logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kabała  (Przeczytany 115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Florentczyk

• Nowy użytkownik
  • *
    • Email
Kabała
« dnia: Listopad 27, 2018, 18:43:41 »
Czołem. Czy w ogóle można zdobyć księgi kabalistyczne w oryginale? Próbowałem na perseuszu, ale tam nie ma. Jeśli nie można ich nigdzie kupić, to może chociaż w internecie gdzieś są? Myślałem też, że ortodoksyjni żydzi mogą posiadać w swych bibliotekach te lektury, mniemam jednak, że nikomu z ulicy ich nie udostępnią?

Offline Lady F

• Zaawansowany użytkownik
  • Merlin
Odp: Kabała
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2018, 10:33:26 »
Czołem

Czy w ogóle można zdobyć księgi kabalistyczne w oryginale? Próbowałem na perseuszu, ale tam nie ma. Jeśli nie można ich nigdzie kupić, to może chociaż w internecie gdzieś są? Myślałem też, że ortodoksyjni żydzi mogą posiadać w swych bibliotekach te lektury, mniemam jednak, że nikomu z ulicy ich nie udostępnią?

Wlasnie przeczytalam watek z "kawiarenki", o przyswajaniu wiedzy i rozwazania SasQ'a oraz ciekawe wskazowki dotyczace pracy intelektualno-poznawczej nad samym soba, oraz korzystania z doswiadczenia Mistrzow. Nie wiem, czy Ty rowniez poswieciles swoj cenny czas na analize odpowiedzi na rzucone przypadkowe pytania w otchlan neta, tu akurat tego forum.

A tu nagle widze zainteresowanie kupnem ksiazek kabalistycznych.  :mysl:

Od wylacznie "kupowania ksiazek" wiedzy nie pozyskasz. A jesli nie wiesz od czego zaczac, to posluchaj intuicji i zacznij od czegokolwiek, gdy bedziesz dociekliwy zostaniesz dalej poprowadzony, az w koncu ujrzysz swiatelko oswiecenia. A jesli nie, to pozostaniesz na etapie narzedzia, lub agitatora. /Np. wrzucanie jakichs linkow z neta, itp. mniej lub bardziej swiadome/.