Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wpływ stanu psyche na strukturę odlewanego/krystalizowanego metalu?  (Przeczytany 4235 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Leśny
Nowy użytkownik
*

Zobacz profil Email
« : Grudzień 23, 2013, 18:22:09 »

Witajcie, mam pytanie, czy wiadomo komuś o badaniach nad wpływem nastawienia obserwatora, jego emocji na strukturę krzepnących materiałów? Być może też na wywołanie przemian w strukturze materiału w fazie stałej bez podnoszenia temperatury (np. metalu) do stanu ciekłego? Zainspirował mnie oczywiście eksperyment dr Masaru Emoto z wodą. Jestem bardzo tego ciekaw, gdyż noszę się z myślą przeprowadzenia nad tym badań na uczelni.

Pozdrawiam serdecznie,
Leśny.

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Drakoncjusz
Nowy użytkownik
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Grudzień 26, 2013, 16:56:27 »

Zagadnienie przemiany substancji materialnych w inne za sprawą sił duchowych jest opisane w literaturze.

"SALOMO: Si esset illa fascinatio ac vecordia mentibus injecta, non mera μεταμόρφωσις, non virga Mosis virgas magorum vorare potuisset, nec arrogantiae poenas lueret Nabochodonosor, quem unguibus ac pelle villosa contectum, totum septennium pecudis figuram indutum ac mente captum, foeno etiam pastum fuisse, in sacris litteris testatum habemus. Nam Moses Aegyptiorum magos eadem fecisse scribit, quae ipse divina potestate fecerat, i.e. serpentes, ranas, sanguinem. At Moses fascinabat neminem, igitur nec illi, cum eadem ab ipsis facta fuisse scribat, nec mentem Nabochodonosoris cum humana figura ereptam ac restitutam fuisse Daniel vates omnium clarissimus prodidisset.
CURTIUS: Videtur Homerus his consentanea scribere de procis illis, quos Circe in porcos mutarat, quibus capita, vox, pili porcorum videbantur, mens tamen ipsa constans ac figura manebat.
Οἱ δὲ συῶν μὲν ἔχον κεφαλὰς, φωνήν τε, δέμας τε,
Καὶ τρίχας, αὐτὰρ νοῦς ἦν ἔμπεδος.
Boëthius ita reddidit: Voce et corpore perditis, sola mens stabilis semper monstra, quae genuit, patitur.
FRIDERICUS: At non solum corporis figuram mutare saga potest, sed etiam mentis ac rationis vim eripere, humana stante figura, ut Philo Ebraeus scribit quod antea persuadere mihi non poteram, nisi plane exploratum haberem, magi cujusdam capitali maleficio mentem adolescenti affinitate mihi conjuncto penitus ereptam fuisse ac plane dementem postea semper vixisse, quod Actius Sincerus his versibus significat:"

JOANNES BODINUS, COLLOQUIUM HEPTAPLOMERES DE RERUM SUBLIMIUM ARCANIS ABDITIS

Podaję pierwszy lepszy cytat, nie chce mi się tego tłumaczyć ale w powyższym tekście chodzi ogólnie o to, że opisane są przypadki przemiany jednych substancji w drugie za sprawą działania umysłu, a chodzi tu o takie cuda jak zamiana człowieka w świnię.
Mając na uwadze, że to mają być badania prowadzone "na uczelni" to najlepiej zacząć od pism alchemicznych C. G. Junga ażeby przynajmniej zachować pozory "naukowego podejścia do tematu". Musiałaby to być jednak praca o charakterze historycznym a nie eksperymentalna. 
Jeżeliby Pana interesował wybór odpowiednich cytatów z pism alchemicznych i ich tłumaczenie dla celów naukowych to mogę spróbować jakoś pomóc.

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Drakoncjusz
Nowy użytkownik
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Grudzień 28, 2013, 09:10:39 »

Mógłby ktoś zapytać, a jaki to ma związek ze świętą geometrią?Jest to nawiązanie do teorii harmonii sfer.
Trochę mnie zainspirowały wykłady Santosa Bonnaciego aby sięgnąć po omawianych przez niego autorów. W księdze "O misteriach egipskich" przeczytałem dzisiaj taki oto ustęp:

"Przez posługiwanie się pewną sztuką, ale bynajmniej nie pobożną i uczciwą, już te bowiem najniżej z sił niebieskich [znajdujące się byty duchowe] zgodne z niektórą materią szczegółową, mogą one ją przemieniać, przeistaczać, zmieniać kształty z jednych w drugie. Już bowiem  przez zamianę jednych w drugie [substancje] przyjmują zdolności tych w których częściach się zawierają."

« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2013, 10:08:42 wysłane przez Drakoncjusz » Zapisane
Lucyfer
Administrator
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Grudzień 29, 2013, 09:33:58 »

Polowa mikroskopia jonowa może przynieść ciekawe rezultaty...

Obraz uzyskany w mikroskopie jonowym z katodą wolframową.
Układ plamek pokazuje rozmieszczenie pojedynczych atomów na ostrzu.
Pierścieniowy układ plamek jest obrazem sześciennej sieci krystalicznej na powierzchni sferycznej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polowy_mikroskop_jonowy

Więcej o wpływach częstotliwości fal na formę: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,24.msg1266.html#msg1266

Leśny
Nowy użytkownik
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 02, 2014, 12:55:03 »

Mając na uwadze, że to mają być badania prowadzone "na uczelni" to najlepiej zacząć od pism alchemicznych C. G. Junga ażeby przynajmniej zachować pozory "naukowego podejścia do tematu". Musiałaby to być jednak praca o charakterze historycznym a nie eksperymentalna. 
Jeżeliby Pana interesował wybór odpowiednich cytatów z pism alchemicznych i ich tłumaczenie dla celów naukowych to mogę spróbować jakoś pomóc.

Dziękuję za odzew i propozycję. Jeśli podejmę się tych badań chciałbym pójść z tym 'na całość', wyczerpująco treściwe wprowadzenie historyczne z pewnością będzie na miejscu. Praca C.G.Junga z pewnością dotyka tego tematu. Pierwszym z czym chciałbym się zaznajomić to współczesne prace w tym temacie, których sporo zebrano w temacie podlinkowanym przez Lucyfera, za co serdecznie dziękuję. Paradoksalnie na temat współczesnych prac w tym temacie wiem mniej niż o dawnych pracach alchemicznych.

Lucyfer
Administrator
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Styczeń 02, 2014, 16:18:57 »

Cytat: Leśny
Paradoksalnie na temat współczesnych prac w tym temacie wiem mniej niż o dawnych pracach alchemicznych.

Odnośnie współczesnych prac alchemicznych, polecam wykład profesora Williama R Newman'a
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=NUhL1cli4ug" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=NUhL1cli4ug</a>
http://webapp1.dlib.indiana.edu/newton/

Więcej na temat alchemii: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,590.msg3010.html#msg3010

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: