logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kryształ Wszechświata  (Przeczytany 2973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Loen

• Nowy użytkownik
  • *
Kryształ Wszechświata
« dnia: Wrzesień 30, 2014, 20:57:04 »
Witam,

Miałem okazję poznać pewnego interesującego, starszego już człowieka. Było to prawie rok temu. Podczas rozmowy pokazał mi "rysunek". Z tego co mówił rozmówca rysunek powstawał etapami jako "natchnienie".
  Nie pamiętam dokładnie jak mówił o nim twórca, ja nazwałem go "Kryształem wszechświata"  miałby być to rodzaj wzoru geometrycznego opisującego wczechświat.
Na dokładnych zdjęciach widać, jak na linie i krzywe naniesione są różne opisy, symbole etc, w tym też odpowiedniki energii/temperatury - niebieskie i czerwone krzywe.

W sumie chyba dzięki temu, zacząłem zgłębiać temat złotego podziału w świecie, świętej geometrii itp. Kilka dni temu przyjrzałem się jescze raz tematowi i oto co dostrzegłem. Kwadraty i (tj a i r) okręgi oddalone są od siebie w złotej proporcji. Więc figurę tą można odrysować. Ale najciekawsze jest to:

Za pomocą cyrkla i liniału podziel w złotej propocji odcinek.
Narysuj koło o promieniu: phi+1/phi+1+phi+1/phi  
Narysuj kwadrat o boku: phi+1/phi+1+phi+ phi+1/phi+1+phi

Oto przybliżone rozwiązanie kwadratury koła.

Wg mnie na tej podstawie została zbudowana wielka piramida. Ci którzy oglądali "Tajemnice Piramid" pewnie wiedzą oco chodzi :).

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Link do zdjęć

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2014, 20:59:25 wysłana przez Loen »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
Odp: Kryształ Wszechświata
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2014, 21:48:26 »
Witaj!
Geometryczne wzorce, które opisują wszechświat w 2D i 3D masz w dwóch kolejnych postach, tutaj:
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,26.msg106.html#msg106

Nie wiem jak odnieść to do wstawionego przez Ciebie rysunku (jest dość nieostry)
Widzisz jakieś korespondencje między "twoim" rysunkiem a "Sześcianem Metatrona" i "Star Mother" Wintera?

Pozdrawiam!

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2014, 09:43:16 »
Cytat: Leszek
Widzisz jakieś korespondencje między "twoim" rysunkiem a "Sześcianem Metatrona" i "Star Mother" Wintera?

Zauważyłem że gównymi elemenntami tego projektu są: Pentagramy, Kwadraty i Sześciokąt więc można znaleźć pewną korespondencje 2D z "Sześcianem Metatrona" i "Star Mother"  :oczko:

http://swietageometria.info/iu/di-55S9.jpg
Kryształ Wszechświata

Offline Loen

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2014, 10:22:42 »
Nazwa przedstawionej przeze mnie figury, może i jest niefortunna...
Jeśli ktoś chciałby skonstruować ową figurę w programie CAD, oto wymiary. Okręgi stykają się z kwadratami w połowie boków.  

Wyliczając matematycznie wymiary poszczególnych odcinków, obwodów może uda się coś ciekawego dostrzec.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2014, 10:24:16 wysłana przez Loen »