Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dlaczego?  (Przeczytany 4824 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Igmana (ptak)
Aktywny użytkownik

Zobacz profil Email
« : Marzec 09, 2013, 15:17:37 »

"Na linii frontu". Świat na krawędzi wojny. "Samobójcza" decyzja Korei Płn

dzisiaj, 10:02
Przemysław Henzel Onet

Korea Północna, Korea Południowa oraz Stany Zjednoczone są już przygotowane na wypadek wybuchu kolejnej wojny na Półwyspie Koreańskim. Waszyngton zapowiedział już, że będzie bronił swoich azjatyckich sojuszników przy użyciu "parasola rakietowego". Eksperci ostrzegają jednocześnie, że tarcza antyrakietowa, mająca chronić USA przed atakiem nuklearnym, nie przeszła jeszcze wszystkich testów.

Ostre groźby Korei Płn. "To będzie morze ognia"
Kim Dzong Un, w związku z nałożeniem przez ONZ kolejnych sankcji gospodarczych na Koreę Północną, zagroził, że jego kraj przeprowadzi "wyprzedzający" atak na Waszyngton i Seul z użyciem broni nuklearnej. Północnokoreański przywódca zadeklarował także, że unieważniony zostanie rozejm zawarty w 1953 roku po wojnie koreańskiej. - Nasi żołnierze są już gotowi do unicestwienia naszych wrogów. Czekają tylko na rozkaz, by zadać im śmiertelne ciosy – takie oświadczenie złożył Kim Dzong Un po zwizytowaniu instalacji wojskowych na granicy obu Korei.
- Nasze rakiety z głowicami nuklearnymi zostały już wycelowane w Waszyngton – oświadczył publicznie północnokoreański generał Kang Pyo-yong. – Wystarczy, że naciśniemy jeden przycisk, a Waszyngton, twierdza amerykańskich imperialistów i siedlisko wszelkiego zła, zamieni się w morze ognia - dodał.
Kłopot z amerykańską tarczą antyrakietową
Odpowiadając na prowokacyjne oświadczenia Pyongyangu rzecznik Białego Domu Jay Carney, poinformował, że Stany Zjednoczone są już w pełni przygotowane do obrony przed północnokoreańskim atakiem rakietowym. Eksperci zwracają jednak uwagę, że tarcza antyrakietowa, tworzona od kilku lat przez Amerykanów, jest dopiero w fazie testów. Carney w odpowiedzi zdradził jednak, że Pentagon odniósł ostatnio "sukces" w testowaniu rakiet przechwytujących; rzecznik nie ujawnił jednak większej ilości informacji na ten temat.
Naukowiec David Wright przypomina, że powodem budowy tarczy antyrakietowej, zainicjowanej jeszcze w czasie prezydentury Geore’a W. Busha, było właśnie zagrożenie płynące z Korei Północnej. Jak jednak podkreślił, system wielokrotnie zachowywał się w błędny sposób, a jego budowa nie została jeszcze zakończona.
Jak na razie, Amerykanie rozmieścili we wschodniej Azji baterie rakiet Patriot, zdolnych do przechwytywania rakiet krótkiego zasięgu. Pyongyang dysponuje kilkuset rakietami średniego zasięgu, które mogą dosięgnąć amerykańskie bazy w Korei Południowej i Japonii. To właśnie od ataku na te bazy może rozpocząć się kolejna wojna.
Amerykanie będą bronić sojuszników. "Korea Płn. popełni samobójstwo"
Pentagon zapowiedział już, że amerykańska armia będzie bronić nie tylko Stanów Zjednoczonych, ale także sojuszników, takich jak Korea Południowa i Japonia. – Traktujemy groźby Korei Północnej bardzo poważnie i zrobimy wszystko, co konieczne, by poradzić sobie z ewentualnym niebezpieczeństwem – oświadczył w Kongresie Glyn Davies, wysłannik Białego Domu do Korei Północnej.
W podobnym tonie wypowiedział się także członek senackiej komisji sił zbrojnych Robert Menendez. – Korea Północna popełni samobójstwo, jeśli zdecyduje się na przeprowadzenie ataku nuklearnego – podkreślił senator w swoim przemówieniu.
Amerykanie nie uznają formalnie Korei Północnej za państwo atomowe, ale, po przeprowadzeniu ostatnich testów jądrowych przyznali, że kraj ten posiada "zdolności nuklearne". Republikanie skrytykowali prezydenta Baracka Obamę za zbyt łagodną, ich zdaniem, politykę względem północnokoreańskiego reżimu.
Senator Bob Corker, krytykując prezydenta USA, powiedział wprost, że użycie siły zbrojnej będzie jedynym sposobem, by zapobiec zbudowaniu bomby atomowej przez Koreę Północną. – Nie zaakceptujemy przekroczenia cienkiej czerwonej linii przez szaleńców z Pyongyangu – podkreślił polityk.
W podobnym tonie wypowiedział się także senator Marco Rubio, który ostrzegł, że cały świat stanie się "zakładnikiem Korei Północnej", jeśli tamtejszy reżim wejdzie w posiadanie broni nuklearnej. Jak dodał, jedynym sposobem na ochronę sojuszników USA w Azji będzie skorzystanie z "rakietowego parasola", czyli wspomnianych rakiet Patriot.
"Reżim Kim Dzong Una zostanie zmieciony z powierzchni Ziemi"
Prezydent Korei Południowej Park Geun-hye oświadczyła, że jej kraj odpowie "z całą mocą" na jakąkolwiek zbrojną prowokację ze strony komunistów z północy. - Korea Północna naraża samą siebie na ryzyko zniszczenia, ponieważ marnuje wszystkie swoje zasoby na rozwój program nuklearnego, podczas gdy jej naród głoduje – powiedziała prezydent w przemówieniu wygłoszonym w piątek do żołnierzy.
W podobnym tonie wypowiedział się także rzecznik południowokoreańskiej armii. Jak stwierdził, jeśli Korea Północna zaatakuje Koreę Południową, to "reżim Kim Dzong Una zniknie z powierzchni Ziemi". – Ludzkość nigdy nie wybaczy użycia broni atomowej przeciwko wolności i demokratycznemu społeczeństwu – dodał.
- Świat się wreszcie obudził – skomentował zaostrzającą się sytuację Glyn Davies. Czasu pozostało jednak bardzo mało. Eksperci z waszyngtońskiego Centrum Studiów Strategicznych ostrzegają, że zbrojnej prowokacji Pyongyangu należy spodziewać się w ciągu najbliższych kilku tygodni.
(kd;żg)
Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/na-linii-frontu-swiat-na-krawedzi-wojny-samobojcza,1,5439954,wiadomosc.html

-----------------------------------------------------

Wciąż, gdy czytam o zagrożeniu trzecią wojną światową, przypominają mi się ostrzeżenia JANA, głoszone w temacie „Objawienie Jana (Apokalipsa) i w innych wątkach.
Niestety, z niezrozumiałych powodów JAN został wykasowany z tego forum, podobnie jak wcześniej z Cheopsa. Na Cheopsie zniknęło konto JANA wraz ze wszystkimi jego postami, w tym tymi ostrzegającymi przed światowym konfliktem, kosztującym miliardy żywotów ludzkich. 

Tu, na forum ponoć wolnym, sytuacja powtórzyła się. Administrator skasował konto JANA, wyrzucając jego posty do śmietnika. Rozwalił tym samym spójność wielu wątków.
Powodem takiego kroku były ponoć pytania JANA w sprawie dziwnych przypadków ingerencji w konta użytkowników przez osoby trzecie.
Pytania bardzo zdenerwowały Administratora, bo jak on sam napisał w poście do Lucyfera: cyt.: „Lucyfer, usunalem konto Jana. Natrectwo tego pana przekroczylo juz wszelkie granice...http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,1250.18.html

Rozumiem, że pytania mogły zostać odebrane przez Leszka jako natrętne, bo wymagały odpowiedzi Administratora forum. I raczej wszyscy użytkownicy oczekiwali, że odpowiedź padnie. No i padła, zlikwidowano konto „natręta” a posty usunięto. Kilkanaście stron w śmietniku. Dziesiątki a może setki postów. Także tych muzycznych i związanych z poezją, sztuką. Czyżby też były denerwujące?

Ale nie o tym chciałam pisać.

Zastanawia mnie dziwna kasacja JANA w kontekście powyższego artykułu o Korei Północnej. Także, w kontekście toczącej się walki sił ciemności z siłami światła. Można problem  zbagatelizować, można nie zauważać, bo przecież tkwiąc w Systemie po uszy trudno dostrzegać zagrożenia. JAN je dostrzegał i ostrzegał. Skutek tego już znamy. Likwidacja konta na Cheopsie i ŚG. Odebranie prawa głosu.

Dlaczego ? ? ?

Odpowiedź chyba nasuwa się sama.
I tak sobie myślę, że siły ciemności potrafią posłużyć się nawet człowiekiem prawym i mającym się za sprawiedliwego, o ironio.
W związku z tym mam do Leszka pytanie. Być może ostatnie, bo nie wiem, czy moje konto również się tu ostanie.

Leszku, po czasie, po ostygnięciu Twoich emocji  – jak postrzegasz swoją decyzję i czyn? Mógłbyś szczerze? Dlaczego skasowałeś człowieka? Przecież jesteś socjologiem, więc znasz mechanizmy popychające do różnych działań i powodujące skutki na szeroką skalę. Czy jesteś świadomy skutków swojej, nierozważnej decyzji? Czy jesteś świadomy własnej odpowiedzialności?
Czy nadal jesteś w stanie uśpienia, jak to wynika z Twojego awatara? 

A forum, praktycznie od tamtego czasu zamarło. Szkoda.

Ps. Jeśli wątek umieściłam w nieodpowiednim dziale, proszę o przeniesienie do odpowiedniego. 

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Vortex7
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Marzec 09, 2013, 22:01:36 »

Wtrącę :z całym szacunkiem dla użytkownika JAN: istota opętana przez byty energetycznie wibracyjnie w niskich częstotliwościach określanych jako demoniczne, w przejawach materialnych świadomości odciętej jako nachalna, natrętna, usypiająca; energetyczny vampir.

Pełen szacunek i poparcie dla administratora forum.

p.s. post Igmany-ptak nie powinien być podzielony pomiędzy dwa wątki?

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2013, 22:03:11 wysłane przez Vortex7 » Zapisane

Dan el
Użytkownik
**

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Marzec 09, 2013, 23:29:14 »

Sam Beliah miał go dosyć to jak inni mieli to znosić?! nie moge patrzeć!

Zanim JAN tutaj przyszedł to forum też jakoś funkcjonowało z życiem bez problemu.
Moim zdaniem nasz przyjaciel wprowadził swoimi postami pewien rodzaj dyskusji która odbiegała od głównego tematu forum. Nie raz czy dwa, ale notorycznie kierował nurt w złe strony. Teraz kiedy go zabrakło, zrobiła się pewnego rodzaju dziura po wybuchu i minie czas zanim wszystko wróci do normy (choć to zależy od tego jak wielki był wybuch).
Powiesz mi wolność słowa. Owszem, ale kiedy ktoś wypowiada się nie na temat i przez to zmienia jego oblicze to już wtedy wolność słowa nie ma prawa bytu. To tak jakby na debacie w sejmie każdy mówił o innej rzeczy. Może ma takie prawo, ale co z tego skoro dla istoty rzeczy jest ważny dany temat. coś w stylu:
- precz z komuną!
- precz z socjalizmem!
- precz z preczem!
Pierwsze dwa zdania to jest temat, ostatnia wypowiedź to rzekoma wolność słowa, jednak jak bardzo nie na miejscu.

Uważam, że Ekspresja JANa na tematy czysto apokaliptyczne były nie na miejscu tego forum. Odbiegały od ŚG w znaczny sposób, w dodatku te sprawy techniczne czysto wyssane z palca, bezpodstawne.

Nie dziwi mnie, że to Ty Igmano bronisz go, bo przecież to Twój przyjaciel. Dziwi mnie jednak, że wróciłaś ze niezrozumieniem do jego osoby, a pominęłaś w tym wszystkim FairLady, która bądź co bądź ożywiła to forum poprzez bujne rozmowy z Sasq i innymi. To raczej jej tu brakuje i jej rozmów na temat, raczej to powinno być dla Ciebie nie zrozumiane,  nie sprawiedliwe.

Pozdrawiam.

Monika
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #3 : Marzec 09, 2013, 23:33:54 »

Zaraz pewnie pojawią się posty Dan ela, który będzie pisał, że zmienił zdanie o Janie...
Dla mnie Dal el, to Jan tylko pod innym nickiem. Pisałam mu zresztą o tym. Zresztą nie ważne. Vortex, masz rację, z nim było coś nie tak... Ja też popieram decyzje admina i nie dlatego, ze go znam. Jeśli Jan nie rozumie swojego natręctwa to trudno...

EDIT: Dan el, rozłożyłeś peany o Janie na raty?? Mrugnięcie

Masz rację, ten facet po prostu był tu niz z gruszki ni z pietruszki

Igmana, z tego co mi Leszek powiedział, to nie zlikwidował on swojego konta tylko dlatego, że mogło to jakoś uszkodzić całe forum, bo ono "stoi" na jego koncie. Nie znam się na tym. A obecnie ma inne priorytety i wrzuca coś na forum tylko na prośbę kogoś innego.

« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2013, 23:41:34 wysłane przez Monika » Zapisane
Igmana (ptak)
Aktywny użytkownik

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Marzec 10, 2013, 01:17:51 »

Cytat: Vortex7
Wtrącę :z całym szacunkiem dla użytkownika JAN: istota opętana przez byty energetycznie wibracyjnie w niskich częstotliwościach określanych jako demoniczne, w przejawach materialnych świadomości odciętej jako nachalna, natrętna, usypiająca; energetyczny vampir.

W związku z tak precyzyjną diagnozą, mam tylko jedno pytanie. Vortexie, jesteś na 100% pewien, że się nie mylisz?

Cytat: Dan el
Uważam, że Ekspresja JANa na tematy czysto apokaliptyczne były nie na miejscu tego forum. Odbiegały od ŚG w znaczny sposób, w dodatku te sprawy techniczne czysto wyssane z palca, bezpodstawne.

Tematy apokaliptyczne nie na miejscu tego forum? Bo odbiegały od ŚG w znaczny sposób?
A przecież historia ludzkości, to jedna wielka apokalipsa. Mimo wspaniałych reguł świętej geometrii.

Cóż, najłatwiej jest zamieść śmieci pod dywan, oskarżyć kogoś o opętanie. Przed Hitlerem też mądrzy ostrzegali. Głupcy nie słuchali.

Cytat: Dan el
Nie dziwi mnie, że to Ty Igmano bronisz go, bo przecież to Twój przyjaciel. Dziwi mnie jednak, że wróciłaś ze niezrozumieniem do jego osoby, a pominęłaś w tym wszystkim FairLady, która bądź co bądź ożywiła to forum poprzez bujne rozmowy z Sasq i innymi. To raczej jej tu brakuje i jej rozmów na temat, raczej to powinno być dla Ciebie nie zrozumiane,  nie sprawiedliwe.

Skąd takie wnioski, że JAN to mój przyjaciel? Niestety, nie jest tak, chociaż miałam go za przyjaciela. Ale to nieważne, nie o to chodzi.
Boli mnie każda niesprawiedliwość w stosunku do drugiej osoby. Boli mnie każde niezrozumienie i uprzedzenie.

Fair Lady również mi brakuje na tym forum i dotąd nie wiem, co stało się z jej kontem. Kto je usunął i dlaczego? Kto wcześniej usunął jej wątek o pedofilii? Same znaki zapytania.
Leszek na forum jedynie wyjaśniał, że nie udało się przywrócić skasowanego konta Fair Lady. Ale kto je skasował?
Również Leszek napisał cyt: „Proszę jednak o nie wypisywanie, że ktoś jest tutaj traktowany jako persona non-grata (JAN)”,  a za parę dni osobiście kasuje konto JANA.
Nic z tego nie rozumiem.
A można było po prostu odpowiedzieć na pytania JANA. Spokojnie i rzeczowo. Bez jakichkolwiek natręctw.

Moniko, Twojej wypowiedzi również nie pojmuję. Wg Ciebie Dan el, to JAN?
Absolutnie nie. Ani jako osoba, ani jako osobowość.

Igmana (ptak)
Aktywny użytkownik

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Marzec 10, 2013, 16:22:40 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=iB0-pS4qMWo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=iB0-pS4qMWo</a>

Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Marzec 11, 2013, 21:18:05 »

@Igmana sorry, ale to co piszesz to jakiś kompletne nieporozumienie...
Tu chodzi o maniakalne natręctwo człowieka, którego opisanie równałoby się obrażaniu go.
A już pisanie o siłach światła i ciemności - sorry...
Prosiłem tego człowieka, aby nie nękał mnie swoimi (dla mnie paranoicznymi informacjami), ale to na nic.
Owo nękanie trwa już jakiś czas. Aby to unaocznić wrzucę "przesyłkę" od tego Pana (którego nie widziałem w życiu na oczy), jaką przesłał wczoraj na GG. Jednocześnie zamknę ten watek, aby obecność JANA obecnie zarejestrowanego jako NAJ nie rodziła kolejnych sporów personalnych i pobocznych dyskusji w jakich on najwyraźniej gustuje...
Screen z gg:

Kolego NAJ, żyjesz w jakimś wyobrażonym świecie, do którego proszę mnie nie wciągać. Kolegów i znajomych wybieram sobie według własnego uznania.

P.S
Jednocześnie informuję, że nie będę tolerował manipulacji i dezinformacji na forum:
NAJ w wątku:
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,1005.msg8783.html#msg8783
pisze:
"Tak, tu w tym wątku... o ciekawych programach w telewizji - w którym adminowi Leszkowi przeszkadzały posty nawet na taki temat - to brzmi jak kpina.
Tam, gdzie jest chora, ślepa, niczym nie uzasadniona nienawiść do drugiego człowieka - nigdy nie było i nie będzie miłości. "

NAJ pisze, że  kpiną z mojej strony jest usunięcie postów polecających filmy, kiedy dobrze wie, że usunięcie konta i postów oznacza usunięcie wszystkich postów. Pozostają tylko te posty usuniętego użytkownika, które rozpoczynają wątek.
I jeszcze zdaje się imputować mi ślepą nienawiść... Pięknie...

Drogi kolego NAJ, naprawdę poszukaj sobie innego miejsca dla siebie. Osobiście proponuję założenie bloga, bo usunięcie konta z jednego forum, a teraz z drugiego najwyraźniej wskazuje na jakiś problem osobowościowy i to naprawdę nie mój.
Proponuję też tytułem próby założenie konta na popularnym forum davidicke.pl - jest zgodne z kolegi zainteresowaniami. Jeśli znów skończy się to usunięciem konta, to może wówczas coś do kolegi dotrze - do trzech razy sztuka.
Ja tutaj żegnam i proponuję ewentualnie obsmarowywać to forum i moją osobę w innym miejscu... zgodnie ze swoimi zasadami.

@Igmano nie chodzi tu o jakieś ciemne siły czy inne cuda. Co za retoryka! (sic!)
Chodzi o proste zasady. Może to i przykre, ale najwyraźniej kolega JAN - NAJ musi się czegoś w życiu nauczyć.
Najlepiej prowadzić własne forum... -  każdy może dziś założyć je za free. Jest też facebook i inne portale społecznościowe o wielkiej sile wpływu. Są też dzienniki, tygodniki i miesięczniki, które chętnie opublikują różne wartościowe rzeczy...

« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2013, 00:12:39 wysłane przez Leszek » Zapisane

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: