logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Królewiec i poczatki teorii grafów  (Przeczytany 19433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fair Lady

 • Gość
Królewiec i poczatki teorii grafów
« dnia: Grudzień 10, 2012, 11:36:34 »
Kaliningrad (ros. Калининград, do 4 czerwca 1946 pol. Królewiec (do XVI w. także Królówgród), łac. Regiomontium, prus. Kunnegsgarbs, niem. Königsberg, lit. Karaliaučius, ros. Кёнигсберг) – stolica obwodu kaliningradzkiego – eksklawy Federacji Rosyjskiej, u ujścia Pregoły do Bałtyku, w historycznej krainie Sambii. Liczba ludności Kaliningradu w 2006 wynosiła 434,9 tys.

Ciekawe informacje podaje wiki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kaliningrad

Informacje praktyczne kulinarno-kulturalne.

http://strawadlaciala.blox.pl/resource/krolewiec.jpeg
Królewiec i poczatki teorii grafów


Królewiec to dość popularny przekładaniec miodowy/Inna nazwa tego ciasta to Arabeska waniliowa/. Na pewno większość z Was zna to ciasto. Dawniej moja mama często robiła je na święta. Ważne jest, aby ciasto przełożyć gorącą masą budyniową, zaraz po jej przygotowaniu i pozostawieniu go na noc, a najlepiej na całą dobę w chłodnym miejscu. Wtedy twarde miodowe blaty zmiękną od masy i całe ciasto będzie mięciutkie i rozpływające się w ustach.
 
Składniki:
Ciasto miodowe:
 •3 szklanki mąki
 •3/4 szklanki cukru
 •1 łyżeczka sody
 •150g margaryny
 •1 jajko
 •3 łyżki płynnego miodu
 Biszkopt:
 •4 jaja
 •3/4 szklanki cukru
 •1 łyżeczka proszku do pieczenia
 •3/4 szklanki mąki pszennej
 •1 łyżeczka mąki ziemniaczanej
 
Krem budyniowy:
 • 0,5l  mleka
 •200g  masła
 •0,5 szklanki cukru
 •1łyżeczka cukru waniliowego
 •2 łyżki mąki ziemniaczanej
 •1 łyżka mąki pszennej
 
Polewa czekoladowa:
 •100g margaryny,
 •50g kakao,
 •120 g cukru pudru,
 •2 łyżki mleka.
 
dodatkowo:
 •100g orzechów włoskich
 

Sposób przygotowania:
 1.Przygotować ciasto miodowe. Wszystkie składniki posiekać nożem, zagnieść gładkie ciasto. Podzielić na dwie równe części i upiec 2 placki jednakowej wielkości (Najlepiej wziąć formę prostokątną  o wymiarach około 35cm x 24cm. Spód formy wysmarować margaryną i posypać bułką tartą). Piec w nagrzanym piekarniku około 15 min. w temperaturze 180°C.
 2.Przygotować biszkopt. Oddzielić żółtka od białek. Białka ubić na sztywną pianę. Dalej ubijając dodać stopniowo cukier. Na końcu dodać po jednym żółtku. Mąki wymieszać z proszkiem do pieczenia. Przesiać do masy jajecznej i delikatnie wymieszać. Biszkopt piec w tej samej lub takiej samej formie co ciasto miodowe. Formę wysmarować masłem lub margaryną i posypać mąką. Ciasto przełożyć do formy. Piec w nagrzanym piekarniku około 25- 30 min. w temperaturze 180°C.
3.Przygotować krem budyniowy. Odlać niepełną szklankę mleka, resztę zagotować z cukrem i cukrem waniliowym. W zimnym mleku rozmieszać mąkę pszenną i ziemniaczaną. Wlać do gotującego się mleka mieszając, aby nie zrobiły się grudki. Następnie dodać kostkę masła. Dokładnie wymieszać (albo zmiksować).
4.Do formy włożyć jedno ciasto miodowe. Na to wylać połowę gorącej masy budyniowej. Na masę położyć biszkopt i wylać resztę masy. Wyłożyć drugie ciasto miodowe.
5.Przygotować polewę czekoladową. Margarynę roztopić. Do roztopionego tłuszczu dodać kakao, cukier puder i mleko. Dobrze wymieszać i nie gotować.
 6.Polać ciasto polewą czekoladową. Udekorować orzechami włoskimi.

//Pyszna potrawa zawierajaca nazwe Krolewiec (Königsberg) - sa pulpeciki w sosie koperkowym! Mniam mniam mniam.//

zrodlo: http://www.domowe-wypieki.pl/przepisy-ciasta-miodowe/135-przepis-na-krolewiec

Kazdy slyszal na pewno hymn Lodzi - Przasniczka muzyki St. Moniuszki,
oto tekst J. Czeczota

1.U prząśniczki siedzą jak anioł dzieweczki,
 przędą sobie, przędą jedwabne niteczki.
 
Ref.:
 
Kręć się, kręć wrzeciono,
 wić się tobie wić!
 Ta pamięta lepiej,
 czyjej dłuższa nić!
 
2.Poszedł do Królewca młodzeniec z wiciną,
 łzami się zalewał, żegnając z dziewczyną
.
 
Ref.:
 
Kręć się...
 
3.gładko idzie przędza wesołej dziewczynie,
 pamiętała trzy dni o wiernym chłopczynie.
 
Ref.:
 
Kręć się...
 
4.Inny się młodzieniec podsuwa z ubocza
 i innemu rada dziewczyna ochocza.
 
Ref.:
 
Kręć się, kręć wrzeciono,
 prysła wątła nić,
 wstydem dziewczę płonie,
 wstydź się, dziewczę, wstydź!

Herb:Z Krolewcem bylo zwiazanych wielu naukowcow, dla przykladu podam Immanuela Kanta.

Immanuel Kant (ur. 22 kwietnia 1724 w Królewcu, zm. 12 lutego 1804 tamże) – filozof niemiecki, profesor logiki i metafizyki na Uniwersytecie Królewieckim.
 
Twórca filozofii krytycznej lub transcendentalnej, zakładającej, że podmiot jest poznawczym warunkiem przedmiotu. Podstawowymi cechami jego koncepcji filozoficznej są: agnostycyzm poznawczy względem tak zwanych noumenów ("rzeczy samych w sobie" np. Boga, materii) oraz aprioryzm w stosunku do zjawisk.
 
Jego głównym wkładem w filozofię zachodnią było zniesienie opozycji pomiędzy racjonalizmem (por. Kartezjusz) a empiryzmem (por. Hume). Do osiągnięć kantyzmu odwołuje się między innymi neokantyzm (kontynuacja), fenomenologia (rewizja) oraz pozytywizm logiczny (opozycja).

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/43/Immanuel_Kant_%28painted_portrait%29.jpg
Królewiec i poczatki teorii grafów


M.in.

Teoria sądów[edytuj]
 
Kant zaczął od poszerzenia arystotelowskiej teorii logiki o nowy podział sądów na:
 sądy analityczne, czyli takie, które w orzeczeniu wypowiadają jedynie to, co jest zawarte w podmiocie – mają charakter definicji i służą objaśnieniu posiadanej już wiedzy;
 sądy syntetyczne, czyli takie, których orzeczenie wykracza poza podmiot – które rozszerzają naszą wiedzę;
 
oraz:
 sądy a priori, czyli takie, które są niezależne od doświadczenia – mają swe źródło w umyśle;
 sądy a posteriori, czyli takie, które można wywieść z doświadczenia.
 
Te dwa podziały krzyżują się ze sobą.
 
Sądy analityczne opierają się na zasadzie niesprzeczności (jeżeli prawdziwe jest zdanie: każde ciało jest rozciągłe, to nie może być prawdziwe zdanie: istnieje ciało, które nie jest rozciągłe). Wszystkie zdania analityczne są a priori, nawet jeśli ich pojęcia zostały wywiedzione z empirii (np. złoto jest żółtym metalem).
 
Sądy syntetyczne a posteriori pochodzą z doświadczenia (np. każde ciało ma określony ciężar). Pojawiają się tam, gdzie następuje wykroczenie poza pojęcie. Zdaniem Kanta sądy matematyczne mają charakter syntetyczny a priori (np. 7+5=12 miałoby być zdaniem poszerzającym naszą wiedzę).
 
Wszystkie sądy o charakterze metafizycznym są aprioryczne. Są wśród nich analityczne (te nazywał sądami należącymi do metafizyki) oraz syntetyczne (metafizyczne we właściwym sensie). Pierwsze są środkami do uzyskiwania drugich. Do pierwszych zaliczymy na przykład definicję: substancją jest to, co istnieje tylko jako podmiot. Do drugich należy natomiast teza: wszystko, co jest w rzeczach substancją, jest trwałe. Pierwsze są analityczne a priori, a drugie – syntetyczne a priori.

Sądy syntetyczne a posteriori oraz sądy analityczne a priori nie budzą wątpliwości. Pierwsze wywodzą się z doświadczenia, drugie zaś opierają się na umowach ułatwiających porozumiewanie się. Przykładami pierwszych są ustalenia przyrodoznawstwa (z wyjątkiem tak zwanego czystego przyrodoznawstwa), a przykładami drugich – definicje obiektów matematycznych.
 
Sądy analityczne są pewne i powszechne, ale nie poszerzają naszej wiedzy. Sądy empiryczne, czyli syntetyczne a posteriori, powiększają wiedzę, lecz nie są pewne ani powszechne. Kant – podobnie jak poprzednicy – szukał wiedzy, która byłaby powszechna i pewna. Znalazł ją w sądach syntetycznych a priori.
Przez Królewiec przepływa rzeka dzieląc miasto na dwie części, na niej dodatkowo znajdują się dwie wyspy, co pokazuje ilustracja obok. Zastanawiano się, czy możliwe jest przejście przez wszystkie mosty królewieckie, pokonując każdy z nich co najwyżej raz, oraz wrócić do miejsca, z którego się wyruszyło. W postawionym problemie nieważne są odległości między mostami, ich długości, współliniowość punktów czy jakiekolwiek kąty. Zagadnienie mostów królewieckich rozwiązał w 1736 r. Leonhard Euler, który wykazał, że jest to niemożliwe.
 
Podobnie topologiczny charakter ma twierdzenie Eulera o wielościanach wypukłych, które mówi, że suma liczby wierzchołków takiego wielościanu oraz liczby jego ścian równa jest liczbie krawędzi powiększonej o dwa, jednak wynik nie zależy od długości krawędzi czy kątów (poza wypukłością). Dziś o tym twierdzeniu mówi się jako o twierdzeniu o sferze dwuwymiarowej, uogólnionym przez Henriego Poincaré na dowolne wielościany, a przez Solomona Lefschetza na odwzorowania ciągłe wielościanów w siebie.
 
Wspomniane historycznie pierwsze wyniki topologiczne zostały uzyskane na długo przed ustanowieniem topologii jako osobnego działu matematyki, dlatego powszechnie uważa się Eulera za jej prekursora. Twierdzenia te mają charakter kombinatoryczny, z tego też powodu poprzedniczkę dzisiejszej topologii algebraicznej nazywano niegdyś topologią kombinatoryczną.
 
Nieco inny charakter ma klasyczne twierdzenie Weierstrassa analizy: każda funkcja ciągła rzeczywista zdefiniowana na odcinku domkniętym jest ograniczona i osiąga swoje kresy. Podobnie jak w przypadku twierdzeń Eulera, wspomniane zdanie ma wymiar geometryczny, gdyż mówi o geometrycznych własnościach wykresów, ale różni się zasadniczo od twierdzeń geometrii klasycznej - takich jak na przykład twierdzenie Pitagorasa: w geometrii liczą się miary kątów, boków, powierzchni, ich proporcje oraz to, czy dane punkty leżą na jednej prostej, krzywej (takiej jak okrąg), płaszczyźnie. Wszystkie te zagadnienia nie mają znaczenia w powyższych przykładach twierdzeń topologicznych.

Teoria grafów
to dział matematyki i informatyki zajmujący się badaniem własności grafów. Informatyka rozwija także algorytmy wyznaczające pewne właściwości grafów. Algorytmy te stosuje się do rozwiązywania wielu zadań praktycznych, często w dziedzinach na pozór nie związanych z grafami.
 
Opis zagadnienia mostów królewieckich opublikowany w 1736 roku przez Leonharda Eulera jest uznawany za pierwszą pracę na temat teorii grafów.

Moj ulubiony matematyk nazywany analitykiem z krwi i kosci, geniusz!Graf to – w uproszczeniu – zbiór wierzchołków, które mogą być połączone krawędziami, w taki sposób, że każda krawędź kończy się i zaczyna w którymś z wierzchołków (ilustracja po prawej stronie). Grafy to podstawowy obiekt rozważań teorii grafów. Za pierwszego teoretyka i badacza grafów uważa się[1] Leonarda Eulera, który rozstrzygnął zagadnienie mostów królewieckich.
 
Wierzchołki grafu zwykle są numerowane i czasem stanowią reprezentację jakichś obiektów, natomiast krawędzie mogą wówczas obrazować relacje między takimi obiektami. Krawędzie mogą mieć wyznaczony kierunek, a graf zawierający takie krawędzie jest grafem skierowanym. Krawędź może posiadać także wagę, to znaczy przypisaną liczbę, która określa na przykład odległość między wierzchołkami (jeśli na przykład graf jest reprezentacją połączeń między miastami). W grafie skierowanym wagi mogą być zależne od kierunku przechodzenia przez krawędź (np. jeśli graf reprezentuje trud poruszania się po jakimś terenie, to droga pod górkę będzie miała przypisaną większą wagę niż z górki).

 
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2018, 01:00:58 wysłana przez Leszek »

Fair Lady

 • Gość
Odp: Królewiec i poczatki teorii grafów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2012, 10:47:17 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=VRcX9Fzu1Jo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=VRcX9Fzu1Jo</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=2guA5uMEmZQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=2guA5uMEmZQ</a>

Ciekawa prezentacja w pdf - teoria grafow i jej zastosowania  :czytaj:

http://math.uni.lodz.pl/~marmaj/Files/grafyLic.pdf
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2012, 12:53:03 wysłana przez Fair Lady »

Fair Lady

 • Gość
Odp: Królewiec i poczatki teorii grafów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2012, 11:24:56 »
Czytajac obszerne komentarze w ponizszym watku
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,1230.msg8476/topicseen.html#msg8476
zwrocilam uwage na wypowiedz Acidizer69
To o czym pisze i inni forumowicze komentuja to nic innego jak technika socjometryczna wlasnie. Czesto przedstawiana w formie diagramow lub tabeli.
Dzial tej nauki nazywa sie socjologia matematyczna i w duzej mierze wykorzystuje teorie grafow.
Zaczelam ten watek ogolnie i od zupelnych podstaw, aby przyblizyc uzytkownikowi tok myslenia (nie roli przypadku) tworcow poczatkow tychze modeli socjometrycznych (tudziez grafow). Poprostu innej formy prezentacji funkcji.
W nagrode zostalam zbesztana za tresc przekazu - tylko dlatego, ze zamiescilam zdjecie ciasta "Krolewiec", ktore w swej pierwotnej formie bylo niczym innym niz miodownikiem specjalnego rodzaju, dla niektorych afrodyzjakiem niech bedzie.
Nie ukrywajmy, jak swiat swiatem historia do dzis pokazuje do czego zdolni sa samce zadni przezyc najwyzszych. Biedne niedzwiadki panda, nosorozce i inne zbrodnie. A tu nagle naukowcy wielkiej klasy ku produkcji pszczelarskiej sie sklonili, aby dalej kontynuowac (w spokoju  ;)) swe prace naukowe.

JAN jest wg teorii socjologii tzw. gwiazda socjometryczna, bo skupia na sobie uwage, mysle, ze o to mu wlasnie chodzi. Byc moze jest tego nieswiadomy. Jak u Moliera pan Jardin, ktory nie wiedzial, ze cale zycie mowi proza! ;D

Teorie grafow sa niewygodne dla informatykow, bo jest tam ogromny ladunek osobisty i emocjonalny (niemierzalny w konkretnych jednostkach).

Postaram sie stopniowo rozwinac temat, ciasta piec juz nie bede, ale mysle, ze wyjasnilam co i jak.

A tu podaje przykladowy grafik takiej metody.

http://tsiss.files.wordpress.com/2011/11/socjogram2.jpg
Królewiec i poczatki teorii grafówOffline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1792
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: Królewiec i poczatki teorii grafów
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2012, 16:01:12 »
Zaczelam ten watek ogolnie i od zupelnych podstaw, aby przyblizyc uzytkownikowi tok myslenia (nie roli przypadku) tworcow poczatkow tychze modeli socjometrycznych (tudziez grafow). Poprostu innej formy prezentacji funkcji.
W nagrode zostalam zbesztana za tresc przekazu - tylko dlatego, ze zamiescilam zdjecie ciasta "Krolewiec"
Przez kogo zostałaś "zbesztana" jeśli można wiedzieć? Bo jeśli chodzi Ci o moją sugestię, którą cytuję poniżej, to ja nie mam więcej pytań...
Cytuję
Hej!
Może odwróć kolejność i zacznij od:
Teoria grafów to dział matematyki i informatyki zajmujący się badaniem własności grafów. Informatyka rozwija także algorytmy wyznaczające pewne właściwości grafów. Algorytmy te stosuje się do rozwiązywania wielu zadań praktycznych, często w dziedzinach na pozór nie związanych z grafami. http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,1228.msg8444.html#msg8444
a potem, dodaj resztę? Gdyby to było w Hydepark to ok, ale jak w tym dziale to choc sympatyczne, to jednak trochę nie wypada."Wybrałaś jednak inną kolejność, inny sposób przekazu...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2012, 16:11:25 wysłana przez Leszek »

Fair Lady

 • Gość
Odp: Królewiec i poczatki teorii grafów
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2012, 19:44:02 »
 >:D
Nie ukrywalam mego zawodu wyuczonego i powolania tego w sercu.
Wiec, pozwole sobie pozostac metodykiem, a nie slugusem systemu.
Cytuj
Teoria grafów to dział matematyki i informatyki zajmujący się badaniem własności grafów.
Skoro tak to rozumiesz, to nie dziwie sie Twej reakcji.

SasQ naucza super, i jestem mu niesamowicie wdzieczna, bo takiego przekazu nie znajde w necie.

Ile razy karmiono nas naukami, nazwiskami numerami i prawami, ktorych uczylismy sie bezmyslnie na pamiec. Teraz sa inne czasy, ja chce wiedziec kto jest nazwisko-dawca pewnych praw i teorii. Czy to zle?

Bo, rzekomo kim byl Pitagoras kazdy wie :buziaki:

Offline Monika

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 80
  • Zobacz profil
Odp: Królewiec i poczatki teorii grafów
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2012, 22:57:39 »
Fair Lady, trudno wyczytać, co siedzi w twojej głowie.
Dla Ciebie twoje połączenia są pewnie jasne, ale chyba nie dla innych.
 aniolek
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2012, 23:06:33 wysłana przez Monika »

Fair Lady

 • Gość
Odp: Królewiec i poczatki teorii grafów
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2012, 10:37:07 »
Tworzac ten watek liczylam na jego kontynuacje, a nie tylko zaznaczenie, i ucieczke w dalsze fale cyberprzestrzeni w poszukiwaniu sensacji.
Celowo nadalam taki, a nie inny tytul, a nastepnie konsekwentnie rozwijam to "wrzeciono". Wnikliwy uzytkownik od razu zrozumie moja intencje, uzytkownik ciekawy ciagu dalszego zapyta, jesli nie zrozumial, uzytkownik obojetny zignoruje.
Ale forum jest nie tylko dla uzytkownikow, wiec idzmy dalej tlumaczac, uczac sie wzajemnie od siebie i rozwijajac intelekt.

Wyjasniam szczegolowo tok mojego myslenia. Od paru miesiecy tworze pewien harmonijny model geometryczny, interesuje sie zasadami feng shui i roli pozycji geomantycznych w interakcjach ludzkich, tudziez budowlach, systemach i normalnym zyciu. Czulam w srodku, ze istnieje cos takiego, ale nie umialam przelac na papier, ani szczegolowo opisac, wiec zaczelam od poszukiwan, prob, eksperymentow. Tworzylam modele szescienne i liczylam ich wzajemne oddzialywania, Lucyfera mordowalam :oczko:, pokazywal mi najrozniejsze modele, ale wciaz to nie bylo to.
I w koncu eureka! Znalazlam cos co momentalnie utworzylo sie w jednosc, to topologia.
"Topologia (gr. tópos – miejsce, okolica; lógos – słowo, nauka) – jeden z najważniejszych kierunków w matematyce współczesnej. Obiektem jej badań są te własności figur geometrycznych i brył, które nie ulegają zmianie nawet po radykalnym zdeformowaniu tych figur (a więc np. położenie i sąsiedztwo). Własności takie nazywa się własnościami topologicznymi figury."tyle wiki.

Zainteresowalam sie tematem i postanowilam podzielic sie nim z innymi. Opisujac bardzo szczegolowo i wnikliwie. Naleze do tych nielicznych, ktorzy wiedze integruja, a nie dziela.

Offline Lucyfer

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 618
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Królewiec i poczatki teorii grafów
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2012, 12:20:08 »
Cytat: Fair Lady
Tworzylam modele szescienne i liczylam ich wzajemne oddzialywania, Lucyfera mordowalam  :oczko:, pokazywal mi najrozniejsze modele, ale wciaz to nie bylo to.
I w koncu eureka! Znalazlam cos co momentalnie utworzylo sie w jednosc, to topologia.

"Topologa określa się żartobliwie jako matematyka, który nie potrafi odróżnić kubka do kawy od obwarzanka"  ;)"Nietrudno teraz podać inne przykłady przestrzeni, które dla topologa niczym się nie różnią. Kulka plasteliny jest tym samym, co ulepiona z niej żyrafa (o ile podczas jej lepienia nie rozerwiemy i nie skleimy ze sobą wygiętych i rozciągniętych kawałków), trójkąt jest tym samym co kwadrat (a nawet koło)".

http://pl.wikipedia.org/wiki/Topologia#Przestrze.C5.84_topologiczna

Fair Lady

 • Gość
Odp: Królewiec i poczatki teorii grafów
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 17, 2012, 14:32:49 »
Slusznie Lucyfer zacytowales. Dokladnie tak jest. Wszystko zalezy od oddzialywania na obiekt, chocby temperatura, cisnieniem, energia.
Wyobraz sobie to Twoje ciasto ze sliwkami w temperaturze powiedzmy 150°C, a potem rozwin wyobraznie dodajac stopni, i obserwuj, co sie stanie? :taaak:
Zalezy od materii i jej wlasciwosci fizyczno-chemicznych.
Albo inny przyklad - tym razem ciasto miodowe o nazwie "krolewiec", takie ladne, pachnace, apetyczne, i nagle ktos nieuwaznie wytraca je z reki i nadeptuje, czy to dalej jest ciasto, czy co innego?
W matematyce sa rozne rodzaje przeksztalcen i faktycznie z kola powstaja trojkaty i inne figury, sam mi (nam) to pokazywales. Przypomnij sobie. Byly takie koleczka najpierw dwa, laczyles ich srodki, potem byly trzy o takim samym promieniu, potem coraz wiecej i jak te srodki polaczyles powstawaly figury.

A teraz strona ludzka, bo mi zarzuca sie zbytnie zainteresowanie konkretami°° - ostatnio wiele dzieje sie wokolo nas, ezoterycy to wiedza, niektorzy mocno wczuwaja sie w przekazy innych, ale jest grupa, ktora odbiera przeslanie bardzo namacalnie. I wlasnie dzieki topologii mozna im wytlumaczyc, co sie dzieje przed ich oczami z obrazem przestrzennym, ktory nagle zaczyna rozmywac sie, mieknac, jakby lody zaczely topic sie w pucharku, czesto sa to sciany, drzewa, ludzkie twarze, gra kolorow i dzwiekow... Ludzie zaczynaja sie bac tego zjawiska, a gdyby znali topologie wytlumaczyliby to naukowo.

 :tuptup:

Offline Lucyfer

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 618
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Królewiec i poczatki teorii grafów
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 17, 2012, 15:33:20 »
Cytat: Fair Lady
Albo inny przyklad - tym razem ciasto miodowe o nazwie "krolewiec", takie ladne, pachnace, apetyczne, i nagle ktos nieuwaznie wytraca je z reki i nadeptuje, czy to dalej jest ciasto, czy co innego?

To będzie pyszna mamałyga z domieszką stopy  ;)Cytat: Fair Lady
Przypomnij sobie. Byly takie koleczka najpierw dwa, laczyles ich srodki, potem byly trzy o takim samym promieniu, potem coraz wiecej i jak te srodki polaczyles powstawaly figury
.