Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Seks i Duchowość  (Przeczytany 8861 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Astre
Użytkownik
**

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Marzec 20, 2016, 21:49:11 »

On nie uzywa terminu "milosc", lecz wciaz powtarza w swych wykladach, ze nalezy "pokochac to co nie jest do pokochania"... ale Tobie chyba chodzi o cos innego.

Słowo miłość jest pewną językową metaforą.....
W istocie jest to potencjał, (moc). Pojawia się on wtedy, gdy uwolnimy się od Iluzji Lęku, bowiem lęk jest Iluzją.
Dlatego, zawsze mówiono i pisano - gdy odchodzi lęk, nadchodzi miłość......

Adamowi chodziło oto, że poczucie oddzielenia sprawia, że pędzimy żywot jednostkowego bytu. Taki, żywot zasklepiony w umysłowych ścianach zbudowanych z poczucia  Ja -  ( społecznego, rodzinnego, religijnego ...etc...).
Jak słusznie pisze w swojej książce Izabela Kopaniszyn w książce ''Ja, czyli kto ? '' , to (Ja) pozwala nam przetrwać w swej wewnętrznej nierównowadze, ale nie przybyliśmy przecież  tutaj tylko po to, aby przetrwać, zdobyć jakieś stanowisko, trochę majątku,  więc koniec końcem będziemy musieli rozprawić się ze swoim Iluzorycznym (Ja), bowiem nic nie może pozostać w zamknięciu na zawsze.  A, im dłużej będziemy hołubić i pielęgnować  to swoje (Ja), tym rozstanie z tą Iluzją (Ja) będzie boleśniejsze i będzie ciernistą drogą coraz bardziej trudną do przejścia.

W konsekwencji poczucie oddzielania z tytułu własnego i wyimaginowanego (Ja)  stwarza  walkę, rywalizację, kłótnie, niesprawiedliwość społeczną, wojny, głód i te wszystkie ścieżki zalane łzami ....
Ostatecznie, to  doświadczenie nie jest na próżno, nie jest po nic,  lecz  jest po to, aby pojąć, doświadczyć na własnej skórze, czym jest Iluzja oddzielenia i jakie rodzi ona konsekwencje..... ?
Gdy, uświadomimy sobie fakt, że z głodu, nędzy umiera co kilkanaście sekund dziecko, to obraz ten mówi nam o poczuciu oddzielenia, a co za tym idzie nie za bardzo obchodzi nas, że dziecko w Afryce prosi tylko o wodę, ale my wolimy wydać bilion dolarów na niewidzialny samolot niż na choćby prostą pomoc dla dzieci.  nie moge patrzeć!

W momencie, gdy poszerzy się nasza świadomość widzimy jasno,  że wszystko jest jednym. I nie ma różnic między nami. Różnice są tylko społeczne, światopoglądowe, a nie rzeczywiste !
A, gdy jeszcze bardziej poszerzy się nasza świadomość to dostrzeżemy, że to co nazywamy życiem, to  w istocie jest tylko grą i zabawą, którą prowadzimy sami ze sobą.....
Cenię tutaj słowa Bruce Lee, który powiedział - życie, to gra i zabawa, tylko tyle, że poważna ........

Ale, nie na tym koniec. Bowiem gdy nasza świadomość poszerzy się jeszcze bardziej to dostrzeżemy, że
skoro jesteśmy nieodłącznymi częściami Wszechświata, to w takim razie nikt inny, tylko właśnie Wszechświat prowadzi sam ze sobą i tą grę i tą zabawę. I to dostrzeżemy wtedy, gdy uwolnimy się od wzorca myślenia, który nabyliśmy jeszcze w dzieciństwie,  że jesteśmy od czegokolwiek oddzieleni. Gregg Braden w pewnej swojej wypowiedzi powiedział : '' gdy zbierzemy informacje co się dzieje i przyglądniemy się temu wszystkiemu na poziomie subatomowym, jak i na poziomie makro  to stwierdzimy, że
to co nazywamy istnieniem, życiem, Kosmosem, Wszechświatem, to w istocie mamy do czynienia z tym, że wszystko jest świadomością i ta świadomość prowadzi grę sama ze sobą. A, My (bez względu na to co o sobie myślimy) jesteśmy również częścią  tej świadomości, która prowadzi grę sama ze sobą.

I teraz, gdy tak uczciwie popatrzymy na samych siebie co robimy, myślimy, o czym marzymy, co lubimy, czego nie lubimy, z czym się zgadzamy, z czym nie, to zauważymy, że właśnie ...prowadzimy tą grę sami ze sobą.
Abyśmy z tej gry i  z tych doświadczeń nie zrezygnowali, to wkomponowano w nas mechanizmy obronne, które
utwierdzają nas w przekonaniu, że to wszystko co robimy jest słuszne, prawdziwe i rzeczywiste.

Nie ma zatem Obcych, Kosmitów,  Żydów, Arabów, Jaszczurów. To ta sama świadomość, która prowadzi grę sama ze zobą. Czyli, to nasi bracia i nasze siostry....
I teraz  gdy to pojmiemy  nie musimy nic robić, nie musimy  na siłę  niczego i nikogo kochać, bowiem Ty i wszystko resztę, to wciąż ta sama świadomość, która prowadzi grę sama ze sobą, inaczej mówiąc doświadcza samej siebie.

Ps. Znam osobiście Adama Anczykowskiego.

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2016, 22:01:00 wysłane przez Astre » Zapisane
Lady F
Zaawansowany użytkownik

Merlin

« Odpowiedz #19 : Marzec 21, 2016, 20:30:42 »

Astre -

Ps. Znam osobiście Adama Anczykowskiego.

Swietnie! A moze uda sie namowic p. Adama, aby sam osobiscie zechcial dolaczyc sie do tutejszego Forum. Jak sadzisz?

Pozdrawiam.

P.S. Oczywiscie w nowym watku.

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Astre
Użytkownik
**

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Marzec 21, 2016, 20:49:47 »

A moze uda sie namowic p. Adama, aby sam osobiscie zechcial dolaczyc sie do tutejszego Forum. Jak sadzisz?

Nie uda się go namówić. Odpowiedź już znam z góry - ''nie mam na to czasu''.  brak czasu
Każdy porusza się swoimi drogami i w swoich '' trybach ''.  

Lady F
Zaawansowany użytkownik

Merlin

« Odpowiedz #21 : Marzec 21, 2016, 21:38:26 »

Nie uda się go namówić. Odpowiedź już znam z góry - ''nie mam na to czasu''.  brak czasu
Każdy porusza się swoimi drogami i w swoich '' trybach ''. 

szkoda ...  kochające buziaki

Lebowski
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #22 : Marzec 03, 2017, 23:28:41 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=d5fo8_TUCBM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=d5fo8_TUCBM</a>
 ;

Æ

szocik333
Gość
« Odpowiedz #23 : Sierpień 24, 2017, 18:45:55 »

super program ;] tak jak i https://www.medyczny.pl/category/masaz-uciskowy które ze swojej strony mogę serdecznie polecić.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2017, 19:32:16 wysłane przez szocik333 » Zapisane
Lebowski
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #24 : Sierpień 31, 2017, 20:59:11 »

super program ;] tak jak i https://www.medyczny.pl/category/masaz-uciskowy które ze swojej strony mogę serdecznie polecić.
Siarczysta komercha hahahaha
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=wV2mfoBRWJk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=wV2mfoBRWJk</a>
https://www.youtube.com/watch?v=wV2mfoBRWJk

Æ

Strony: « 1 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: