wiele się u was mówi. Nie znalazłam nic na ich temat w naszej bibliotece w Ponyville, ani w Canterlot, ani nawet w przepastnych archiwach Kryształowego Imperium. Jednak czytając komentarze wielu ludzi odnoszę wrażenie, że to są jedne z głównych przyczyn waszych problemów. Bo gdyby coś było dobre, nie nakłaniałoby do nienawiści, walki, zakazywania czegokolwiek, nie mówiłoby ludziom co mają myśleć, lubić, czuć, jakie filmy oglądać i z kim wolno im się przyjaźnić, a z kim nie. Choć kilka zaprzyjaźnionych ludzi mówiło mi, że ten wasz Bóg jest bogiem miłości, wybaczania, dobra. Jeśli tak, to są to bardzo pozytywne cechy, i bardzo zgodne z Magią Przyjaźni. Więc może wasz Bóg też coś wie na jej temat i chciał was o niej czegoś nauczyć? Najwyraźniej ktoś mocno wypaczył jego obraz i przekręcił wszystko, jeśli wiara w niego mogła doporowadzić do wojen na tle religijnym, kłótni na forach, zakazów w szkołach, czy pozbawiania wolnej woli uczniów szkół i ich rodziców.

U nas w Equestrii takie coś by nie przeszło, bo tutaj wierzymy, że każdy Kucyk jest wyjątkowy i ma swój szczególny talent, który symbolizuje znaczek na jego zadku. Każdy z nas może odkryć ten talent tylko sam, nikt nie może mu powiedzieć co ma robić. Każdy uczy się myśleć samodzielnie i być za swe decyzje odpowiedzialny już od najmłodszych lat, i dzięki temu wszyscy są szczęśliwi. A co robi system edukacji w waszym świecie? Zabrania samodzielnego myślenia i decydowania, tłamsi wasze szczególne talenty i produkuje armię bezmyślnych robotów, wszystkich jednakowych i wypranych z nadzieji i pozytywnych emocji. Zobaczcie, do jakiej ruiny doprowadziliście wasz świat takim postępowaniem. Czy tego chciał wasz Bóg, gdy go stwarzał? W jednej z waszych książek o religii przeczytałam, że kiedyś Ziemia była rajem, a ludzie i zwierzęta żyli w Harmonii. Może czas najwyższy, by do tego raju powrócić? Nasza Equestria może nie jest idealna, ale na pewno żyje nam się w niej o wiele spokojniej i przyjemniej, niż na waszej Ziemi. Inaczej tak wiele ludzi nie uciekałoby od tego zgiełku do oglądania kreskówek o nas. Najwyraźniej tęsknota za utraconym rajem skłania ich do tego. Więc wszystkim tym, którzy to robią, mówię: głowa do góry! Jeśli u nas mogliśmy odnaleźć Harmonię, u was też jest to możliwe. Musicie się tylko postarać.

Okultyzm? Ciekawe, czy ktoś z was w ogóle wie, co oznacza to słowo. Zajrzyjcie czasem do starych książek, tak jak ja. Można się z nich wiele dowiedzieć. Słowo "occultus" pochodzi z Łaciny i oznacza "ukryty przed wzrokiem, niewidoczny". Wiedza okultystyczna to po prostu wiedza, którą ktoś ukrył przed wami. Wiedza, która MOŻE być niebezpieczna dla kogoś, kto nie wie, jak się z nią obchodzić, bo nie dorósł jeszcze do tego. W naszym świecie istnieją księgi, które są ukryte przed nami. Jedną z takich ksiąg Księżniczka Luna ukrywała przede mną. I dobrze, ponieważ wiedza w niej zawarta była bardzo potężna i mogłaby komuś zaszkodzić, gdybym użyła jej beztrosko. Jednak gdy przyszedł właściwy moment i gdy byłam na to gotowa, Luna dała mi tę książkę. Kiedy to się stało? Kiedy już była pewna, że wiem o Magii Przyjaźni wystarczająco dużo, by nie zaszkodzić sobie i innym używając tej potężnej wiedzy. Było to coś, czego brakowało Starswirlowi Brodatemu -- czarodziejowi, który próbował użyć tej wiedzy przede mną.

W waszym świecie też istnieje całe mnóstwo ukrytej wiedzy. Jednak ukrywa się ją przed wami z zupełnie innych powodów: władzy i kontroli. Wiedza w nich zawarta mogłaby otworzyć wam oczy na harmonię Wszechświata i otaczającej was Natury, którą z taką pasją niszczycie i zaśmiecacie. Wiedzy, która zdjęłaby wam kajdany z tych waszych dziwacznych pięciopalczastych rąk. Tego wasi przywódcy (także religijni) nie chcą. Za to wiedza, która powinna być w ukryciu, w waszym świecie jest powszechnie znana. O tym, jak nienawidzić, zabijać, zadawać ból, obrażać, kłamać, manipulować, możecie się dowiedzieć po prostu włączając te wasze mrugające skrzyneczki wyświetlające obrazki. Wasza technologia niszczy waszą planetę, wasze ciała, i wasze umysły. I wy boicie się okultyzmu? Ludzie! Wszystkie najgorsze demony już dawno wywołaliście i aktualnie tańczą one sobie po waszym świecie, śmiejąc się wam w oczy! Może teraz pora zajrzeć do zakazywanych przez nich ksiąg i dowiedzieć się, jak przywrócić Harmonię i jak je pokonać?

Tego właśnie wam wszystkim życzę.

-- Twilight Sparkle

P.S.: Jednorożec symbolem ruchu New Age? Nie wiedziałam, że jestem symbolem jakiegoś ruchu o_O W moich książkach pisze raczej, że symbolem tego ruchu był Wodnik (znak Zodiaku). No ale co ja tam wiem...
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 15:36:40 wysłana przez Leszek »

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 17, 2013, 09:37:38 »
W związku z mroczną scenerią i praktykami...

http://swietageometria.info/ao/di-4H73.jpg

Wielka Sobota jest dniem ciszy, spokoju, zamyślenia i refleksji nad sensem męki Zbawiciela. W tym dniu tradycyjnie wielu rodziców lub opiekunów odwiedza z dziećmi Boże Groby w okolicznych świątyniach. Na Śląsku spotyka się jeszcze zwyczaj obdarowania dzieci słodyczami po wyjściu ze świątyni jako nagrodę Pana Jezusa za całowanie krzyża.
źródło: http://www.raciborz.com.pl/art19627.html
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 15:37:33 wysłana przez Leszek »

Offline Lady F

• Merlin
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 19, 2013, 12:08:48 »
Twilight Sparkle
Okultyzm? Ciekawe, czy ktoś z was w ogóle wie, co oznacza to słowo. Zajrzyjcie czasem do starych książek, tak jak ja. Można się z nich wiele dowiedzieć. Słowo "occultus" pochodzi z Łaciny i oznacza "ukryty przed wzrokiem, niewidoczny". Wiedza okultystyczna to po prostu wiedza, którą ktoś ukrył przed wami. Wiedza, która MOŻE być niebezpieczna dla kogoś, kto nie wie, jak się z nią obchodzić, bo nie dorósł jeszcze do tego. W naszym świecie istnieją księgi, które są ukryte przed nami.

Dokladnie o to chodzi, aby czasem nie byc madrzejszym, mogloby to zachwiac tronem, ktory "ktos" zarezerwowal wylacznie dla siebie.

Ale dzieki ludziom dobrej woli, o czystych intencjach i odwadze udaje sie jednak przekazac wiedze ogolowi. Wiedza ta wymaga pewnego przygotowania na jej przyjecie oraz wysilku i checi poznania, co oczywiscie kosztuje czas na zmudne studia.

Oto moja ksiega  :nauka:, ktora przekazuje Wam w celach pokojowych.

Lady F.
http://smphillips.8m.com/

Offline Lady F

• Merlin
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 20, 2013, 10:39:42 »
Lucyfer
Na Śląsku spotyka się jeszcze zwyczaj obdarowania dzieci słodyczami po wyjściu ze świątyni jako nagrodę Pana Jezusa za całowanie krzyża.

Ciekawe, czy gdyby zamienic Y na X, to calowanie ofiary nie zyskaloby na atrakcyjnosci.  :o
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2013, 20:57:09 wysłana przez Leszek »

Offline SasQ

• Collegium Invisible
  • *
    • Jabber/AQQ
    • Naukowy kącik kwantowy
    • Email
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 20, 2013, 10:59:55 »
Nawrócony :D

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 20, 2013, 20:58:49 »
Proponowałbym szanować uczucia innych ludzi, niezależnie od wyznania i tego jak się inni zachowują...
Dlatego usunąłem obrazek...