logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czym jest czas  (Przeczytany 53297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
Odp: Czym jest czas
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 05, 2011, 10:45:43 »
czas to cecha "projektora" ,czyli wyświetlania klatek na wewnętrznym ekranie, coś jak film w kinie, który tak na prawdę nie jest ciągłą projekcją, tylko wyświetlaniem następujących po sobie klatek.
W podobny sposób nasz mózg dokonuje "świadomego postrzegania" z częstotliwoscią "odświeżania ekranu" 40 hz. Łapiemy "stop klatkę".

Ożywianie papieru, czyli papierowe animacje... ;)
1.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=bdC04N2U3OE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=bdC04N2U3OE</a>

2.
http://www.cda.pl/video/230007/Papierowa-animacja

Offline Michał-Anioł

• między niebem a piekłem
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
    • Imaginarium
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 05, 2011, 19:48:37 »
Kiedyś zbudowałem specjalną komorę w Experymentarium  wyciszoną i zaciemnioną gdzie  trzeba było wejść i spróbować wyjść po 1 minucie w środku zamontowałem  urządzenie które oszukiwało nasz wewnętrzny zegar za pomocą sygnałów świetlnych (migająca z różną losowo wybierną częstotliwością)i  dźwiękowych, zdziwili byście się jak łatwo jest wydłużyć lub skrócić czas subiektywny i jak dłużę różnice  w ich percepcji można wywołać.
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline bajka107

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 11, 2011, 00:33:01 »
Takie urządzenie chyba działa w moim mieście. Jest zaciemnione, bo samoloty skutecznie rozpylają mleko, które zasłania słońce. Sygnałów świetlnych tez jest sporo, a zwłaszcza od reklam tv.  ;D Nikt nie ma czasu na ważne rzeczy. Czy to jakieś eksperymenty ?? :mysl:
Wystarczy wyjechać kilkanaście km na wieś to nawet niebo jest niżej, i gwiazdy widać. jupi A czas płynie "normalnie".

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 11, 2011, 12:01:23 »
Niebo jest w nas -tam jest najbliżej ku własnemu czasowi, w swoim tempie ;)
Truizm ? być może, a może niekoniecznie. To kwestia postrzegania.
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline bajka107

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 21, 2011, 22:55:13 »
W ten weekend znowu będziemy przestawiać zegarki. Tylko po co? Czy człowiek mysli, że panuje nad czasem? I jakie wymierne korzyści to działanie nam przynosi ??

Niektórzy już tego nie robią.

"Ukraińcy nie będą zmieniać czasu. Czy to w ten weekend zmieniamy czas? Przestawić zegar o godzinę do przodu czy do tyłu? Dwa razy w roku zadajemy sobie te pytania. Ukraińcy już nie muszą! Przyjęli właśnie uchwałę, która pozwoliła im zrezygnować ze zmian czasu na letni i zimowy, a tym samym oszczędzić sobie wielu kłopotów.
Uchwałę w tej sprawie przyjął parlament w Kijowie. Projekt zgłoszony przez przedstawiciela Partii Regionów Ukrainy, Ołeha Nadosza, został poparty większością głosów. Decyzję uzasadnił on troską o obywateli, którzy co pół roku przeżywali silny stres wywołany zmianą czasu, związany np. z obawą przed spóźnieniem się do pracy. Odbijało się to jednak nie tylko na ich spokoju, ale i na zdrowiu. Według danych, na Ukrainie zawsze w pierwszym tygodniu po zmianie czasu, wzrastała o 60 proc.  liczba ludzi zgłaszających się do lekarzy z bólami serca, a o 160 proc.  zwiększała się liczba dzieci w przychodniach.
Dlaczego zmieniamy czas? U nas, podobnie jak w innych państwach Unii Europejskiej zmiana czasu nadal obowiązuje i jest dyktowana względami ekonomicznymi. Dzięki niej dłużej możemy cieszyć się światłem słonecznym i efektywniej wykorzystać dzień. Jesienią, cofając wskazówki o godzinę zyskujemy dłuższy sen, natomiast niestety wiosną musimy pogodzić się z krótszym nocnym wypoczynkiem. Czas zmieniamy zawsze w ostatnią niedzielę marca przestawiając w nocy zegary o godzinę do przodu, a w ostatnią niedzielę października o godzinę do tyłu."

info z Faktu http://www.fakt.pl/Ukraincy-nie-beda-zmieniac-czasu,artykuly,115509,1.html

Offline bajka107

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 17, 2012, 00:22:00 »
Czy na pewno czas jest funkcją liniową w naszej rzeczywistości? Wiadomo, że nie mogę zmienić tego co jadłam wczoraj na obiad, ale czy na pewno. :mysl:

Jak wytłumaczyć "cofanie się" w czasie w celu zmiany pewnych zdarzeń?

Może ja tylko wskakuję na inną strunę.  :papa:

Gdy praktykowałam hunę, to stosowałam wiele praktyk, ale zawsze miałam problem ze stosowaniem zasady uważności. Skutkowało to czasem niewielkimi ranami, siniakami itp. Wtedy zamykałam oczy i przywoływałam w myślach zdarzenie z przeszłości gdzie zaraz miałam się skaleczyć i wtedy w mojej wirtualnej przestrzeni nie dochodziło do skaleczenia. Było to tak realne, że mocno wierzyłam, że nie mam żadnej rany. Gdy otwierałam oczy rana była, ale tak po kilku minutach znikała, nie było po niej śladu. Nie mogłam przyłapać się na tej zmianie, która zainicjowana w głowie stawała się rzeczywistością. Opisywałam to na moim pierwszym blogu na stronie huny (najlepszej polskojęzycznej ;)

Czy ja cofałam się w czasie? Nie. Bo moje ciało siedziało w fotelu. jupi

To wszystko się stało się w mojej głowie. Udawało mi się przekonać samą siebie, że przykre wydarzenie jakim była rana, jeszcze się nie wydarzyło.

Co się zmieniło w mojej czasoprzestrzeni?

A może jest tak, że tylko ja jestem prawdziwa, a wszystko inne jest tylko iluzją, moją projekcją. Tylko co na to inni. z lezka

Podzielam poglądy Sheldraka, ze wokół nas jest pole morfogenetyczne, w którym wszystko jest zapisane. Wystarczy dostać się do tego pola i np coś zmienić, ale tak, żeby niczego innego nie zmieniać. Szybka likwidacja siniaka czy skaleczenia nie ma żadnego wpływu na życie innych ludzi i dlatego jest możliwa. Tłumaczy to też synchroniczność, ostatnio silnie zaznaczająca się w moim, i nie tylko, życiu.

Jestem praktykiem, a nie teoretykiem, więc proszę mądrzejszych o wytłumaczenie tego zjawiska  ;D

Offline percepcja

• Użytkownik
  • **
    • percepcja44
    • Email
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 17, 2012, 12:37:24 »
Zgodnie z koncepcją dipolarnej grawitacji CZAS jest przepływem kontroli wykonawczej przez kolejne linijki kodu programu rzeczywistości.

Program ten prócz swej złożoności jest też wysoce interaktywny i każdy po części tworzy w nim kolejne linijki kodu (świadomie lub automatycznie). Jest też wysoce spójny, samouzgodniony z wieloma sprzężeniami pomiędzy zdarzeniami dlatego tak trudno jest układać rzeczywistość (występują tu pewne mechanizmy w formie praw, które zabezpieczają program ten np przed jego destrukcja czy doprowadzeniem do chaosu).

"Bajko"
myślę, że to co opisałaś pokazuje możliwość zmiany przeszłości jako zmiany pewnych linijek kodu programu, jego korekty, ale jednocześnie najprostsze jest to w przypadku zmian zdarzeń dotyczących tylko nas samych (kwestia złożoności korekty).

Offline Vortex7

• Zaawansowany użytkownik
    • Bezdomny blog
    • Email
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 18, 2013, 21:43:38 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_Vgax_yIZoY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=_Vgax_yIZoY</a>

Offline Igmana (ptak)

• Aktywny użytkownik
    • Email
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 19, 2013, 12:55:29 »
Ok., można uznać, że CZASU nie ma, że jest jedynie nieskończona ilość TERAZ.  :)

Jest również człowiek ze swoim ciałem, najpierw wzrastającym, potem ulegającym destrukcji, aż do śmierci. Cały cykl
różnych TERAZ, postrzeganych przez nas jako fazy przeobrażeń. W skali mikro rozumianych jako inne uporządkowanie
atomów, fal względem siebie. Co w skali makro daje zmienność Wszechświata, czyli wszystkiego.  :taaak:

I osobiście mogę zgodzić się, że czasu nie ma, że jest tylko nieskończona ilość ujęć rzeczywistości.
Ale dręczy mnie pytanie o autora owych kart wiecznego TERAZ.
Zatem, skoro tych kart jest mnóstwo, to jest i książka do czytania przez postrzegającą świadomość.
A skoro jest książka, jest historia. Musiał być też jakiś zamysł, plan, by ją stworzyć i zakodować tak, by odczytywała się w
naszych dekoderach, czyli mózgach. Oczywiście upraszczam sprowadzając rzecz do odczytu przez mózg, ale jest on
narzędziem świadomości. Albo, jak chcą niektórzy jej twórcą.  :D

Ostatecznie, eliminując CZAS, zastępujemy go jedynie innymi pojęciami, równie enigmatycznymi. I można dojść do
wniosku, że niczego tak naprawdę nie ma. Nihilizm na skalę wszechświatową, dekonstrukcja Stwórcy i jego PLANU.  :D:

Szkopuł tylko w tym, że jakoś kawa, którą właśnie piję wchodzi w interakcje z moimi kubkami smakowymi, z moim
wysublimowanym przez eony lat ewolucji smakiem, węchem. A także mózgiem, gdzie powstaje wyobrażenie pobudzenia
i przebiegu dziwnych myśli o nieistnieniu czasu…..

.......gdy tymczasem filiżanka z pełnej stała się pusta.  ;D I gdzie te wszystkie fotki z jej opróżniania?
W mózgu? W jakimś tam polu morfogenetycznym?
Czy dzisiejsza kawa jest tą samą, co wczorajsza lub jutrzejsza? A co z fotkami jutrzejszej kawy, której nie wypiję?
Czy wolna wola miesza w PLANIE?  :-) A może tylko wybiera odpowiednie fotki?  

Swoją drogą, ciekawe czy jutro wypiję kawę? Jeśli jutrzejszy dzień jest zapisany w polu morfogenetycznym jako dzień
bez kawy i ja jej nie wypiję, mimo tego, że postanowiłam wypić -  to podważyłoby teorię o wolnej woli.
Co sugerowałoby determinizm odgórnego TERAZ!
A gdzie nasz spontan, nieobliczalność? Zamazywanie starego zapisu i pisanie od nowa tej samej książki?

Na szczęście jest kwant ze swoją nieokreślonością. W skali makro, jesteśmy takimi kwantami. I ktoś nas obserwuje,
czyli wpływa na nasze skoki i wyskoki. Co też nas determinuje.
No chyba, że nie ma żadnego obserwatora, ale to wątpliwe, bo przecież my jednak obserwujemy wszystko wokół.
A jak na dole, tak na górze i odwrotnie.  :)

No to pa  :-)

Ps. Filiżanka znów jest pełna, tym razem zielonej herbaty. Pytanie, czy ją wypiję?  :D:
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2013, 12:57:46 wysłana przez Igmana (ptak) »

Offline Vortex7

• Zaawansowany użytkownik
    • Bezdomny blog
    • Email
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 28, 2013, 08:55:18 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=WbUUiRdbt-s" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=WbUUiRdbt-s</a>