logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Izrael planuje atak na Iran ?  (Przeczytany 7432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Monika

• Aktywny użytkownik
Odp: Izrael planuje atak na Iran ?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 18, 2012, 21:01:58 »
Igmano - Zatroskany?? Przeczytaj ostatni post, gdzie tu zatroskanie? Z zatroskania obdarowuje się ludzi tak zacnymi „kategoriami”?
Jan powinien wytłumaczyć z jakich pozycji pisze. Inaczej będzie jak fundamentalista gotowy do ścięcia głowy każdemu kto myśli inaczej albo do jakiegoś podpalenia stosu. Kiedyś już palili z "troski" o zdrowie duchowe inaczej myślących. Fakt, dziwna to troska, która odsądza innych od czci i wiary. Przypomina opętanie  ,:)

A neutralność to dla mnie duchowy marazm – wszystko mi jedno, jestem bezstronny, nie wolno mi się angażować.
Mam kolegę, który jest mediatorem. On musi być neutralny. Uczyli go stwarzać przestrzeń dla obu zwaśnionych stron. Nie może się angażować, ale to nie jest marazm. On ma pilnować, aby żadna ze stron nie zawłaszczyła przestrzeni dla siebie. Jest więc bardzo aktywny wewnętrznie.
:)
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2012, 21:12:27 wysłana przez Monika »

Ania

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2012, 21:55:43 »
Mam kolegę, który jest mediatorem. On musi być neutralny. Uczyli go stwarzać przestrzeń dla obu zwaśnionych stron. Nie może się angażować, ale to nie jest marazm. On ma pilnować, aby żadna ze stron nie zawłaszczyła przestrzeni dla siebie. Jest więc bardzo aktywny wewnętrznie.

Truth! Poniosło mnie w tych równowagach, neutralnościach i letniościach. Bardzo się cieszę, że zwróciłaś na to uwagę :-)

Offline Igmana (ptak)

• Aktywny użytkownik
    • Email
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2012, 22:48:54 »
Czasami literalny odczyt tekstu niesie jego zniekształcenia. Zwłaszcza, gdy słowa bywają użyte w postaci metaforycznej.
Zwrot „płaczę nad światem”, oznaczał bardziej zatroskanie, niż faktyczny płacz, choć i ten przydarza się w niektórych sytuacjach.
Cóż, język nie jest doskonały a i piszący nie musi być precyzyjny. Dlatego dużą rolę odgrywa empatia odbiorcy.

Przykro mi Aniu, że w mojej wypowiedzi dopatrzyłaś się metkowania. Intencjonalnie daleka byłam od tego, ale przecież
nie da się pisać bez użycia przymiotników. Jak również nie mam wpływu na cudze odczyty. Gdyż zewnętrzne treści zawsze
przepuszczane są przez osobisty pryzmat. A przecież każdy jest inny. Zatem oglądy tego samego też mogą być inne.

Osobiście staram się raczej widzieć w ludziach pozytywy.
Nazwanie kogoś zatroskanym lub radosnym nie miało negatywnego znaczenia. Przecież wszyscy, w różnych momentach
i z różnych powodów bywamy zatroskani lub radośni. Jedno też nie wyklucza drugiego.
Ale mniejsza z tym, nie będę sprzeczać się o definicje.

Każdy niesie swoją prawdę, nawet, gdy jest ona dla drugiego nieczytelna.   

Pozdrawiam  :-)

Offline Michał-Anioł

• między niebem a piekłem
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
    • Imaginarium
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2012, 13:30:57 »
kto ,co   i dlaczego planuje...

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Eqhg2ylmUEo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Eqhg2ylmUEo</a>
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2012, 13:33:37 wysłana przez Michał-Anioł »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl