Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: 1 2 3 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Witam wszystkich - Jako nowy na forum wypada sie przedstawic prawda ?  (Przeczytany 1428 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
norbic
Użytkownik
**

Zobacz profil Email
« : Marzec 30, 2017, 16:47:40 »

Witam wszystkch uczestnikow forum.

Zaczne moze od tego ze sie przedstawie, mam na imie Norbert, pracuje troche jako informatyk i troche jako grafik komputerowy.

Na poczatek chcialbym przeprosic za brak w moim tekscie polskich znakow, ale uzywam na codzien komputerow z jezykiem wloskim i niechcialbym dokladac do nich polskiej strony kodowej poniewaz kazda taka wczesniejsza proba zakonczyla sie komplikacja w pracy Uśmiech

Cos krutko o mnie:
Lubie co dzien nauczyc sie czegos nowego, a tu zauwazylem ze jest potencjal w pewnych dziedzinach. W gruncie rzeczy jestem sceptykiem, choc napewno nie skrajnie. Przemawiaja do mnie przedewszystkim fakty. Nie wierze w teorie, ale ich tez nie odrzucam (jakby tymczasowo akceptujac) dopuki nie zostana ewidentnie obalone lub potwierdzone przez fakty. Nauke wole od strony praktycznej a aspekty matematyczne najczesciej zostawiam innym, ni dla tego ze ich nie lubie, czy mam z tym problem, ale dlatego ze na wszystko w zyciu nie starcza mi czasu wiec staram sie wybrac najprzyjemniejsze dla mnie zajecia Uśmiech

Wpadlem na to forum przeczesujac internet, pod katem zdobycia pewnych informacji na temat teori falowej.

Zakladajac ze wszechswiat (w tym my) skonstruowany jest z fal, to jedynie niewielka ilosc tego swiata powinnismy byc w stanie zobaczyc lub odczuc.
Kazdy kto wie jak dziala radio, wie tez ze, aby odebrac sygnal pasowalo by miec rezonator o parametrach ktore pozwalaja sie dostroic do danej fali. Mamy w naturze odpowiednie skladniki aby zbudowac diode, kondensator, cewke i juz mamy radio, ktore odbierze fale, te ktore dobrze znamy i na codzien uzywany. Jednak wydaje mi sie ze czestotliwosci ktore wchodza w gre jako konstrukcja falowa wszechswiata sa o wiele wyzsze i tu na mysl mi przyszlo ze:
A jesli namacalny dla nas swiat nie da nam do dyspozycji odpowiedniego "materialu" na rezonator? czy mozna by myslec ze ta reszta wszechswiata ktorej nie mozemy "namacac" to "ciemna materia"?

czy ktos z forumowiczow moglby mnie nakierowac na jakies informacje na podobne tematy ?

pozdrawiam wszystkich ze slonecznej Katani

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 02, 2017, 08:35:01 »

Witaj!
Mamy tu speca od teorii falowej.
Pewnie domyślasz się o kogo chodzi...
http://forum.swietageometria.info/index.php/board,55.0.html

Pozdrawiam Uśmiech

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Lady F
Zaawansowany użytkownik

Merlin

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 03, 2017, 20:01:33 »

Witaj Norbert!

Kazdy kto wie jak dziala radio, wie tez ze, aby odebrac sygnal pasowalo by miec rezonator o parametrach ktore pozwalaja sie dostroic do danej fali.

No i wlasnie na tym polega nasza egzystencja na tym padole. Na ciaglym dostrajaniu sie. Ciekawe w tym jest to, aby robic to swiadomie. Bo w innym wypadku trzeba szukac nowych kanalow, na nadawanie i odbieranie.
I co jeszcze wazne, kazdy sam musi wiedziec jaki sygnal chce odebrac (i nadac).

Pozdrawiam sloneczna Katanie papa

norbic
Użytkownik
**

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 04, 2017, 20:52:15 »

Wiem o kogo chodzi Leszku, wlasnie staram sie przeczytac wszystko na tym forum co napisal ten spec SasQ Uśmiech i jego "tworczosc" naklonila mnie zebym tu dolaczyl Uśmiech i niechcialbym rozpoczac jakiegos tematu ktory okazalby sie juz np. w zaawansowanym stanie Uśmiech , ale jak na razie wydaje mi sie ze brakuje watku pod tytulem w rodzaju "Teoria falowa - co swiadczyc moze za a co przeciw", byc moze ulatwiloby niektorym zrozumienie tematu?

Lady F .. Katania ostatnio sie niestety zachmurzyla a na Etnie znowu pelno sniegu, czego nastepstwem albo efektem (bo tak naprawde nie jestem pewien jak to jest z tym zwiazkiem przyczynowo skutkowym) jest ogolne ochlodzenie, a ja tak bardzo uwielbiam ciepelko troche smutny, no ale mam nadzieje ze za niedlugo lato zawita w pelni Uśmiech
A co do dostrajania sie to moze by poprosic o konsultacje kolegow z forum krutkofalowcow ? Uśmiech teoretycznie powinni miec spore doswiadczenie prawda ? Uśmiech

Pozdrawiam z pochmurnej niestety Sycyli

Lady F
Zaawansowany użytkownik

Merlin

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 05, 2017, 18:13:43 »

A co do dostrajania sie to moze by poprosic o konsultacje kolegow z forum krutkofalowcow ? Uśmiech teoretycznie powinni miec spore doswiadczenie prawda ? Uśmiech

Jak najbardziej.

Ale zacznij od podstaw. Znajdziesz prosto odp. w necie. A gdy siegniesz dalej, to wykroczy to ponad zwykla "wiedze", ktora smiertelnemu jest z jego urodzenia nadana. I to to wlasnie daje do myslenia. A gdy juz zaczniesz kombinowac dalej, to tez dojdziesz do sciany pod nazwa fraktale itp. itd., ale musisz je rozlozyc na wszystkie plaszczyzny swego zycia/bytu.

Jesli zaimponowal Tobie ktos, to jak najbardziej idz ta droga, kazdy znajdzie wczesniej, czy pozniej swoje przeznaczenie.

Masz pytania, zadawaj, byc moze otrzymasz zadowalajaca odpowiedz. A serwery ciesza sie zawsze, gdy sa uzywane Mrugnięcie

Radosław
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 05, 2017, 18:56:29 »

Hej Norbert!

Pozwolę sobie wkleić fragmencik książki pt. "Jaskinia Starożytnych" autora T. Lobsang Rampa:

"Pomyśl  że się kurczysz, kurczysz, stając tak małym jak ziarnko piasku. Jak wyglądałbym dla ciebie wtedy? Przypuśćmy, że stałbyś się jeszcze mniejszy, że ziarnko piasku stałoby się dla ciebie wielkie jak świat. Jak wtedy byś mnie postrzegał?

Widziałbyś, Lobsang - powiedział Lama - zbiór szeroko rozproszonych światów płynących w ciemności. Z powodu twoich małych rozmiarów mógłbyś widzieć molekuły mojego ciała jako osobne światy i rozległą przestrzeń pomiędzy nimi. Mógłbyś widzieć światy krążące wokół światów, mógłbyś widzieć "słońca", które są molekułami pewnych psychicznych centrów, mógłbyś widzieć kosmos!

Cały świat jest stworzony z wibracji, całe Życie, wszystko, co nieożywione, składa się z wibracji. Nawet potężne Himalaje - mówił Lama - są w istocie masą rozproszonych cząstek, z których żadna nie może dotknąć innej. Świat, Wszechświat, składają się z maleńkich cząstek materii, wokół których krążą inne. Tak jak nasze Słońce ma światy krążące wokół niego, zawsze zachowujące odległość, nigdy go nie dotykające, tak wszystko, co istnieje, składa się z wirujących światów.

Każda cząsteczka, każdy mały układ "słońca i planety" jest otoczony przez ładunek elektryczny nie tego rodzaju elektryczności, którą Człowiek wytwarza maszynami, lecz bardziej szlachetnej natury. Czasami widzimy taką elektryczność migoczącą na nocnym niebie. Tak jak Ziemia ma zorzę polarną migoczącą przy biegunach, tak samo najmniejsza cząstka materii ma swoją "zorzę polarną". "Duch" przechodzący zbyt blisko nas, powoduje łagodny wstrząs naszej aury, a my odczuwamy to jako ciarki.

Wyobraź sobie naprawdę wielką muzyczną klawiaturę rozciągającą się stąd do nieskończoności. Wibracja, jaką my odbieramy jako ciało stałe, będzie reprezentowana przez jedną nutę na tej klawiaturze. Następna może reprezentować dźwięk, a kolejna będzie reprezentować wzrok. Inne nuty będą wskazywać uczucia, zmysły, cele, których nie rozumiemy podczas pobytu na tej Ziemi. Pies może słyszeć wyższe dźwięki niż człowiek, a człowiek może słyszeć niższe dźwięki niż pies. Można by wypowiedzieć słowa do psa w wysokich tonach, które pies mógłby słyszeć, a człowiek nie usłyszałby ich.

Wyobraź sobie, że zwykły człowiek na ulicy wibruje w pewnej oktawie, natomiast duch przyrody i duch będą wibrować w wyższej oktawie. Ponieważ przeciętny człowiek żyje, myśli i wierzy tylko w jednej oktawie, ludzie z innych oktaw są dla niego niewidzialni! Tak więc ludzie tak zwanego Duchowego Świata komunikują się z tymi jeszcze na Ziemi, którzy mają specjalny dar jasnosłyszenia.

Mózg  jest jak radioodbiornik, jak i urządzenie, którego Marconi używał do przesyłania wiadomości przez ocean. Zbiór cząstek i ładunków elektrycznych, które tworzą istotę ludzką, posiada elektryczny, albo radiowy, mechanizm w mózgu który mówi, co należy zrobić. Kiedy człowiek myśli, lub porusza ręką albo nogą, prądy elektryczne pędzą przez odpowiednie nerwy pobudzając mięśnie do odpowiedniego działania. W ten sposób, gdy ktoś myśli, fale radiowe lub elektryczne – faktycznie pochodzą one z wyższej części widma radiowego - są wypromieniowywane przez mózg. Pewne instrumenty potrafią wykryć to promieniowanie i mogą nawet sporządzić jego wykres w sposób określany przez zachodnich doktorów jako linie "alfa, beta, delta i gamma".

Teraz - również wrażliwe osoby mogą wykryć to promieniowanie i mogą  je rozumieć.  Ja czytam twoje myśli, a gdy ty spróbujesz, będziesz mógł czytać moje. Im bardziej dwie osoby sympatyzują ze sobą, są we wzajemnej harmonii, tym łatwiej jest im czytać to promieniowanie mózgu, jakim są myśli. Tak dochodzimy do telepatii. Bliźnięta mogą często kontaktować się telepatycznie. Identyczne bliźnięta, u których mózg jednego jest duplikatem mózgu drugiego, są tak silnie związane telepatycznie, że często trudno jest określić, od którego z nich pochodzi myśl.

Są w nas moce, pod kontrolą naszej Wyższej Jaźni, niezmiernie większe od wszystkiego, czym dysponuje człowiek w materialnym, fizycznym świecie. Zwłaszcza człowiek Zachodu mógłby nadużyć takich Mocy, jakimi my dysponujemy, ponieważ człowiek Zachodu troszczy się jedynie o pieniądze. Zachodni człowiek ma tylko dwa pytania: Czy możesz to udowodnić? i Co ja z tego będę miał?
Roześmiał się zupełnie jak chłopiec.
Zawsze mnie bardzo bawi, kiedy myślę o całym szeregu mechanizmów i aparatów, których Człowiek używa do przesyłania ''bezprzewodowo'' informacji przez ocean - powiedział. - "Bezprzewodowo" powinno być ostatnim używanym przez nich terminem,
ponieważ aparat składa się z wielu mil przewodów. Lecz tu, w Tybecie, nasi wyćwiczeni Lamowie przesyłają telepatyczne informacje bez żadnych urządzeń. Wchodzimy w astral i podróżujemy przez przestrzeń i czas, odwiedzamy inne części świata i inne światy. Możemy lewitować - podnosić ogromne ładunki stosując nieznane powszechnie siły. Nie wszyscy ludzie są czyści, Lobsang, i szata mnicha nie zawsze okrywa świętego człowieka. Może być zły człowiek w klasztorze, tak jak może być święty w więzieniu."

... w tekście wytłuściłem fragmencik odnoszący się do pomiarów fal mózgowych nie bez przyczyny - Dan Winter 6 dni temu mierzył EEG tybetańskiego Rimpocze i znalazł tam podobno ciekawe dane:

http://www.flameinmind.com/

pozdrawiam i owocnego pobytu na forum!!!

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2017, 19:01:16 wysłane przez Radosław » Zapisane
norbic
Użytkownik
**

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 06, 2017, 16:38:47 »

Nie wiem wiele o elektroencefalografii, za wyjatkiem znajomosci nazwy oraz skrotowca, no i moze jeszcze paru drobiazgow techncznych. Zawsze mi sie wydawalo ze to nie bardzo "nauka scisla" i z tego powodu omijalem zglebianie tego tematu. No ale przeciez czasy sie zmieniaja, mamy do dyspozycji coraz lepsze komputery, ktore pomagaja w analizach  (ponoc pomogly w rozszyfrowaniu hierogrifow czy pisma klinowego itp. )
W jakim stopniu obecnie wyniki EEG mozna uznac za fakt a i pewnik?
Jak dla mnie, a niewiele wie na ten temat, wyglada to jedynie na luzna interpretacje.

Lady F
Zaawansowany użytkownik

Merlin

« Odpowiedz #7 : Kwiecień 06, 2017, 19:37:34 »

W jakim stopniu obecnie wyniki EEG mozna uznac za fakt a i pewnik?

W zadnym.
Na podstawie "badan" Dana W. nie mozna budowac wiekszych teorii. Zbyt malo wiarygodnych danych. I tu jest wlasnie tzw. pies pogrzebany w kumulowaniu danych. Ale samo zbieranie bezgranicznych baz danych sluzy wylacznie zarabianiu kasy, tudziez ustawianiu populacji wg jakiegos z gory obranego kierunku. A do tego sluza pewne narzedzia, aby "ofiara" byla caly czas nieswiadoma, czyli podazala na slepo w z gory oznaczonym kierunku.
Innymi slowy, wg nowoczesnego sposobu narzuconego poprzez chaotyczny i bardzo zaborczy sposob podstawiania mozliwosci pseudo "wyboru" mozliwosci, ofiara albo obiekt staje sie posluszna myszka szukajaca najszybszego dojscia do kostki sera.

norbic
Użytkownik
**

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 07, 2017, 11:27:45 »

Wlasnie takie mam wrazenie Lady F. Uśmiech
Jakos niemoge sie przekonac co do Dana Wintera, mimo ze staram sie nie oceniac ludzi tak "na pierwszys rzut oka", obserwujac go od ladnych kilku lat, wciaz podswiadomosc podrzuca mi mysl aby postawic go pod sciana z innymi prorokami z "Life of brian" Monty Pythona

jesli ktos nie ogladal to link: " https://www.youtube.com/watch?v=WhYY5W9VyvE " scena okolo 43-ciej minuty
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=WhYY5W9VyvE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=WhYY5W9VyvE</a>

Strony: 1 2 3 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: