logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Remote Mental Scanning czyli Skan. Zdalne postrzeganie.  (Przeczytany 2088 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sirubia

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Scan ART
Witam wszystkich;)  Jestem artystką i od lat interesuję się parapsychologią i rozwojem duchowym. Zawsze szczególnie interesowałam mnie właśnie zdalny wgląd.
Biorę udział w projekcie Scanelita, który popularyzuje nową metodę. Poniżej wklejam trochę informacji i zachęcam do dyskusji;)

O metodzie:

"1. Co to jest Skan®?

      Skan® to umiejętność zdalnego postrzegania obiektów, które znajdują się  poza zasięgiem pięciu zmysłów. Obiektem, który można badać przy użyciu metod skanerskich®, może być przedmiot, żywa istota, miejsce, a przy użyciu bardziej zaawansowanych technik także zjawiska naturalne, wydarzenia historyczne czy trendy. Skanowanie® pozwala na opisanie cech fizycznych obiektu, otoczenia w jakim się znajduje, zależności i interakcji z innymi elementami składającymi się na cel. Katalog obiektów jakie można analizować przy użyciu Skanu® jest ograniczony jedynie przez doświadczenie oraz warsztat skanera, w praktyce mogą to być np. zagubione kluczyki do samochodu, stabilność ziemi pod fundamenty przyszłego domu czy przyczyny dolegliwości, której staramy się ustrzec.
Skanowanie® można zaliczyć do zjawisk tzw. postrzegania pozazmysłowego, w skrócie ESP (z jęz. ang. extrasensory perception). Jednak jednym z istotnych wyróżników Skanu®, jest naukowy fundament, na jakim została oparta ta metoda. Autorski system Remote Mental Scanning®, zbiór narzędzi, technik, ćwiczeń oraz procedur, bazuje bowiem na odkryciach światowej klasy naukowców, wśród nich min. fizyków: Harolda E. Puthoffa, dwukrotnie nominowanego do nagrody Nobla oraz Russella Targa, pioniera w dziedzinie laserów. Obaj związani byli w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku z SRI International, czyli  instytutem badawczym uniwersytetu Stanford, drugiej po Harwardzie uczelni w światowym rankingu. Dzięki prekursorom oraz ich następcom poznano fizyczne, a co ważniejsze neurofizjologiczne mechanizmy występujące w organizmie i psychice człowieka, który doświadcza zjawisk ESP. Choć dziedzina ta pozostaje nadal pełna tajemnic, to jednak ich odkrycia pozwoliły na wypracowanie metod pobudzania, stabilizowania, weryfikacji i kontroli nad umiejętnościami zdalnego wglądu. Remote Mental Scanning® jest najnowszą syntezą tych osiągnięć, wzbogaconą o ponad piętnaście lat doświadczeń autora w tym obszarze.2. Jakie korzyści możesz mieć korzystając ze Skanu®?

- zyskujesz niezależny, dostęp do wszelkich niezbędnych Ci informacji, do których możesz mieć dostęp bez naruszania wolności i nietykalności innych ludzi
- dostajesz dodatkowe narzędzie, do weryfikacji swoich planów, przekonań czy pomysłów
- pomoc przy rozwiązywaniu sytuacji konfliktowych oraz poszukiwaniu ekologicznych rozwiązań kryzysów
- metodę stałego pogłębienia kontaktu ze swoją intuicją
- źródło wiedzy o przeciwdziałaniu potencjalnym zagrożeniom
- narzędzie samorozwoju i potencjalnego głębszego poznania
- narzędzie do swobodnej eksploracji otaczającego Cię świata wraz z całym jego bogactwem

…a na poziomie profesjonalnym również:

- możliwość  zdobycia elitarnych umiejętności
- wykorzystania Skanu® w ramach uprawianego zawodu
- dostęp do badań i projektów o ogólnoświatowym zasięgu i tematyce


3. Czy Skan® jest bezpieczny dla mnie i innych

      Absolutnie, ponieważ trening i korzystanie ze Skanu® pobudzają  jedynie zdolności, jakie każdy człowiek posiada z natury. Nowością jest to, że Skan® pozwala na świadome, w pełni kontrolowane korzystanie z zasobów, które  dotąd pozostawały jedynie w gestii nieświadomego umysłu. Co więcej, Skan® pozwala przekształcić predyspozycje w stałą kompetencję. Jednym słowem, to co dotąd było dla Ciebie hipotetycznie możliwe, za sprawą Skanu® staje się praktycznie wykonalne. Skan® jest również bezpieczny ze względu na brak potrzeby korzystania z jakichkolwiek urządzeń, a trening Skanu® jest możliwy z zachowaniem Twojego dotychczasowego stylu i rytmu życia, przy minimalnym nakładzie czasu. W kwestii zakresu i celów wykorzystywania Skanu® po ukończeniu cyklu szkoleń „Skan® 7 zmysł”, to program treningów oraz same techniki zostały tak skonstruowane, aby uniemożliwić – na poziomie narzędziowym - potencjalne nadużycia, czy próby korzystania z metody, które miałyby naruszać wolności gwarantowane prawem. Inwigilacja, próby monitorowania innych osób czy sytuacji są niewykonalne z poziomu szkolenia, a w razie własnych eksperymentów i ewentualnych prób – nadal pozostają skrajnie nieefektywne za sprawą doboru technik.

4. Czy potrzeba specjalnych uzdolnień, aby się tej metody nauczyć?

        Aby nauczyć się Skanu® nie potrzeba kompletnie żadnych zdolności, poza tymi które już posiadasz, a z których nie w pełni korzystasz lub może nawet nie zdajesz sobie jeszcze sprawy z ich istnienia. Natomiast jeśli rozważasz posługiwanie się Skanem® na poziomie zaawansowanym, a tym bardziej jeśli zamierzasz wdrożyć Skan® jako narzędzie w swoim arsenale zawodowym, to wtedy przydatne będą odrobina konsekwencji i regularnych ćwiczeń.

5. Co wyróżnia Skan® na tle klasycznych metod zdalnego postrzegania

Produktem końcowym Skanu® jest konkretna informacja,  wolna od metafor, zawiłej symboliki charakterystycznej dla marzeń sennych, czy mylnych skojarzeń. Skan® jest jak informacja z głównego wydania wiadomości: krótko, zwięźle i na temat.

Skan® jest wykonywany w stanie pełnej uważności i świadomości bez korzystania z urządzeń czy skomplikowanych rekwizytów.

Skan® jest powtarzalny, weryfikowalny i prosty na poziomie procedur.

Skanu® może nauczyć się każdy, ewentualne dodatkowe predyspozycje odkryte w czasie treningu zwiększą natomiast skuteczność i korzyści ze stosowanych narzędzi."W moim przypadku technika ta wpłynęła na moje malarstwo, dopełniła potrzebę tworzenia z zainteresowaniami zdalnym widzeniem.


W najbliższym czasie będziemy szukać osób, które miały by ochotę założyć grupy skanerów w różnych miastach.
Interesuje nas popularyzacja a w przyszłości np wspólne eksploracje, badania itp.

Strona projektu: www.scanelita.com

„Wolność każdego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka”

www.scan-art.pl