Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Święta geometria i... GIEŁDA  (Przeczytany 16588 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
..
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #27 : Sierpień 23, 2010, 17:34:49 »

Echnaton napisał:

Temat to praktyczne zastosowanie, nie jestem matematykiem i nie potrafie wyjasnic "kwadratury kola" ktora przedstawiasz,[/color] jednak korzystam ze wspolczynnikow ktore daje:

1.272 , 1.618 , 1 , 2.236 , 2 , 1.414 , 1.902

Oraz z ciagu fibonacciego i pochodnych co sie razem wiaze.

Praktyczne zastosowanie to mierzenie badanie, okreslanie trendu okreslanie formacji i tradowanie, nie ma innego praktycznego zastosowania, bo temat gielda jest zwiazana z pieniedzmi.

To jak to jest z tą praktyką ?
1 (czerwone) Nie wiesz z czego korzystasz ?
2 (czerwone) dokładnie tak ! Więc się pytam jak BADASZ, WYLICZASZ I OKREŚLASZ FORMACJĘ metodą którą zaprezentowałeś ? Fotkę którą wstawiłem jest ze strony Bryce Gilmore'a, więc pewnie doskonale wiesz skąd biorą się te wyliczenia na wykresie. Określasz je "kwadratura koła"   :Uśmiech

No dobra, to może powiesz jak wykorzystujesz te "współczynniki" na wykresie ?
1.272 , 1.618 , 1 , 2.236 , 2 , 1.414 , 1.902

Na wrzuconej przez CIebie stronie znajduje się system Bryce Gilmore'a Dynamic Time & Price Manual.

znowu nazywasz go: "kwadraturą koła z fibonaccim". Nie wiem dlaczego...
Nie sprawdzałem tego systemu, ale oprócz kilku poziomów Fibo, autor wykorzystuje Elliota (A,B,C,D,E), jest chyba fragment ZigZag'a i coś do przełamywania dywergencji (GANN?). Co jest w ramce po lewej nie widzę... ale to może byc coś co przelicza harmoniczne i podaje wielkości w jednostkach, lub coś na bazie headga, czyli skorelowanie dodatnie/ujemne par. Ale chyba raczej nie, bo tam jest SP500, jak dobrze widzę....
Myślałem że podrzucisz kilka ciekawych kąsków, skoro korzystasz z tego systemu. Przetestowałem już kilkadziesiąt sysów i spokojnie mógłbym zająć się tym jeżeli jest godny uwagi. Robiłeś jakieś testy na Visualu (tester w MT4) i masz może jakiś stetment, choćby nawet z demówki ?... To przeciez podstawa określająca czy w ogóle warto to brać na tapetę.

PS. Wypowiedzi do których się odniosłem niżej przeniosły się do innego wymiaru  Mrugnięcie

MEM HEI SHIN i EAST
dzięki za Wasze ciekawe przemyślenia. W kwestii podstawowej Mieć, czy być ja nie widzę przeciwstawności. Dla mnie podstawą jest etyka - uczciwość w działaniu. Forma spieniężania tego działania może być dla mnie dowolna. Wolicie wymianę barterową ? Worek ziemniaków za 2 worki fasoli ?  Niezdecydowany
Wychodzenie z tematem pieniędzy z systemu społeczno-ekonomicznego nie ma sensu. Jak to się ma do innych wymiarów, snów, chanellingów, ciał astralnych i w ogóle z perspektywy wszechświata... nijak.
Można by ewentualnie ponarzekać na system walutowy, podatki, lichwę, kredyty/odsetki, inflację. Cały ten sztucznie pompowany balon. Tak, tutaj zgoda. Człowiek jest w klatce systemu. Ale jeżeli nie poddasz się konformizmowi, nadmiernemu konsumpcjonizmowi, który wyłazi z TV i całego mainstream'owego hałasu, to jest szansa realizacji siebie w tych warunkach.

Taka giełda, jaką jest Forex jest olbrzymią studnią możliwości i alternatywą (paradoksalnie) dla dzisiejszych czasów.

Pozdrawiam

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

..
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Sierpień 23, 2010, 17:35:36 »

Leszek napisał:

Z: http://prawda2.info/viewtopic.php?t=11189

"Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej to 21 marca. Wiosna astronomiczna zaczyna się w momencie gdy Słońce "przekracza" równik (ang: Equinox - równonoc wiosenna) ma to miejsce 20 lub 21 marca. W 2010 roku wiosna astronomiczna zaczyna się 20 marca o godzinie 17:32 UTC (18:32 czasu polskiego). W 2009 roku rozpoczęła się 20 marca o godzinie 11:44 UTC (12:44 czasu polskiego). W 2008 roku astronomiczna wiosna rozpoczęła się 20 marca punktualnie o 5:48 UTC (6:48 rano czasu polskiego) .
 Razem z przesunięciem zazwyczaj mamy do czynienia z jakimiś większymi ruchami na giełdzie, i może od poniedziałku tj. z dniem 22.03.10 zacznie się jakaś większa korekta na rynku, nie wiem w jakiej fazie będzie Nasz Księżyc ale na pewno też będzie w pewnym sensie wpływał na wiszącą w powietrzu korektę na parkietach. Jeśli spotkaliście się z podobnymi przypuszczeniami, lub trafiliście na jakieś ciekawe opracowania to ja bardzo chętnie coś poczytam. Także na rynku walutowym powinno coś się dziać, bo od dłuższego czasu mamy konsolidację,...

- A co ma jedno do drugiego?

...a właśnie ma, i to wbrew pozorom bardzo wiele wspólnego. Dlatego postanowiłem założyć nowy wątek, w którym można będzie polecieć głębiej z tym tematem. Dopiero niedawno się tym zainteresowałem, stąd prośba o ciekawą dyskusję w temacie... (powiązania indeksów giełdowych z ruchem planet i wydarzeniami)."

tutaj tylko kilka ciekawszych artykułów, które mogą wyjaśnić co ma jedno do drugiego Wink

http://lemansa.wordpress.com/category/analiza-astrologiczna/

http://lemansa.wordpress.com/2009/02/15/aspekty-16-22022009/

http://www.astroelliott.pl/m1|17-Aktualnosci.html

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Lucyfer
Administrator
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #29 : Lipiec 09, 2013, 09:19:31 »

W 1930 roku Ralph Nelson Elliott zidentyfikował powtarzające się wzory na rynku giełdowym, które określił "falami". Odkrył w ten sposób, 40 lat przed Mandelbrotem, fraktale w formie sekwencji liczb Fibonacciego. Robert R. Prechter Jr. połączył psychologiczną podstawę fal z ludzkim nieświadomym impulsem odruchu stadnego i zaobserwował, że to nastroje społeczne rządzą nie tylko finansami, ale też tak rozmaitymi obszarami jak kultura masowa, gospodarka, polityka wyborcza i wojna. Zaproponował nowy dział nauki nazwany socjonomika - nauka historii i społecznego prognozowania.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=QONqZwKMUXc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=QONqZwKMUXc</a>

Strony: « 1 2 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: