logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: co mi w duszy gra - wątek z dawnego forum  (Przeczytany 74972 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline .

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 611
  • Zobacz profil
Odp: co mi w duszy gra o Nassimie przeniesiony z dawnego forum
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 24, 2010, 21:05:55 »

Michał-Anioł napisał:


O stronie  |  Blog
illuzia.net
Embrion

Historię ludzkości można podzielić na trzy główne okresy, podobnie jak rozwój płodu.

W przeszłości rozwijaliśmy się, podbijaliśmy, budowaliśmy, niszczyliśmy, przebudowywaliśmy. Rozprzestrzeniliśmy się po całym świecie. Płód człowieka osiąga taki stan w ciągu 38 tygodni ciąży.

Macica matki jest najlepszym miejscem dla dziecka, lecz służy ona tylko w przejściowym stadium rozwoju, ponieważ celem ciąży są narodziny. Ciało matki w czasie porodu produkuje ogromną ilość adrenaliny, aby pomóc dziecku przejść przez ten ciężki i bolesny proces. Podobnie my, osiągnęliśmy najwyższy poziom rozwoju i nie jesteśmy w stanie dłużej żyć według starych zasad.

Nie mamy pojęcia co wydarzy się dalej, lecz to nie znaczy, że nie istnieje ogólny plan naszego rozwoju. Natura realizuje własny program: prowadzi nas za pomocą kryzysów, klęsk, epidemii, wojen i zmusza do narodzin. Po porodzie, dziecko kontynuuje rozwój w zupełnie innym świecie, poza macicą. To samo dotyczy nas. W końcu musimy zrozumieć, po co tu jesteśmy.

<a href="http://www.youtube.com/v/VTbKU0Hj6K4&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/VTbKU0Hj6K4&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;560&quot; height=&quot;340&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/VTbKU0Hj6K4&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/VTbKU0Hj6K4&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;560&quot; height=&quot;340&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

Offline .

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 611
  • Zobacz profil
Odp: co mi w duszy gra o Nassimie przeniesiony z dawnego forum
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpień 24, 2010, 21:13:51 »

east napisał:

Bardzo "przyjemna" analogia, a raczej próba fraktalnego potraktowania narodzin człowieka. Faktycznie robi nam się coraz ciaśniej na tej naszej planecie -matce. Próba ciekawa i pełna refleksji. Skąd tam tyle wojen ?  Jeśli wojny mają wyjaśniać wzrastanie i rozwój, to można by mniemać, że po narodzinach wcale nie będzie lepiej.

Ponadto ten filmik pokazuje coś , co  mi się nie bardzo podoba. Mianowicie to, że narodziny życia  i jego ciągły rozwój oraz śmierć nie są zależne od woli żyjącej osoby, lecz są z góry zaprogramowanymi etapami . Zatem do tej pory nie funkcjonujemy według wolnej woli, lecz według określonego planu rozwojowego ?
Jeśli tak, to znaczy ,że żyjemy w wymyślonym matrixie . I co najmniej do  "18tki" po narodzinach będzie to trwało.
Przynajmniej możemy mieć nadzieję i wyobrażenie, że wszystko to z miłości .

Jakże  ściśle po wykładach Nassima brzmi ta piosenka o pewnej szczególnej fali...

Jest przed nami wielka rzeka, którą kiedyś każdy z nas
Zostawiwszy wszystkie sprawy podryfuje w wolny czas.

W trwanie wieczne popłyniemy tam gdzie nigdy nikt nie powie
Słów co słyszeć już nie chcemy, tam gdzie wieczny
Spokój w głowie, spokój w głowie.

(..)

Już się zbliża wielka rzeka, bo szum fali w uszach brzmi,
Więc już nie śni się człowieku, nie zatrzyma rzeki nikt.

Nikt już fali nie powstrzyma wielkiej fali ludzkich serc,
Takiej siły nigdzie nie ma, jestem pewny,
Dziś to wiem, dziś to wiem.
(..)

Daab
Fala ludzkich serc

Offline .

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 611
  • Zobacz profil
Odp: co mi w duszy gra o Nassimie przeniesiony z dawnego forum
« Odpowiedź #172 dnia: Sierpień 24, 2010, 21:14:36 »

Michał-Anioł napisał:


O stronie  |  Blog
illuzia.net
Sen

Nie wiemy, czy śpimy, czy nie. Każdy człowiek, który postrzega tylko świat materialny, uznawany jest za pogrążonego we śnie. Świat pojmujemy za pomocą porównywania: jasny – ciemny, słodki – gorzki. Porównanie, kontrast dwóch przeciwstawnych sobie rzeczy. Nie możemy odczuć jednego bez drugiego.

Dopóki nie jesteśmy w stanie odczuć innego świata, nie potrafimy po prostu rozpoznać, czy istniejemy, czy pogrążeni jesteśmy we śnie. Żyjemy na jawie, czy we śnie?

Jedynie po przebudzeniu bylibyśmy w stanie stwierdzić, że śniliśmy. Ażeby się przebudzić, musielibyśmy zacząć odczuwać wyższy poziom, przedostać się do kolejnego wymiaru, a wtedy porównując oba poziomy istnienia, moglibyśmy sobie uświadomić, że nie są one doskonałe. Porównując je i łącząc razem, odnajdziemy nasze prawdziwe życie.

<a href="http://www.youtube.com/v/v2KdmqBqYmU&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/v2KdmqBqYmU&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;560&quot; height=&quot;340&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/v2KdmqBqYmU&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/v2KdmqBqYmU&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;560&quot; height=&quot;340&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>
-----------------

O stronie  |  Blog
illuzia.net
Mój świat

W rzeczywistości, nie ma nic dookoła nas. Nic! Tylko biel. Odbicia, które dostrzegamy na zewnątrz, znajdują się tak naprawdę wewnątrz nas samych. Wszystkie nasze właściwości, uczucia, myśli pojawiają się w nas, a potem zostają wyświetlone na tym białym tle, tak jak na białym ekranie w kinie.

Tylna część naszego mózgu wyposażona jest w ekran, który odzwierciedla nasze wewnętrzne dane. Innymi słowy, widzę świat nie takim, jakim on jest, lecz takim, jakim ja go widzę. Jest to zupełnie subiektywne, lecz musimy postrzegać tę rzeczywistość.

Fizyka kwantowa stwierdza to jasno. Powtarza ona, że świat jest absolutnie subiektywny, a siły, które go kształtują istnieją poza nim.<a href="http://www.youtube.com/v/f9boIvpT8Go&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/f9boIvpT8Go&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;560&quot; height=&quot;340&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/f9boIvpT8Go&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/f9boIvpT8Go&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;560&quot; height=&quot;340&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

Offline .

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 611
  • Zobacz profil
Odp: co mi w duszy gra o Nassimie przeniesiony z dawnego forum
« Odpowiedź #173 dnia: Sierpień 24, 2010, 21:15:59 »

east napisał:


Cytuj
Fizyka kwantowa stwierdza to jasno. Powtarza ona, że świat jest absolutnie subiektywny, a siły, które go kształtują istnieją poza nim.

Też tak to odczuwam. Bardzo rezonuje ze mną pogląd, że to Obserwator pozycjonuje elektron.

Jakże mógłbym odczuwać inaczej, skoro jest to świat według mnie ?
Czyli siły , które kształtują wszechświat istnieją tak na prawdę wewnątrz mnie. .Działają tak samo w skali mikro, jak i makro.  Bo wszechświat jest fraktalny .

Offline .

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 611
  • Zobacz profil
Odp: co mi w duszy gra o Nassimie przeniesiony z dawnego forum
« Odpowiedź #174 dnia: Sierpień 24, 2010, 21:17:12 »

Michał-Anioł napisał:


Philip K. Dick - Natura Rzeczywistości
Polecam jego książki szczególnie "ubic"

<a href="http://www.youtube.com/v/7xjaLaJnx0Q&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/7xjaLaJnx0Q&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;560&quot; height=&quot;340&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/7xjaLaJnx0Q&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/7xjaLaJnx0Q&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;560&quot; height=&quot;340&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

Offline ..

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 588
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: co mi w duszy gra o Nassimie przeniesiony z dawnego forum
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpień 25, 2010, 15:43:09 »

east napisał:

Właściwie racja. Żyjemy ciągle w TERAZ . Zawsze żyjemy w tej chwili , zaś wszystkie rzeczy , które nas otaczają to gadżety .

Offline ..

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 588
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: co mi w duszy gra o Nassimie przeniesiony z dawnego forum
« Odpowiedź #176 dnia: Sierpień 25, 2010, 15:43:33 »

Mchał-Anioł napisał:

Ludzki, związany z mózgiem umysł nie jest w stanie postrzegać całej nieskończonej obiektywnej rzeczywistości na raz. Zatem nasze mechanizmy percepcji interpretują tę nieskończoną pełnię na skończone przyrosty, które są przetwarzane sekwencyjnie i odnosimy się do nich *poprzez* filtr naszej małej ludzkiej jaźni. Innymi słowy, normalna ludzka percepcja jest subiektywizującym procesem interpretacji, a nie procesem bezpośredniej percepcji obiektywnej.

Normalna ludzka percepcja umieszcza nas lekko poza doczesną synchronizacją z rzeczywistością obiektywną. Wielkość tej niezgodności to czas, jaki jest nam potrzebny do zrobienia skończonej migawki obiektywnej nieskończoności, zinterpretowania tej migawki i zintegrowania jej z sekwencją wcześniejszych migawek. Podczas fazy interpretacji, subiektywizujemy nasze postrzeganie i tutaj percepcja bardziej dotyczy postrzegającego, aniżeli postrzeganego obiektu. Tutaj właśnie wchodzi w grę reakcja emocjonalna.

Rezultat jest taki, że traktujemy swoją subiektywną percepcję jako rzecz obiektywną, stąd też nasze pomyłki w określaniu tego, co faktycznie jest rzeczywiste.
Znając na wylot nasz subiektywizujący filtr, sprowadzamy się *bliżej* do bezpośredniego postrzegania rzeczywistości obiektywnej. Lecz jest to jak patrzenie przez przyciemnione szkło, skoro wiele innych rzeczy może, używając mojej analogii, tworzyć czerń poprzez czerwony filtr. Jedynym sposobem na bezpośrednie postrzeganie obiektywnego wszechświata jest całkowite usunięcie naszego filtru subiektywizacji. To jednak wymaga dużo więcej niż tylko związanego z mózgiem umysłu.

Aby osiągnąć obiektywną percepcję, musimy całkowicie usunąć nasz filtr subiektywizujący. Jest to miejsce dla Medytacji Środka Ciszy i środkowej pracy z WdH (takiej jak przenoszenie świadomości) - uczą nas one, jak odkładać na bok bodźce zmysłów, bodźce emocji i dialog umysłu, gdyż te rzeczy znajdują się u źródeł naszych mechanizmów subiektywnego postrzegania. Odkrywa to same surowe mentalne ciało, które jest jedyną częścią (ludzkiej) jaźni zdolną do bezpośredniego postrzegania nieskończoności.
http://franzbardon.pl/faq/misc/m12_percepcja.php

Offline ..

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 588
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: co mi w duszy gra o Nassimie przeniesiony z dawnego forum
« Odpowiedź #177 dnia: Sierpień 25, 2010, 15:44:05 »

Mchał-Anioł napisał:

<a href="http://www.youtube.com/v/JxfIuGXdIa8&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/JxfIuGXdIa8&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/JxfIuGXdIa8&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/JxfIuGXdIa8&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

dla faraona   ;)

Offline ..

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 588
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: co mi w duszy gra o Nassimie przeniesiony z dawnego forum
« Odpowiedź #178 dnia: Sierpień 25, 2010, 15:44:27 »

Echnaton napisał:

O rany, ale bełkot...
Ledwo sie można zorientować do czego gość nawołuje. Jihad, czy inna struktura zbrojna, w każdym razie bardzo agresywna. "Walcz, walcz, walcz...", jakieś uzbrojenie, hasła, nienawiść w imię wolności i miłości (?). Nie jest to dla mnie antytezą dzisiejszego świata. Wręcz przeciwnie, komórka silnie powiązana z systemem. Trzeba więcej pieniędzy na ten system, aby unicestwiać tego typu wrogie organizacje... czyli podstawić głowę pod szafot.

Jeszcze ktoś wykłada na te jego niezrównoważone pomysły kasę. Straszne...

TA WYPOWIEDŹ DOTYCZYŁA ZUPEŁNIE INNYCH FILMÓW ZAMIESZCZONYCH WYŻEJ.
NIE WIEM JAKI ZAMIAR MA MICHAŁ-ANIOŁ ZMIENIAJĄC TEMATYKĘ O 180 STOPNI


PS. warto by było uniemożliwić zmian w poście po np. 24 godz. od jego napisania.


Offline ..

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 588
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: co mi w duszy gra o Nassimie przeniesiony z dawnego forum
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpień 25, 2010, 15:44:54 »

Michał-Anioł napisał:

Jak widać jest więcej graczy  ;)