Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Witam wszystkich - Jako nowy na forum wypada sie przedstawic prawda ?  (Przeczytany 1791 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Radosław
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 07, 2017, 15:58:41 »

Na podstawie "badan" Dana W. nie mozna budowac wiekszych teorii. Zbyt malo wiarygodnych danych.

Zawsze można powiedzieć że "mamy za mało wiarygodnych danych" i wziąć w cudzysłów badania dziesiątek niezależnych naukowców którymi podpiera się Dan.
Podobne zarzuty można usłyszeć od koncernów farmaceutycznych w sprawie szczepionek, homeopatii czy leczenia raka metodą Rife'a czy olejem konopnym.
Słyszał je Tesla, Shauberger i inni pionierzy wychylający się poza standardy tzw oficjalnej nauki.
Taka argumentacja to nic innego jak polowanie na czarownice:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=PrafvP1QwQ0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=PrafvP1QwQ0</a>

Jakos niemoge sie przekonac co do Dana Wintera,

Mówi się że prawda broni się sama. Jeśli Dan ma rację wszyscy się o tym przekonamy.
Na razie z jego dokonań cieszą się najbardziej ogrodnicy i ludzie mający problemy ze zdrowiem.
Wracając do tematu dostrajania i częstotliwości i EEG - to bardzo ciekawe że EEG człowieka pogrążonego w medytacji pokrywają się z rezonansem Shumanna.
Bardzo ciekawa jest też koncepcja że aby znaleźć we wszechświecie kształty i częstotliwości podtrzymujące organiczne zycie wystarczy zastosować jeden prosty wzór:

czas/długość Plancka x Fi^n

pozdrawiam

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

norbic
Użytkownik
**

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 07, 2017, 17:17:18 »

Bardzo ciekawa jest też koncepcja że aby znaleźć we wszechświecie kształty i częstotliwości podtrzymujące organiczne zycie wystarczy zastosować jeden prosty wzór: ...

Jakos nie przemawiaja do mnie wyjasnienia typu: "Rzym jest centrum swiata dlatego ze jesli narysujemy na mapie prosta linie przecinajaca: Pompeje Napoli Roma Genova e Torino to samo z tego wyniknie!"
Przyznam ze nie przestudiowalem dokladnie powyzszego obrazka Dana, ale na pierwszy rzut oka wydalo mi sie podobne do przykladu z "Rzymem centrum swiata" gdzie zawsze moglbym znalezc inne miasta aby opisac ze kazde inne miejsce na ziemi jest centrum swiata.

Jakos niemoge sie pozbyc wrazenia ze gosc (Dan) traktuje nauke wybiorczo w stylu ... a to mi pasuje do rownania to to wezme a tamto nie pasuje mi do wzoru wiec mnie wogole nie interesuje Uśmiech, Czy ktos ma podobne wrazenie ?

ps. niemam nic do Dana Wintera, wrecz szanuje go za publikowanie wlasnych opini, i mam nadzieje ze nikogo nie uraze jesli z niektorymi niebede sie zgadzal Uśmiech

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Lady F
Zaawansowany użytkownik

Merlin

« Odpowiedz #11 : Kwiecień 07, 2017, 19:53:14 »

Radoslaw -

Wracając do tematu dostrajania i częstotliwości i EEG - to bardzo ciekawe że EEG człowieka pogrążonego w medytacji pokrywają się z rezonansem Shumanna.

Po pierwsze dzieki za infos! super

A z innej strony to sprawa polega wylacznie na mierzalnosci.

Przedstawianie, lub badanie i co gorsza bazowanie na takich wykresach jest zwykla amatorszczyzna. Fale mozgowe, innymi slowy myslenie, nie jest zamkniete w dwu-wymiarowej przestrzeni, jaka z ogromnym zyskiem sprzedaje sie swiatu. Zaprotestowac nie mozna, bo ktos ze stetoskopem lub co gorsza oscyloskopem staje sie automatycznym guru.
I nie tylko o leczenie chodzi, ale przeciez moze dac zwolnienie na jakas chorobe. I juz jest ok.
Ale, czy uzdrowi?
O tym mowy nie ma, stad ten rozwoj medycyny alternatywnej, bo uwzglednia wielowymiarowosc.

norbic
- proponuje odejsc na moment /w mysleniu/ od tej teorii falowej, a zaczac myslec w wymiarze grupowania zbiorow.

Co do Dana W. to uklon z mojej strony polega wylacznie na tym, ze ma odwage polaczyc fizyke z ezoteryka.

norbic
Użytkownik
**

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Kwiecień 09, 2017, 02:08:48 »

Zawsze można powiedzieć że "mamy za mało wiarygodnych danych" i wziąć w cudzysłów badania dziesiątek niezależnych naukowców którymi podpiera się Dan.
Podobne zarzuty można usłyszeć od koncernów farmaceutycznych w sprawie szczepionek, homeopatii czy leczenia raka metodą Rife'a czy olejem konopnym.
Słyszał je Tesla, Shauberger i inni pionierzy wychylający się poza standardy tzw oficjalnej nauki.
Taka argumentacja to nic innego jak polowanie na czarownice:...
Nie mam nic przeciw opieraniu sie na badaniach niezaleznych naukowcow jesli tylko ich badania sa wiarygodne. Nie znam przypadku w ktorym Tesla bazowalby na pozornych zjawiskach lub na niezbadanych do konca przykladach a u Dana az rzuca sie to w oczy, na dodatek gosc z uporem maniaka twierdzi ze tak wlasnie jest... tak jak to chlopstwo ktore przyprowadzilo czarownice ... za to rycerz podszedl do sprawy naukowo, znalazl sposob udowodnienia czegos lub zaprzeczenia, wsadzili kobiete na wage i strawa stala sie jasna, co nawet sama czarownica przyznala Uśmiech

norbic[/b] - proponuje odejsc na moment /w mysleniu/ od tej teorii falowej, a zaczac myslec w wymiarze grupowania zbiorow.
wlasnie o grupowaniu pomyslalem ale takze w teori falowej Uśmiech moze stworzyc w dziale teori falowej jeden watek w ktorym pierwszy post nalezalby do SasQ a znajdowalby sie w nim index w miare chronologoczny ( jelsi to woguole mozliwe ) z linkami do postow w zgodnym temacie, tenze post bylby modyfikowany ilekroc znajdzie sie jakis dodatkowy link do dolozenia

Co do Dana W. to uklon z mojej strony polega wylacznie na tym, ze ma odwage polaczyc fizyke z ezoteryka
Tez mi sie to podoba Uśmiech

ps. Lady F. jak skonczyla sie ta historia z radiem ? nie znalazlem na forum zadenj kontynuacji Uśmiech

Lady F
Zaawansowany użytkownik

Merlin

« Odpowiedz #13 : Kwiecień 09, 2017, 11:00:41 »

norbic -

wlasnie o grupowaniu pomyslalem ale takze w teori falowej Uśmiech moze stworzyc w dziale teori falowej jeden watek w ktorym pierwszy post nalezalby do SasQ a znajdowalby sie w nim index w miare chronologoczny ( jelsi to woguole mozliwe ) z linkami do postow w zgodnym temacie, tenze post bylby modyfikowany ilekroc znajdzie sie jakis dodatkowy link do dolozenia

Mysle, ze jesli masz pomysl na jakis watek sam mozesz go zalozyc. SasQ bardzo duzo napisal juz o falach, nie wiem, czy mialby ochote na kontynuacje, lub brniecie dalej w meandry tematu. To wymaga glebszego zainteresowania, a nie wylacznie slizgania sie po zagadnieniu.

Co do radia, to zaniechalam prob konstrukcyjnych, nie nadaje sie do tego, ale nie poprzestalam interesowac sie przeplywem bezprzewodowym sygnalu.

I zeszlam na tematy fal ewanescentnych, rowniez poprzez inspiracje wykladami prof. Konstantina Meyla na temat fal skalarnych.

Mozesz poczytac tu:

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,1680.msg9705.html#msg9705

norbic
Użytkownik
**

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Kwiecień 09, 2017, 12:55:50 »

Mysle, ze jesli masz pomysl na jakis watek sam mozesz go zalozyc. SasQ bardzo duzo napisal juz o falach, nie wiem, czy mialby ochote na kontynuacje, lub brniecie dalej w meandry tematu. To wymaga glebszego zainteresowania, a nie wylacznie slizgania sie po zagadnieniu.

Tu na forum SasQ napisal juz bardzo duzo na temat fal, jednak wszystko jest tak pomieszane, ze nowy uzytkownik (taki jak ja) musi sie niezle nabiegac aby wyciagnac esencje, dlatego pomyslalem ze gdyby zrobic index z linkami ulatwiloby to przeszlym nowym uzytkownikom forum zapoznanie sie z tematem.
A zakladanie nowego watku na istniejacy juz temat ( ktorego w balaganie lub jak kto woli w artystycznym nieladzie ) niema sensu skoro juz ktos na ten temat sie napocil Uśmiech

Co do radia, to zaniechalam prob konstrukcyjnych, nie nadaje sie do tego...

A to wielka szkoda ! mysle ze powinnas podjac jeszcze jedna probe Uśmiech
Jednak przyznam szczerze ze zabieranie sie za elektronike od konstrukcji radja to jak skok na bardzo gleboka wode i to podczas lekkiego sztormu Uśmiech
Ja zaczynalem np. od skonstruowania multiwibratora z dwoma zarowkami migajacymi na przemian z regulowana czestotliwoscia Uśmiech na na radio wskoczylem po mniej wiecej 3 latach praktyki Uśmiech no ale wowczas juz powstal ladny odbiornik heterodynowy i to stereofoniczny Uśmiech

Lady F
Zaawansowany użytkownik

Merlin

« Odpowiedz #15 : Kwiecień 09, 2017, 19:26:12 »

norbic -

Tu na forum SasQ napisal juz bardzo duzo na temat fal, jednak wszystko jest tak pomieszane, ze nowy uzytkownik (taki jak ja) musi sie niezle nabiegac aby wyciagnac esencje, dlatego pomyslalem ze gdyby zrobic index z linkami ulatwiloby to przeszlym nowym uzytkownikom forum zapoznanie sie z tematem.
A zakladanie nowego watku na istniejacy juz temat ( ktorego w balaganie lub jak kto woli w artystycznym nieladzie ) niema sensu skoro juz ktos na ten temat sie napocil Uśmiech
Wlasnie dlatego utworzylam ten watek:

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,1603.msg9731.html#msg9731

na na radio wskoczylem po mniej wiecej 3 latach praktyki Uśmiech no ale wowczas juz powstal ladny odbiornik heterodynowy i to stereofoniczny Uśmiech

Dokladnie. Nie da sie technicznej ewolucji zatrzymac, a co gorsza nasladowac, ale mozna chocby zrozumiec i to o to glownie mi chodzi.

norbic
Użytkownik
**

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Kwiecień 09, 2017, 21:29:30 »

Lady F - watek sam w sobie dobry, lecz niestety nie zawiera czegos w rodzaju spisu tresci Uśmiech

A jesli chodzi o radio to radze przetestowac samodzielnie sposob z dioda germanowa, bo jesli chodzi o krysztalki to ciezko znalezc, ja dawno temu mialem to szczescie Uśmiech ale niebyly to takie jak te prezentowane na necie Uśmiech mialem poprostu kawalek kamyczka w pudelku od zapalek przebitym igla Uśmiech
Teoretycy twierdza ze taki odbiornik dziala tylko jak znajdzie sie blisko anteny ale w praktyce nawet daleko mozna cos uzlyszec choc moze nie tak glosno jak pod antena nadawcza Uśmiech

no ale jakbys wowczas zaczela to teraz prawie radio by bylo Uśmiech

Lady F
Zaawansowany użytkownik

Merlin

« Odpowiedz #17 : Kwiecień 10, 2017, 19:39:43 »

norbic -

jesli chodzi o radio to radze przetestowac samodzielnie sposob z dioda germanowa

No wlasnie. Pomijajac juz ten fakt, ze to przezytek nie do zdobycia, ale ... jak mozna skonstruowac wlasnie taka diode. To jest to co mnie najbardziej interesuje, a nie tylko montowanie wg schematu z gotowych czesci.

Opisz swoje doswiadczenia. Moze ktos skorzysta.

Strony: « 1 2 3 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: