Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kryształ Wszechświata  (Przeczytany 2116 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Loen
Nowy użytkownik
*

« : Wrzesień 30, 2014, 19:57:04 »

Witam,

Miałem okazję poznać pewnego interesującego, starszego już człowieka. Było to prawie rok temu. Podczas rozmowy pokazał mi "rysunek". Z tego co mówił rozmówca rysunek powstawał etapami jako "natchnienie".
  Nie pamiętam dokładnie jak mówił o nim twórca, ja nazwałem go "Kryształem wszechświata"  miałby być to rodzaj wzoru geometrycznego opisującego wczechświat.
Na dokładnych zdjęciach widać, jak na linie i krzywe naniesione są różne opisy, symbole etc, w tym też odpowiedniki energii/temperatury - niebieskie i czerwone krzywe.

W sumie chyba dzięki temu, zacząłem zgłębiać temat złotego podziału w świecie, świętej geometrii itp. Kilka dni temu przyjrzałem się jescze raz tematowi i oto co dostrzegłem. Kwadraty i (tj a i r) okręgi oddalone są od siebie w złotej proporcji. Więc figurę tą można odrysować. Ale najciekawsze jest to:

Za pomocą cyrkla i liniału podziel w złotej propocji odcinek.
Narysuj koło o promieniu: phi+1/phi+1+phi+1/phi  
Narysuj kwadrat o boku: phi+1/phi+1+phi+ phi+1/phi+1+phi

Oto przybliżone rozwiązanie kwadratury koła.

Wg mnie na tej podstawie została zbudowana wielka piramida. Ci którzy oglądali "Tajemnice Piramid" pewnie wiedzą oco chodzi Uśmiech.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Link do zdjęć

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2014, 19:59:25 wysłane przez Loen » Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Październik 01, 2014, 20:48:26 »

Witaj!
Geometryczne wzorce, które opisują wszechświat w 2D i 3D masz w dwóch kolejnych postach, tutaj:
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,26.msg106.html#msg106

Nie wiem jak odnieść to do wstawionego przez Ciebie rysunku (jest dość nieostry)
Widzisz jakieś korespondencje między "twoim" rysunkiem a "Sześcianem Metatrona" i "Star Mother" Wintera?

Pozdrawiam!

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Lucyfer
Administrator
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Październik 02, 2014, 08:43:16 »

Cytat: Leszek
Widzisz jakieś korespondencje między "twoim" rysunkiem a "Sześcianem Metatrona" i "Star Mother" Wintera?

Zauważyłem że gównymi elemenntami tego projektu są: Pentagramy, Kwadraty i Sześciokąt więc można znaleźć pewną korespondencje 2D z "Sześcianem Metatrona" i "Star Mother"  Oczko

Loen
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #3 : Październik 02, 2014, 09:22:42 »

Nazwa przedstawionej przeze mnie figury, może i jest niefortunna...
Jeśli ktoś chciałby skonstruować ową figurę w programie CAD, oto wymiary. Okręgi stykają się z kwadratami w połowie boków.  

Wyliczając matematycznie wymiary poszczególnych odcinków, obwodów może uda się coś ciekawego dostrzec.

« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2014, 09:24:16 wysłane przez Loen » Zapisane
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: