Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Budowa Cewki Rodina  (Przeczytany 120932 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kacper
Użytkownik
**

8507029

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Grudzień 16, 2010, 21:18:58 »

Nie da sie wkleić linka z wynikiem szperania więc pisze co po kolei nacisnąć...

http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/PoradnikBeneficjenta/Strony/poradnik.aspx

Projekt ogólnopolski -> Badania i rozwój -> Budowa, rozbudowa oraz wyposażenie w sprzęt jednostek naukowych wraz z zatrudnieniem wykwalifikowanej kadry naukowej; Poprawa dostępu do wiedzy naukowej; Tworzeniu infrastruktury zaplecza badawczo - rozwojowego w przedsiębiorstwach wraz z zatrudnieniem wykwalifikowanej kadry naukowej; Wspieranie innowacji i transferu technologii; Wyposażenie w środki i zasoby związane z badaniami stosowanymi i pracami rozwojowymi; Zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej -> Badania, rozwój, wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw ->  Jednostki badawczo - rozwojowe; Jednostki naukowe, studenci, absolwenci, doktoranci uczeni i zespoły naukowców ->

No i mamy na zachętę ewentualne możliwości. Oczywiście powyższy ciąg jest tylko przykładowym podejściem do kwestii.

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

"Wyobraźnia jest dla dziwkaków, którzy nie radzą sobie z brutalną rzeczywistością" Finn, 'Pora na Przygode : Sen na deszczowej jawie'
Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #10 : Grudzień 16, 2010, 21:54:50 »

OK, szybki jesteś Mrugnięcie  (Trzeba zrobić z tego nowy wątek... Wykorzystaj swój pierwszy post na początek nowego wątku i go załóż w tym dziale. Tytuł? Może "Praktyczne wnioski" Nie wiem, pomyśl... ja potem resztę przeniosę i dam odnośnik do nowego wątku)

To mamy wyniki

Typ beneficjenta: Jednostki badawczo - rozwojowe
                               Jednostki naukowe, studenci, absolwenci, doktoranci uczeni i zespoły naukowców

Oto propozycje, które znaleźliśmy, na podstawie podanych przez Ciebie informacji.
Program dla Europy Środkowej

* Obszar interwencji: P1.1 Poprawa ramowych warunków dla innowacji

* Obszar interwencji: P1.2 Tworzenie możliwości dla rozprzestrzeniania i stosowania innowacji
   * Obszar interwencji: P1.3 Wspieranie rozwoju wiedzy

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
   * Działanie: 13.1 Infrastruktura szkolnictwa wyższego

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka
   * Poddziałanie: 1.1.1 Projekty badawcze z wykorzystaniem metody foresight
   * Poddziałanie: 1.1.2 Strategiczne programy badań naukowych i prac rozwojowych
   * Działanie: 1.3 Wsparcie projektów B+R na rzecz przedsiębiorców realizowanych przez jednostki naukowe
   * Działanie: 2.1 Rozwój ośrodków o wysokim potencjale badawczym
   * Działanie: 2.2 Wsparcie tworzenia wspólnej infrastruktury badawczej jednostek naukowych
   * Poddziałanie: 2.3.1 Projekty w zakresie rozwoju infrastruktury informatycznej nauki
   * Poddziałanie: 2.3.2 Projekty w zakresie rozwoju zasobów informacyjnych nauki w postaci cyfrowej

Program Operacyjny Kapitał Ludzki
   * Poddziałanie: 3.3.2 Efektywny system kształcenia i doskonalenia nauczycieli -projekty konkursowe

Program Regionu Morza Bałtyckiego
   * Kierunek wsparcia: 1.2 Ułatwianie transferu technologii i rozpowszechniania wiedzy w całym BSR

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2010, 21:58:10 wysłane przez Leszek » Zapisane

MEM HEI SHIN
Gość
« Odpowiedz #11 : Grudzień 17, 2010, 11:25:02 »

Jeżeli tą cewkę można zbudować bez większych trudności to sugeruje wziąć dofinansowanie z EFS i zacząć działać Duzy usmiech

Widzę to nijak...
Aby dostać dofinansowanie z EFS musisz zrobić biznes plan, w którym określasz szczegułowo co chcesz robić.
 A co chcesz robić ? Badać cewkę ?
Kolejna rzecz, to komu to dofinasowanie ma być przyznane - jakiemu podmiotowi ?
Nie wspomnę, że o dofinsowanie z EFS ubiega się setki, tysiące ludzi i jak spełnisz już wszystkie warunki, to jeszcze zostanie Ci znalezienie kogoś tzw. ''wpływowego'', który wesprze Twój projekt.

Aby przygasić te trochę słomiane zapały i rozjaśnić z czym mamy doczynienia pod słowem dofinansowanie przytoczę wprost z życia wzięty przykład, którego znam z autopsji, ponieważ  biorę w tym udział.

Otoż opracowano  i zrobiono dokumentację utylizacji paliwa uranowego. Jest to projekt tak ekonomicznie wielki, że Polska może zarobić na nim  ok. 200 mld. dolarów, tym samym spłacić wszelkie swoje istniejące długi....!
W chwili obecnej potrzebne jest (tylko i zaledwie) 3 tys. dolarów, aby przeprowadzić próby z Cezem 137, tym samym praktycznie potwierdzić proces. Dokumentcja powędrowała do Instytutu Badań Jądrowych POL- ATOM, jak również odpowiednie pisma  zostały wysłane do Depertamentu Rozwoju Ministerstwa Gospodarki.
I co ?
Nie chce mi się skanować i wklejać tu pism, abyście drodzy państwo mogli sobie przeczytać  odpowiedzi w tej sprawie.Powiem tylko, że nie są wart papieru, na którym zostałe one napisane.

Co do cewki?
Założmy, że np. zbudowaleś źródło darmowej energii w oparciu o zasadę działania cewki.
I teraz potrzeba Ci zrobić tzw.produkt handlowy, bo chyba nie będziesz produkował go w swoim domu (źródło darmowej energii) i je na lewo i prawo rozdawał.
Ale jestem przekonany, że jeżeli zrobisz coś co zagrozi czyimś zyskom, to na tym się skończy cała kariera projektu.
Aby nie być gołosłownym to proszę sobie poczytać ze zrozumieniem wypowiedzi pana Łagiewki, który opracował tzw. bezkolizyjny zderzak.

Zacytuję jeszcze raz Twoje słowa :

'' Jeżeli tą cewkę można zbudować bez większych trudności to sugeruje wziąć dofinansowanie z EFS i zacząć działać.''  

Powyższe słowa mogą mówić o tym, że : nie wiesz czym jest cewka, nie  wiesz jaką w istocie formę energii ona generuje, nie wiesz jak współpracuje ona z polem energii powszechej, tym samym nie wiesz jak to praktycznie wykorzystać i zastosować, a poszukujsz dofinansowania.
Mogę to tylko odebrać odwrotnie, czyli : poszukujesz dofinansowania, aby się o tym dowiedzieć..

Proszę nie odbierać tych słów, abym miał tutaj kogoś zniechęcać i ogólnie demonizować, lecz powiem, że wszystko jest możliwe nawet podróż na Księżyc, tylko wpierw wymaga to przygotowania....
I jeszcze to, że wszelkie projekty mają największą wartość jeżeli pochodzą z serca i rozsądku....
A reszta to bleblanie.....

« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2010, 14:15:28 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane
Echnaton
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #12 : Grudzień 17, 2010, 14:14:32 »

Zgadza się.

Takie projekty są skazane na dofinansowanie z własnej kieszeni. Zrobienie samej cewki i przeprowadzenie kilku prostych prób nie wymaga wielkiego wkładu finansowego. Poza tym cel tych testów musi być ściśle określony w biznes planie. A jak oglądałem wystąpienie Powell'a to jednoznacznie określił cel swoich testów. Darmowy dostęp do informacji i w konsekwencji ewentualne darmowe pozyskiwanie energii. Kłuci się to strasznie z dążeniami koncernów energetycznych i lobby stojących za nimi (czy nawet przed nimi). Z historii wiemy jak wykorzystano geniusz Tesli, czy naszych rodzimych wynalazców: Łagiewki, czy Dory...

Wracając do dotacji UE trzeba pamiętać, że projekt jest finansowany w 100% do sumy 40k PLN. Do 100k PLN już tylko chyba w 60% , i gdzieś tam w okolicach 500k PLN w 50%. Przy tych sumach jest ściśle określona wymagana liczba zatrudnienia na okres 2-5 lat. Za innowacyjność można dostać dodatkowe punkty, ale sam cel projektu ? Dodatkowe punkty jeszcze mozna zdobyć w ramach rozwoju gmin, czyli dobrze aby miejsce działalności było poza miastem itd.

Zdecydowanie lepiej jest starać sie o mniejsze środki (do 20k PLN) na początek i rozwój działalności - nie ma tam tak ostrych restrykcji związanych z dalszą działalnością, lub założyć fundację non profit i pozyskiwać w ten sposób środki wykładając wprost kawę na ławę.

PS. k=1000

« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2010, 16:08:30 wysłane przez Echnaton » Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : Grudzień 18, 2010, 08:30:55 »

już kilka razy starałem się o środki unijne  i chciałbym by wystarczyło złożyć wniosek troche smutny  ale kto nie próbuje ten w kozie nie siedzi Mrugnięcie.
No i beneficjentów wskazał Leszek raczej bez szans dla osoby fizycznej ,
Lecz pojawił sie nowy skonkretyzowany kierunek w teoretycznych dywagacjach  na naszym forum Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2010, 08:32:28 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
Echnaton
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #14 : Grudzień 18, 2010, 16:15:50 »

Lecz pojawił sie nowy skonkretyzowany kierunek w teoretycznych dywagacjach  na naszym forum Uśmiech

Jasne! Ja się deklaruje zrobić cewkę Rodina i pokazać rezultaty na forum + ewentualne testy. Nie ukrywam że chciałem to uczynić juz jakis czas temu - niestety czas na tego typu hobby nie zostaje obojetny Mrugnięcie. Strasznie mi tego brakuje... Potem może model Powell'a.

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : Grudzień 18, 2010, 23:42:56 »

brawo i o to biega czas działania Mrugnięcie

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
sztudynt
Nowy użytkownik
*

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #16 : Grudzień 19, 2010, 12:58:26 »

Jasne! Ja się deklaruje zrobić cewkę Rodina i pokazać rezultaty na forum + ewentualne testy.

Czekam z niecierpliwością, chętnie włączę się w dyskusje. Cewkę rodina zbudowałem już dość długi czas temu, jednak po dzień dzisiejszy jakiegoś sensownego jej zastosowania nie znalazłem. Oczywiście można wykorzystać ją np. jako głośnik. Moja cewka nie ma wiele zwojów, bo czasie kiedy ją budowałem nie miałem sporej długości drutu nawojowego. Więc posłużyłem się starym transformatorem z którego pozyskałem surowiec.

Polskie fora w tematyce(free energy) prezentują ubogi poziom, mam wrażenie że to już gdzieś tutaj pisałem Mrugnięcie Stąd moja większa radość, iż może tutaj więcej ludzi coś zbuduje a następnie wspólnie będziemy kombinowali "z czym to zjeść". Bez zajęć praktycznych możemy tylko gdybać co jak działa i jak się może zachowywać, szczególnie jeśli chodzi o coraz to ciekawsze "projekty".

pozdrawiam

... NEVER EVER GIVE UP ...

http://sztudynt.blogspot.com/
Lucyfer
Administrator
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Grudzień 19, 2010, 17:02:43 »

Może uda się wam odtworzyć Efekt Hutchisona przy użyciu cewki Rodina Uśmiech

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/cU0nwZMR62Q?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2014, 16:26:09 wysłane przez Leszek » Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: