logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pierwsi radni mówią stanowcze NIE ideologii gender.  (Przeczytany 1602 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1780
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Pierwsi radni mówią stanowcze NIE ideologii gender.
« dnia: Styczeń 07, 2014, 09:38:10 »
Ostatnio zrobiło sie o tym dość głośno...

Pierwsi radni mówią stanowcze NIE ideologii gender.  
Czy w ślad za powiatem jaworskim pójdą inni?   S T A N O W I S K O Rady Powiatu w Jaworze w obronie dzieci przed ideologią „gender”

    W ostatnim czasie obserwujemy coraz bardziej agresywne próby wdrażania ideologii gender do naszego życia społecznego, niezwykle szkodliwej i niebezpiecznej, szczególnie dla młodego pokolenia. Zaprzecza ona nie tylko naturze człowieka i jego godności, ale uderza również bardzo mocno w rodzinę.


    Ideolodzy gender twierdzą, że płeć  biologiczna nie ma żadnego znaczenia, a liczy się przede wszystkim płeć o charakterze kulturowym. Ich zdaniem, może ona podlegać zmianom w ciągu całego życia człowieka, stąd małżeństwo rozumiane, jako związek kobiety i mężczyzny, staje się przeżytkiem, a dzieci powinny być wychowywane w różnorodnych rodzinach, a więc także utworzonych przez pary tej samej płci.

   Do przedszkoli i szkół trafiają demoralizujące programy nauczania, w których wręcz propaguje się nieskrępowaną swobodę seksualną, a o intymnych sferach życia człowieka mówi się językiem wulgarnym i budzącym głęboki sprzeciw.

    Rada Powiatu Jaworskiego, dostrzega niebezpieczne próby zmierzające do zmiany świadomości społecznej, postaw i powszechnie przyjętego systemu wartości opartego na poszanowaniu godności człowieka i rodziny rozumianej, jako związek kobiety i mężczyzny. Wyrażamy swój głęboki sprzeciw wobec promowania ideologii gender, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży i realizacji programów nauczania opartych na założeniach tej ideologii. Skutki demoralizującego wpływu na najmłodszych mogą być długotrwałe lub
    wręcz nieodwracalne. Każdy z nas zdaje sobie bowiem sprawę, jak łatwo można wpływać na  dzieci, które przyjmują z dobrą wiarą treści przekazywane im przez dorosłych, zwłaszcza przez nauczycieli  i wychowawców.

    Apelujemy do wszystkich jednostek oświaty, kultury, służby zdrowia, a przede wszystkim do rodziców, nauczycieli i wychowawców, aby wspólnie przeciwdziałać  zgubnej dla młodego pokolenia ideologii gender i nie ulegać naciskom nielicznych, choć dobrze zorganizowanych środowisk, które pod pozorem działania na rzecz równych szans, dokonują niebezpiecznych zabiegów na najmłodszym pokoleniu.

    Rada Powiatu Jaworskiego wyraźnie opowiada się przeciwko wszelkiej dyskryminacji, także ze względu na płeć, ale jednocześnie wyraża swój sprzeciw wobec próby narzucenia obcej naszej kulturze, tradycji i normom społecznym ideologii, która niszczy integralność płci i rodzinę.
    Sprzeciwiamy się uzależnianiu przyznawania środków unijnych od promowania ideologii gender, próbom narzucania unijnych rozwiązań zastrzeżonych dla wewnętrznej polityki państw członkowskich oraz łamaniu Konstytucji RP poprzez odbieranie rodzicom prawa do wychowywania dzieci zgodnie z najważniejszymi wartościami, jakie wyznają.

    Rada Powiatu w Jaworze (miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, w województwie śląskim - red.)

   Źródło:
http://wpolityce.pl/wydarzenia/71034-pierwsi-radni-mowia-stanowcze-nie-ideologii-gender-i-apeluja-do-instytucji-o-poparcie-czy-w-slad-za-powiatem-jaworskim-pojda-inni
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2014, 09:41:27 wysłana przez Leszek »