logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Spotkania grupy Bilderberg  (Przeczytany 8915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1781
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Spotkania grupy Bilderberg
« dnia: Czerwiec 08, 2013, 19:47:19 »
Pod Londynem obraduje tajemnicza grupa Bilderberg.

07 czerwca 2013 - RMF24

Światowe media po raz pierwszy w historii szeroko relacjonują obrady tajemniczej grupy Bilderberg. To wyjątkowe spotkanie stu kilkudziesięciu postaci świata finansów i bankowości, wielkiego biznesu, polityki i mediów, miliarderów oraz członków rodów królewskich i arystokratycznych. W tym roku Bilderberg obraduje w Watford pod Londynem. Pojawiły się tam ekipy brytyjskich telewizji i dziennikarze prasowi, a także grupa protestujących. Ci ostatni przekonują, że Bilderberg to "władcy marionetek" - zakulisowy układ, który kontroluje w swoim interesie gospodarkę, politykę i media.


Do tej pory media pomijały milczeniem obrady miliarderów, koronowanych głów, premierów i ministrów. Witała ich przeważnie garstka protestujących, często usuwanych przez policję. Tym razem jest inaczej - nie dochodzi do żadnych aresztowań. Zebrani protestujący mówią wprost: Wybrani w wyborach politycy, którzy obiecują jawność, spotykają się w tajemnicy z szefami największych banków, koncernów farmaceutycznych, producentów broni, koronowanymi głowami Europy i tak dalej. Aż trudno uwierzyć: mówią nam jedno, a robią zupełnie coś innego - twierdzi jeden z nich.


W obradach bierze udział m.in. były sekretarz stanu Henry Kissinger
/LAURENT GILLIERON /PAP/EPA


Polskę reprezentuje Rostowski
W obradach bierze udział śmietanka światowej finansjery. Wśród zaproszonych gości są były sekretarz stanu Henry Kissinger, szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde, szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso i brytyjski premier David Cameron. Polskę reprezentuje minister finansów Jacek Rostowski.

Tegoroczną listę zaproszonych gości można obejrzeć TUTAJ>>


Obowiązują nadzwyczajne środki bezpieczeństwa
Jak zwykle, niemal do ostatniej chwili nie było wiadomo, gdzie odbędzie się spotkanie Grupy Bilderberg. W Watford obowiązują nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Według brytyjskiej prasy zabezpieczenie policyjne kosztuje dwa miliony funtów. Jak pisze The Guardian, brytyjscy podatnicy nie zapłacą za te działania, bo finansuje je Stowarzyszenie Bilderberg, zarejestrowane jako charytatywna organizacja, utrzymywana m.in. z datków Goldman Sachs i British Petroleum.

http://swietageometria.info/s/di-RA21.jpg
Spotkania grupy Bilderberg

Demonstranci przed hotelem Grove - miejscem spotkania grupy Bilderberg

Grupa spotyka się w tajemnicy, nie publikuje żadnych zapisów z obrad, nic nie wiadomo o jakichkolwiek rozstrzygnięciach czy głosowaniach. Ta tajemniczość od lat napędza teorie spiskowe, według których grupa jest elementem zakulisowego systemu władzy, tzw. rządu światowego, w którym dominującą rolę pełnić mają stare rody bankierów.

Sama grupa oświadcza, że spotkanie jest "nieformalnym forum nieoficjalnych dyskusji o megatrendach i głównych wyzwaniach dla świata", a celem jest jedynie refleksja i wymiana obserwacji.

Grupa powstała w czasach zimnej wojny

Spotkania grupy Bilderberga od 60 lat budzą ogromne kontrowersje. Są chronione przez amerykańskie służby specjalne. Grupa powstała w czasach zimnej wojny, żeby koordynować walkę Europy i Ameryki z sowietami. Dziś jej wpływy są jeszcze większe.

Michał Zieliński
Krzysztof Berenda

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2018, 08:24:12 wysłana przez Leszek »

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1781
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: Spotkania grupy Bilderberg - Karen Hudes
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2014, 21:02:45 »
Kontrolę nad Bankiem Światowym przejęła “superorganizacja”. (…) To nie jest legalny podmiot gospodarczy, tylko grupa, która działa jako jeden konglomerat. (…) To rodziny Rockefellerów, Rothschildów i tajne stowarzyszenia, do których one należą. Ich ślady prowadzą do jezuitów w Watykanie – mówiła w rozmowie z Rafałem Betlejewskim w RDC Karen Hudes, prawniczka, która ponad 20 lat pracowała w Banku Światowym.

http://swietageometria.info/s/di-ZC9P.jpg
Spotkania grupy Bilderberg

Karen Hudes, absolwentką prawa na prestiżowej Yale Law School, pracowała przez 21 lat w Banku Światowym jako wysokiej rangi prawnik w departamencie prawnym.  - Opowiada ona niepokojące rzeczy o korupcji w Banku Światowym i światowym systemie finansowym.

- Najprościej mówiąc nieprawidłowością jest istnienie pewnej grupy interesów, nazwijmy to organizacją, która kontroluje rynki kapitałowe, a także Bank Rozrachunków Międzynarodowych i banki centralne, które drukują tzw. pieniądz fiat, a świat musi wrócić do waluty opartej na aktywach. Ta korupcja musi się skończyć.

Cała rozmowa Rafała Betlejwskiego z Karen Hudes
http://www.rdc.pl/wp-content/uploads/2013/11/Karen-Hudes-w-audycji-Miedzy-innymi-Betlejewski-16-11-2013.mp3.mp3

Waluty fiat, to papierowe, wirtualne pieniądze. Ten rodzaj pieniądza jest teraz wszędzie z wyjątkiem Węgier – tłumaczyła Karen Hudes:

- O dziwo Węgry wyłamały się z tego chorego systemu. System natomiast polega na tym, że państwa nie tworzą już pieniędzy, wydają natomiast obligacje, czyli papiery dłużne. To takie przyrzeczenie zapłaty, a to tworzy dług. Bank centralny, który w USA jest instytucja prywatną i kontrolowana przez super organizację  drukuje pieniądze w imieniu obywateli, z tym, że obywatele muszą płacić odsetki od obligacji na rzecz tej “superorganizacji”. To jest bardzo niekorzystny układ i przepis na katastrofę, a im więcej banki centralne drukują papieru  – nie mającego pokrycia w żadnych aktywach – tym bardziej ludzie zaczynają tracić zaufanie do waluty, a w końcu waluta upada.

Dobrze wychodzą na tym tylko bankierzy, którzy obserwują te tendencje z wyprzedzeniem i grają na spadkach walut – zaznaczył gość RDC:

- Dodatkowo, gdy państwo, którego waluta bankrutuje znajduje się w kłopotach, instytucje finansowe wykupują aktywa takiego państwa za grosze. W to się gra i to musi się skończyć.

Czy Bank Światowy też w to gra? – pytał Rafał Betlejewski.

- Tak i nie. Owa “superorganizacja”, o której mówię, przejęła kontrolę nad Bankiem Światowym. Bank Światowy jest potrzebna strukturą, która powinna należeć do świata, ale ta struktura została zawłaszczona i powinna być odebrana z rąk “superorganizacji”.

Istnienie tej “superorganizacji” nie jest czymś, czego się domyślam. Wiem o niej  – zapewniała w rozmowie z Rafałem Betlejewskim Karen Hudes:

- W Zurichu znajduje się Federalny Instytut Technologii. Trzech matematyków z tego Instytutu przeprowadziło dogłębne studia na temat tego, do kogo należą firmy na świecie, którymi handluje się na międzynarodowych giełdach papierów wartościowych. To oni, jako pierwsi odkryli istnienie czegoś, co nazwali “superorganizacją”. Modelowali 43 tys. przedsiębiorstw na świecie. Okazało się, że istnieje wewnętrznie powiązany system właścicielski, a w zarządach przedsiębiorstw znajdujących się na szczytach łańcucha właścicielskiego są te same osoby. Wszystkie banki są powiązane własnościowo. Nam się wydaje, że jest 10 głównych banków jak Bank of America, Goldman Sachs, Citibank, Welles Fargo, Deutsche Bank, ale to w gruncie rzeczy jest ta sama super organizacja, połączona przez ludzi, którzy nią sterują.

Ta grupa kontroluje 40 procent aktywów i 60 procent rocznych przychodów wszystkich firm na światowym rynku kapitałowym – mówiła Karen Hudes.

- To nie jest legalny podmiot gospodarczy, a grupa, która przejęła kontrolę i w praktyce działa jako jeden konglomerat. Można powiedzieć, że ten konglomerat działa, gdy się przyjrzeć ostatniemu skandalowi na LIBOR-ze, czy gdy się przyjrzeć ustalaniu cen produktów.

To jest zorganizowane działanie – podkreślił gość RDC:

- To są korporacje, które mają jakichś swoich współwłaścicieli. Ci ludzie mogą zostać zidentyfikowani, choć ja nie umiem ich dokładnie nazwać, bo w prawie amerykańskim nie ma możliwości dowiedzenia się, kto jest prawnym właścicielem korporacji. Dodatkowo system właścicielski jest łańcuchem własności: korporacje należą do korporacji i do kolejnych korporacji i gdybym miała dotrzeć do tego, kto jest ostatnim właścicielem musiałabym dokonać czegoś, co się nazywa uniesieniem korporacyjnego welonu, a tego nie mogę zrobić w oparciu o obowiązujące prawo.

Mogę się więc tylko domyślać – podkreślał gość RDC:

- Ci ludzie znani są z imienia i nazwiska. To rodzina Rockefellerów, Rothschildów, ale są też tajne stowarzyszenia, do których te rodziny należą.  Ślady tych organizacji, mówię to z przykrością, wskazują na jezuitów w Watykanie. Tam znajduje się ostateczne centrum kontroli.


Źródło: http://www.rdc.pl/informacje/karen-hudes-istnieje-grupa-interesow-ktora-kontroluje-rynki-kapitalowe-oraz-bank-rozrachunkow-miedzynarodowych-i-banki-centralne-posluchaj/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2015, 20:21:12 wysłana przez Leszek »

Offline Lucyfer

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 612
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Spotkania grupy Bilderberg - Czarna Szlachta
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2014, 21:23:12 »
Cytuj
- Ci ludzie znani są z imienia i nazwiska. To rodzina Rockefellerów, Rothschildów, ale są też tajne stowarzyszenia, do których te rodziny należą.  Ślady tych organizacji, mówię to z przykrością, wskazują na jezuitów w Watykanie. Tam znajduje się ostateczne centrum kontroli.

https://www.dailymotion.com/video/x6u2nqe


Cytat: Daniel Estulin
Właściwie Bilderbergowie to twór "Synarchy" ugrupowania imperialistów, którzy byli o ogromnym potencjale twórcami i finansjerami Hitlera a międzynarodowa "Synarchia" okazała się być utworzona przez "Martynistów", sekretne ezoteryczne stowarzyszenie Wolnomularzy w latach 1770 jako rodzaj kontrataku na zasady wedle których zostały zbudowane Stany Zjednoczone Ameryki

Martynizm - ruch filozoficzny i religijny zapoczątkowany w XVIII w. przez teozofa Martinesa de Pasqually'ego i kontynuowany przez Louis-Claude'a de Saint-Martina zwanego Nieznanym Filozofem oraz przez Jean-Baptiste'a Willermoza.
Ruch ten nawiązywał do tradycji gnostycznych i głosił potrzebę reintegracji czyli powrotu człowieka do stanu sprzed wygnania go z raju. Jest formą mistycznego i ezoterycznego chrześcijaństwa.
Nazwa "martynizm" pochodzi od nazwisk obydwu pierwszych filozofów propagujących ten nurt filozoficzno-religijny.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Martynizm
http://en.wikipedia.org/wiki/Martinism#Martinezism:_Martinez_de_Pasqually_and_the_Elus_Cohens

W lipcu 1782 roku w Wilhelmsbaden, koło Frankfurtu nad Menem,  odbył się kongres wszechmasoński, który został opanowany od środka przez Iluminatów Weishaupta i Martynistów
W 1782 roku siedziba główna iluminizowanego wolnomularstwa została przeniesiona do Frankfurtu, kontrolowanej przez Rothschildów twierdzy finansowej Niemiec. Zewnętrzna doktryna na użytek mas mówiła, że iluminizm to tylko „udoskonalona" forma chrześcijaństwa, natomiast doktryna wewnętrzna nawoływała do podboju świata wszelkimi środkami z ateizmem czy wręcz satanizmem jako prawdziwym wyznaniem wiary. John Robison w sposób proroczy streścił cele iluminizmu prawie dwieście lat temu, gdy pisał: "Pierwszym i bezpośrednim celem jest wejście w posiadanie bogactw, władzy i wpływów, bez przemysłu [tj. bez zapracowania na to]; i, aby tego dokonać, chcą oni obalić chrześcijaństwo; następnie zaś powszechne rozpasanie zapewni im przyłączenie się wszystkich niegodziwców i umożliwi obalenie wszystkich rządów europejskich; potem pomyślą oni o dalszych podbojach i rozszerzą swoje działania na pozostałe części globu."
http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/iluminaci/dolar.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2018, 00:43:52 wysłana przez Leszek »

Offline Radosław

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 228
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Spotkania grupy Bilderberg
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2014, 22:35:51 »
Cytuj
...W Zurichu znajduje się Federalny Instytut Technologii. Trzech matematyków z tego Instytutu przeprowadziło dogłębne studia na temat tego, do kogo należą firmy na świecie, którymi handluje się na międzynarodowych giełdach papierów wartościowych. To oni, jako pierwsi odkryli istnienie czegoś, co nazwali “superorganizacją”. Modelowali 43 tys. przedsiębiorstw na świecie. Okazało się, że istnieje wewnętrznie powiązany system właścicielski, a w zarządach przedsiębiorstw znajdujących się na szczytach łańcucha właścicielskiego są te same osoby. Wszystkie banki są powiązane własnościowo. Nam się wydaje, że jest 10 głównych banków jak Bank of America, Goldman Sachs, Citibank, Welles Fargo, Deutsche Bank, ale to w gruncie rzeczy jest ta sama super organizacja, połączona przez ludzi, którzy nią sterują...

Artykuł w New Science z 2011r "Kapitalistyczna sieć, która rządzi światem":
http://www.newscientist.com/article/mg21228354.500-revealed--the-capitalist-network-that-runs-the-world.html#.U02W_JNsxo5

Analiza relacji między 43.000 ponadnarodowymi korporacjami zidentyfikowała stosunkowo niewielką grupę spółek, głównie banków, z nieproporcjonalną władzą nad gospodarką światową.
The top 50 of the 147 superconnected companies:
1. Barclays plc,   2. Capital Group Companies Inc,   3. FMR Corporation,   4. AXA,   5. State Street Corporation,   6. JP Morgan Chase & Co,   7. Legal & General Group plc,   8. Vanguard Group Inc,   9. UBS AG,   10. Merrill Lynch & Co Inc,   11. Wellington Management Co LLP,   12. Deutsche Bank AG,   13. Franklin Resources Inc,   14. Credit Suisse Group,   15. Walton Enterprises LLC,   16. Bank of New York Mellon Corp,   17. Natixis,   18. Goldman Sachs Group Inc,   19. T Rowe Price Group Inc,   20. Legg Mason Inc,   21. Morgan Stanley,   22. Mitsubishi UFJ Financial Group Inc,   23. Northern Trust Corporation,   24. Société Générale,   25. Bank of America Corporation,   26. Lloyds TSB Group plc,   27. Invesco plc,   28. Allianz SE 29. TIAA,   30. Old Mutual Public Limited Company,   31. Aviva plc,   32. Schroders plc,   33. Dodge & Cox,   34. Lehman Brothers Holdings Inc*,   35. Sun Life Financial Inc,   36. Standard Life plc,   37. CNCE,   38. Nomura Holdings Inc,   39. The Depository Trust Company,   40. Massachusetts Mutual Life Insurance,   41. ING Groep NV,   42. Brandes Investment Partners LP,   43. Unicredito Italiano SPA,   44. Deposit Insurance Corporation of Japan,   45. Vereniging Aegon,   46. BNP Paribas,   47. Affiliated Managers Group Inc,   48. Resona Holdings Inc,   49. Capital Group International Inc,   50. China Petrochemical Group Company,  
* Lehman still existed in the 2007 dataset used  


A tutaj zapis metodologi stosowanej w powyższej pracy przez JAMES'a B. GLATTFELDER'a:
http://www.sg.ethz.ch/media/medialibrary/2013/12/james_glatteth-2007-02.pdf
Link alternatywny: james_glatteth-2007-02.pdf

pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2015, 20:22:02 wysłana przez Leszek »

Offline Lady F

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 296
 • Merlin
  • Zobacz profil
Odp: Spotkania grupy Bilderberg
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2014, 11:42:29 »
Cytuj
W 1782 roku siedziba główna iluminizowanego wolnomularstwa została przeniesiona do Frankfurtu, kontrolowanej przez Rothschildów twierdzy finansowej Niemiec. Zewnętrzna doktryna na użytek mas mówiła, że iluminizm to tylko „udoskonalona" forma chrześcijaństwa, natomiast doktryna wewnętrzna nawoływała do podboju świata wszelkimi środkami z ateizmem czy wręcz satanizmem jako prawdziwym wyznaniem wiary.

... i tam jest po dzis dzien  :taaak:

Europejski Bank Centralny
http://swietageometria.info/s/di-8YKN.jpg
Spotkania grupy Bilderberg
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2015, 20:22:23 wysłana przez Leszek »

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1781
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: Spotkania Bilderberg - program TV PL
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2018, 20:58:46 »
Spotkania grupy Bilderberg - program TV z 2015 r. (znalezione w archiwum ;) )

http://swietageometria.info/download/V/Spotkania_Bilderberg_programTV.z.06.2015r.mp4