Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwny obraz na ścianie za papieżem  (Przeczytany 3349 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
SasQ
Collegium Invisible
Zaawansowany użytkownik
*

Quanta rhei... :-)

5127368

Saskachewan sasq
Zobacz profil WWW Email
« : Październik 16, 2016, 05:58:30 »

Witka!
Dziś moją uwagę przykuł taki oto artykuł zamieszczony na portalu TVN24:
http://www.tvn24.pl/corka-prezydenta-argentyny-u-papieza-franciszka,684260,s.html
I bynajmniej nie ze względu na arcyciekawe pytania córki prezydena Argentyny, lecz ze względu na obraz wiszący na ścianie w tle za pozującymi do fotografii papieżem Franciszkiem i prezydentem Argentyny z rodzinką. Tutaj w nieco lepszej wersji, niż w artykule (w razie jakichś problemów z prawami autorskimi proszę zastąpić linkiem):

Co jest takiego dziwnego w tym obrazie?
Na pozór nic. Ot, jakieś aniołki, przytulający się ludzie, ładna "niebiańska" kolorystyka przypominająca trochę obraz "Gwiaździsta Noc" van Gogha ;J
Moją uwagę przykuły jednak... astrologiczne symbole znaków Zodiaku!
Są to odpowiednio: Baran (z lewej), Waga (z prawej), Koziorożec (u góry) i Rak (u dołu), rozmieszczone dokładnie w czterech prostopadłych kierunkach ("narożnikach świata").
Nie są one wybrane przypadkowo: jest to dokładnie co trzeci znak Zodiaku, i odpowiadają one czterem kluczowym punktom na orbicie Ziemi wokół Słońca: dwie równonoce (wiosenna i jesienna) i dwa przesilenia (letnie i zimowe). Kojarzycie zwrotnik Raka i Koziorożca? To właśnie w miesiącach odpowiadających tym znakom Ziemia ma maksymalne nachylenie względem Słońca, odpowiadając za występowanie pór roku, i Słońce góruje wtedy nad tymi zwrotnikami. Od znaku Barana związanego z miesiącem Marsa – boga wojny – czyli Marcem, rozpoczynał się kiedyś kalendarz juliański. Dla porównania:

Fakty te każą mi myśleć, że ten obraz może zawierać jakieś zakodowane informacje astronomiczne, np. dotyczące jakiejś daty.

Jeden z aniołów trzyma coś, co wskazuje na jeszcze jeden znak astrologiczny: koło z krzyżem w środku. Jest to symbol Ziemi. Podejrzewam więc, że datę dałoby się odczytać sprawdzając położenie Ziemi względem czterech "narożników świata", czyli jej miejsce na orbicie, które przekłada się na miesiąc. Tak na oko patrząc, to Ziemia znajduje się w znaku Byka, co mogłoby wskazywać na przełom Kwietnia i Maja. Jeśli jednak wziąć pod uwagę precesję punktów równonocy, o której pisałem tutaj, należałoby wszystko cofnąć o dwa miesiące, czyli przełom Czerwca i Lipca (pytanie tylko którego roku?).

Najciekawszy jest jednak symbol wskazywany przez drugiego z aniołów: jakaś spirala. Nie jest to symbol astrologiczny żadnego z ciał niebieskich w naszym Układzie Słonecznym :hmmm: Czyżby więc chodziło o jakieś ciało niebieskie spoza Układu Słonecznego? Jakaś kometa? Asteroida? Planeta Nibiru? :drugged:

Ciała te znajdują się w opozycji do siebie względem Słońca (zakładając, że ta jasna żółta plama w centurm to Słońce). To drugie ciało znajduje się w znaku Strzelca.

Interesujące są też te dziwne jakby "promienie" wychodzące z obu tych ciał niebieskich i skupiające się na Słońcu, w którym znajdują się dwie przytulające się postacie (jakiś symbol spotkania? pojednania? zgody? przymierza?). Czym mogą być te promienie? :hmmm: Do tego te cztery jasne zakrzywione pasy wychodzące/wchodzące ze Słońca, sugerujące jakieś wirowanie...

Obiekty o dziwnych kształtach trzymane przez aniołów też wyglądają dość intrygująco. Co to może być? Jakieś narzędzia pomiarowe? Wskaźniki? Mnie najbardziej wyglądają na... korby służące do kręcenia czegoś wokół osi. I taka oś faktycznie jest widoczna na obrazku: promienie łączące Ziemię z tym drugim tajemniczym ciałem niebieskim i przechodzące przez Słońce – centrum Układu Słonecznego. Jeśli aniołowie faktycznie kręcą korbami, to czy może to oznaczać jakiś ruch obrotowy całego Układu Słonecznego wokół tej osi? Hmm...

A co Wy o tym wszystkim myślicie? Może widzicie tam jeszcze coś, co ja przeoczyłem? Albo nasuwają się Wam jakieś inne interpretacje? Może jakieś pomysły jak dokładniej namierzyć właściwą datę tam zakodowaną?

Edit:
Udało mi się ustalić co to za obraz: nosi tytuł "Abbraccio Cosmico: L'amor che move il sole e l'altre stelle" (wł. "Kosmiczny Uścisk: Miłość, która porusza słońce i inne gwiazdy"), a jego autorem jest Camilian Demetrescu (artykuł po włosku). Tutaj obraz w lepszej jakości (licencja CC-BY-3.0, więc tu o prawa autorskie nie ma problemu; źródło: Wikipedia):

Obraz okazuje się być arrasem/gobelinem i wisi w Sali Pawła VI w siedzibie papieża w Watykanie. Wygląda też tak, jakby dwie boczne części (skrzydła) były składane do środka. Środkowa część ma kształt idealnego kwadratu, dokładnie stycznego z jednym z okręgów tego Układu Słonecznego (orbity Marsa? jeśli uznać ją za następną po orbicie Ziemi). Jeśli "uszy" składają się dokładnie, to stosunki boków obrazu wynoszą 2:1. Jednak odmierzając na ekranie "uszy" wydają się być krótsze, niż połowa boku kwadratu, zostawiając środek obrazu odkryty nawet po złożeniu (o ile to nie wina skrótu perspektywy na zdjęciu). Stawiałbym na złoty prostokąt:

bo wtedy po odjęciu środkowego kwadratu zostają dwie połówki odwrotności złotej proporcji, czyli z grubsza 1/3 boku kwadratu. Ale nie znam dokładnych wymiarów obrazu, by to zweryfikować.

P.S.: Temat wrzuciłem też na forum DavidIcke.pl

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2016, 14:46:41 wysłane przez Leszek » Zapisane

Naukowy kącik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  usmiech
Ostatnio dodane artykuły: Splątanie kwantowe rozplątane
Lady F
Zaawansowany użytkownik

Merlin

« Odpowiedz #1 : Październik 16, 2016, 09:56:40 »

Witaj SasQ,

nie wiem, czy przejrzales inne prace tego autora, faktycznie roi sie od symboliki, ale temat chyba pozostaje ten sam jak na tym powyzszym obrazie. Czlowiek i jego zmysly (hormony, Anioly  aniolek/ uwiezione w kolejnosci cyklow.

Spojrz chocby na 8:13 na link z YT

https://www.youtube.com/watch?v=CTVy8qm0r6o

Co do znakow zodiaku to jest mnostwo interpretacji np. tu:

https://astrojohfra.wordpress.com/

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: