logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Fizyka kwantowa - NOWA FIZYKA  (Przeczytany 31287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Fizyka kwantowa - NOWA FIZYKA
« dnia: Sierpień 27, 2010, 21:36:18 »
To dało początek fizyce kwantowej. Dziś już wiemy, że ani czas, ani przestrzeń, energia czy masa nie zmieniają się liniowo.

Paradoks Zenona z Elei –  paradoks filozoficzny, ale również matematyczny i fizyczny. Jeśli czas i przestrzeń będziemy rozumieć jako wielkości ciągłe, linearne  to ... ano pomyślmy.
Biegacz musi przebiec jakąś ściśle określoną odległość. Zanim jednak osiągnie metą  musi najpierw pokonać 1/2 długości, ale zanim to osiągnie musi najpierw dobiec do 1/4,  no ale przedtem musi najpierw dobiec do 1/8, i tak w nieskończoność.
Konkluzja : biegacz ma do przebycia nieskończoną ilość odcinków, natomiast czas jest co prawda nieograniczony, ale skończony. Zadanie zatem niewykonalne. Nigdy nie ukończy  swego biegu.

Jeśli przyjmiemy, że paradoks jest słuszny dla dowolnej długości, to dojdziemy do wniosku,  że biegacz nie może nawet zacząć biegu. Dystans 1 mm to też dystans.

W starożytności miały udowodnić tezę, że ruch w świecie, który postrzegamy, jest złudzeniem,które nie jest możliwe w rzeczywistości.

http://www.eioba.pl/a117093/slynne_paradoksy

Fizyka kwantowa - NOWA FIZYKA

Polsko-austriacki zespół fizyków dowiódł, że realny świat nie jest tym, czy się nam do tej pory wydawało. Rzeczywistość, którą obserwujemy za pomocą zmysłów, jest mocno ograniczona. Z przeprowadzonego przez nich eksperymentu, opisanego w kwietniowym numerze pisma „Nature”, jasno wynika – klasyczny realizm należy odrzucić.

NOWA FIZYKA

Zamieszczony, w tym najbardziej prestiżowym wydawnictwie naukowym na świecie, artykuł dotyczy podstaw mechaniki kwantowej i jej możliwych interpretacji.

„Wiemy już, że niemożliwe jest zrozumienie przewidywań kwantowo-mechanicznych w oparciu o klasyczny światopogląd głoszący, że obiekty fizyczne mają dobrze określone właściwości, niezależnie od tego czy są one obserwowane, czy też nie (realizm), oraz że odległe obiekty są od siebie niezależne (lokalność, wynikająca w teorii względności Einsteina)” – tłumaczy współautor artykułu, prof. Marek Żukowski, kierownik Instytutu Fizyki Teoretycznej i Astrofizyku Uniwersytetu Gdańskiego.

Powstaje zatem pytanie, jak interpretować mechanikę kwantową? Które z wymienionych założeń są nieprawdziwe? „Duża cześć fizyków obstawia, że to lokalność zawodzi – mówi Żukowski. - Często słyszy się słowa +mechanika kwantowa jest nielokalna+”.

TEORIA KWANTÓW

Mechanika kwantowa narodziła się na początku XX wieku i obaliła dotychczasowe postrzeganie świata przez fizyków. Okazało się bowiem, że to, co rejestrują nasze zmysły jest jedynie wąskim wycinkiem istniejącej rzeczywistości. Mechanikę kwantową, zwaną inaczej teorią kwantów, najoględniej można nazwać teorią praw ruchu obiektów świata mikroskopowego. Opisuje ona przede wszystkim przedmioty o bardzo małych masach i rozmiarach, jak atomy i cząstki elementarne, dla których przewidywania klasycznej mechaniki nie sprawdziły się.

Za twórców tej „nowej fizyki” uważa się (niezależnie od siebie) Wernera Heisenberga i Erwina Schrodingera. W kolejnych latach rozwijali ją tacy geniusze, jak Max Born, Paul Dirac, Niels Bohr czy Richard Feynman.

ŚWIAT JEST NIEREALNY

„W naszej pracy uogólniliśmy nierówność Leggetta (za którą w 2003 ten brytyjski naukowiec otrzymał Nagrodę Nobla), którą spełniają niektóre teorie zarówno nielokalne, jak i realistyczne. Następnie, wraz ze słynną grupą fizyków z Wiednia pod kierunkiem Antona Zeilingera, przeprowadziliśmy bardzo precyzyjny eksperyment, w którym wyprowadzona nierówność została złamana, potwierdziły się natomiast przewidywania kwantowe”.

„Oznacza to – tłumaczy naukowiec - że omawiana klasa alternatywnych teorii nie nadaje się do wyjaśniania zjawisk kwantowych. W szerszym kontekście wyniki te stawiają założenie realizmu pod dużym znakiem zapytania, ponieważ musiałby on mieć postać bardzo wynaturzonej teorii nielokalnej”.

REALIZM FIZYCZNY

Realizm to pogląd głoszący, że obiekty fizyczne niosą ze sobą informację o wszystkich pomiarach, które możemy na nich wykonać. „Powiedzmy, że mój rozmówca nie wie, ile pieniędzy mam w lewej kieszeni spodni – wyjaśnia prof. Żukowski. - Wie jednak, że jakaś ich ilość na pewno tam jest, powiedzmy od zera do miliarda złotych. I to jest właśnie spojrzenie realistyczne – w każdej chwili, niezależnie od tego czy to sprawdzamy (mierzymy), czy też nie, w mojej kieszeni jest tyle pieniędzy, ile jest”. Natomiast słowem „lokalny” realizm określamy wówczas, gdy jest on w zgodzie z teorią względności, a więc spełnia założenie, że żadne oddziaływanie nie rozchodzi się z prędkością większą niż prędkość światła.

Mechanika kwantowa obala takie realistyczno-lokalne spojrzenie na świat. „Nasz eksperyment wzmacnia pogląd, że natura nie wyznacza obiektywnych własności cząstek kwantowych”.

DYSKUSJA Z EINSTEINEM

Genialny Albert Einstein nie zgadzał się z teorią kwantów. Uważał bowiem, że wynika z niej, jakoby obiekt fizyczny, na który akurat nie patrzymy, w ogóle nie istnieje, gdyż nie możemy przypisać mu żadnej cechy.

Austriacko-polskie badania udowodniły, że nawet geniusz może się mylić. „Pomiar jest wynikiem oddziaływania z mierzonym obiektem kwantowym – tłumaczy Żukowski. - To oddziaływanie ma naturę fizyczną. Aby więc zobaczyć cząstkę, nie wystarczy patrzeć. Trzeba ją jeszcze oświetlić, czyli zmusić do oddziaływania ze światłem. Cząstki nieoświetlonej nie widzimy!”

Dlaczego? Otóż, aby mówić o istnieniu cząstki musimy wykryć ją za pomocą, dostępnych człowiekowi, detektorów. Oddziaływanie grawitacyjne pojedynczej cząstki jest natomiast za słabe, aby mieć wpływ na takie detektory. Zatem dzięki samej grawitacji „nie zobaczymy” danej cząstki. Musimy zadziałać na nią w jakiś inny sposób, czyli „oświetlić” innym oddziaływaniem, np. elektromagnetycznym. „Jeżeli tego nie zrobimy to jej nie zauważymy. Można więc powiedzieć, że cząstką, z którą nie oddziałujemy, w ogóle dla nas nie istnieje. Objawia się tylko w momencie oddziaływania z naszym detektorem”.

Założenie to, potwierdzone właśnie przez polsko-austriackich badaczy, obala teorię realizmu – obiekt, którego położenia nie możemy w żaden sposób ustalić (czyli obiekt, z którym nie oddziałujemy), nie ma tego położenia. Ono się objawia i realizuje tylko w akcie oddziaływania.

Realizm zakładał natomiast, że cząstki zawsze mają określone położenie lub parametry ruchu, które dokładnie to położenie wyznaczają, bez względu na to, czy oddziałujemy z nimi, czy nie. „Nasz eksperyment postuluje zatem całkowite odrzucenie realizmu w opisie zjawisk kwantowych” – podsumowuje Żukowski.

„Wszystkie cząstki mogą wykazywać korelacje (tzw. korelacje Einsteina-Podoskiego-Rosena), zupełnie niezrozumiałe z punktu widzenia zdrowego rozsądku i fizyki klasycznej. Takie właśnie korelacje obserwowaliśmy w naszym eksperymencie. Jakakolwiek próba ich opisu na sposób klasyczny (realistyczny), prowadzi do konieczności wprowadzenia nielokalnych, sprzecznych z teorią względności oddziaływań”.

Czemu konkretnie zaprzecza nowatorski eksperyment? „Nasze odkrycie obala poglądy, podkreślam poglądy, Einsteina na fizykę kwantową, ale nie jego wielkie dokonania w postaci teorii względności. Tę ostatnią bowiem nawet wzmacnia – wyjaśnia Żukowski. – My atakujemy, podejmowane przez niektórych fizyków, próby wyjaśnienia paradoksów kwantowych przy pomocy teorii, sprzecznych z teorią względności. Pokazujemy, że muszą prowadzić do całkiem nieprawdziwych, wręcz +zwariowanych+ teorii. Bo te +rozsądne+ zostały obalone przez otrzymane przez nas dane pomiarowe”.

OWOCNA WSPÓŁPRACA

Współpraca prof. Żukowskiego z Austriakami trwa nieprzerwanie od 1990 r. „Razem zaproponowaliśmy schematy eksperymentalne, które prowadzą do zjawisk interferencyjnych dla cząstek światła, emitowanych przez co najmniej dwa niezależne źródła światła”. Dzięki tej technice w 1997 r. grupa profesora Zeilingera dokonała pierwszej teleportacji kwantowej. Później zajmowaliśmy się relacją pomiędzy teoriami klasycznymi (lokalnymi i realistycznymi) a mechanika kwantową, co zaowocowało kilkoma pracami teoretycznymi, obalającymi pewne mity. Obecnie zajmujemy się komunikacją kwantową – niesłychanymi możliwościami jakie otwiera przed nami świat kwantów w dziedzinie przesyłu i szyfrowania informacji.

W październiku ubiegłego roku prof. Anton Zeilinger otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Gdańskiego.

W badaniach brał także udział Tomasz Paterek, doktorant z Instytutu Fizyki Teoretycznej i Astrofizyki Uniwersytetu Gdańskiego.

PAP – Nauka w Polsce, Katarzyna Pawłowska
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2010, 15:04:57 wysłana przez Michał-Anioł »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: Fizyka kwantowa - NOWA FIZYKA
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2010, 21:36:48 »
Uciążliwa bywa ta fizyka kwantowa...

Kiedy powstała, to oczywiście było wielkie odkrycie, wielkie osiągnięcie ludzkości, ale okazała się teorią bardzo trudną. Ludzie testowali ją niezliczoną liczbę razy w najróżniejszych doświadczeniach i wydaje się, że trzyma się kupy. Równocześnie, ponieważ jest probabilistyczna (proponuje opis świata w kategoriach prawdopodobieństw, a nie jednoznacznych wartości – red.), nie pozostaje w zgodzie z naszym sposobem myślenia, bo my wolimy myśleć w sposób deterministyczny. Jeżeli stanie się A, to konsekwencją będzie B, a jeśli stanie się B, to jego konsekwencją będzie C. W mechanice kwantowej myślenie liniowe nie działa w ogóle. Jeśli stanie się A, to jego wynikiem może być z pewnym prawdopodobieństwem i B, i C. Nie ma prostego wynikania.

I to fizykom, również mnie, bardzo utrudnia życie. Trzeba przestawiać się na nieoczywisty sposób myślenia. Szukając analogii do życia codziennego powiem, że nie czuję się naturalnie pływając. Zawsze towarzyszy mi podświadomy strach, że się mogę utopić. Podobnie jest z myśleniem w kategoriach mechaniki kwantowej.

Większość uczonych szarpała się z pytaniem, dlaczego świat jest zrobiony tak, że nie potrafimy go rozumieć i przewidywać intuicyjnie. Aż w połowie XX w. Richard Feynman, amerykański fizyk, wpadł na pomysł, że zamiast się czymś martwić, trzeba to wykorzystać.

Można zlecić doktorantowi rozpisanie i rozwiązanie równań opisujących ewolucję czasową układu kwantowego, ale można też wykorzystać ten układ do realizacji jakiejś operacji matematycznej – w szczególności do wykonania rachunków na temat tego, jak sam się będzie zachowywał. Kilkadziesiąt lat temu był to luźny koncept, którego nikt nie podchwycił – aż do lat osiemdziesiątych.

Zamiast walczyć z teorią, zaczynamy ją wykorzystywać. Moim zdaniem to niebywale głęboka zmiana w podejściu do fizyki kwantowej. Dotyczy bardziej psychologii ludzkiej niż samej nauki.

Zwycięża pragmatyzm?

Ja myślę, że to jest piękne, iż naukowcy się przełamali i powiedzieli: dlaczego mamy się tym martwić, skoro to jest samo w sobie takie fajne? Weźmy to i coś z tym zróbmy.

Czy to przypadkiem nie jest kompromis z naturą? Ślizganie się po powierzchni rzeczywistości?

Pytanie jest trudniejsze i brzmi, czy jest cokolwiek poza materią. Bo jeżeli jest tylko materia, to pańskie obawy są bezzasadne. Nie może być żadnych obliczeń innych niż te, które są dozwolone przez układy fizyczne. Nie da się nic innego zrobić. Jeżeli przyjmiemy założenie, że jest tylko materia, to będzie oznaczać, że nie ma lepszych rachunków niż te dokonywane przez układy kwantowe. A jeśli dopuścimy, że jest coś innego niż materia, to wtedy wątpliwość jest zasadna. Czy możemy na wyższym poziomie abstrakcji podchodzić do obliczeń? Oto jest pytanie!

A jakie założenia czyni doświadczalnik?

[głębokie westchnięcie, dym z papierosa] Zwykłem mawiać, że – jak każdy – musi w coś wierzyć. Ja wierzę, że wszystko, czym dysponujemy, to materia. Takie jest moje głębokie przekonanie już od kilkudziesięciu lat.

Niestety, na pytanie o materię nie ma odpowiedzi doświadczalnej. W tym, co robię zawodowo, staram się ograniczać do stawiania pytań, na które powinny istnieć tego typu odpowiedzi. I to chyba jakoś rozprzestrzenia się na cały światopogląd, który koncentruje się wokół stwierdzenia, że jeśli czegoś nie da się sprawdzić doświadczalnie, to pewnie to coś nie istnieje. Albo też pytanie zostało źle postawione...

Ech, nie jestem filozofem, bardzo mnie pan wymęczył tymi pytaniami o naturę rzeczy!
http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/niezbednikinteligenta/193088,1,mechanika-kwantowa-teoria-wbrew-zdrowemu-rozsadkowi.read
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: Fizyka kwantowa - NOWA FIZYKA
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2010, 21:37:23 »
odp.East
Nie jest filozofem, ale w ten czy inny sposób każdy będzie musiał odpowiedzieć sobie na te podstawowe pytanie o własną relację z otaczającym go światem.
Czy jak na coś nie patrzę, to znaczy ,że tego nie ma ? W jaki sposób otoczenie oddziałuje na mnie, a ja na otoczenie ?
Filozofia opiera się w znacznej mierze na tym w jaki sposób komunikujemy się ze światem. Jeśli są to prawa fizyki newtonowskiej , prawa realizmu to relacje ze światem będą klasyczne - wszystko jest odrębne dlatego na przykład medycyna będzie leczyć tylko organy i objawy, a nie przyczyny, zaś wszechświat będzie postrzegany jako wieczna wojna o swoje miejsce w przyrodzie, o wszystko ze wszystkimi.
A jeśli nasze postrzeganie świata zmieni  się na kwantowe  ? Jak wtedy będą wyglądać te relacje ? Kim jesteśmy , jak funkcjonujemy ?
Już sam fakt ,że istnieje jakiś wybór jest wielce znaczący , gdyż automatycznie człowiek staje się tym, który wybiera - najważniejszym i najcenniejszym podmiotem, a nie przedmiotem w wiecznej wojnie .
Moim zdaniem to dobrze ,że fizycy tacy jak Marek Żukowski zajmują się pragmatyczną stroną fizyki kwantowej odkładając na bok aspekty filozoficzne. Dlatego, że fakty i dowody przemówią same za siebie . Niech każdy , kto ich doświadczy sam dobuduje sobie filozofię, czyli OZNACZY  swój stan . Właśnie takie będą relacje we wszechświecie ,bo taka jest ta fizyka .

Jednocześnie każdy oznaczony stan ma swoje oparcie w nieoznaczoności. Zatem od nowej medycyny na przykład będziemy oczekiwali działania na CAŁY obszar, jakim jest ludzkie zdrowie, a nie na poszczególne jego organy.
Wydaje się również, że filozofia wynikająca z kwantowości będzie filozofią połączenia wszystkiego, co żyje w jeden organizm.


Najważniejsze jest to, że nie da się dłużej utrzymać klasycznych iluzji. Kwantowa maszyna ruszyła i już nie da się jej zatrzymać.
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: Fizyka kwantowa - NOWA FIZYKA
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2010, 21:37:45 »
Indukcjonizm fizyki klasycznej Newtonowskiej zaprowadził masy na manowce swoim opisem rzeczywistości dlatego tak cieżko jest zrozumieć zawiłości fizyki kwantowej.
Polecam East ten temat
"Paradoksy kwantowe - kot Schrödingera i kot Hawkinga"
który znajduje się tutaj
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=511.0
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: Fizyka kwantowa - NOWA FIZYKA
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2010, 21:38:34 »
<a href="http://www.youtube.com/v/2ngVvV7UPXU&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/2ngVvV7UPXU&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;640&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/2ngVvV7UPXU&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/2ngVvV7UPXU&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;640&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/fJBrysa6PKI&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/fJBrysa6PKI&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;640&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/fJBrysa6PKI&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/fJBrysa6PKI&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;640&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/USJXJ4PnJ7A&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/USJXJ4PnJ7A&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;640&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/USJXJ4PnJ7A&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/USJXJ4PnJ7A&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;640&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/KLQ_D4aDfYg&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/KLQ_D4aDfYg&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;640&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/KLQ_D4aDfYg&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/KLQ_D4aDfYg&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;640&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/v4HdFPAZ_jQ&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/v4HdFPAZ_jQ&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;640&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/v4HdFPAZ_jQ&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/v4HdFPAZ_jQ&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;640&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: Fizyka kwantowa - NOWA FIZYKA
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2010, 21:39:16 »
rewolucja kwantowa

<a href="http://www.youtube.com/v/rSooeXDwudI&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/rSooeXDwudI&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/rSooeXDwudI&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/rSooeXDwudI&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/sauZCAqTe6I&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/sauZCAqTe6I&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/sauZCAqTe6I&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/sauZCAqTe6I&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/ydnCEFikLtU&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/ydnCEFikLtU&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/ydnCEFikLtU&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/ydnCEFikLtU&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/W5dGp1RAe0w&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/W5dGp1RAe0w&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/W5dGp1RAe0w&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/W5dGp1RAe0w&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/fqShnhwH6dY&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/fqShnhwH6dY&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/fqShnhwH6dY&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/fqShnhwH6dY&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/teaPimsB9AA&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/teaPimsB9AA&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/teaPimsB9AA&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/teaPimsB9AA&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: Fizyka kwantowa - NOWA FIZYKA
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2010, 21:41:44 »
odp. MEM HEI SHIN


 Energia nie bierze się z próżni, jak i próżnia nie jest energią.
Energia bierze się z ruchu. Jednak to twierdzenie wymaga rozszerzenia. Ruch nie powoduje energii, tylko powoduje zaburzenie pola energii.Dalej... w momencie zaburzenia pola następuje przypływ energii, która z powrotem dąży do równowagi.Wówczas możemy zaobserwować stan energii.

Co do twierdzenia, że to nie elektrony powodują przepływ energii w przewodniku to mogę się zgodzić.Na dzień dzisiejszy można postawić tezę, że jest to ''zasługa''  electrino.

Kilka końcowych wniosków :
 1. Próżnia nie jest energią.
 2. Energia nie jest dosłownie energią - jest fraktalnie skompresowaną informacją.
 3.A jeżeli jest skompresowaną informacją stanowi pole informacyjne, czyli pole energii - świadomości.
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: Fizyka kwantowa - NOWA FIZYKA
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2010, 21:42:30 »
Nowe pomiary jego promienia różnią się od wcześniejszych o 4 proc. Można by rzec, iż prawie się nie zmieniły. Ale w tym wypadku "prawie" może oznaczać jakiś feler w teorii elektrodynamiki kwantowej (QED), która zwana jest "klejnotem fizyki", bo opisuje z niespotykaną w dziejach nauki dokładnością zjawiska związane ze światłem i z elektrycznością.

Jak można wyczytać w podręcznikach, proton składa się z trzech kwarków (dwóch "górnych" i jednego "dolnego"), ale zgodnie z teorią kwantową w rzeczywistości wypełnia go morze kwarków i antykwarków, które non stop pojawiają się i w mgnieniu oka znikają. Tworzą one kulistą chmurę ładunków, której rozmiar nieznacznie wpływa na orbity w atomie, a więc też na częstości jego promieniowania, kiedy elektron przeskakuje między orbitami. To promieniowanie można mierzyć w laboratorium, a potem za pomocą skomplikowanych rachunków w ramach teorii QED wyliczać promień naładowanej chmury, czyli protonu. Dotąd wychodziło 0,877 fm (biliardowej części metra).
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: Fizyka kwantowa - NOWA FIZYKA
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2010, 21:44:34 »
odp. East
Czyli innymi słowy proton to taki jakby WĘZEŁ drgającej struny, lub węzeł określonych częstotliwości. Z tych "węzłów" zbudowana jest rzeczywistość. Co więcej - myśl, czy też intencja może organizować te "węzły" , wydobywamy materię z energii próżni.
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: Fizyka kwantowa - NOWA FIZYKA
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2010, 21:45:46 »
east tylko się nie denerwuj  ;) ale takie info musi być w oryginale sry  ;) dodam foty   :P


KWARKI W CZĄSTKACH ELEMENTARNYCH - INACZEJ

W pracy tej przyjęto całkowity elementarny ładunek elektryczny kwarków nie zależny od zapachu i koloru, spin kolorowy złożony z dwu spinów, wewnętrznego i orbitalnego, wyznaczono wartości liczbowe i wymiar takich pojęć jak kolor i ładunek, oraz wprowadzono momenty magnetyczne kwarków jako niezbędne do poprawnego wyznaczania ich mas spoczynkowych. Leptony uzyskały strukturę kwarkową podobną do pozostałych cząstek elementarnych, głównie protonu, w wyniku czego podział cząstek na leptony i bariony lub mezony ułegł zatarciu.

     Czy kwarki mogą być określonymi stanami kwantowymi kwantu stałej Plancka h ?.- Tak.

Oznaczać to może, że Wszechświat wypełniony kwantami energii stałej Plancka może je wykorzystywać do produkcji potrzebnej mu masy grawitacyjnej w postaci widzialnej i ciemnej. Opis matematyczny tej hipotezy znajduje się w rozdziale " Podstawy teoretyczne".

 

                                  WSZECHŚWIAT - INACZEJ

Proponowany model odchodzi od modelu rozszerzającego się wszechświata z punktu osobliwego i ogólnej teorii grawitacji, na rzecz modelu elektromagnetycznego w którym naładowane elektrycznie obiekty, są zanurzone w rozbieżnym strumieniu pola magnetycznego, zaś ich masa jest przekształconą postacią morza kwantów Plancka.http://img4.imageshack.us/img4/9416/est2small.jpg
Fizyka kwantowa - NOWA FIZYKA                      KWARKI W CZĄSTKACH ELEMENTARNYCH - INACZEJ

W pracy tej przyjęto całkowity elementarny ładunek elektryczny kwarków nie zależny od zapachu i koloru, spin kolorowy złożony z dwu spinów, wewnętrznego i orbitalnego, wyznaczono wartości liczbowe i wymiar takich pojęć jak kolor i ładunek, oraz wprowadzono momenty magnetyczne kwarków jako niezbędne do poprawnego wyznaczania ich mas spoczynkowych. Leptony uzyskały strukturę kwarkową podobną do pozostałych cząstek elementarnych, głównie protonu, w wyniku czego podział cząstek na leptony i bariony lub mezony ułegł zatarciu.

     Czy kwarki mogą być określonymi stanami kwantowymi kwantu stałej Plancka h ?.- Tak.

Oznaczać to może, że Wszechświat wypełniony kwantami energii stałej Plancka może je wykorzystywać do produkcji potrzebnej mu masy grawitacyjnej w postaci widzialnej i ciemnej. Opis matematyczny tej hipotezy znajduje się w rozdziale " Podstawy teoretyczne".

 

                                  WSZECHŚWIAT - INACZEJ

Proponowany model odchodzi od modelu rozszerzającego się wszechświata z punktu osobliwego i ogólnej teorii grawitacji, na rzecz modelu elektromagnetycznego w którym naładowane elektrycznie obiekty, są zanurzone w rozbieżnym strumieniu pola magnetycznego, zaś ich masa jest przekształconą postacią morza kwantów Plancka.

Uczyć się, lecz nie myśleć, to bezużyteczne
Lecz myśleć, a nie uczyć się to niebezpieczne                          ( Staro chińskie  Lunyu II,15)

W staro chińskiej filozofii funkcjonuje wyraz "Wuji" który oznacza "prapoczątek" a dosłownie "brak początku".

Cytaty z "Wielkie religie etniczne" strona 24, wyd. Bibl. Gazety Wyborczej, W-wa 2009

Od autora: Przedstawiony poniżej model wszechświata bez osobliwości należy rozumieć nieomal jak staro chińskie Wuji. Nie ma w nim początku ani końca. Świat wciąż jeszcze powstaje, staje się - taka jest filozofia tunelu i jego wylotu z Wielkim Wybuchem i Kolapsem. Jest wciąż jeszcze pełny niezrealizowanych możliwości. Staro chińskie Wuji oddaje dosłownie to co chcę przekazać czytelnikowi w stosunku do przedstawionego modelu Wszechświata, jego dynamiki i kinematyki, jak i powstawania i anihilacji materii oraz czym jest Zycie we Wszechświecie. Jest bowiem ono epizodem w szeregu zdarzeń rozgrywających się na przestrzeni miliardów lat. Będzie istniało w tej lub innej postaci w ciągu następnych miliardów lat, tak długo jak długo nie pochłonie je wlot do tunelu, po to ażeby pojawić się ponownie u jego wylotu. Filozofią tego modelu jest nieskończona kreacja i anihilacja materii w zaklętym kręgu toroidu o zmiennym przekroju i zmiennej prędkości czasu.
http://img396.imageshack.us/img396/1057/przepywenergiiwtorusie2rv1.jpg
Fizyka kwantowa - NOWA FIZYKA


To samo odnosi się do pojęcia " PROTOKWARKA", który pojawia się i ginie cyklicznie bez początku i końca w otchłani czasu życia Wszechświata. Wszechświat i zawarte w nim Zycie będą istniały tak długo jak długo będą istniały Protokwarki a dokładniej mechanizm fizyczny je kreujący.

                                                                                                                   J.K.M. JANSONhttp://www.goldenmean.info/powerpoint/phaseconjugation09_files/Slide0027.gif
Fizyka kwantowa - NOWA FIZYKA


W tym celu należało stworzyć całkowicie nową specyficzną dla nich teorię opartą na innych założeniach od tych, które znane są z teorii cząstek elementarnych i chromodynamiki kwantowej. Taką teorią jest teoria wewnętrznej budowy kwarków kolorowych. Boską cząstką nie będzie w niej bozon Higgsa, lecz PROTOKWARK, zgęstek energii elektromagnetycznej generowany w polu magnetycznym Wszechświata. To nie jest pomyłka, lecz realna rzeczywistość. Grawitacja jest jedną z dwu podstawowych postaci energii we Wszechświecie. decydujących o jego budowie i dynamice. Wyniki uzyskane z zastosowania tej teorii głównie dla leptonów i barionów zostały porównane z danymi pochodzącymi z licznych publikacji, i pokazane w tablicy umieszczonej poniżej. Okazuje się, że leptony mogą być zbudowane z takich samych kwarków jak  bariony i mezony, z tym że w barionach i mezonach zostały dokonane pewne modyfikacje, które są omówione szczegółowo w odpowiednich rozdziałach tematycznych. Oto ta tablica.
http://broks2006.republika.pl/

http://img27.imageshack.us/img27/3641/vesicaieoeresizebw6.jpg
Fizyka kwantowa - NOWA FIZYKAhttp://img22.imageshack.us/img22/6969/vesicaieoe2resizelu5.jpg
Fizyka kwantowa - NOWA FIZYKA


KRÓTKIE WPROWADZENIE

O kwarkach kolorowych zarówno teoretycznie jak i praktycznie nie wiemy nic. Wiemy tylko, ze cząstki elementarne i to nie wszystkie są zbudowane z kwarków, którym nadano pewne cechy fizyczne nie określając ich wartości liczbowych ani wymiaru. Nic absolutnie nie wiemy czym jest kolor, zapach, jaka jest ich energia spoczynkowa i moment magnetyczny, ale też ich spin. Wprawdzie kilku z nich, wyżej wymienionych, nadano wartości liczbowe raczej szacunkowo na wyczucie, ponieważ po bliższym ich poznaniu nie rokują one dalszego rozwoju fizyki cząstek elementarnych, wprost przeciwnie rozwój ten hamują skutecznie. Przykładem są liczne cząstki elementarne z grupy leptonów, ale też w barionach szczególnie neutronie nie dzieje się lepiej. Ponieważ brak jest jakichkolwiek wiarygodnych danych doświadczalnych, braki te są uzasadnione. Hipoteza, którą przedstawiam poniżej, bowiem nie można jeszcze mówić, że jest to teoria, ze względu na brak potwierdzenia jej wniosków ze strony doświadczalnej, zbudowana została o szereg założeń, które leżą u jej podstawy.

W pracy tej przyjęto całkowity elementarny ładunek elektryczny kwarków nie zależny od zapachu i koloru, spin kolorowy złożony z dwu spinów, wewnętrznego i orbitalnego, wyznaczono wartości liczbowe i wymiar takich pojęć jak kolor i ładunek, oraz wprowadzono momenty magnetyczne kwarków jako niezbędne do poprawnego wyznaczania ich mas spoczynkowych.

Każda hipoteza zbudowana jest na założeniach poczynionych przez autora. W tej pracy poczyniono następujące założenia

1. Kwarki są oscylatorami harmonicznymi energii fali elektromagnetycznej

Uzupełnieniem tych założeń jest informacja, że:

Zapach , jest dodatnim lub ujemnym znakiem elementarnego ładunki elektrycznego kwarka

Kolor, jest funkcją kwantową opisującą harmonikę energii spoczynkowej  kwarka w cząstce elementarnej.

Energia spoczynkowa kwarka, jest wielkością zmienną elastyczną, zależną od wartości liczbowej momentu magnetycznego kwarka, jego koloru i zapachu

Kwark kolorowy jest zredukowanym Protokwarkiem po otrzymaniu koloru i zapachu 

(jego właściwości fizyczne i budowę opisano w rozdziale "Podstawy teoretyczne" - jest to komórka macierzysta wszystkich kwarków kolorowych)

Hipoteza ta oraz jej założenia, wymagały zrewidowania niektórych zasad dotychczas obowiązujących, i sprecyzowania nowych, które mogą być trudne do przyjęcia przez fizyków - teoretyków. Szczególnie trudne okazać się może, przyjęcie całkowitego elementarnego ładunku elektrycznego obok ułamkowego, kolorowego spinu, elektronu, oraz dikwarkowego modelu neutronu i neutralnie naładowanego mezonu pi.   Przedmiotem niniejszej pracy nie jest krytyka chromodynamiki kwantowej i dyskusja jej założeń teoretycznych. Jest ona jej równoważna oparta jednak na innych założeniach i na innym aparacie matematycznym. Historycznie, sytuacja jest podobna do mechaniki kwantowej, w której istnieją dwie równoważne teorie: Schrodingera i Heisenberga, każda oparta na innych założeniach i aparatach matematycznych.  Praca niniejsza jest równoległą i równoważną wersją chromodynamiki kwantowej, która usuwa poważne wady tej ostatniej. Nadaje kwarkom szereg nowych właściwości fizycznych, urealnia i uściśla jego  wartości liczbowe i wymiar fizyczny. Usuwa sztuczny podział cząstek elementarnych na leptony i bariony w sensie ich budowy kwarkowej i parametrów fizycznych. Praca ta nie neguje chromodynamiki kwantowej w jej obecnym stanie, lecz jest jej wersją falową . Chromodynamika kwantowa,  ma szereg ograniczeń wynikających z tego, że jest ona oparta o szereg właściwości poszczególnych kwarków ustalonych arbitralnie, których wartości liczbowe i ich wymiar fizyczny nie są znane lub są przybliżone.

W załączonych poniżej rozdziałach opracowano ponownie parametry fizyczne kwarków w mezonach i barionach, oraz dodatkowo omówiono bozon Higgsa jako strukturę kwarkową i nadano mu nowe parametry. Dodatkowo pokazano nowy model Wszechświata bez osobliwości Wielkiego Wybuchu i Kolapsu w korelacji z podstawami teoretycznymi tej pracy. Równania różniczkowe indukcji Faraday"a opisujące kwarki sa z nim związane przyczynowo, i dlatego ten temat nie mógł być pominięty. Poniżej w skrócie przedstawiam spis tematów stanowiących przedmiot tej pracy.

A. Podstawy teoretyczne - omawiają nowe parametry i zasady budowy wewnętrznej struktury kwarków kolorowych i Protokwarka.

B. Pokazano kwarkową budowę leptonów ( elektronów, mionów, taonu, neutrin i fotonu). Obliczenia ich mas spoczynkowych, spinów i momentów magnetycznych, kanałów rozpadu

C. Pokazano kwarkową budowę mezonów, szczególnie naładowanego mezonu pi i mechanizm jego rozpadu powodujący rozpad neutronu w stanie swobodnym.

D. Pokazano kwarkową budowę barionów dwukolorowych, oddziaływań silnych kolorowych bez pośrednictwa gluonów i nową strukturę neutronu w postaci sześciokwarkowej. Pokazano nowe opracowanie barionu delta ++ z kwarków U,d.

E. zaproponowano kwarkową budowę bozonu Higgsa

F. Pokazano nowy model Wszechświata bez osobliwości i jego związek z teorią kwarków kolorowych.

Na rysunku poniżej pokazano w skrócie jak powstają kwarki kolorowe i jaki jest mechanizm ich przekształceń wewnętrznych umożliwiający im strukturalną i dynamiczną budowę LEPTONÓW, już nie jako obiektów bez struktury wewnętrznej, ale cząstek złożonych takich jak bariony i mezony.B. Wszechświat bez Wielkiego Wybuchu i osobliwości.

Podobnie uczyniono z fizyką Wielkiego Wybuchu w grawitacyjnym Wszechświecie. Grawitacja została uzupełniona i w pewnym sensie zastąpiona prawami elektrodynamiki, wskutek czego Wielki Wybuch jest szczególnym przypadkiem nie posiadającym osobliwości w punkcie zerowym, który w tym modelu nie występuje. Nie zależnie od nowego opisu dynamiki Wszechświata, jego podstawowy parametr został sprzężony z genezą kwarków. Oznacza to, że masa Wszechświata jest sumą mas kwarków generowanych przez jego pole magnetyczne , natomiast brakująca ciemna zimna materia jest energią zawartą w tym polu. W ten sposób powstała struktura wiążąca kwarki z Wszechświatem w jeden nie rozłączny przyczynowo mechanizm fizyczny.
O kwarkach kolorowych zarówno teoretycznie jak i praktycznie nie wiemy nic. Wiemy tylko, ze cząstki elementarne i to nie wszystkie są zbudowane z kwarków, którym nadano pewne cechy fizyczne nie określając ich wartości liczbowych ani wymiaru. Nic absolutnie nie wiemy czym jest kolor, zapach, jaka jest ich energia spoczynkowa i moment magnetyczny, ale też ich spin. Wprawdzie kilku z nich, wyżej wymienionych, nadano wartości liczbowe raczej szacunkowo na wyczucie, ponieważ po bliższym ich poznaniu nie rokują one dalszego rozwoju fizyki cząstek elementarnych, wprost przeciwnie rozwój ten hamują skutecznie. Przykładem są liczne cząstki elementarne z grupy leptonów, ale też w barionach szczególnie neutronie nie dzieje się lepiej. Ponieważ brak jest jakichkolwiek wiarygodnych danych doświadczalnych, braki te są uzasadnione. Hipoteza, którą przedstawiam poniżej, bowiem nie można jeszcze mówić, że jest to teoria, ze względu na brak potwierdzenia jej wniosków ze strony doświadczalnej, zbudowana została o szereg założeń, które leżą u jej podstawy.

Komórka macierzysta w biologii jest komórką, z której powstają zróżnicowane w sensie biologicznym komórki właściwe narządów naszego ciała. PROTOKWARK - jest odpowiednikiem fizycznym komórki macierzystej z którego powstają różnorodne kwarki kolorowe. Protokwark jako samodzielna cząstka nie istnieje, bowiem jest tylko stanem przejściowym między zaburzonym lokalnie statycznym skalarnym polem elektromagnetycznym Wszechświata a kwarkiem kolorowym. W procesie przekształcania, Protokwark wybiera jeden z dwu stanów kwantowych nazywanych zapachem, a następnie jeden z trzech stanów kwantowych nazywanych kolorem.KRÓTKIE PODSUMOWANIE

 Kwark jest specyficzną postacią geometryczną zwiniętego w kłębek, okresowo zmiennego strumienia pola magnetycznego, którego najbliższy obraz jest podobny do tokamaku. Podobne struktury spotykamy w nawiniętej na kłębek włóczce dziewiarskiej. Kwark jest bezstratnym oscylatorem harmonicznym energii elektromagnetycznej posiadającym zdolność do kwantowego przekształcania swych parametrów zgodnie z obowiązującymi go zasadami.- nie jest zatem obiektem podzielnym na mniejsze składniki tak jak widzimy to w przypadku cząstek elementarnych. Istnieje duże prawdopodobieństwo że jest to dynamiczna postać stałej Plancka. Kwarki są obiektami falowymi, mogą się wzajemnie przenikać i interferować zgodnie z wszelkimi zasadami elektrodynamiki falowej. Są jednak uwięzione wewnątrz toroidu i nie mogą się swobodnie rozprzestrzeniać, pobierać lub emitować energię, - są obiektami oscylującymi bez strat. Mogą tylko przekształcać się wewnętrznie w ramach posiadanego ładunku kolorowego.całość tu:
http://broks2006.republika.pl/


Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl