Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Izrael planuje atak na Iran ?  (Przeczytany 5744 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ania
Gość
« Odpowiedz #9 : Listopad 18, 2012, 20:29:42 »

Igmano - Zatroskany?? Przeczytaj ostatni post, gdzie tu zatroskanie? Z zatroskania obdarowuje się ludzi tak zacnymi „kategoriami”? A z którego akapitu wyczytałaś, że ja jestem "bardziej radosna"?  Z politowaniem znów mamy "metkowanie".

Równowagi nie należy mylić ani z neutralnością ani z letniością. Letniość to stan niemocy, braku chęci i nikłej wiary. Chcę - ale nie mogę, chcę – ale mi nie wolno, chcę – ale nie umiem, chcę – ale inni patrzą i osądzają. A neutralność to dla mnie duchowy marazm – wszystko mi jedno, jestem bezstronny, nie wolno mi się angażować.

Natomiast równowaga to stan, w którym równoważą się wszystkie siły, wszystkie plusy i minusy. Osiągnąć taki stan to pewnego rodzaju mistrzostwo. Równowaga umożliwia nam wgląd w sprawy bez emocjonalnego angażowania się. Emocje potrafią bowiem pokrzyżować najzmyślniejsze plany i przedstawiać świat w wypaczonych kształtach i barwach.

W tej chwili płaczę nad światem

Dlaczego płaczesz nad światem? Czy świat zapłakałby nad tobą? Świat żyje chwilą, bo każdy z nas jest tu jedynie chwilą. Co mnie zastanawia, to dlaczego podczas tej chwili miast koncentrować swoje myśli na kreacji, kieruje się je uparcie na destrukcję, rozpad, degradację?

Zachowaj własną równowagę i bądź szczęśliwa. Słuchaj, co mówi świat, co mówi twoja dusza, zbieraj doświadczenia, równoważ je w sobie i ciesz się chwilą, w której TU jesteś. Kreuj rzeczywistość, której chcesz doświadczać, zwłaszcza teraz, w dobie poznawania mechanizmów tworzenia i funkcjonowania świata (ŚG), kiedy już zaczynamy rozumieć co z czym połączyć. Korzystajmy z tego, co zostało nam TU dane.  Myśl-Słowo-Kreacja. Pozdrawiam.

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Monika
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #10 : Listopad 18, 2012, 22:01:58 »

Igmano - Zatroskany?? Przeczytaj ostatni post, gdzie tu zatroskanie? Z zatroskania obdarowuje się ludzi tak zacnymi „kategoriami”?
Jan powinien wytłumaczyć z jakich pozycji pisze. Inaczej będzie jak fundamentalista gotowy do ścięcia głowy każdemu kto myśli inaczej albo do jakiegoś podpalenia stosu. Kiedyś już palili z "troski" o zdrowie duchowe inaczej myślących. Fakt, dziwna to troska, która odsądza innych od czci i wiary. Przypomina opętanie  Z politowaniem

A neutralność to dla mnie duchowy marazm – wszystko mi jedno, jestem bezstronny, nie wolno mi się angażować.
Mam kolegę, który jest mediatorem. On musi być neutralny. Uczyli go stwarzać przestrzeń dla obu zwaśnionych stron. Nie może się angażować, ale to nie jest marazm. On ma pilnować, aby żadna ze stron nie zawłaszczyła przestrzeni dla siebie. Jest więc bardzo aktywny wewnętrznie.
Uśmiech

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2012, 22:12:27 wysłane przez Monika » Zapisane
Ania
Gość
« Odpowiedz #11 : Listopad 18, 2012, 22:55:43 »

Mam kolegę, który jest mediatorem. On musi być neutralny. Uczyli go stwarzać przestrzeń dla obu zwaśnionych stron. Nie może się angażować, ale to nie jest marazm. On ma pilnować, aby żadna ze stron nie zawłaszczyła przestrzeni dla siebie. Jest więc bardzo aktywny wewnętrznie.

Truth! Poniosło mnie w tych równowagach, neutralnościach i letniościach. Bardzo się cieszę, że zwróciłaś na to uwagę usmiech

Igmana (ptak)
Aktywny użytkownik

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Listopad 18, 2012, 23:48:54 »

Czasami literalny odczyt tekstu niesie jego zniekształcenia. Zwłaszcza, gdy słowa bywają użyte w postaci metaforycznej.
Zwrot „płaczę nad światem”, oznaczał bardziej zatroskanie, niż faktyczny płacz, choć i ten przydarza się w niektórych sytuacjach.
Cóż, język nie jest doskonały a i piszący nie musi być precyzyjny. Dlatego dużą rolę odgrywa empatia odbiorcy.

Przykro mi Aniu, że w mojej wypowiedzi dopatrzyłaś się metkowania. Intencjonalnie daleka byłam od tego, ale przecież
nie da się pisać bez użycia przymiotników. Jak również nie mam wpływu na cudze odczyty. Gdyż zewnętrzne treści zawsze
przepuszczane są przez osobisty pryzmat. A przecież każdy jest inny. Zatem oglądy tego samego też mogą być inne.

Osobiście staram się raczej widzieć w ludziach pozytywy.
Nazwanie kogoś zatroskanym lub radosnym nie miało negatywnego znaczenia. Przecież wszyscy, w różnych momentach
i z różnych powodów bywamy zatroskani lub radośni. Jedno też nie wyklucza drugiego.
Ale mniejsza z tym, nie będę sprzeczać się o definicje.

Każdy niesie swoją prawdę, nawet, gdy jest ona dla drugiego nieczytelna.   

Pozdrawiam  usmiech

Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : Listopad 19, 2012, 14:30:57 »

kto ,co   i dlaczego planuje...

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Eqhg2ylmUEo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Eqhg2ylmUEo</a>

« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2012, 14:33:37 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
Strony: « 1 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: