logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 2. Czym jest święta geometria?  (Przeczytany 32246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1810
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
2. Czym jest święta geometria?
« dnia: Sierpień 14, 2010, 14:11:21 »
"Powszechnie przyjmuje się, że święta geometria (sacred geometry) jest nauką, której korzenie sięgają czasów starożytnych, jednakże nikt nie potrafi z pewnością powiedzieć kto opracował jej założenia, ba trudno nawet mówić o jakimś jednorodnym systemie myślowym określanym mianem świętej geometrii. Jeśli ktoś szuka jej źródeł w myśli Platona (dialog Timajos) lub matematyce Pitagorejczyków (pitagorejska wizja świata, którym rządzi liczba), to zaraz ktoś inny mówi, że Pitagoras swoją myśl matematyczną zawdzięczał tradycji egipskich szkół tajemnic i tam należy szukać źródeł jego myśli. W ten sposób moglibyśmy szukać przez całe lata.... Zostawmy to jednak komuś innemu. W tym miejscu chciałbym zamieścić kilka opisów świętej geometrii sformułowanych na różne sposoby. Ich autorzy w sposób teoretyczny lub praktyczny korzystają ze swych teorii. Proponuje również obejrzeć dwa filmiki: "Natura według liczb", który dla wygody umieszczam tu ponownie oraz fragment "Jak działa Remote Viewing" po zakończeniu lektury w tym dziale (jest na dole strony). Ponadto, "racjonalistom", którzy chcą się zapoznać głębiej z tematem polecam książkę "Sekretny kod. Tajemnicza formuła, która rządzi sztuką, przyrodą i nauką"  autorstwa Priya Hemenway, wydaną ostatnio w języku polskim; natomiast osobom o nastawieniu bardziej ezoterycznym polecam książkę Pradawna tajemnica kwiatu życia autorstwa Drunvalo Melchizedeka. Obie znajdują się w dziale Książki w j. polskim na stronie WWW
http://www.swietageometria.info/ksiazki-w-j-polskim

Natura według liczb...
Nature by Numbers


1. Tłumaczenie tekstu ze strony: http://www.vesica.org/sacredgeometry-faq.html


"Święta Geometria zawiera klucz do tego, jak Duch stwarza świat przy pomocy określonych wzorów, z których każdy tworzy określoną funkcję Życia lub Świadomości. (...)

Każdy wzór w Świętej Geometrii jest jak "litera" w "świętym alfabecie". Każdy wzór tworzy określona funkcję Życia i Świadomości. Można nauczyć się czytać te "litery" (wzory) i "wymawiać słowa" za pomocą tych twórczych, boskich form. Możemy wtedy czytać księgę natury i używać języka świętej geometrii samego Ducha, aby tworzyć optymalne efekty w działaniach, których się podejmujemy.

Święta Geometria pozwala nam bezpośrednio rozumieć "geometryczny system kodowania", którego używa Duch dla zamanifestowania wszelkiego Życia i Świadomości. Daje nam ona istotny wgląd w podstawy funkcjonowania ducha i materii - wgląd, który może być użyty zarówno do celów duchowych jak i naukowych. Pozwala nam uzdrowić bolesne rozdzielenie między duchowością i racjonalnym, naukowym rozumowaniem, które przenika współczesne społeczeństwo i życie naszej własnej duszy.

Świętej Geometrii nauczano przez tysiąclecia adeptów rozwoju duchowego różnych tradycji duchowych całego świata z ważnego powodu: może być ona zastosowana do przemiany naszej życiowej energii, świadomości i świata wokół nas w najbardziej korzystny dla nas sposób.

Jednym z powodów, dla którego niegdysiejsze sekretne nauki Świętej Geometrii są dzisiaj upubliczniane jest fakt iż wiedza ta może być zastosowana, aby pomóc nam samym i naszej planecie."2. Tłumaczenie tekstu ze strony Implosion Group: http://goldenmean.info/course


Święta jest kluczem do zrozumienia budowy wszechświata. Jest językiem stworzenia i podstawą wszelkiego życia. Jest także "DROGĄ DO ZROZUMIENIA tego kim jesteś, skąd pochodzisz i dokąd zmierzasz. Stanowi matrycę stworzenia; swoisty „pomost” między tym co widzialne i niewidzialne, objawione i nieobjawione, skończone i nieskończone. Wciąż powtarzające się geometryczne wzory stanowią podstawowe elementy budowy naszego ciała, wszystkich zwierząt, roślin, planet, układów słonecznych i galaktyk.

Zgłębianie Świętej Geometrii odkrywa przed nami cudowny dar: pamiętamy, że jesteśmy częścią żyjącego, posplatanego, inteligentnego (...) wszechświata.(...)."

Począwszy od mozaik Środkowego Wschodu i piramid Starożytnego Egiptu, poprzez kalendarz Azteków i taoistyczne filozofie, a skończywszy na medycynie Indii, Tybetu i Chin - Święta Geometria od dawna łączyła ze sobą świat duchowy i materialny, Niebo i Ziemię. Dziś nadal odgrywa integralną rolę w sztuce, architekturze Feng Shui, geomancji, matematyce, muzyce, alchemii, nauce i najnowszej fizyce. (...)

Przykłady wzoru Kwiatu Życia

TURCJA
 

INDIE

Więcej: http://www.floweroflife.org/folindia.htm

Wszystkie działania podlegają różnym wzorcom, a Święta Geometria opisuje ich prawa za pomocą kształtów, form i proporcji. Jest to uniwersalny język czystych prawd bazujący na wewnętrznym działaniu natury.

Aby naprawdę pojąć Świętą Geometrię, musimy zrozumieć, że wszystko we wszechświecie składa się z energii, będącej w stanie nieustannej transformacji.

Energię można zdefiniować w kategoriach jej częstotliwości i harmonik. Wówczas okazuje się, że nawet struktura ludzkiego ciała opiera się na tych samych zasadach, które funkcjonują na wszystkich poziomach stworzenia.

Nasze ciała zawierają w sobie holograficznie wszystkie informacje o wszechświecie. Wiedzę geometryczną mamy „wrodzoną” i jesteśmy w naturalny sposób zestrojeni z „harmonicznymi wszechświata”, nie tylko za życia, ale również przed narodzeniem i po śmierci.

Święta Geometria daje Ci możliwość SZERSZEGO SPOJRZENIA na siebie samego oraz na miejsce, jakie zajmujesz w świecie. Gdy się ją mistrzowsko opanuje, może znaleźć zastosowanie w leczeniu, doradztwie, badaniach, nauczaniu, projektowaniu i tworzeniu POKOJU, SZCZĘŚCIA i JEDNOŚCI. "3. Tłumaczenie tekstu z: http://www.vesica.org/healingwisdom.html


Lecząca mądrość świętej geometrii:
Gdzie nauka i dusza spotykają się
by Robert J. Gilbert, Phd.
©March 2003

„ (...)Święta Geometria to studiowanie archetypowych, duchowych wzorców, które stwarzają wszystko w materialnym świecie. Święta Geometria uzdrawia sztuczny podział między nauką i tym co duchowe.

Wielkie szkoły duchowe z całego świata uznawały Święta Geometrię za uniwersalny klucz do poszerzania ludzkiej świadomości, uzdrawiania fizycznego ciała, regulowania problemów energetycznych oraz świadomego doświadczania i komunikowania się z duchowymi istotami, siłami i… dużo więcej.

Święta Geometria zaczęła się wraz z inicjacyjnym nauczaniem w starożytnych duchowych tradycjach, które instruowały „studentów” odnośnie wzajemnych związków między światem fizycznym i światami duchowymi. Święta Geometria stała się podstawą zrębów nauki, którą znamy dzisiaj, ale także świętej nauki Egiptu (…) i nauk Pitagorejskich o wibracjach energetycznych w Grecji. (…)

Święta Geometria jest powszechną główna nauką, dzięki której człowiek może zarówno zrozumieć i bezpośrednio czerpać z Boskich mocy. Na każdym poziomie egzystencji. – od poziomu subatomowego, poprzez formy ludzkiego ciała aż po poziom galaktyk – te same kluczowe wzorce powołują wszystko do istnienia.

Święta geometria nie jest jedynie kwestią wiedzy posiadanej przez starożytnych. Najważniejsze i przełomowe odkrycia naukowe nowoczesnego (modern) świata zostały dokonane przez naukowców odkrywających na nowo te same sekrety myśli, które istniały od dawna w szkołach duchowych. Zdumiewający przykład pochodzi z greckich Szkół Tajemnic sprzed 2500 lat, które nauczały, że istnieje pięć doskonałych trójwymiarowych form – Bryły Platońskie -, które są podstawą wszystkiego w fizycznym świecie. Współcześni naukowcy wyśmiewali tą ideę, aż do roku 1980, kiedy to profesor Emeritus Robert Moon (uczestnik Projektu Manhattan - L.) z Uniwersytetu w Chicago dowiódł, że cała Tablica Okresowa Pierwiastków – dosłownie wszystko w fizycznym świecie – opiera się na tych samych pięciu formach! Faktycznie we współczesnej fizyce, chemii i biologii wzory tworzenia opisane w świętej geometrii są odkrywane na nowo, niestety bez większego zrozumienia ich duchowego znaczenia, które chroni przed nadużyciem tej wiedzy.

Święta Geometria – w skrócie – dostarcza istotnej wiedzy dla każdej ludzkiej aktywności wyjaśniając naturalne wzory, na których opiera się świat. W przeszłości szkoły duchowe strzegły ściśle sekretów Świętej Geometrii – w wielu przypadkach wymagając od inicjowanych, aby prędzej oddali życie niż zdradzili sekrety osobom nie inicjowanym. Jednak wraz z ponownym odkryciem tych wzorów przez współczesną naukę, to co było tajne stało się dostępne dla każdego. Każdego z nas dotkną skutki zrozumienia bądź niezrozumienia przez ludzkość Świętej Geometrii materii i duszy. Każda indywidualna próba stosowania wiedzy o świętej geometrii w świecie – w Lecznictwie, Środowisku, Rozwoju Duchowym, Medycynie, Psychologii, Sztuce, Edukacji, Fizyce, Metafizyce, etc – jest konstruktywnym aktem leczącej mądrości.”4. Fragment napisów z filmu Davida Icke pt. "David Icke w Avebury":

"TA RZECZYWISTOŚĆ NIE JEST FIZYCZNA TYLKO WYDAJE SIĘ TAKĄ BYĆ.


Jedynym miejscem, gdzie ten najwyraźniej trójwymiarowy świat, na który teraz patrzę istnieje, jest w moja głowa, mój umysł.
Jeśli spojrzycie na pięć zmysłów - czym one są?
Są one procesem przejmowania pól wibracyjnych, zmienianiem ich w sygnały elektryczne, przekazywaniem ich do mózgu, który dekoduje to na holograficzny świat, o którym myślimy, że jest na zewnątrz nas, ale który w tej formie istnieje tylko w naszych głowach.
Jest z tym bardzo podobnie jak z przekazem telewizyjnym. W tej przestrzeni, w której teraz stoję, mamy wszystkie stacje telewizyjne, które nadają do Avebury.
I one nie są świadome siebie nawzajem, ja nie jestem świadomy ich, ale jeśli mamy telewizor ustawiony na jeden z tych kanałów, odbierze on go i nagle to co było - czym? - niczym, staje się telewizyjnym obrazem na ekranie.
Jedynym miejscem, w którym istnieje telewizja tak jak ją rozumiemy, (programy jako takie) jest tylko ekran. Wszędzie indziej są tylko elektryczne obwody i częstotliwości nadawane z nadajników.
Tak więc na zewnątrz nas, jeśli wolicie, wszystko jest polem energii. Jest to energetyczno - wibracyjna konstrukcja.
Na kolejnym poziomie jest to cyfrowo - matematyczna konstrukcja, bardzo podobna do Matrycy w filmach "Matrix"."

Ta "cyfrowo - matematyczna" konstrukcja, "organizująca" energetyczno - wibracyjne pola energii opisywana i tłumaczona jest "językiem stworzenia" zwanym świętą geometrią.I na koniec drugi filmik. Jest t o fragment wykładu pt. Jak działa Remote Viewing (How Remote Viewing Works): dr Simeon Hein PL cz. 2/7

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=4SpFeo8wDYQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=4SpFeo8wDYQ</a>
Cały wykład znajdziesz w dziale Filmy w j. polskim
http://www.swietageometria.info/filmy/133-simeon-hein-jak-dziaa-remote-viewing-pl

« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2010, 09:19:56 wysłana przez Leszek »

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2011, 09:51:03 »
"Powszechnie przyjmuje się, że święta geometria (sacred geometry) jest nauką, której korzenie sięgają czasów starożytnych, jednakże nikt nie potrafi z pewnością powiedzieć kto opracował jej założenia, ba trudno nawet mówić o jakimś jednorodnym systemie myślowym określanym mianem świętej geometrii. Jeśli ktoś szuka jej źródeł w myśli Platona (dialog Timajos) lub matematyce Pitagorejczyków (pitagorejska wizja świata, którym rządzi liczba), to zaraz ktoś inny mówi, że Pitagoras swoją myśl matematyczną zawdzięczał tradycji egipskich szkół tajemnic i tam należy szukać źródeł jego myśli. W ten sposób moglibyśmy szukać przez całe lata.... Zostawmy to jednak komuś innemu. [...]

...święta geometria... jest nauką, ... jednakże nikt nie potrafi z pewnością powiedzieć kto opracował jej założenia...

To zdanie można rozumieć na dwa sposoby, które zaprezentuję na przykładzie świętej wody.
Mokrość wody jest nauką, jednakże nikt nie potrafi z pewnością powiedzieć kto opracował założenie mokrości.
Ze zdania tego wynika możliwość, że aby woda była mokra - to ktoś musiał wcześniej opracować mokrość, wcześniej zanim woda się pojawiła. To kreacjonistyczna wizja stworzenia zakładająca pierwotność formy nad materią, a więc zakładająca, że proces myślenia i formułowania założeń może dokonywać się w przestrzeniach w których ani materia bezwładna, ani energia realna nie są konieczne, a słowo stwarza ciało, by słowo ciałem się stało.

Drugi sposób rozumienia zdania o mokrości świętej wody polega na zbadaniu: kto pierwszy odkrył, że woda jest mokra i tu tajemnica pierwszego odkrywcy ginie w pomrokach dziejów, podobnie jak pytanie:
kto pierwszy odkrył, że ogień parzy, lub kto pierwszy odkrył, że koło jest okrągłe i nie ma kantów. 
Moim zdaniem mokrość wody odkrywa każdy sam dla siebie powtarzając ten cykl uświadamiania sobie własności materii w sposób jak najbardziej typowy, przy czym warunkiem odkrycia mokrości  świętej wody JEST, ze ta woda musi być PRAWDZIWA, bo teoretycznej wody doznać mokrości nie sposób. :-)
۞

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1810
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2011, 00:27:42 »
Tak krótko, bo zwyczajowy już brak czasu...
Mokrość wody jest cechą, a zresztą....
Jest wiedza i jest jej przedmiot. Oczywiście możesz potraktować świętą geometrię jednocześnie jako wiedzę i jako to, czego ona dotyczy (przedmiot wiedzy).  Wtedy jednak oscylujesz miedzy dwoma perspektywami - stawiasz się w pozycji boga-kreatora czy "demiurga",a następnie wypowiadasz się jako człowiek, który czyni założenia dotyczące boskich tworów... Możesz oczywiście tak robić. Niemniej będą to nadal założenia, niezależnie czy będziesz "siedział w umyśle boga" i patrzył na człowieka czy też jako człowiek będziesz analizował boskie wytwory.


Może powinienem skopiować "Wprowadzenie" ze swojej WWW do Wprowadzenia na forum, to wtedy byłoby bardziej jasne, że chodzi o wiedzę. [Właśnie skopiowałem ;) ]

A skoro już jesteśmy przy założeniach, to może dorzucę jedno (dwa, trzy?)  - stricte pitagorejskie, sformułowane przez neopitagorejczyka Nikomachosa z Gerazy (I wiek n.e.):

"Wszystko, co natura systematycznie rozmieściła we Wszechświecie, wydaje się - zarówno w swej całości jak i w częściach - jak gdyby z góry określone i uporządkowane wedle Liczby przez zapobiegliwość i myśl Tego, który stworzył wszystkie rzeczy. Albowiem wzorzec, poniekąd wstępny szkic, był już ustalony na skutek wszechwładzy Liczby preegzystującej w umyśle Boga, stwórcy świata - Liczby-idei pod każdym względem absolutnie niematerialnej, będącej jednak zarazem prawdziwą i wieczną esencją; stąd też zgodnie z Liczbą, jak gdyby podług planu artysty, zostały stworzone wszystkie te rzeczy - Czas, ruch, nieba, ciała niebieskie tudzież wszystkie cykle wszystkich rzeczy."
Nikomachos z Gerazy - "Wprowadzenie do arytmetyki":

P.S
Swoją drogą, można byłoby zadać pytanie o to w jaki sposób ŚG jako wiedza wyrażała się na przestrzeni dziejów i zrobić taki hasłowy przynajmniej katalog zawierający świadectwa ŚG utrwalone w  stricte formalnych, geometrycznych konstrukcjach, wierzeniach (wiedzy?) różnych kultur, w ich architekturze, sztuce, muzyce, literaturze, nauce, w opisach ludzkiego ciała czy całej Natury, którą można obserwować gołym i nie tylko gołym okiem...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2011, 14:02:54 wysłana przez Leszek »

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2011, 08:09:57 »
Tak krótko, bo zwyczajowy już brak czasu...
Mokrość wody jest cechą, a zresztą....
Jest wiedza i jest jej przedmiot. [...]

P.S
Swoją drogą, można byłoby zadać pytanie o to w jaki sposób ŚG jako wiedza wyrażała się na przestrzeni dziejów i zrobić taki hasłowy przynajmniej katalog zawierający świadectwa ŚG utrwalone w  stricte formalnych, geometrycznych konstrukcjach, wierzeniach (wiedzy?) różnych kultur, w ich architekturze, sztuce, muzyce, literaturze, nauce, w opisach ludzkiego ciała czy całej Natury, którą można obserwować gołym i nie tylko gołym okiem...


Ja bym zdanie
Jest wiedza i jest jej przedmiot.
ujął inaczej

JEST przedmiot i może zaistnieć OPIS.
To pierwsze jest ciałem (treścią), a to drugie informacją (formą).
Uświadomiona informacja staje się wiedzą na konkretny temat, którego opis dotyczy.
W procesie doznań zmysłowych informacja dociera bezpośrednio do świadomości i nie wymaga słów. Opisem jest subiektywne wrażenie np. jasno/ciemno.
۞
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2011, 09:20:10 wysłana przez Leszek »

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2011, 11:52:26 »
Witaj Robakks
piszesz :
Cytuj

Uświadomiona informacja staje się wiedzą na konkretny temat, którego opis dotyczy.
W procesie doznań zmysłowych informacja dociera bezpośrednio do świadomości i nie wymaga słów.

Wyżej opisałeś tylko komunikat zwrotny procesu "uświadamiania sobie" . W rzeczywistości nauka ukazuje nam ,że informacja istnieje wcześniej ,zanim zostanie zredukowana ze swojego kwantowego stanu ,nieoznaczonego ,do tego, co nazwałeś powyżej "uświadomioną informacją" .  Świadomość jest tu pierwotną zupą informacyjną z której dopiero ulega ona przetwarzaniu poprzez narzędzia zmysłowe co już samo w sobie jest organicznym "modelowaniem" informacji .Później zostaje ona jeszcze interpretowana poprzez umysł. Umysł, który  nie jest sam w sobie świadomością ,a jedynie służy do kolejnych redukcji oraz do obróbki informacji. I w ten sposób świadomość otrzymuje efekt w postaci konkretnej interpretacji.

Jest cała masa eksperymentów i badań naukowych , które zmuszają umysł do zmiany interpretacji otrzymywanych informacji. Okazuje się bowiem, że  kwantowe splątanie występuje w skali makro I MOŻE BYĆ WIDZIANE nawet ludzkim okiem

http://www.quantumconsciousness.org/qbupdate.htm

The human eye can detect optical signals containing only a few photons. We investigate the possibility to demonstrate entanglement with such biological detectors. While one person could not detect entanglement by simply observing photons, we discuss the possibility for several observers to demonstrate entanglement in a Bell-type experiment, in which standard detectors are replaced by human eyes. Using a toy model for biological detectors that captures their main characteristic, namely a detection threshold, we show that Bell inequalities can be violated, thus demonstrating entanglement. Remarkably, when the response function of the detector is close to a step function, quantum non-locality can be demonstrated without any further assumptions. For smoother response functions, as for the human eye, post-selection is required.

http://www.quantumconsciousness.org/entangle.htm

To,być może jest kolejny dowód na ewolucję jaką przechodzimy jako ludzkość. Najpierw docieramy do granic świata ,który badamy jedynie za pomocą urządzeń. Otrzymujemy jakieś wyniki, które wskazują na możliwość , że świat dookoła nas jest inny niż go postrzegamy. Cząstki są splątane. Potem konstruujemy urządzenia,które znow potwierdzają wcześniejsze wyniki, a na koniec zmieniamy nasze postrzeganie rzeczywistości i okazuje się, że ludzkie oko również postrzega splątanie. Zaczynamy  "widzieć kwantowo". Dosłownie. Ostatecznie umysł zacznie myśleć kwantowo. To będzie rewolucja na skalę  opanowania ognia przez człowieka jaskiniowego. Trzeba się będzie pewnie trochę poparzyć,ale warto :)
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2011, 20:24:07 »
Witaj Robakks
piszesz :
Cytuj

Uświadomiona informacja staje się wiedzą na konkretny temat, którego opis dotyczy.
W procesie doznań zmysłowych informacja dociera bezpośrednio do świadomości i nie wymaga słów.

Wyżej opisałeś tylko komunikat zwrotny procesu "uświadamiania sobie" . W rzeczywistości nauka ukazuje nam ,że informacja istnieje wcześniej ,zanim zostanie zredukowana ze swojego kwantowego stanu ,nieoznaczonego ,do tego, co nazwałeś powyżej "uświadomioną informacją" . 

Wyżej opisałem coś zupełnie innego niż "komunikat zwrotny procesu uświadamiania sobie". Opisałem transmisję jednokierunkową:

bodziec => medium => organ zmysłu => nerw => mózg => skupienie uwagi => uświadomienie sobie

W tym łańcuszku nie ma komunikatu zwrotnego, ani poplątania kwantowego.
Jest akcja i reakcja, przyczyna i skutek. Czysta logika bezpośredniego kontaktu. :-)
۞

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2011, 09:03:00 »
Nie ma tego , czego nie widzimy , prawda ? :) Bo tak nauczono nas postrzegać.
Ale nauka, powtórzę NAUKA ( tylko ,że nie ta mainstreamowa ) pokazuje dużo, dużo więcej niż to, co widać.
I to też jest taki proces zwrotny. Jeśli bowiem odkrywamy jakieś nowe cząstki, czy też zjawiska, to przecież nie znaczy, że przed odkryciem one nie istniały i nie działały. Tak jak z tymi mikrotubulami. Ich rola jest znacznie ważniejsza niż rola połączeń nerwowych znanych nam ze wzoru  "bodziec => medium => organ zmysłu => nerw => mózg"
Mikrotubule przewodzą światło, a w ich wnętrzu zachodzą zjawiska kwantowe w tym spójność fal światła. Mikrotubule cytoszkieletu są odpowiedzialne za podział komórki oraz , z tego co można przeczytać tutaj  http://www.quantumconsciousness.org/qbupdate.htm , również za "zestawianie" połączeń neuronowych. Współpracuje ściśle z DNA , które emituje biofotony ( a te z kolei potem organizują się w fale w mikrotubulach ).
Naukowcy z Princeton uważają, że w mikrotubulach "rezyduje' świadomość i to ona dyryguje całą orkiestrą zwaną organizmem, a nawet komunikuje się pozazmysłowo z całym otoczeniem (  emisja i odbiór fal , kwantowa spójność, rezonans ).

Więc to nie jest tylko tak , że człowiek to maszyna reagująca na zewnętrzne bodźce, aby coś sobie uświadomić lub nie.
To, co opisałeś to jest proces uczenia się  dotyczący umysłu, co jest tylko jednym kierunkiem całego  procesu.
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2011, 10:29:59 »

To, co opisałeś to jest proces uczenia się  dotyczący umysłu, co jest tylko jednym kierunkiem całego  procesu.


Dokładnie o ten jeden kierunek przepływu informacji chodzi:
Cytat: Robakks
Opisałem transmisję jednokierunkową:

bodziec => medium => organ zmysłu => nerw => mózg => skupienie uwagi => uświadomienie sobie

W procesie doznań zmysłowych informacja dociera bezpośrednio do świadomości i nie wymaga słów.

Gdy patrzę na JASNE i postrzegam JASNE - to mam do czynienia z prawdą obiektywną. Tym w jaki sposób jest to możliwe by patrząc na JASNE - widzieć JASNE, zajmują się nauki szczegółowe a w tym: fizyka, chemia, biologia, medycyna, nauki kognitywne.
Każde z ogniw tego łańcuszka ma swój mechanizm, więc tworzone są modele m.in. model wormholi, mikrotubuli, sieci neuronowych itp. opisujące na podstawie wyobrażeń twórców domyślne zdarzenia zachodzące poza horyzontem znanego - tworzone są więc próby opisu znanego za pomocą nieznanego, wymyślonego na potrzebę konkretnej interpretacji.

Człowiek przytomny i świadomy swoich doznań i słów - patrząc na ciemność mówi:

widzę CIEMNOŚĆ

W ten sposób wyraża swoją przynależność do gatunku homo sapiens. :-)
۞

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 27, 2011, 11:03:43 »
Witaj Robakks
Cytuj
Każde z ogniw tego łańcuszka ma swój mechanizm, więc tworzone są modele m.in. model wormholi, mikrotubuli, sieci neuronowych itp. opisujące na podstawie wyobrażeń twórców domyślne zdarzenia zachodzące poza horyzontem znanego - tworzone są więc próby opisu znanego za pomocą nieznanego, wymyślonego na potrzebę konkretnej interpretacji.

Tak, tyle, że to nie są jakieś tam modele. Tak jak ja rozumiem Twoją wypowiedź  : jasne jest jasne ,a ciemne to ciemne ,zaś reszta to tylko modele.

Z tych modeli można wyciągnąć konkretne wnioski ,zamienić je na doświadczenie , co wprowadza nową jakość do naszego życia a to z  kolei zmienia nas samych. Może sie okazać, że w tej ciemności jest więcej światła niż nam się wydaje - konstruujesz noktowizor i  widzisz więcej niż tylko ciemność ;)
Zmiana postrzegania i ciągły rozwój to również wyznacznik przynależności  do homo sapiens :)
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 27, 2011, 12:32:02 »
@Robakks
Cytuj
Gdy patrzę na JASNE i postrzegam JASNE - to mam do czynienia z prawdą obiektywną
.
a co według ciebie jest tą prawdą obiektywną? bo  według mnie jest to przykład idealny prawdy subiektywnej
@Robakks
Cytuj
Człowiek przytomny i świadomy swoich doznań i słów - patrząc na ciemność mówi:

widzę CIEMNOŚĆ

W ten sposób wyraża swoją przynależność do gatunku homo sapiens.

Tu sobie lekko pojechałeś ale dla mnie wywód jaki przedstawiasz to prawda formalna, dlaczego ?ponieważ nauka jak wiemy z historii chciałaby głosić prawdy obiektywne tylko że chcieć a móc.....
Może my tu nie reprezentujemy według twoich standardów gatunku homo sapiens ale  staramy się nie budować aksjomatów  w oparciu o stale poszerzającą swoje granice poznania i co chwile zmieniającą paradygmat naukę , jedynie staramy się patrzeć dalej i wyciągać wnioski łącząc wiele wątków z wielu źródeł .W dzisiejszych czasach niema już nic odkrywczego w stwierdzeniu że tylko interdyscyplinarne postrzeganie wiedzy może przynieść  prawdziwe zrozumienie rzeczywistości.  

czego przykładem jest to
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,347.msg3845.html#msg3845

Cytuj

Przestrzeń jest zwykle postrzegana jako nieskończenie podzielna. Jeśli wybierzemy dwa dowolne punkty w przestrzeni, to możemy wyznaczyć pomiędzy nimi połowę odległości. Tymczasem dwóch naukowców z UCLA (Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles) zauważyło, że podzielenie przestrzeni na nieciągłe fragmenty, podobne do szachownicy, wyjaśnia pewne właściwości elektronów.
Profesor Chris Regan i student Matthew Mecklenburg pracowali nad tranzystorami z grafenu gdy stwierdzili, że potraktowanie przestrzeni jak szachownicy wyjaśnia, w jaki sposób elektrony mogą otrzymywać spin.
Naukowcy stwierdzili, że elektrony zyskują spin dzięki temu, że przebywają w określonej pozycji, na "czarnych" bądź "białych" polach "szachownicy". Moment własny pędu - czyli właśnie spin - pojawia się, gdy te "pola" są na tyle blisko siebie, że nie można znaleźć dzielącej ich granicy.
"Spin elektronów może pojawiać się dlatego, że przestrzeń w bardzo małych wymiarach nie jest gładka, ale pofragmentowana, jak szachownica" - stwierdził Regan.
Spin, dzięki temu, że może przyjmować tylko dwie wartości, pozwala wyjaśnić stabilność materii, naturę wiązań chemicznych i wiele innych zjawisk. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób elektrony "zarządzają" spinem i związanym z nim ruchem obrotowym. Jeśli elektron ma średnicę, to jego powierzchnia musiałaby poruszać się szybciej od prędkości światła, co narusza teorię względności. Eksperymenty wykazały, że elektron nie ma średnicy, jest punktem bez powierzchni i mniejszych struktur.
Już w pierwszej połowie XX wieku Paul Dirac dowiódł, że spin elektronu jest związany ze strukturą czasoprzestrzeni, łącząc mechanikę kwantową z teorią Einsteina. Jednak równanie Diraca nie wyjaśnia, w jaki sposób elektron, który jest punktem, uzyskuje moment pędu, ani dlaczego spin przyjmuje tylko dwie wartości.
Teraz Regan i Mecklneburg wpadli na proste wyjaśnienie zagadki. "Chcieliśmy obliczyć wzmocnienie sygnału w grafenowym tranzystorze" - stwierdził. Do przeprowadzenia wyliczeń konieczne było zbadanie, w jaki sposób światło wpływa na elektrony w grafenie.
Elektrony te przeskakują pomiędzy atomami grafenu tak, jak figury po szachownicy, z tą jednak różnicą, że grafenowa "szachownica" jest trójkątna. Pola "ciemne" wskazują na "góra", pola "jasne" na "dół". Gdy elektron w grafenie zaabsorbuje foton, przeskakuje z pola jasnego na ciemne. To prowadzi do zmiany kierunku spinu. Innymi słowy, przesunięcie elektronu na inną pozycję zmienia jego spin. Spin jest zaś określany przez układ geometryczny siatki krystalicznej grafenu i jest różny od dotychczasowego spinu elektronu.
"Mój promotor doktoryzował się ze struktury elektronu. Byliśmy niezwykle podekscytowani stwierdzając, że spin zależy od siatki krystalicznej. To z kolei każe nam się zastanowić, czy zwykły spin elektronu nie powstaje w ten sam sposób" - mówi Mecklenburg.
Profesor Regan dodaje, że byłoby dziwne, gdyby tylko grafen posiadał sieć krystaliczną zdolną do generowania spinu.

lub to
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,741.msg4108.html#msg4108


Cytuj
Naukowcy z laboratorium cząstek elementarnych Fermilab na przedmieściach Chicago przecierają oczy ze zdumienia. Jak donosi dziennik "The New York Times" ich badania, prowadzone w akceleratorze cząstek Tevatron pokazały coś, co - jeśli okaże się prawdą - może być największym odkryciem fizyki od pół wieku. Artykuł w tej sprawie zgłosili do druku prestiżowym czasopiśmie "Physical Review Letters".
Na razie nawet zespół badawczy, który dokonał tego odkrycia nie do końca wie, co zobaczył i jak to interpretować. Pik zauważony w wynikach eksperymentu może być śladem poszukiwanej od dawna cząstki Higgsa, ale o właściwościach zupełnie innych, niż przewidziane przez tak zwany Model Standardowy.

Więc może trochę pokory ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2011, 12:52:11 wysłana przez Michał-Anioł »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl