logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 2. Czym jest święta geometria?  (Przeczytany 31900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1809
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
2. Czym jest święta geometria?
« dnia: Sierpień 14, 2010, 14:11:21 »
"Powszechnie przyjmuje się, że święta geometria (sacred geometry) jest nauką, której korzenie sięgają czasów starożytnych, jednakże nikt nie potrafi z pewnością powiedzieć kto opracował jej założenia, ba trudno nawet mówić o jakimś jednorodnym systemie myślowym określanym mianem świętej geometrii. Jeśli ktoś szuka jej źródeł w myśli Platona (dialog Timajos) lub matematyce Pitagorejczyków (pitagorejska wizja świata, którym rządzi liczba), to zaraz ktoś inny mówi, że Pitagoras swoją myśl matematyczną zawdzięczał tradycji egipskich szkół tajemnic i tam należy szukać źródeł jego myśli. W ten sposób moglibyśmy szukać przez całe lata.... Zostawmy to jednak komuś innemu. W tym miejscu chciałbym zamieścić kilka opisów świętej geometrii sformułowanych na różne sposoby. Ich autorzy w sposób teoretyczny lub praktyczny korzystają ze swych teorii. Proponuje również obejrzeć dwa filmiki: "Natura według liczb", który dla wygody umieszczam tu ponownie oraz fragment "Jak działa Remote Viewing" po zakończeniu lektury w tym dziale (jest na dole strony). Ponadto, "racjonalistom", którzy chcą się zapoznać głębiej z tematem polecam książkę "Sekretny kod. Tajemnicza formuła, która rządzi sztuką, przyrodą i nauką"  autorstwa Priya Hemenway, wydaną ostatnio w języku polskim; natomiast osobom o nastawieniu bardziej ezoterycznym polecam książkę Pradawna tajemnica kwiatu życia autorstwa Drunvalo Melchizedeka. Obie znajdują się w dziale Książki w j. polskim na stronie WWW
http://www.swietageometria.info/ksiazki-w-j-polskim

Natura według liczb...
Nature by Numbers


1. Tłumaczenie tekstu ze strony: http://www.vesica.org/sacredgeometry-faq.html


"Święta Geometria zawiera klucz do tego, jak Duch stwarza świat przy pomocy określonych wzorów, z których każdy tworzy określoną funkcję Życia lub Świadomości. (...)

Każdy wzór w Świętej Geometrii jest jak "litera" w "świętym alfabecie". Każdy wzór tworzy określona funkcję Życia i Świadomości. Można nauczyć się czytać te "litery" (wzory) i "wymawiać słowa" za pomocą tych twórczych, boskich form. Możemy wtedy czytać księgę natury i używać języka świętej geometrii samego Ducha, aby tworzyć optymalne efekty w działaniach, których się podejmujemy.

Święta Geometria pozwala nam bezpośrednio rozumieć "geometryczny system kodowania", którego używa Duch dla zamanifestowania wszelkiego Życia i Świadomości. Daje nam ona istotny wgląd w podstawy funkcjonowania ducha i materii - wgląd, który może być użyty zarówno do celów duchowych jak i naukowych. Pozwala nam uzdrowić bolesne rozdzielenie między duchowością i racjonalnym, naukowym rozumowaniem, które przenika współczesne społeczeństwo i życie naszej własnej duszy.

Świętej Geometrii nauczano przez tysiąclecia adeptów rozwoju duchowego różnych tradycji duchowych całego świata z ważnego powodu: może być ona zastosowana do przemiany naszej życiowej energii, świadomości i świata wokół nas w najbardziej korzystny dla nas sposób.

Jednym z powodów, dla którego niegdysiejsze sekretne nauki Świętej Geometrii są dzisiaj upubliczniane jest fakt iż wiedza ta może być zastosowana, aby pomóc nam samym i naszej planecie."2. Tłumaczenie tekstu ze strony Implosion Group: http://goldenmean.info/course


Święta jest kluczem do zrozumienia budowy wszechświata. Jest językiem stworzenia i podstawą wszelkiego życia. Jest także "DROGĄ DO ZROZUMIENIA tego kim jesteś, skąd pochodzisz i dokąd zmierzasz. Stanowi matrycę stworzenia; swoisty „pomost” między tym co widzialne i niewidzialne, objawione i nieobjawione, skończone i nieskończone. Wciąż powtarzające się geometryczne wzory stanowią podstawowe elementy budowy naszego ciała, wszystkich zwierząt, roślin, planet, układów słonecznych i galaktyk.

Zgłębianie Świętej Geometrii odkrywa przed nami cudowny dar: pamiętamy, że jesteśmy częścią żyjącego, posplatanego, inteligentnego (...) wszechświata.(...)."

Począwszy od mozaik Środkowego Wschodu i piramid Starożytnego Egiptu, poprzez kalendarz Azteków i taoistyczne filozofie, a skończywszy na medycynie Indii, Tybetu i Chin - Święta Geometria od dawna łączyła ze sobą świat duchowy i materialny, Niebo i Ziemię. Dziś nadal odgrywa integralną rolę w sztuce, architekturze Feng Shui, geomancji, matematyce, muzyce, alchemii, nauce i najnowszej fizyce. (...)

Przykłady wzoru Kwiatu Życia

TURCJA
 

INDIE

Więcej: http://www.floweroflife.org/folindia.htm

Wszystkie działania podlegają różnym wzorcom, a Święta Geometria opisuje ich prawa za pomocą kształtów, form i proporcji. Jest to uniwersalny język czystych prawd bazujący na wewnętrznym działaniu natury.

Aby naprawdę pojąć Świętą Geometrię, musimy zrozumieć, że wszystko we wszechświecie składa się z energii, będącej w stanie nieustannej transformacji.

Energię można zdefiniować w kategoriach jej częstotliwości i harmonik. Wówczas okazuje się, że nawet struktura ludzkiego ciała opiera się na tych samych zasadach, które funkcjonują na wszystkich poziomach stworzenia.

Nasze ciała zawierają w sobie holograficznie wszystkie informacje o wszechświecie. Wiedzę geometryczną mamy „wrodzoną” i jesteśmy w naturalny sposób zestrojeni z „harmonicznymi wszechświata”, nie tylko za życia, ale również przed narodzeniem i po śmierci.

Święta Geometria daje Ci możliwość SZERSZEGO SPOJRZENIA na siebie samego oraz na miejsce, jakie zajmujesz w świecie. Gdy się ją mistrzowsko opanuje, może znaleźć zastosowanie w leczeniu, doradztwie, badaniach, nauczaniu, projektowaniu i tworzeniu POKOJU, SZCZĘŚCIA i JEDNOŚCI. "3. Tłumaczenie tekstu z: http://www.vesica.org/healingwisdom.html


Lecząca mądrość świętej geometrii:
Gdzie nauka i dusza spotykają się
by Robert J. Gilbert, Phd.
©March 2003

„ (...)Święta Geometria to studiowanie archetypowych, duchowych wzorców, które stwarzają wszystko w materialnym świecie. Święta Geometria uzdrawia sztuczny podział między nauką i tym co duchowe.

Wielkie szkoły duchowe z całego świata uznawały Święta Geometrię za uniwersalny klucz do poszerzania ludzkiej świadomości, uzdrawiania fizycznego ciała, regulowania problemów energetycznych oraz świadomego doświadczania i komunikowania się z duchowymi istotami, siłami i… dużo więcej.

Święta Geometria zaczęła się wraz z inicjacyjnym nauczaniem w starożytnych duchowych tradycjach, które instruowały „studentów” odnośnie wzajemnych związków między światem fizycznym i światami duchowymi. Święta Geometria stała się podstawą zrębów nauki, którą znamy dzisiaj, ale także świętej nauki Egiptu (…) i nauk Pitagorejskich o wibracjach energetycznych w Grecji. (…)

Święta Geometria jest powszechną główna nauką, dzięki której człowiek może zarówno zrozumieć i bezpośrednio czerpać z Boskich mocy. Na każdym poziomie egzystencji. – od poziomu subatomowego, poprzez formy ludzkiego ciała aż po poziom galaktyk – te same kluczowe wzorce powołują wszystko do istnienia.

Święta geometria nie jest jedynie kwestią wiedzy posiadanej przez starożytnych. Najważniejsze i przełomowe odkrycia naukowe nowoczesnego (modern) świata zostały dokonane przez naukowców odkrywających na nowo te same sekrety myśli, które istniały od dawna w szkołach duchowych. Zdumiewający przykład pochodzi z greckich Szkół Tajemnic sprzed 2500 lat, które nauczały, że istnieje pięć doskonałych trójwymiarowych form – Bryły Platońskie -, które są podstawą wszystkiego w fizycznym świecie. Współcześni naukowcy wyśmiewali tą ideę, aż do roku 1980, kiedy to profesor Emeritus Robert Moon (uczestnik Projektu Manhattan - L.) z Uniwersytetu w Chicago dowiódł, że cała Tablica Okresowa Pierwiastków – dosłownie wszystko w fizycznym świecie – opiera się na tych samych pięciu formach! Faktycznie we współczesnej fizyce, chemii i biologii wzory tworzenia opisane w świętej geometrii są odkrywane na nowo, niestety bez większego zrozumienia ich duchowego znaczenia, które chroni przed nadużyciem tej wiedzy.

Święta Geometria – w skrócie – dostarcza istotnej wiedzy dla każdej ludzkiej aktywności wyjaśniając naturalne wzory, na których opiera się świat. W przeszłości szkoły duchowe strzegły ściśle sekretów Świętej Geometrii – w wielu przypadkach wymagając od inicjowanych, aby prędzej oddali życie niż zdradzili sekrety osobom nie inicjowanym. Jednak wraz z ponownym odkryciem tych wzorów przez współczesną naukę, to co było tajne stało się dostępne dla każdego. Każdego z nas dotkną skutki zrozumienia bądź niezrozumienia przez ludzkość Świętej Geometrii materii i duszy. Każda indywidualna próba stosowania wiedzy o świętej geometrii w świecie – w Lecznictwie, Środowisku, Rozwoju Duchowym, Medycynie, Psychologii, Sztuce, Edukacji, Fizyce, Metafizyce, etc – jest konstruktywnym aktem leczącej mądrości.”4. Fragment napisów z filmu Davida Icke pt. "David Icke w Avebury":

"TA RZECZYWISTOŚĆ NIE JEST FIZYCZNA TYLKO WYDAJE SIĘ TAKĄ BYĆ.


Jedynym miejscem, gdzie ten najwyraźniej trójwymiarowy świat, na który teraz patrzę istnieje, jest w moja głowa, mój umysł.
Jeśli spojrzycie na pięć zmysłów - czym one są?
Są one procesem przejmowania pól wibracyjnych, zmienianiem ich w sygnały elektryczne, przekazywaniem ich do mózgu, który dekoduje to na holograficzny świat, o którym myślimy, że jest na zewnątrz nas, ale który w tej formie istnieje tylko w naszych głowach.
Jest z tym bardzo podobnie jak z przekazem telewizyjnym. W tej przestrzeni, w której teraz stoję, mamy wszystkie stacje telewizyjne, które nadają do Avebury.
I one nie są świadome siebie nawzajem, ja nie jestem świadomy ich, ale jeśli mamy telewizor ustawiony na jeden z tych kanałów, odbierze on go i nagle to co było - czym? - niczym, staje się telewizyjnym obrazem na ekranie.
Jedynym miejscem, w którym istnieje telewizja tak jak ją rozumiemy, (programy jako takie) jest tylko ekran. Wszędzie indziej są tylko elektryczne obwody i częstotliwości nadawane z nadajników.
Tak więc na zewnątrz nas, jeśli wolicie, wszystko jest polem energii. Jest to energetyczno - wibracyjna konstrukcja.
Na kolejnym poziomie jest to cyfrowo - matematyczna konstrukcja, bardzo podobna do Matrycy w filmach "Matrix"."

Ta "cyfrowo - matematyczna" konstrukcja, "organizująca" energetyczno - wibracyjne pola energii opisywana i tłumaczona jest "językiem stworzenia" zwanym świętą geometrią.I na koniec drugi filmik. Jest t o fragment wykładu pt. Jak działa Remote Viewing (How Remote Viewing Works): dr Simeon Hein PL cz. 2/7

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=4SpFeo8wDYQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=4SpFeo8wDYQ</a>
Cały wykład znajdziesz w dziale Filmy w j. polskim
http://www.swietageometria.info/filmy/133-simeon-hein-jak-dziaa-remote-viewing-pl

« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2010, 09:19:56 wysłana przez Leszek »

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2011, 09:51:03 »
"Powszechnie przyjmuje się, że święta geometria (sacred geometry) jest nauką, której korzenie sięgają czasów starożytnych, jednakże nikt nie potrafi z pewnością powiedzieć kto opracował jej założenia, ba trudno nawet mówić o jakimś jednorodnym systemie myślowym określanym mianem świętej geometrii. Jeśli ktoś szuka jej źródeł w myśli Platona (dialog Timajos) lub matematyce Pitagorejczyków (pitagorejska wizja świata, którym rządzi liczba), to zaraz ktoś inny mówi, że Pitagoras swoją myśl matematyczną zawdzięczał tradycji egipskich szkół tajemnic i tam należy szukać źródeł jego myśli. W ten sposób moglibyśmy szukać przez całe lata.... Zostawmy to jednak komuś innemu. [...]

...święta geometria... jest nauką, ... jednakże nikt nie potrafi z pewnością powiedzieć kto opracował jej założenia...

To zdanie można rozumieć na dwa sposoby, które zaprezentuję na przykładzie świętej wody.
Mokrość wody jest nauką, jednakże nikt nie potrafi z pewnością powiedzieć kto opracował założenie mokrości.
Ze zdania tego wynika możliwość, że aby woda była mokra - to ktoś musiał wcześniej opracować mokrość, wcześniej zanim woda się pojawiła. To kreacjonistyczna wizja stworzenia zakładająca pierwotność formy nad materią, a więc zakładająca, że proces myślenia i formułowania założeń może dokonywać się w przestrzeniach w których ani materia bezwładna, ani energia realna nie są konieczne, a słowo stwarza ciało, by słowo ciałem się stało.

Drugi sposób rozumienia zdania o mokrości świętej wody polega na zbadaniu: kto pierwszy odkrył, że woda jest mokra i tu tajemnica pierwszego odkrywcy ginie w pomrokach dziejów, podobnie jak pytanie:
kto pierwszy odkrył, że ogień parzy, lub kto pierwszy odkrył, że koło jest okrągłe i nie ma kantów. 
Moim zdaniem mokrość wody odkrywa każdy sam dla siebie powtarzając ten cykl uświadamiania sobie własności materii w sposób jak najbardziej typowy, przy czym warunkiem odkrycia mokrości  świętej wody JEST, ze ta woda musi być PRAWDZIWA, bo teoretycznej wody doznać mokrości nie sposób. :-)
۞

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1809
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2011, 00:27:42 »
Tak krótko, bo zwyczajowy już brak czasu...
Mokrość wody jest cechą, a zresztą....
Jest wiedza i jest jej przedmiot. Oczywiście możesz potraktować świętą geometrię jednocześnie jako wiedzę i jako to, czego ona dotyczy (przedmiot wiedzy).  Wtedy jednak oscylujesz miedzy dwoma perspektywami - stawiasz się w pozycji boga-kreatora czy "demiurga",a następnie wypowiadasz się jako człowiek, który czyni założenia dotyczące boskich tworów... Możesz oczywiście tak robić. Niemniej będą to nadal założenia, niezależnie czy będziesz "siedział w umyśle boga" i patrzył na człowieka czy też jako człowiek będziesz analizował boskie wytwory.


Może powinienem skopiować "Wprowadzenie" ze swojej WWW do Wprowadzenia na forum, to wtedy byłoby bardziej jasne, że chodzi o wiedzę. [Właśnie skopiowałem ;) ]

A skoro już jesteśmy przy założeniach, to może dorzucę jedno (dwa, trzy?)  - stricte pitagorejskie, sformułowane przez neopitagorejczyka Nikomachosa z Gerazy (I wiek n.e.):

"Wszystko, co natura systematycznie rozmieściła we Wszechświecie, wydaje się - zarówno w swej całości jak i w częściach - jak gdyby z góry określone i uporządkowane wedle Liczby przez zapobiegliwość i myśl Tego, który stworzył wszystkie rzeczy. Albowiem wzorzec, poniekąd wstępny szkic, był już ustalony na skutek wszechwładzy Liczby preegzystującej w umyśle Boga, stwórcy świata - Liczby-idei pod każdym względem absolutnie niematerialnej, będącej jednak zarazem prawdziwą i wieczną esencją; stąd też zgodnie z Liczbą, jak gdyby podług planu artysty, zostały stworzone wszystkie te rzeczy - Czas, ruch, nieba, ciała niebieskie tudzież wszystkie cykle wszystkich rzeczy."
Nikomachos z Gerazy - "Wprowadzenie do arytmetyki":

P.S
Swoją drogą, można byłoby zadać pytanie o to w jaki sposób ŚG jako wiedza wyrażała się na przestrzeni dziejów i zrobić taki hasłowy przynajmniej katalog zawierający świadectwa ŚG utrwalone w  stricte formalnych, geometrycznych konstrukcjach, wierzeniach (wiedzy?) różnych kultur, w ich architekturze, sztuce, muzyce, literaturze, nauce, w opisach ludzkiego ciała czy całej Natury, którą można obserwować gołym i nie tylko gołym okiem...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2011, 14:02:54 wysłana przez Leszek »

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2011, 08:09:57 »
Tak krótko, bo zwyczajowy już brak czasu...
Mokrość wody jest cechą, a zresztą....
Jest wiedza i jest jej przedmiot. [...]

P.S
Swoją drogą, można byłoby zadać pytanie o to w jaki sposób ŚG jako wiedza wyrażała się na przestrzeni dziejów i zrobić taki hasłowy przynajmniej katalog zawierający świadectwa ŚG utrwalone w  stricte formalnych, geometrycznych konstrukcjach, wierzeniach (wiedzy?) różnych kultur, w ich architekturze, sztuce, muzyce, literaturze, nauce, w opisach ludzkiego ciała czy całej Natury, którą można obserwować gołym i nie tylko gołym okiem...


Ja bym zdanie
Jest wiedza i jest jej przedmiot.
ujął inaczej

JEST przedmiot i może zaistnieć OPIS.
To pierwsze jest ciałem (treścią), a to drugie informacją (formą).
Uświadomiona informacja staje się wiedzą na konkretny temat, którego opis dotyczy.
W procesie doznań zmysłowych informacja dociera bezpośrednio do świadomości i nie wymaga słów. Opisem jest subiektywne wrażenie np. jasno/ciemno.
۞
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2011, 09:20:10 wysłana przez Leszek »

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2011, 11:52:26 »
Witaj Robakks
piszesz :
Cytuj

Uświadomiona informacja staje się wiedzą na konkretny temat, którego opis dotyczy.
W procesie doznań zmysłowych informacja dociera bezpośrednio do świadomości i nie wymaga słów.

Wyżej opisałeś tylko komunikat zwrotny procesu "uświadamiania sobie" . W rzeczywistości nauka ukazuje nam ,że informacja istnieje wcześniej ,zanim zostanie zredukowana ze swojego kwantowego stanu ,nieoznaczonego ,do tego, co nazwałeś powyżej "uświadomioną informacją" .  Świadomość jest tu pierwotną zupą informacyjną z której dopiero ulega ona przetwarzaniu poprzez narzędzia zmysłowe co już samo w sobie jest organicznym "modelowaniem" informacji .Później zostaje ona jeszcze interpretowana poprzez umysł. Umysł, który  nie jest sam w sobie świadomością ,a jedynie służy do kolejnych redukcji oraz do obróbki informacji. I w ten sposób świadomość otrzymuje efekt w postaci konkretnej interpretacji.

Jest cała masa eksperymentów i badań naukowych , które zmuszają umysł do zmiany interpretacji otrzymywanych informacji. Okazuje się bowiem, że  kwantowe splątanie występuje w skali makro I MOŻE BYĆ WIDZIANE nawet ludzkim okiem

http://www.quantumconsciousness.org/qbupdate.htm

The human eye can detect optical signals containing only a few photons. We investigate the possibility to demonstrate entanglement with such biological detectors. While one person could not detect entanglement by simply observing photons, we discuss the possibility for several observers to demonstrate entanglement in a Bell-type experiment, in which standard detectors are replaced by human eyes. Using a toy model for biological detectors that captures their main characteristic, namely a detection threshold, we show that Bell inequalities can be violated, thus demonstrating entanglement. Remarkably, when the response function of the detector is close to a step function, quantum non-locality can be demonstrated without any further assumptions. For smoother response functions, as for the human eye, post-selection is required.

http://www.quantumconsciousness.org/entangle.htm

To,być może jest kolejny dowód na ewolucję jaką przechodzimy jako ludzkość. Najpierw docieramy do granic świata ,który badamy jedynie za pomocą urządzeń. Otrzymujemy jakieś wyniki, które wskazują na możliwość , że świat dookoła nas jest inny niż go postrzegamy. Cząstki są splątane. Potem konstruujemy urządzenia,które znow potwierdzają wcześniejsze wyniki, a na koniec zmieniamy nasze postrzeganie rzeczywistości i okazuje się, że ludzkie oko również postrzega splątanie. Zaczynamy  "widzieć kwantowo". Dosłownie. Ostatecznie umysł zacznie myśleć kwantowo. To będzie rewolucja na skalę  opanowania ognia przez człowieka jaskiniowego. Trzeba się będzie pewnie trochę poparzyć,ale warto :)
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2011, 20:24:07 »
Witaj Robakks
piszesz :
Cytuj

Uświadomiona informacja staje się wiedzą na konkretny temat, którego opis dotyczy.
W procesie doznań zmysłowych informacja dociera bezpośrednio do świadomości i nie wymaga słów.

Wyżej opisałeś tylko komunikat zwrotny procesu "uświadamiania sobie" . W rzeczywistości nauka ukazuje nam ,że informacja istnieje wcześniej ,zanim zostanie zredukowana ze swojego kwantowego stanu ,nieoznaczonego ,do tego, co nazwałeś powyżej "uświadomioną informacją" . 

Wyżej opisałem coś zupełnie innego niż "komunikat zwrotny procesu uświadamiania sobie". Opisałem transmisję jednokierunkową:

bodziec => medium => organ zmysłu => nerw => mózg => skupienie uwagi => uświadomienie sobie

W tym łańcuszku nie ma komunikatu zwrotnego, ani poplątania kwantowego.
Jest akcja i reakcja, przyczyna i skutek. Czysta logika bezpośredniego kontaktu. :-)
۞

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2011, 09:03:00 »
Nie ma tego , czego nie widzimy , prawda ? :) Bo tak nauczono nas postrzegać.
Ale nauka, powtórzę NAUKA ( tylko ,że nie ta mainstreamowa ) pokazuje dużo, dużo więcej niż to, co widać.
I to też jest taki proces zwrotny. Jeśli bowiem odkrywamy jakieś nowe cząstki, czy też zjawiska, to przecież nie znaczy, że przed odkryciem one nie istniały i nie działały. Tak jak z tymi mikrotubulami. Ich rola jest znacznie ważniejsza niż rola połączeń nerwowych znanych nam ze wzoru  "bodziec => medium => organ zmysłu => nerw => mózg"
Mikrotubule przewodzą światło, a w ich wnętrzu zachodzą zjawiska kwantowe w tym spójność fal światła. Mikrotubule cytoszkieletu są odpowiedzialne za podział komórki oraz , z tego co można przeczytać tutaj  http://www.quantumconsciousness.org/qbupdate.htm , również za "zestawianie" połączeń neuronowych. Współpracuje ściśle z DNA , które emituje biofotony ( a te z kolei potem organizują się w fale w mikrotubulach ).
Naukowcy z Princeton uważają, że w mikrotubulach "rezyduje' świadomość i to ona dyryguje całą orkiestrą zwaną organizmem, a nawet komunikuje się pozazmysłowo z całym otoczeniem (  emisja i odbiór fal , kwantowa spójność, rezonans ).

Więc to nie jest tylko tak , że człowiek to maszyna reagująca na zewnętrzne bodźce, aby coś sobie uświadomić lub nie.
To, co opisałeś to jest proces uczenia się  dotyczący umysłu, co jest tylko jednym kierunkiem całego  procesu.
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2011, 10:29:59 »

To, co opisałeś to jest proces uczenia się  dotyczący umysłu, co jest tylko jednym kierunkiem całego  procesu.


Dokładnie o ten jeden kierunek przepływu informacji chodzi:
Cytat: Robakks
Opisałem transmisję jednokierunkową:

bodziec => medium => organ zmysłu => nerw => mózg => skupienie uwagi => uświadomienie sobie

W procesie doznań zmysłowych informacja dociera bezpośrednio do świadomości i nie wymaga słów.

Gdy patrzę na JASNE i postrzegam JASNE - to mam do czynienia z prawdą obiektywną. Tym w jaki sposób jest to możliwe by patrząc na JASNE - widzieć JASNE, zajmują się nauki szczegółowe a w tym: fizyka, chemia, biologia, medycyna, nauki kognitywne.
Każde z ogniw tego łańcuszka ma swój mechanizm, więc tworzone są modele m.in. model wormholi, mikrotubuli, sieci neuronowych itp. opisujące na podstawie wyobrażeń twórców domyślne zdarzenia zachodzące poza horyzontem znanego - tworzone są więc próby opisu znanego za pomocą nieznanego, wymyślonego na potrzebę konkretnej interpretacji.

Człowiek przytomny i świadomy swoich doznań i słów - patrząc na ciemność mówi:

widzę CIEMNOŚĆ

W ten sposób wyraża swoją przynależność do gatunku homo sapiens. :-)
۞

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 27, 2011, 11:03:43 »
Witaj Robakks
Cytuj
Każde z ogniw tego łańcuszka ma swój mechanizm, więc tworzone są modele m.in. model wormholi, mikrotubuli, sieci neuronowych itp. opisujące na podstawie wyobrażeń twórców domyślne zdarzenia zachodzące poza horyzontem znanego - tworzone są więc próby opisu znanego za pomocą nieznanego, wymyślonego na potrzebę konkretnej interpretacji.

Tak, tyle, że to nie są jakieś tam modele. Tak jak ja rozumiem Twoją wypowiedź  : jasne jest jasne ,a ciemne to ciemne ,zaś reszta to tylko modele.

Z tych modeli można wyciągnąć konkretne wnioski ,zamienić je na doświadczenie , co wprowadza nową jakość do naszego życia a to z  kolei zmienia nas samych. Może sie okazać, że w tej ciemności jest więcej światła niż nam się wydaje - konstruujesz noktowizor i  widzisz więcej niż tylko ciemność ;)
Zmiana postrzegania i ciągły rozwój to również wyznacznik przynależności  do homo sapiens :)
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 27, 2011, 12:32:02 »
@Robakks
Cytuj
Gdy patrzę na JASNE i postrzegam JASNE - to mam do czynienia z prawdą obiektywną
.
a co według ciebie jest tą prawdą obiektywną? bo  według mnie jest to przykład idealny prawdy subiektywnej
@Robakks
Cytuj
Człowiek przytomny i świadomy swoich doznań i słów - patrząc na ciemność mówi:

widzę CIEMNOŚĆ

W ten sposób wyraża swoją przynależność do gatunku homo sapiens.

Tu sobie lekko pojechałeś ale dla mnie wywód jaki przedstawiasz to prawda formalna, dlaczego ?ponieważ nauka jak wiemy z historii chciałaby głosić prawdy obiektywne tylko że chcieć a móc.....
Może my tu nie reprezentujemy według twoich standardów gatunku homo sapiens ale  staramy się nie budować aksjomatów  w oparciu o stale poszerzającą swoje granice poznania i co chwile zmieniającą paradygmat naukę , jedynie staramy się patrzeć dalej i wyciągać wnioski łącząc wiele wątków z wielu źródeł .W dzisiejszych czasach niema już nic odkrywczego w stwierdzeniu że tylko interdyscyplinarne postrzeganie wiedzy może przynieść  prawdziwe zrozumienie rzeczywistości.  

czego przykładem jest to
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,347.msg3845.html#msg3845

Cytuj

Przestrzeń jest zwykle postrzegana jako nieskończenie podzielna. Jeśli wybierzemy dwa dowolne punkty w przestrzeni, to możemy wyznaczyć pomiędzy nimi połowę odległości. Tymczasem dwóch naukowców z UCLA (Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles) zauważyło, że podzielenie przestrzeni na nieciągłe fragmenty, podobne do szachownicy, wyjaśnia pewne właściwości elektronów.
Profesor Chris Regan i student Matthew Mecklenburg pracowali nad tranzystorami z grafenu gdy stwierdzili, że potraktowanie przestrzeni jak szachownicy wyjaśnia, w jaki sposób elektrony mogą otrzymywać spin.
Naukowcy stwierdzili, że elektrony zyskują spin dzięki temu, że przebywają w określonej pozycji, na "czarnych" bądź "białych" polach "szachownicy". Moment własny pędu - czyli właśnie spin - pojawia się, gdy te "pola" są na tyle blisko siebie, że nie można znaleźć dzielącej ich granicy.
"Spin elektronów może pojawiać się dlatego, że przestrzeń w bardzo małych wymiarach nie jest gładka, ale pofragmentowana, jak szachownica" - stwierdził Regan.
Spin, dzięki temu, że może przyjmować tylko dwie wartości, pozwala wyjaśnić stabilność materii, naturę wiązań chemicznych i wiele innych zjawisk. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób elektrony "zarządzają" spinem i związanym z nim ruchem obrotowym. Jeśli elektron ma średnicę, to jego powierzchnia musiałaby poruszać się szybciej od prędkości światła, co narusza teorię względności. Eksperymenty wykazały, że elektron nie ma średnicy, jest punktem bez powierzchni i mniejszych struktur.
Już w pierwszej połowie XX wieku Paul Dirac dowiódł, że spin elektronu jest związany ze strukturą czasoprzestrzeni, łącząc mechanikę kwantową z teorią Einsteina. Jednak równanie Diraca nie wyjaśnia, w jaki sposób elektron, który jest punktem, uzyskuje moment pędu, ani dlaczego spin przyjmuje tylko dwie wartości.
Teraz Regan i Mecklneburg wpadli na proste wyjaśnienie zagadki. "Chcieliśmy obliczyć wzmocnienie sygnału w grafenowym tranzystorze" - stwierdził. Do przeprowadzenia wyliczeń konieczne było zbadanie, w jaki sposób światło wpływa na elektrony w grafenie.
Elektrony te przeskakują pomiędzy atomami grafenu tak, jak figury po szachownicy, z tą jednak różnicą, że grafenowa "szachownica" jest trójkątna. Pola "ciemne" wskazują na "góra", pola "jasne" na "dół". Gdy elektron w grafenie zaabsorbuje foton, przeskakuje z pola jasnego na ciemne. To prowadzi do zmiany kierunku spinu. Innymi słowy, przesunięcie elektronu na inną pozycję zmienia jego spin. Spin jest zaś określany przez układ geometryczny siatki krystalicznej grafenu i jest różny od dotychczasowego spinu elektronu.
"Mój promotor doktoryzował się ze struktury elektronu. Byliśmy niezwykle podekscytowani stwierdzając, że spin zależy od siatki krystalicznej. To z kolei każe nam się zastanowić, czy zwykły spin elektronu nie powstaje w ten sam sposób" - mówi Mecklenburg.
Profesor Regan dodaje, że byłoby dziwne, gdyby tylko grafen posiadał sieć krystaliczną zdolną do generowania spinu.

lub to
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,741.msg4108.html#msg4108


Cytuj
Naukowcy z laboratorium cząstek elementarnych Fermilab na przedmieściach Chicago przecierają oczy ze zdumienia. Jak donosi dziennik "The New York Times" ich badania, prowadzone w akceleratorze cząstek Tevatron pokazały coś, co - jeśli okaże się prawdą - może być największym odkryciem fizyki od pół wieku. Artykuł w tej sprawie zgłosili do druku prestiżowym czasopiśmie "Physical Review Letters".
Na razie nawet zespół badawczy, który dokonał tego odkrycia nie do końca wie, co zobaczył i jak to interpretować. Pik zauważony w wynikach eksperymentu może być śladem poszukiwanej od dawna cząstki Higgsa, ale o właściwościach zupełnie innych, niż przewidziane przez tak zwany Model Standardowy.

Więc może trochę pokory ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2011, 12:52:11 wysłana przez Michał-Anioł »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 27, 2011, 20:14:51 »

konstruujesz noktowizor i  widzisz więcej niż tylko ciemność ;)


W łańcuszku:
bodziec => medium => organ zmysłu => nerw => mózg => skupienie uwagi => uświadomienie sobie

- noktowizor to tylko wzmocnienie bodźca. :-)

@Robakks
Cytuj
Gdy patrzę na JASNE i postrzegam JASNE - to mam do czynienia z prawdą obiektywną
.
a co według ciebie jest tą prawdą obiektywną?W łańcuszku
bodziec => medium => organ zmysłu => nerw => mózg => skupienie uwagi => uświadomienie sobie

- prawdą obiektywną jest każda informacja zarówno pośrednia jak i końcowa.

Prawda subiektywna odnosi się do bytów z poza tego łańcuszka, a więc wymyślonych np. złota rybka spełniająca życzenia. :)
 ۞

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 27, 2011, 21:17:38 »
Cytuj
w  łańcuszku
bodziec => medium => organ zmysłu => nerw => mózg => skupienie uwagi => uświadomienie sobie

- prawdą obiektywną jest każda informacja zarówno pośrednia jak i końcowa.


Sry ale nie mogę się z tym zgodzić żadna informacja nie jest obiektywna jak już zaczynamy dzielić włos na czworo
 bodziec   sam w sobie może być prawdziwy a cała reszta to twoje ego


Prawda materialna (obiektywna) – w języku prawniczym wiedza zgodna ze stanem faktycznym. Przeciwstawiana jest prawdzie formalnej (proceduralnej), czyli wiedzy opartej na domniemaniach, fikcjach prawnych lub zgodzie stron.
za wikipedią
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2011, 21:22:00 wysłana przez Michał-Anioł »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 27, 2011, 22:27:46 »
Cytuj
w  łańcuszku
bodziec => medium => organ zmysłu => nerw => mózg => skupienie uwagi => uświadomienie sobie

- prawdą obiektywną jest każda informacja zarówno pośrednia jak i końcowa.


Prawda materialna (obiektywna) – w języku prawniczym wiedza zgodna ze stanem faktycznym. Przeciwstawiana jest prawdzie formalnej (proceduralnej), czyli wiedzy opartej na domniemaniach, fikcjach prawnych lub zgodzie stron.
za wikipedią


No przecież to jest to samo tylko innymi słowami.
wiedza zgodna ze stanem faktycznym

Zgodnie ze stanem faktycznym można opisywać kolejne elementy tego łańcuszka i każdy opis będzie informacją obiektywną czyli dotyczącą prawdziwego obiektu, a więc stanu faktycznego.

przykład:
 bodziec = post na ekranie
 medium = fala optyczna w powietrzu
 organ zmysłu = oczy
 nerw = przewodnictwo nieznane
 mózg = przetwarzanie nieznane
 skupienie uwagi = rozpoznanie zmiany
 uświadomienie sobie = rozpoznanie tekstu

Wiedza oparta na domniemaniach, fikcjach prawnych lub zgodzie stron jeśli nie występuje w łańcuszku -  to nie jest prawdą materialną (obiektywną).
W czym problem?
Święta geometria występuje w łańcuszku jako bodziec - jest więc obiektywna.
Człowiek ma taką możliwość odróżnić koło od trójkąta i podzielić się tą informacją.
۞   

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 28, 2011, 00:22:31 »
cały przykład jest nieobiektywny i za dużo by pisać, przy czasie rozdrabniasz temat by tutaj wszycho  naraz do jednego wora, chętnie rozwinę tę iluzję którą tu próbujesz nazwać prawdą i do tego obiektywną .

 bodziec = post na ekranie -prawda obiektywna, dobre takie prawdy ;)
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 28, 2011, 05:02:31 »

 bodziec = post na ekranie -prawda obiektywna, dobre takie prawdy ;)


Żeby pisać o poście na ekranie człowiek musi być świadomy tego konkretnego posta o którym pisze, a proces przejścia od posta do świadomości to łańcuszek:

bodziec => medium => organ zmysłu => nerw => mózg => skupienie uwagi => uświadomienie sobie

Ludzie potrafią sami siebie oszukiwać nowomową bez desygnatów, orzekaniem bez uzasadnienia prawdziwości, kłamstwami i konfabulacjami, ale komputera nie da się oszukać bo bodziec "post" zajmuje konkretny obszar w przestrzeni dysku i jako taki często bywa dowodem rzeczowym w sprawie.
Ktoś może sobie nazwać post iluzją, ale dla Sądu przezwisko iluzja nie ma żadnej wagi. Liczą się fakty, a nie przezwiska.
Geometrie buduje się na faktach obiektywnych. :)
۞     

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 28, 2011, 11:57:32 »
Tylko, że ten sąd bazuje na aksjomatach, przyjętych założeniach. Zmienisz założenia - zmieni się wszystko, a sąd bedzie do kasacji ;)
Jeśli mi nie wierzysz to sięgnij do nieodległej przeszłości czym zajmowały się sądy za komuny, a wcześniej faszystowskie prawo. Zmieniła się konfiguracja i zmienia się pojęcie "stanu faktycznego" orzekania, a nawet całe sądy. Tylko często budynki te same ;)

Robakks weźmy Twoje założenie :
bodziec => medium => organ zmysłu => nerw => mózg => skupienie uwagi => uświadomienie sobie

Zgodnie z nową wiedzą w w/w "komputerowym" schemacie pojawia się odkryta nowa zmienna "mikrotubula". I teraz ,gdzie ją umieścić w schemacie ?
Ponieważ jest to konstrukcja  połączona fizycznie z nerwami więc można umieścić to za, albo przed nerwem.
bodziec => medium => organ zmysłu => TU=>nerw =>ALBO TU=> mózg => skupienie uwagi => uświadomienie sobie

ALE .. okazuje się funkcje jakie pełnią mikrotubule  to organizacja fal świetlnych , biofotonów. W pewnych warunkach fale te stają się spójne co umożliwia  "natychmiastową " komunikację poprzez rezonans z innymi komórkami w innych organach z POMINIĘCIEM nerwów czy bodźców, organów zmysłu ,a nawet wymianę informacji z otoczeniem poza ciałem.

Wtedy  gdzie umieścimy "mikrotubule" jako odbiornik i nadajnik ?
TU ? =>bodziec => tu?=> medium => tu? => organ zmysłu => tu? = >nerw => tu? =>mózg => tu ? => skupienie uwagi => tu ? => uświadomienie sobie.

To zależy od funkcji którą pełnią. A skoro pełnią wiele funkcji począwszy  od fizycznego podziału  komórki a skończywszy na funkcji "falowodu" fal światła ,nadajnika i odbiornika ,rezonatora , kanału dla świadomości, to oznaczałoby to, że, być może , powinniśmy je umieścić na każdym etapie tego klasycznego łańcucha  ?
I teraz najlepsze  - rezonatory zbudowane są wg zasad świętej geometrii !!
W mikrotubulach zachodzą zjawiska kwantowe. I teraz , jeśli  w ogóle przyrównać człowieka do maszyny to już mówimy o maszynie kwantowej .

ojejej ,ale nam się tu klasyczny świat zawalił ..  a może jednak nie ..
To może wrzucić mikrotubule do koszyka z napisem "niesprawdzona teoria " i  po sprawie ?
Jednakże nie da się, gdyż to istnieje w nas i działa czy tego chcemy czy nie. Pojawiła się nowa zmienna w schemacie. Trzeba coś wybrać. Albo zmienić "sąd" ( umysł) ,albo zakazać tej herezji ;)
Tylko jak długo jeszcze da się oszukiwać siebie ?
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 28, 2011, 18:19:56 »
Sąd bazuje na kodeksie, dowodach i kaprysie Sędziego.
Zawartość twardego dysku bywa dowodem, a wyrok: rzecz względna i koniunkturalna.   

Robakks weźmy Twoje założenie :

łańcuszek:
bodziec => medium => organ zmysłu => nerw => mózg => skupienie uwagi => uświadomienie sobie
- to nie jest założenie lecz obserwacja: opis konkretów.

pojawia się odkryta nowa zmienna "mikrotubula". I teraz ,gdzie ją umieścić w schemacie ?

Dopóki jakieś modne słowo nie ma desygnatu, to najlepiej umieścić je tam, gdzie znajdują się bajki i opowieści SF, wśród innych form bez treści. ;)


To zależy od funkcji którą pełnią. A skoro pełnią wiele funkcji począwszy  od fizycznego podziału  komórki a skończywszy na funkcji "falowodu" fal światła ,nadajnika i odbiornika ,rezonatora , kanału dla świadomości, to oznaczałoby to, że, być może , powinniśmy je umieścić na każdym etapie tego klasycznego łańcucha  ?

 :super:
Łańcuszek:
bodziec => medium => organ zmysłu => nerw => mózg => skupienie uwagi => uświadomienie sobie

zastępujemy łańcuszkiem:
mikrotubula => mikrotubula => mikrotubula => mikrotubula => mikrotubula => mikrotubula => mikrotubula

Świetnie to rozpracowałeś.  ;D

Tylko jak długo jeszcze da się oszukiwać siebie ?

Miliony ludzi na świecie czeka na przełom w temacie przewodnictwa nerwowego.
Niewidomi czekają na sztuczne oko, inwalidzi czekają na sterowane myślą protezy. Ja sam siebie nie oszukuję, gdy napisałem:
    nerw = przewodnictwo nieznane
    mózg = przetwarzanie nieznane
bo to jest prawda. Słowo mikrotubula nie pomaga cierpiącym.
Potrzebujący nie oczekują na słowa. lecz na CZYNY.
Co z tego, że mikrotubule są cool i trendy, skoro nie ma z nich żadnego pożytku?
۞

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 28, 2011, 23:23:42 »
Robakks
Cytuj
Moim zdaniem mokrość wody odkrywa każdy sam dla siebie
to jest jedyna" prawda obiektywna" jaką umieściłeś w tym wątku i w dodatku jest nie w temacie ,którego nawet nie starasz się zrozumieć, stary numer z żabą   :D: ale się uśmiałem (to ironia miała być)

@Robakks
Cytuj
Gdy patrzę na JASNE i postrzegam JASNE - to mam do czynienia z prawdą obiektywną
.
Prawda obiektywna dla kogo , tylko dla ciebie
@Robakks
Cytuj
Człowiek przytomny i świadomy swoich doznań i słów - patrząc na ciemność mówi: widzę CIEMNOŚĆ  W ten sposób wyraża swoją przynależność do gatunku homo sapiens.
no sam z tym podyskutuj
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2011, 23:31:41 wysłana przez Michał-Anioł »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 29, 2011, 00:11:40 »
Cytuj
Ja nie miałem żadnej teorii własnej, a jedynie swoje poglądy na to jak się rzeczy mają , ale skoro zaistniała taka potrzeba – to na kolanie z dnia na dzień stworzyłem coś co nazwałem Teoria Czasu. Rozpoczęły się tzw. „dyskusje”. Gdy w tych polemikach wykazywałem oczywiste błędy w oficjalnych, obowiązujących teoriach – to skutkowało szykanami: likwidowano mi adresy emailowe, banowano i oczywiście nagłaśniano przezwisko troll . Gdy na jakimś forum ktoś wykazywał przejawy zrozumienia, to takie forum zamykano (np. Mensa.pl) lub cenzurowano (np. pl.sci.matematyka)
.

Fragment z bloga:
http://robakks.wordpress.com/2010/12/18/test/
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 29, 2011, 01:04:02 »
Michale świetny blog znalazłeś ...
cytat :
Cytuj
Ten uśmiech oznacza, że nic sobie z tego nie robię. Podział świata jest wyraźny: budowniczowie i rozwalacze – obrońcy SYSTEMU. Budowniczowie są nieliczni, a rozwalacze masowi, bo SYSTEM produkuje miliony uczestniczące w tym wyścigu szczurów po mechaniczną pomarańczę .

Tylko kto tu jest budowniczym, a kto rozwalaczem ?
 ;D
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 29, 2011, 09:21:40 »
Robakks
Cytuj
Moim zdaniem mokrość wody odkrywa każdy sam dla siebie
to jest jedyna" prawda obiektywna" jaką umieściłeś w tym wątku i w dodatku jest nie w temacie ,którego nawet nie starasz się zrozumieć, stary numer z żabą   :D: ale się uśmiałem (to ironia miała być)

Wyobraź więc sobie Michale jak ja się uśmiałem czytając powyższe słowa, z których wynika, że Twoim zdaniem mokrość wody nie jest geometryczna.
Naprawdę uważasz, że mokrość wody jest nie w temacie geometrii?  zeby
۞

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 29, 2011, 12:12:42 »
Nie chodzi o mokrość wody, ale o jej strukturę.
Mokrość to subiektywna ocena wywodząca się z gustu, a o gustach się nie dyskutuje ;)
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1809
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 29, 2011, 12:29:02 »
Subiektywnie mokra woda - geometrycznie ;)

Po lewej na górze: cząsteczka wody z opisem długości i kąta wiązań.
Po prawej: łączenie się cząsteczek wody. Linie ciągłe to wiązania atomowe, linie przerywane – wiązania wodorowe.             
Cząsteczka wody

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Woda

(Niekonwencjonalny) film Woda. Wielka tajemnica [PL]

http://swietageometria.info/s/di-0V0C.jpg
2. Czym jest święta geometria?

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2014, 10:17:05 wysłana przez Leszek »

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 29, 2011, 23:09:14 »
Nie chodzi o mokrość wody, ale o jej strukturę.
Mokrość to subiektywna ocena wywodząca się z gustu, a o gustach się nie dyskutuje ;)

Dziś gdy wracałem z działki przyłapał mnie deszczyk, a ponieważ było ciepło to szedłem pomimo deszczu i gdy dotarłem do domu to koszulę i spodnie w moim subiektywnym odczuciu miałem mokre, co zresztą było widać po obiektywnych plamach. Nie zauważyłem struktury wody, ale ciemniejsze plamy naprawdę powstały. Koszula zrobiła się mokra od wody, która ją zmoczyła tworząc mokre geometryczne plamy.
Jaka to własność wody sprawia, że jest kapilarna, że moczy, a więc wyjaśnianie przyczyn mokrości - jest bez wątpienia fascynujące, podobnie  jak pamięć wody
prezentowana na filmach, do których link podał Leszek.
Woda. Wielka tajemnica [PL]
     
de gustibus non est disputandum   
Dla mnie ta łacińska sentencja ma inne znaczenie niż tłumaczenie popularnie:
"nie spieram się jak co komu smakuje", a więc nie odcinam sobie możliwości, aby dowiedzieć się "kto lubi rybki, a kto akwarium". ;)
۞

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 30, 2011, 01:33:31 »
Nie dziwie się że nikt nie che na dłuższą metę z tobą prowadzić dialogu bo po prostu go niema, ale  monologi masz ożywcze,  i co jest całkiem dziwne  dajesz więcej niż by wynikało z próby prowadzenia dyskusji z tobą  ,lecz w dłuższej perspektywie czasowej  jest to zniechęcające.Ja  robię sobie przerwę.
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 30, 2011, 19:09:44 »
nikt nie che na dłuższą metę z tobą prowadzić dialogu
Ja  robię sobie przerwę.

Ta pierwsza część Twojej wypowiedzi, którą zaznaczyłem na czerwono - ma nazwę manipulacja socjopatyczna. To klasyka orzekania bez uzasadnienia prawdziwości oparta na paradoksie Epimenidesa, który orzekł nie znając prawdy, że wszyscy Kreteńczycy są kłamcami. Takie orzekanie ma nazwę pieniactwo i jest podstawową techniką w postmodernizmie kreowania opinii publicznej. :-) 

Piszesz, że robisz sobie przerwę, ale czy w dalszym ciągu twierdzisz, że mokrość wody jest niegeometryczna?
Czy znasz cokolwiek czego nie dałoby się odwzorować geometrycznie?
۞

Offline zohoz

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 6
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 30, 2011, 22:09:58 »
Pytanie powinno brzmieć(oczywiście wg mnie:-) )" do czego może służyć ludziom święta geometria? a dyskusja była by bardziej twórcza:-)
pozdrowienia dla wszystkich


Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 30, 2011, 23:50:57 »
do czego może służyć ludziom święta geometria?


W moim odczuciu wydzielenie z geometrii wielowymiarowej działu
Święta Geometria
- służy temu samemu czemu służy rozbicie chemii na dwa główne działy:
chemia organiczna i chemia nieorganiczna, a więc

Święta Geometria zajmuje się tym co dynamiczne wyszukując: praw, prawidłowości i powtarzalności zwłaszcza dotyczących form żywych (w tym także człowieka).
Świat arytmetyczny jest martwy i niezmienny - jest statyczny tak jak geometria klasyczna.
Święta Geometria  ożywia ten świat pokazując cykliczność funkcji okresowych zwłaszcza tych opartych na nieliniowej skali, które aktualnie noszą nazwę fraktale  .

To co mnie urzeka w Świętej Geometrii to fakt, że nie została jeszcze "sformalizowana pseudomatematycznym słowotokiem" i jak na razie dotyczy wyłącznie obiektów i zjawisk prawdziwych, a nie zmyślonych. :)
۞

Offline zohoz

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 6
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 01, 2011, 11:16:12 »
Chyba trzeba by (coś) uprościć  bo faktycznie słowa są zbyt prymitywne:-)   a umysł zbyt ograniczony:-) aby opisać wielowymiarowość
Swietnej Geometrii:-)
POZDROWIENIA ۞

Offline Lucyfer

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 620
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 01, 2011, 13:07:49 »
Cytat: zohoz
Chyba trzeba by (coś) uprościć  bo faktycznie słowa są zbyt prymitywne:-)   a umysł zbyt ograniczony:-) aby opisać wielowymiarowość
Swietnej Geometrii:-)
POZDROWIENIA ۞

Uproszczenie: "Galaktyczny Zegar Czasu Rzeczywistego" w stokrotce  :)

http://swietageometria.info/s/di-ZLTH.jpg
2. Czym jest święta geometria?
 http://swietageometria.info/s/di-4MU2.png
2. Czym jest święta geometria?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2014, 10:23:01 wysłana przez Leszek »

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 01, 2011, 13:13:12 »
Lucyfer może obmyślił byś galerie do imaginarium.org.pl powiązaną ze ŚG bo masz po prostu zajeb... talent do łączenia idei z obrazem
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 01, 2011, 13:17:31 »
Chyba trzeba by (coś) uprościć  bo faktycznie słowa są zbyt prymitywne:-)   a umysł zbyt ograniczony:-) aby opisać wielowymiarowość
Swietnej Geometrii:-)
POZDROWIENIA ۞


Ograniczenia o których piszesz dotyczą wyłącznie nastawienia do tematu.
Jeśli wprowadzisz sobie ograniczenie, że masz umysł ograniczony i jeśli wmówisz sobie, że to ograniczenie, które sobie przyjąłeś ZWALNIA CIĘ z próby zrozumienia Świata jaki JEST - to nie osiągniesz zrozumienia poprzez upraszczanie.

Już starożytni mędrcy odkryli, że Człowiek stworzony jest na podobieństwo Boga i choć fizycznie ma ograniczone możliwości - to umysłem dorównuje Bogom.
Umysł nie ma granic i nie ma horyzontów których nie dałoby się przekroczyć gdy Człowiek tego chce. To świadczy o wielkości ludzkiego geniuszu zarówno jednostek tworzących postęp jak i całej ludzkiej zbiorowości.

"Per aspera ad astra" - trzeba pokonywać trudności, by sięgnąć gwiazd... :)
۞

Offline zohoz

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 6
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 01, 2011, 14:12:32 »
Jak "czytać" słowa są zbyt prymitywne a STOKROTKA zawsze będzie Piękna
:-):-)

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 01, 2011, 15:09:48 »
Jak "czytać" słowa są zbyt prymitywne a STOKROTKA zawsze będzie Piękna
:-):-)

O pięknie STOKROTKI napisałem kiedyś wiersz na Nasza-Klasa


Stokrotka

Rosła sama stokrotka przy drodze na wzgórze
w sukni z płatków bielonych przez słońce i wiatr
wokół chabry, kąkole, maki, polne róże...
drugiej takiej nie było od morza do Tatr.

Drogą szedł człowiek jeden dziwnie zamyślony
z głową w chmurach - nogami jednak mocno w gruncie stał
Dokąd tak śpieszył? może biegł do żony
i obowiązki swoje jakieś pewno miał.

Wtem stanął, schylił się do kwiatka
ścisnął łodyżkę, musnął lekko płatka
sie masz stokrotko! mówię ci to szczerze,
że zerwać ciebie ochota mnie bierze
ale kwiat cięty
nie jest już taki piękny...

Chwilę stali w milczeniu
słowo nie padało
a przecież coś niewymowne
tu się zawiązało
on myślał: jaka fajna jest ta mała
a ona?
ona rozkwitała...:)

pozdrawiam serdecznie,
-- Robakks
*°"˝'´¨˘`˙·^:;~>¤<×÷-.,˛¸

Jak widać o pięknie STOKROTKI świadczy nie tylko piękno geometrycznej symetrii. ;)
۞
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2011, 15:11:49 wysłana przez Robakks »

Tijavar

 • Gość
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 01, 2011, 15:22:59 »
Tak sobie to czytam i czytam... i coraz bardziej chce mi się piwa  :D: ;D ale wierszyk o stokrotce Ci się Edi udał, bomba  :super:

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: Czy jestem sobą
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 01, 2011, 15:33:43 »
Ten i kolejny wpis zostały przeniesione z wątku Czy jestem sobą
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,742.msg4196.html#msg4196[/size]
- - -

do czego może służyć ludziom święta geometria?

W moim odczuciu wydzielenie z geometrii wielowymiarowej działu
Święta Geometria
- służy temu samemu czemu służy rozbicie chemii na dwa główne działy:
chemia organiczna i chemia nieorganiczna, a więc

Święta Geometria zajmuje się tym co dynamiczne wyszukując: praw, prawidłowości i powtarzalności zwłaszcza dotyczących form żywych (w tym także człowieka).
Świat arytmetyczny jest martwy i niezmienny - jest statyczny tak jak geometria klasyczna.
Święta Geometria  ożywia ten świat pokazując cykliczność funkcji okresowych zwłaszcza tych opartych na nieliniowej skali, które aktualnie noszą nazwę fraktale  .

To co mnie urzeka w Świętej Geometrii to fakt, że nie została jeszcze "sformalizowana pseudomatematycznym słowotokiem" i jak na razie dotyczy wyłącznie obiektów i zjawisk prawdziwych, a nie zmyślonych. :)
۞


This is SPARTAAA!

http://swietageometria.info/s/di-N5JU.jpg
2. Czym jest święta geometria?


Cytuj
Święta Geometria
- służy temu samemu czemu służy rozbicie chemii na dwa główne działy:
chemia organiczna i chemia nieorganiczna, a więc

Święta Geometria
-   służy łączeniu nauk takich jak astronomia ,chemia,fizyka ,fizyka kwantowa ,geologia, optyka, filozofia, biologia itd. jest  więc tworem interdyscyplinarnym.
W związku z powyższym niczego nie rozbijaCytuj
Święta Geometria zajmuje się tym co dynamiczne wyszukując: praw, prawidłowości i powtarzalności zwłaszcza dotyczących form żywych (w tym także człowieka).

Święta Geometria zajmuje się tym co dynamiczne wyszukując: praw, prawidłowości i powtarzalności  w budowie przestrzeni ,materii wszechświata i  form żywych,  min. człowieka.
Kolejność opisywanych zjawisk jest istotna gdyż buduje pewną logikę

Cytuj

Świat arytmetyczny jest martwy i niezmienny - jest statyczny tak jak geometria klasyczna.

Świat arytmetyczny jest narzędziem i służy do opisywania zjawisk min. takich jak ŚG

Cytuj
Święta Geometria  ożywia ten świat pokazując cykliczność funkcji okresowych zwłaszcza tych opartych na nieliniowej skali, które aktualnie noszą nazwę fraktale
Święta Geometria niczego nie ożywia jest tylko lub aż opisem jego podstawowych założeń   zaś cykliczność funkcji okresowych zwłaszcza tych opartych na nieliniowej skali,opisuje dział matematyki zajmujący się samo podobieństwami które nazywamy fraktalami,   według ŚG fraktale muszą spełniać pewne warunki to znaczy  przy ich wyliczaniu używa się  np. zasady złotego podziału .

Święta Geometria wymaga precyzji w jej opisywaniu gdyż w przeciwnym razie staje się nielogiczna i bełkotliwa, co skutkuje jej wyśmiewaniem przez ludzi jej nierozumiejących, user-rze Robakks-ie

Zaczynam się zastanawiać, czy  twoim celem jest pozbawienie tego forum wiarygodności ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2014, 10:23:49 wysłana przez Leszek »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: Czy jestem sobą
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 01, 2011, 18:46:34 »

Święta Geometria niczego nie ożywia jest tylko lub aż opisem jego podstawowych założeń   

Zaczynam się zastanawiać, czy  twoim celem jest pozbawienie tego forum wiarygodności ?


Wiarygodność forum zależy od aktywnych uczestników. Jeśli jakiś user pisze, że Święta Geometria ma jakieś założenia , to sam podważa wiarygodność - ale wyłącznie swoich wypowiedzi, a nie całego forum.

Nie wymyślaj założeń tylko czytaj prawa Natury z Natury, a nie z założonych wymysłów - a wówczas zobaczysz Świętą Geometrię. :-)
۞

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1809
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 01, 2011, 19:12:42 »
Jeśli jakiś user pisze, że Święta Geometria ma jakieś założenia , to sam podważa wiarygodność - ale wyłącznie swoich wypowiedzi, a nie całego forum.
Nie wymyślaj założeń tylko czytaj prawa Natury z Natury, a nie z założonych wymysłów - a wówczas zobaczysz Świętą Geometrię. :-)
۞

Święta geometria jako wiedza lub opis Natury ma oczywiście swoje ontologiczne i epistemologiczne założenia (wypowiadane explicite lub zakładane implicite) bo inaczej być nie może. Jedno z nich dotyczy obrotu (rotacji) i kształtu...

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=vwQ6fctLD1E" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=vwQ6fctLD1E</a>


Niektórzy zakładają,, że można czytać prawa Natury z Natury na drodze iluminacji czy też drodze poznania gnostycznego, ale nawet takie poznanie opisane przy pomocy języka niesie w sobie założenie(a) na temat natury świata i człowieka.

Reasumując, jeśli dla kogoś np. planety lub gwiazdy są samoświadome,  to dla jednych będzie to wymysł, a dla innych rzeczywistość... To kwestia założeń - ontologicznych i epistemologicznych...  ;)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Lo7nsxVg99w" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Lo7nsxVg99w</a>

Oba filmiki z: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,101.msg457.html#msg457

P.S
Powtórzę przy okazji trzy zdania (założenia) z wątku "Czym jest czas"

CZAS jest tylko nazwą dla rotującego ładunku elektrycznego,
PRZESTRZEŃ jest nazwą dla średnicy rotującego ładunku elektrycznego
a MASA to tylko bezwład rotującego ładunku elektrycznego...  ;)
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,179.msg4078.html#msg4078

Oczywiście, można te założenia rozwinąć...
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2011, 22:38:49 wysłana przez Leszek »

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 01, 2011, 22:28:09 »

Niektórzy zakładają,, że można czytać prawa Natury z Natury na drodze iluminacji czy też drodze poznania gnostycznego, ale nawet takie poznanie opisane przy pomocy języka niesie w sobie założenie(a) na temat natury świata i człowieka.

Świat jest Księgą, którą się czyta wszystkimi zmysłami i umysłem też.
Czyta się nie tylko literki na ekranie ale także zapachy, dźwięki, ciepło, smak, nacisk, kształty itd. a więc litery alfabetu Natury. Umówić się można, że jeśli coś jest gorące to ma nazwę gorące - ale ta umowa nie jest założeniem.
Praw Natury się nie zakłada lecz odkrywa. 

P.S
Powtórzę przy okazji trzy zdania (założenia) z wątku "Czym jest czas"

CZAS jest tylko nazwą dla rotującego ładunku elektrycznego,
PRZESTRZEŃ jest nazwą dla średnicy rotującego ładunku elektrycznego
a MASA to tylko bezwład rotującego ładunku elektrycznego...  ;)
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,179.msg4078.html#msg4078

Oczywiście, można te założenia rozwinąć...

Można sobie stworzyć taką teorię, że CZAS, PRZESTRZEŃ i MASA są skutkiem rotacji ładunku elektrycznego, ale założeń można robić nieskończenie wiele, a prawda jest tylko jedna - więc trafić założeniem w prawdę to wylosować jeden z nieskończoności. Nie prościej otworzyć oczy i przeczytać co mówi na temat  CZASU, PRZESTRZENI i MASY - sama Natura?
Informacja bezpośrednio ze źródła jest najbardziej wiarygodna. :)
۞

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1809
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 01, 2011, 23:28:41 »
Świat jest Księgą, którą się czyta wszystkimi zmysłami i umysłem też.
Czyta się nie tylko literki na ekranie ale także zapachy, dźwięki, ciepło, smak, nacisk, kształty itd. a więc litery alfabetu Natury. Umówić się można, że jeśli coś jest gorące to ma nazwę gorące - ale ta umowa nie jest założeniem.
Praw Natury się nie zakłada lecz odkrywa.
Prawdę mówiąc, nie mam zbyt wiele czasu, by rozpisywać się na tego typu tematy, ale niech tam - co do "czytania świata zmysłami", to zmysły... często zawodzą.
Przykładowo, linie poziome na tym obrazku...

... są równoległe....
http://pl.wikipedia.org/wiki/Epistemologia
To podobnie jak z prostym patykiem, który włożony do wody wydaje się krzywy, a nie jest...

Co do odkrywania Praw Natury, to połowiczna zgoda - jak już coś odkryjesz, to na bazie odkryć czynisz założenia, aby odkrywanie mogło posuwać się dalej.
W kwestii różnych "praw" bardziej ufałbym umysłowi niż zmysłom, bo to umysł organizuje doświadczenia w czasie i przestrzeni, ujmując je w związki przyczynowo-skutkowe, korelacje, etc

A co by było, gdyby okazało się, że związki przyczynowo - skutkowe i szerzej - czas i przestrzeń w ogóle "nie należą do świata materialnego, lecz są formami poznania – sposobami, w jaki ludzki umysł grupuje i układa docierające do niego wrażenia" jak chciał tego I. Kant? http://pl.wikipedia.org/wiki/Immanuel_Kant#Czas_i_przestrze.C5.84


Można sobie stworzyć taką teorię, że CZAS, PRZESTRZEŃ i MASA są skutkiem rotacji ładunku elektrycznego, ale założeń można robić nieskończenie wiele, a prawda jest tylko jedna - więc trafić założeniem w prawdę to wylosować jeden z nieskończoności.
Nie prościej otworzyć oczy i przeczytać co mówi na temat  CZASU, PRZESTRZENI i MASY - sama Natura?
Informacja bezpośrednio ze źródła jest najbardziej wiarygodna. :)
Nie prościej, bo
po pierwsze, pachnie to realizmem naiwnym...
po drugie, nie ma sensu "odkrywać ameryki" od nowa, skoro można bazować na odkryciach poprzedników i krytycznie je rozwijać... Sam nawiązujesz do klasycznych, greckich antynomii ...
po trzecie, dzięki budowaniu teorii opartych na trafnych założeniach zbliżamy się do prawdy.
Na przykład  jeśli założysz, że czas to rotacja ładunku elektrycznego i  dodasz, że wynika ona z grawitacji umożliwianej przez złotą proporcję, to możesz założyć, że złota proporcja powinna być w jakiś sposób obecna w rotacji tak elektronów jak i planet. Wówczas masz założenia dla swoich badań. Jeśli wykażesz, że tak jest w istocie, to posuwasz wiedzę do przodu...

Poniższy obrazek wskazuje na obecność złotej proporcji (i ciągu Fibonacciego) w orbitowaniu Ziemi i Wenus:
http://swietageometria.info/images/stories/Leszek/KsztaltWszech/wenus2.gif
2. Czym jest święta geometria?

Pentagram rysowany jest w ciągu 8 lat ziemskich = 13 lat na Wenus.
W rzeczywistości Wenus kreśli poniższą, pięciokątną rozetę wokół Ziemi w ciągu 8 ziemskich lat.
http://swietageometria.info/images/stories/Leszek/KsztaltWszech/principles%20wenus.jpg
2. Czym jest święta geometria?

Rysunek ruchu Wenus pochodzi z książki  James Ferguson’s, Astronomy Explained Upon
Sir Isaac Newton’s Principles, 1799 ed., plate III, opp. p. 67.
Więcej: http://swietageometria.info/ksztalty-wszechswiata?start=4


Tych "zbiegów okoliczności" jest więcej, ale ten jeden od Dana Wintera jest cool ;) -
CZAS Plancka mnożony przez złotą proporcję daje w pewnym momencie długość roku słonecznego na Ziemi i na Wenus.
 ;)
Więc jak to jest? Istnieje związek okresowego orbitowania tych planet (a może innych? :) ze złotą proporcją? W jaki sposób to się łączy?
Czy teza o tym, że miara kąta jest miarą czasu ma coś wspólnego, np. z rokiem platońskim? Od razu mówię, że ma...
To jeden ze sposobów wykorzystania założeń co do geometrycznej osnowy wszechświata do odkrywania Praw Natury.... ;)

Osobiście lubię chłonąć Naturę zmysłami, umysłem  i szóstym zmysłem i nawet wolę to robić niż pisać posty takie jak ten...  ;D dlatego już kończę i pozdrawiam.   :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2014, 10:27:17 wysłana przez Leszek »

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 02, 2011, 08:44:30 »
Witaj Leszku :-)

Piszesz: zmysły... często zawodzą i podajesz przykład złudzenia optycznego opartego na "wydawaniu się". To prawda, że nie wszystko co się komu wydaje jest zgodne ze stanem faktycznym, ale po to właśnie jest sprawdzanie. Można wziąć linijkę i sprawdzić, czy te linie faktycznie są równoległe, a więc poprzez sprawdzenie można upewnić się w kwestii zgodności tego na co się patrzy z tym co się postrzega w lustrze psychicznej jaźni. W ten sposób rodzi się pytanie:
jaki mechanizm i gdzie zlokalizowany - powoduje, że człowiek patrząc na linie równoległe ma złudzenie jakby równoległe nie były? Czy ma to jakiś związek z perspektywą i złudzeniem, że im dalsze przedmioty - tym są bliżej siebie? ;)W kwestii różnych "praw" bardziej ufałbym umysłowi niż zmysłom, bo to umysł organizuje doświadczenia w czasie i przestrzeni, ujmując je w związki przyczynowo-skutkowe, korelacje, etc

A co by było, gdyby okazało się, że związki przyczynowo - skutkowe i szerzej - czas i przestrzeń w ogóle "nie należą do świata materialnego, lecz są formami poznania – sposobami, w jaki ludzki umysł grupuje i układa docierające do niego wrażenia" jak chciał tego I. Kant? http://pl.wikipedia.org/wiki/Immanuel_Kant#Czas_i_przestrze.C5.84

Rzecz w tym, że złudzenia nie są tworzone przez zmysły, lecz właśnie przez umysł.
W łańcuszku, który podawałem:
bodziec => medium => organ zmysłu => nerw => mózg => skupienie uwagi => uświadomienie sobie
organy zmysłów są tylko biernymi sensorami a złudzenie powstaje w obszarze skupienia uwagi
Zmysły mogą co najwyższej gubić lub zniekształcać informację, ale to nie zmysły tworzą złudzenia lecz interpretacja. :-)

Gdyby okazało się, że związki przyczynowo - skutkowe i szerzej - czas i przestrzeń w ogóle "nie należą do świata materialnego" to należałoby zmienić tę klasyfikację i przywrócić je na swoje miejsce: skoro czas i przestrzeń występują w świecie materialnym - to do tego świata należą. :)

Można sobie stworzyć taką teorię, że CZAS, PRZESTRZEŃ i MASA są skutkiem rotacji ładunku elektrycznego, ale założeń można robić nieskończenie wiele, a prawda jest tylko jedna - więc trafić założeniem w prawdę to wylosować jeden z nieskończoności.
Nie prościej otworzyć oczy i przeczytać co mówi na temat  CZASU, PRZESTRZENI i MASY - sama Natura?
Informacja bezpośrednio ze źródła jest najbardziej wiarygodna. :)
Nie prościej, bo
po pierwsze, pachnie to realizmem naiwnym...

Prawda pachnie banałem. To prosty sposób rozpoznawania prawd.

po drugie, nie ma sensu "odkrywać ameryki" od nowa, skoro można bazować na odkryciach poprzedników i krytycznie je rozwijać... Sam nawiązujesz do klasycznych, greckich antynomii ...

po trzecie, dzięki budowaniu teorii opartych na trafnych założeniach zbliżamy się do prawdy.

Dobry sposób zbliżenia się do prawdy o rzeczy podał Edmund Husserl (ur. 1859, zm. 1938) zaklasyfikowany do antypsychologistów (bazuję na poprzedniku):
   "Zjawiska należy opisywać takimi, jakimi są, w myśl hasła powrotu do rzeczy samych. Fenomenologia (epistemologia) jako podstawa ma być bezzałożeniowa. Jego zasada wszystkich zasad zalecała opisywanie wszystkiego tak, jak jawi się w świadomości. Wymaga to  redukcji ejdetycznej, czyli oczyszczenia świadomości z balansu poznawczego, wzięcia w nawias wiedzy naukowej i prowadzi do uchwycenia istoty fenomenów."

Na przykład  jeśli założysz, że czas to rotacja ładunku elektrycznego i  dodasz, że wynika ona z grawitacji umożliwianej przez złotą proporcję, to możesz założyć, że złota proporcja powinna być w jakiś sposób obecna w rotacji tak elektronów jak i planet. Wówczas masz założenia dla swoich badań. Jeśli wykażesz, że tak jest w istocie, to posuwasz wiedzę do przodu...

Rozumiem, że przypuszczenia, hipotezy, pobożne życzenia, pragnienia itp. wrzucasz do jednego worka i nadajesz im wspólną nazwę założenia. To trochę mylące - nie sądzisz? ;)


Poniższy obrazek wskazuje na obecność złotej proporcji (i ciągu Fibonacciego) w orbitowaniu Ziemi i Wenus:
http://swietageometria.info/images/stories/Leszek/KsztaltWszech/wenus2.gif
2. Czym jest święta geometria?
Pentagram rysowany jest w ciągu 8 lat ziemskich = 13 lat na Wenus.
W rzeczywistości Wenus kreśli poniższą, pięciokątną rozetę wokół Ziemi w ciągu 8 ziemskich lat.
http://swietageometria.info/images/stories/Leszek/KsztaltWszech/principles%20wenus.jpg
2. Czym jest święta geometria?
Rysunek ruchu Wenus pochodzi z książki  James Ferguson’s, Astronomy Explained Upon
Sir Isaac Newton’s Principles, 1799 ed., plate III, opp. p. 67.
Więcej: http://swietageometria.info/ksztalty-wszechswiata?start=4


Tych "zbiegów okoliczności" jest więcej, ale ten jeden od Dana Wintera jest cool ;) -
CZAS Plancka mnożony przez złotą proporcję daje w pewnym momencie długość roku słonecznego na Ziemi i na Wenus.
 ;)
Więc jak to jest? Istnieje związek okresowego orbitowania tych planet (a może innych? :) ze złotą proporcją? W jaki sposób to się łączy?
Czy teza o tym, że miara kąta jest miarą czasu ma coś wspólnego, np. z rokiem platońskim? Od razu mówię, że ma...
To jeden ze sposobów wykorzystania założeń co do geometrycznej osnowy wszechświata do odkrywania Praw Natury.... ;)

OK... :D
Obserwacja Świata jaki JEST, a więc doświadczanie Natury ukazuje, że w różnych obszarach ludzkiej penetracji nazywanych "działy nauki" występują podobieństwa zarówno geometryczne jak i metryczne wyrażane proporcją wielkości.
W umyśle badacza rodzi się pytanie: czy to przypadek czy prawidłowość?
Wspólną cechą opisującą te podobieństwa jest rachunek. Badacz nie zakłada a priori, że ciągi Fibonacciego muszą występować w przyrodzie, w Naturze, w realu i wirtualu - chyba, że jest nawiedzony, a wówczas jego założenie staje się pewnością. Nazwa 'Badacz' pochodzi od badania.
Gdyby jego podejście do Natury opierało się na założeniach, to nie nazywałby się 'Badacz' lecz "zakładacz" i tworzyłby matematyczne światy fikcji oparte na liczbach, które nie mają CIAŁA, a więc tworzyłby systemy aksjomatyczne, w których nie ma pewników lecz słowa nowomowy nazywane "aksjomatami".

Osobiście lubię chłonąć Naturę zmysłami, umysłem  i szóstym zmysłem i nawet wolę to robić niż pisać posty takie jak ten...  ;D dlatego już kończę i pozdrawiam.   :D

Za godzinkę (prawdziwą) pójdę z rodzinką na działeczkę delektować się Słońcem, grillem, wiatrem, zapachami i kontaktem 1-szego stopnia z bliskimi oraz Naturą.
Zamienię teorię na praktykę. ;D
hejka!
۞
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2011, 09:56:15 wysłana przez Leszek »

Offline andi

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 11
  • Zobacz profil
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 02, 2011, 09:45:18 »
Robacs a może byś zmienił nick'a na Demostenes?Tak mi się skojarzyło ,ale chyba nie warto bo tu na forum zbyt mała publika-z poważaniem andi-user

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 02, 2011, 11:56:42 »
Robakks w odpowiedzi na konkretne przykłady "z gwiazd"  podane przez Leszka piszesz :
Cytuj
Obserwacja Świata jaki JEST, a więc doświadczanie Natury ukazuje, że w różnych obszarach ludzkiej penetracji nazywanych "działy nauki" występują podobieństwa zarówno geometryczne jak i metryczne wyrażane proporcją wielkości.
W umyśle badacza rodzi się pytanie: czy to przypadek czy prawidłowość?
Zadajesz pytanie, ale unikasz na nie odpowiedzi. Dlaczego ?
Tą samą świętą geometrię obserwujemy w przyrodzie :  budowa szyszki, rozkład ziaren słonecznika, stokrotki ( o której ujmujący wierszyk napisałeś, dzięki :) ), w ludzkim ciele - układ kostny - a nawet w systemie informatycznym ( mikrotubule ) ludzkiego ciała. Wszystko to miałoby być przypadkowe ? Jeśli wychodzisz od przypadku to zauważ , że również czynisz tu ZAŁOŻENIE. Z góry zakładasz, że ŚG występująca tak powszechnie jest przypadkowa. Sceptycy sami opierają się na założeniach :))

Na chwilę obecną dopiero dostrzegamy pewne "przypadki" , które trudno nam ująć jeszcze w spójny system, ale to , co proponuje Dan Winter rozjaśnia mi konstrukcję Wszechświata . I tu nie tylko chodzi o konstrukcję, zorganizowanie materii. Złotą proporcję znajdziesz w muzyce, sztuce, a nawet w ludzkich uczuciach. Harmoniczną miłość można na przykład mierzyć naciskiem :
http://www.swietageometria.info/images/stories/Leszek/GeomCzlowieka/1m.gif
2. Czym jest święta geometria?

Temat szerzej omówiony tutaj http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,21.msg611.html#msg611

Harmonia ŚG da się zauważyć w Naturze wszędzie i nie trzeba czynić tu żadnych założeń. Wystarcza uważna obserwacja . Więc w czym rzecz Robakks ?
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Robakks

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
  • Zobacz profil
  • Robakks na Google
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 02, 2011, 20:11:46 »

Harmonia ŚG da się zauważyć w Naturze wszędzie i nie trzeba czynić tu żadnych założeń. Wystarcza uważna obserwacja . Więc w czym rzecz Robakks ?


No przecież w kółko to powtarzam:
nie trzeba czynić żadnych założeń by postrzegać Świat jaki JEST.
O co więc chodzi east?   :-)
۞

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 03, 2011, 12:36:45 »
By postrzegać to zgoda, ale aby go ZROZUMIEĆ to już inna sprawa.
Poznawanie świata jest, przynajmniej dla mnie, fascynujące . Przy tym buduje się pewne konstrukcje myślowe z tego prostego powodu , że używamy umysłu do poznawania. Umysł buduje uproszczone modele do ogarnięcia myślą, aby te z kolei móc zastosować do pogłębiania zrozumienia. Dan Winter opiera się na niedestruktywnej, rekursywnej kompresji/dekompresji ładunku elektrycznego by wyjaśnić np grawitację. Filtrem poprzez który poznaje świat jest tutaj ŚG  na bazie której budowane jest jego wyjaśnienie rzeczywistości. ŚG nie trzeba samej z siebie zakładać, ponieważ występuje w Naturze.
"Święta Geometria" funkcjonuje tylko jako nazwa przyjęta. Nazwanie jej w ten sposób to jedyne założenie.
Sama nazwa nie jest może najszczęśliwsza , ale cóż zrobić ..

W kwestii postrzegania świata . Każdy postrzega świat jaki JEST , ale  kiedy zbierzesz wszystkich do kupy i każdy dokona opisu, to będą się one różniły w wielu szczegółach. Powstanie bałagan. Można się spierać o to jaki jest sens uzgadniania jednej wersji rzeczywistości, ale to już temat na zabawę w innym wątku.
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...